PDA

Zobacz pełną wersję : EOs 30 czyzby problem?



Paweł Grabowski
16-04-2006, 21:33
Czesc!
Zakupilem uzywanego EOSa 30 i mam takie pytanie, po zamknieciu tylnej klapki jest na niej wyrazny luz mały bo mały ale niepokojacy. Bo trzymajac aparat jedna reka i dociskajac kciukiem te drzwiczki po guzikami FElock i wyboru punktow ostrzenia wyraznie czuc ze sie ja dociska. Czy serwis na cos takiego pomoze?

Acha w moim 300V klapka (drzwiczki) wogole nie maja takiego luzu.

Pozdrowki
Paweł

Nelro
16-04-2006, 22:22
Cześć,
właśnie sprawdziłem swoje 30V i nie ma majmiejszego luzu.
Ale może wypstrykaj krótki filmik np. 12 klatkowy i zobaczysz czy jest ok - jak nie prześwietli to chyba bym się nie przejmował drobnym luzem (troszkę szkoda wpadać w dodatkowe koszty).

Paweł Grabowski
16-04-2006, 23:01
Denerwuje mnie to szczerze mowiac i jezeli przeswietla to oddaje zakupiony aparat. Podjade do serwisu zeby to sprawdzili Jutro wykoncze film.

Dzieki za info

Fotos
18-04-2006, 11:52
To bardzo czesta przypadlosc, zwieksza sie wraz z czestoscia zamykania/otwierania klapki. Jesli nie wali filmu i nie rusza sie za bardzo to ja bym sie nie przejmowal. Swojego Porsta kleje tasma na czas sesji, bo prawie sam sie otwiera :-) Uszczelnienia juz nie ma, a mimo to film naswietla dalej dobrze. A teraz mi sie przypomina, ze w nowym EOS 300X tez mialem cos takiego. No coz plastik is fantastic...

Paweł Grabowski
19-04-2006, 19:31
Witam!
Wiec nie dalem za wygrana i udezylem na Czapskich do serwisu. Mili Panowie ogladneli powiedzieli ze aparat w super stanie i zebym zdjecia szedl robic a nie 0,3 mm luzem tylniej scianki sie przejmowal. Czyzbym juz gdzies to slyszal? Acha taki miły starszy Pan powiedzial mi ze ten sprzet mnie przezyje, az mi zimny pot polal sie po czole i bardzo ostrożnie wracałem samochodem do domu ;-). Zgłosic sie mam do nich jak padnie migawka (nie bedzie naswietlal pelnego kadru), tak powiedzieli.

Zrobilem jak powiedzieli kupilem ILFORDA DELTA 400 B&W. Poszłem robić zdjęcia :-). Było super!!!

Pozdrowki
Paweł