PDA

Zobacz pełną wersję : G7X Mk II



soko
19-02-2016, 12:17
Canon PowerShot G7 X Mark II - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/9418-news-Canon_PowerShot_G7_X_Mark_II.html)

http://www.canon.pl/for_home/product_finder/cameras/digital_camera/powershot/powershot_g7_x_mark_ii/#specification

Procesor DIGIC 7, 1-calowa matryca CMOS o rozdzielczości 20.1 megapikseli.

takisefotograf
28-05-2016, 20:44
Ktoś używa/-ł tego aparatu?Coś się zmieniło na plus w stosunku do wersji I ?

mkamelg
08-06-2016, 13:36
Dzisiaj wpadł do mnie newsletter z dpreview.com a w nim m.in:

Festival Friendly: The Canon G7 X Mark II at Sasquatch! 2016: Digital Photography Review (http://www.dpreview.com/news/0421369986/festival-friendly-the-canon-g7-x-mark-ii-at-sasquatch-2016?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=generic&ref_=pe_1822230_196513540_dpr_nl_206_6)


Specifically, this new model features increased battery life, 8 fps continuous shooting even in Raw, an option for 24p video, smoother menu operation, re-damped front and exposure compensation dials (and the front dial can even be de-clicked, if you like) and in-camera Raw processing. Plus, the more standard Canon GUI has been refined. In all, more than half the previous 'cons' list has been taken care of (with many thanks to the DIGIC 7 processor). That's not too shabby.

Stafford
18-06-2016, 20:32
Wygląda na to, że niewiele się zmieniło jak na MkII:
Test Canon PowerShot G7 X Mark II - Wstęp - Test aparatu - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/340.1-Test_aparatu-Test_Canon_PowerShot_G7_X_Mark_II.html)

poszukiwacz2006
21-06-2016, 22:44
Ja jestem wierny canonowi :-), ale chyba zdecyduje się jednak na panasa lx100, bo w chwili obecnej to najbardziej sensowna propozycja na rynku. Oczywiście ten kompakt jako uzupełnienie tego co mam. Choć jak się zastanawiam, to gdybym kiedyś pozbywał się całego systemu, to też by padło na lx100. Leica i Fuji trochę za drogie.

namor
31-08-2016, 19:37
Kupował już ktoś jakiś zamiennik akumulatora i może polecić jakiś sprawdzony ?
pytam bo kupiłem w sklepie Fotoaparacik zamiennik NB-13L Newell
i nie jest w pełni kompatybilny tak jak oryginał
aparat zgłasza błąd komunikacji i nie pokazuje stanu naładowania

deny
09-02-2017, 22:41
oraz brak ładowania z kabla microusb. Zauważylem ze w orginalnej baterii canona obok 4 złączy są 2 piny ukryte pod naklejką, myślę że tam tkwi cały problem czy raczej zamierzone dzialanie ze strony canona. Może ktoś wie jak to obejść albo znalazł rozbiórkę tej baterii

epicure
22-08-2017, 18:58
Dawno mnie nie było na tym forum... Rozstałem się lustrzankami Canona lata temu, ale wróciłem do marki dzięki kompaktowi :) Gdyby ktoś miał ochotę poczytać moją recenzją Canona G7X II, zapraszam:

Rasowy kieszonkowiec – Canon G7X II | epicure | fotografia | blog | Łukasz Sarwiński (http://www.epicure.pl/rasowy-kieszonkowiec-canon-g7x-ii/)

tomfoot
22-08-2017, 19:14
Dawno mnie nie było na tym forum... Rozstałem się lustrzankami Canona lata temu, ale wróciłem do marki dzięki kompaktowi :) Gdyby ktoś miał ochotę poczytać moją recenzją Canona G7X II, zapraszam:

Rasowy kieszonkowiec – Canon G7X II | epicure | fotografia | blog | Łukasz Sarwiński (http://www.epicure.pl/rasowy-kieszonkowiec-canon-g7x-ii/)

Przepraszam za pytanie (nie mam nic złego na myśli) - napisałeś tą recenzję sam z siebie czy jest to jakaś forma zlecenia wspieranego przez kogokolwiek? Bo jezeli z własnej woli, to jest ona bardzo cenna!

marfot
22-08-2017, 20:00
Bardzo fajna, rzetelna i trafna recenzja. Gratulacje.

Kupiłem ten aparacik z polecenia użytkownika D810, który uzupełnił swój sprzęt w ten sposób;)
Dla mnie jest to wycieczkowo-imprezowy pstrykacz. Sprawdza się idealnie w tej roli.
Pewnych wad, które wskazałeś nie wykryłem sam bo używam tego aparatu dość prostacko.

Jestem pod wrażeniem przyjaznej obsługi i szybkości działania.
Dodałbym od siebie jeszcze jedną zaletę - na prawdę duże możliwości modyfikacji RAWa na niskim ISO.
Robię tylko RAWy i można sobie pozwolić na poważne ruchy suwaczkami LR bez większej szkody dla jakości.

Druga bateria to konieczność. Jak ktoś nieporadnie majstruje sprzętem to 350 fotek to max.

epicure
22-08-2017, 20:40
Przepraszam za pytanie (nie mam nic złego na myśli) - napisałeś tą recenzję sam z siebie czy jest to jakaś forma zlecenia wspieranego przez kogokolwiek? Bo jezeli z własnej woli, to jest ona bardzo cenna!

Bardzo bym chciał dostać choćby złotówkę za którąkolwiek z moich recenzji. To się jeszcze nie zdarzyło :)

tomfoot
22-08-2017, 20:56
To tym bardziej dzięki za non profit :-)

Goranick
22-08-2017, 21:01
Przepraszam za pytanie (nie mam nic złego na myśli) - napisałeś tą recenzję sam z siebie czy jest to jakaś forma zlecenia wspieranego przez kogokolwiek? Bo jezeli z własnej woli, to jest ona bardzo cenna!

Nawet jeśli jest wspierany to podpisuję się "oboma rencyma" pod tą recenzją, łącznie z bezcelowym kręceniem pierścieniem obiektywu - to się samo dzieje [emoji12].
Dodam tylko, że dla mnie bardzo dużą zaletą jest ładowanie usb (w terenie używam powerbanku, lub nawet telefonu - w razie "w") Niestety funkcja ta działa tylko z oryginalnymi akumulatorami (chyba, że coś się zmieniło, a nie wiem o tym)
I jeszcze jedna uwaga: faktycznie ssie paprochy do środka jak odkurzacz. Po ok. roku używania jest ich sporo. Nie widać ich bardzo na zdjęciach, ale... są.

PS. Jeśli chodzi o filtry nakładane/wkręcane na obiektyw to jest np. "system" Lensmate.
Ja jako prawdziwy Janusz z cebulandii zrobiłem sobie taki adapter z pierścienia redukcyjnego (37>52mm), ale sprawdził się połowicznie - niestety taśma klejąca rozpuściła się w upałach i adapter "pływał" po obiektywie...

epicure
22-08-2017, 21:12
Dodam tylko, że dla mnie bardzo dużą zaletą jest ładowanie usb (w terenie używam powerbanku, lub nawet telefonu - w razie "w").

O, to nawet o tym nie wiedziałem. Dzięki za informację :)


Niestety funkcja ta działa tylko z oryginalnymi akumulatorami (chyba, że coś się zmieniło, a nie wiem o tym)

To akurat mogę jutro sprawdzić, bo mam też nieoryginalne zamienniki.