PDA

Zobacz pełną wersję : początkowe ustwienia photoshopa cc



ketrab
23-01-2016, 12:59
Witam. Nigdzie nie mogłem znaleźć takich informacji wiec piszę nowy temat. Mam photoshop cc i monitor IIYAMA. Chciałbym wpierw dobrze ustwić photoshopa by kolory sie zgadzały na wydruku. Kalibrowałem monitor i1match version 1.0. Szukałem i wiem, że monitor ten pracuje w trybie srgb, w photoshopie nie wiem czy dobrze mam ustawione ale mam tak:
color settings - working spaces: RGB- sRGB IEC6166-2.1, CMYK- Coated FOGRA39(ISO 12647-2:2004), Gray-dot gain 15%, Spot dot gain 15%.
Color management policies wszytskie preserve embedded profilies,
Conversion Options
Engine- Adobe(ACE)
Intent-Relative Color.. i wszytskie zaznaczone pod spodem,

Advance controls2 pierwsze odznaczone choc wpisane sa 20%, 1,00, i ostatnie kt jest zaznaczone Blend text colors using gamma 1,45..

nie wiem co mam jeszcze podać .. Viev->proof setup-> working cmyk

jak robie zapisz to wyskakuje save as ICC Profile SRGB IEC61966-2.1.. nie mam pojecia co mam jeszcze napisac

moze ten temat jesst gdzies gdzie nie znalazłem ale jakby co prosze o wskazanie bo niestety nie mam pojecia czy nie mam zle ustawionego photoshopa ..

Byłem wydrukowac pare portretów na papierze kodak15x21 i facet powiedział mi ze jednego zdj nie wydrukuje bo jest za niebieskie... hmmm u mnie jest bardziej kremowe.. Wystwiłem inne zdjecie na forum o fotografii i mimo iz sam pomysł był b dobrze przyjety to powiedzieli mi ze twarz wyglada sztucznie bo fatalnie kolor wyszedł.. ja widziałem jasna aa u nich stalowa delikatnie .. ale nie konwertowałem do web cos tam tylko zmniejszyłem zdjecia przez image size na 800 po krótszym boku..
Wiec mam problem z kolorami.. cz/b wychodza super ale jak juz wchodzi kolor to mam problem... wiec cmyk, srgb, adobe rgb czytałem ale jak mam te ustawienia wrzucic do photoshopa.. moze mam cos zle zrobione.. prosze uprzejmie byscie nie smiali sie ze mnie:) tylko dali rade bo kocham fotografowac a ma problem widocznie z przygotowaniem do wydruku... teraz kalibrowałem po raz kolejny i kolory rzeczywiscie sie rozjechały wiec pewnie mieli racje na forum... jednak co z photoshopem czy mam dobrze ustawione parametry?? pozdrawiam serdecznie!

skinny500
01-02-2016, 10:52
Nie wstawiłeś żadnego zdjęcia do tematu, żeby można było ocenić kolory i nie napisałeś żadnych szczegółów dot. kalibracji.
Ten monitor ci nie pokaże poprawnie kolorów. To co masz ustawić w PS nie zależy od monitora, tylko od przeznaczenia zdjęcia. Najprościej ci będzie ładować zdjęcia jako sRGB i tak je zapisywać, nie używając proofowania kolorów. To ew. na koniec żeby dostosować pod konkretny wydruk/odbitkę.