PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dotyczące wesela i sprzętu



lukit
04-02-2016, 11:51
Cześć wszystkim. Jestem tu nowy. Jeżeli temat założyłem w złym dziale z góry przepraszam i proszę o przeniesienie(ten dział wydał mi się najbardziej trafny).
Chciałbym na weselu umożliwić gościom natychmiastowy wydruk zdjęć w celu umieszczenia ich w książce/na tablicy pamiątkowej. Przeglądałem aparaty "polaroid" i szczerze powiedziawszy nie jestem przekonany, co do jakości takich zdjęć, ani co do ceny za pojedyncze zdjęcie(wkłady na około 200 zdjęć to wydatek rzędu paru stów). W związku z tym zainteresowały mnie drukarki Canon Selphy. Mam parę pytań jeżeli ktoś jest w stanie odpowiedzieć:

1. Czy łącząc smartfona z drukarką potrzebuje dodatkowej aplikacji do wydruku zdjęć z telefonu?(na 90% jestem przekonany, że tak).

2. Czy ktoś może mi podać przykładowe modele aparatów wyposażonych w Wi-FI, które są kompatybilne z takimi drukarkami. Chodzi mi o możliwość wydruku bez konieczności łączenia się po kablu

3. Czy ktoś może zna jakiś sposób, który pozwoli drukować zrobione zdjęcie natychmiastowo po jego wykonaniu, bez konieczności używania menu aparatu/smartphona? Może jest jakiś zestaw drukarka/aparat/telefon który posiada taką funkcję. Najbliżej takiej funkcji jeśli się nie mylę jest funkcja Print Bridge, ale ona też wymaga przejścia przez menu aparatu w celu wydruku, co niektórym może sprawiać problemy.

Z góry dziękuje za wszystkie informacje

r_m
04-02-2016, 12:21
"fotobudka" ?

Fotosz
04-02-2016, 16:01
Chyba jednak polaroid jest nie wyjdzie aż tak drogo... Zawsze potem możecie sprzedać używkę na allegro :) Najmniej z tym zachodu a dużo zabawy wśród gości weselnych. Widziałem już takie rozwiązania i przyjmowały się świetnie...

"Polaroid" : Aparat Instax Mini 8 + 2 Filmy PREZENT FUJI CAMERA (5931226528) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/aparat-instax-mini-8-2-filmy-prezent-fuji-camera-i5931226528.html)
Film do niego: 60 zł / 20 szt

Taki właśnie zestaw widziałem w akcji i dobrze się spisał... Klisza wyjdzie najdrożej, potem sprzedacie używkę i luzik :)

fotna
04-02-2016, 23:18
Jeśli nie fotobudka to jedyne rozwiązanie jakie widzę to:
Dajesz ludziom aparat (kompakt) z małą kartą tak by było z 16 zdjęć( nie naciapią dużo i powyrzucają szybko złe).
Bierzesz uczniaka ( 5 letniego brata, kuzyna czy też sąsiada im starszy tym lepszy byle nie po 12 roku bo starsi mogą się nazdyngolić) którego w ciągu 5 minut przeszkalasz gdzie w drukarce włożyć kartę i gdzie nacisnąć by drukował wszystko - pojętniejszy będzie umiał wymienić folie i dołożyć papieru.
Mając 2 karty on tylko je zmienia w aparacie i drukuje.
Koszt wydruku 10x15 Selphy to 1,5 zł drukarki są nie do zajechania - kiedyś wydrukowałem praktycznie bez przerwy 300 zdjęć ( mała imprezka.
Jak chcesz bezobsługowo to tylko fotobudka albo fotograf z drukarką

andrew84
05-02-2016, 11:06
Najmniej z tym zachodu a dużo zabawy wśród gości weselnych. Widziałem już takie rozwiązania i przyjmowały się świetnie...

Też widziałem takie rozwiązanie i na prawdę było dużo zabawy dla gości. Przy kosztach wesela to jednak nie jest duży koszt, a chyba najprostsze rozwiązanie.

Fotosz
08-02-2016, 09:31
Też widziałem takie rozwiązanie i na prawdę było dużo zabawy dla gości. Przy kosztach wesela to jednak nie jest duży koszt, a chyba najprostsze rozwiązanie.
No dokładnie:) do tego są bardzo fajne pamiątkowe albumy wklejane gdzie dodatkowo goście mogą coś napisać, naszkicowac, nabazgrac :)

Pamiątka warta więcej niż klisze do polaroida [emoji1]

W sumie muszę wprowadzić cis takiego do oferty :)