PDA

Zobacz pełną wersję : [A520] Kilka drobnych pytań do posiadaczy



krzychu457
16-04-2006, 20:45
Zamierzam zakupić jakiś aparat cyfrowy do 700zł. Moją uwage przykuł Canon A520. Nie moge nigdzie znaleźć potrzebnych informacji, a jak znalazłem to mało wiarygodne.
1. Czy ten aparat ma jakąś funkcje która umożliwia zrobienie ostrego zdjęcia przy np. trzęsących się rękach?
2. Czy można nagrywać filmy z dźwiękiem? Jeżeli tak to jaka jest ich jakość? Jak długie można nagrać? Czy aparat ma jakieś ograniczenie?? Czy ograniczenie stanowi wyłącznie ilość MB?
3. Czy w tej cenie warto kupić go? Potrzebuje do amatorkiego fotografowania, dopiero zaczynam swoją przygode z tym. Fotografowanie natury, standardowo imprez okolicznościowych, chmur, no i imprez sportowych typu tennis ziemny, rajd motocyklowy.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Tomasz1972
16-04-2006, 20:49
Poczytaj wcześniejszy wątek : http://www.canon-board.info/showthread.php?t=10200


Stabilizacji brak :)

krzychu457
16-04-2006, 20:51
przeczytałem cały ten wątek przed napisaniem tego tematu
dzięki za odpowiedź

Michal-Czuba
16-04-2006, 21:02
standardowo imprez okolicznościowych
Jakie imprezy masz na myśli? Rodzinne, czy (odpukać) chcesz się porywać na fotografowanie chrztów, ślubów itp.? (A co, takich już widziałem, z A60 ;) ).

Tomasz1972
16-04-2006, 21:09
1) nie ma
2) Zapis sekwencji filmowych do 3 minut z dźwiękiem
3) warto kupić za 700 zł :)

FOTOGRAF
16-04-2006, 21:09
A co, takich już widziałem, z A60 ;)
a ja widze u mnie w miescie jak zawsze lata fotograf, na stale zatrudniony w gazecie i robi fotki a510 :-)

krzychu457
16-04-2006, 21:16
chodziło mi o imprezy rodzinne :) tak dla siebie jedynie
a co do filmu to nie można nagrać dłuższego niż 3 minuty?

FOTOGRAF
16-04-2006, 21:19
a co do filmu to nie można nagrać dłuższego niż 3 minuty?
niestety nie

Tomasz1972
16-04-2006, 21:19
http://www.canon.pl/produkt/kategoria,Aparaty_cyfrowe,pro,PowerShot_A520_-_<font_color='red'>polskie_menu<...font>,p,527.html

Michal-Czuba
16-04-2006, 22:40
a ja widze u mnie w miescie jak zawsze lata fotograf, na stale zatrudniony w gazecie i robi fotki a510 :-)
Gazeta gazetą, była już dyskusja i doszliśmy do tego, że w wielu lokalnych chodzi o pokazanie że coś się działo, pokazanie jakkolwiek ;)

Ale gdy goście z A60, czy nawet jakimś G5 itp. oferują "Usługę profesjonalnej fotografii okolicznościowej" to coś się we mnie dzieje ;)

sebciu
18-04-2006, 02:13
chodziło mi o imprezy rodzinne :) tak dla siebie jedynie
a co do filmu to nie można nagrać dłuższego niż 3 minuty?
mozna.... wciskajac po tych 3 minutach ponownie spust migawki ;) takie filmiki mozna w kompie polaczyc np.przy pomocy 'AVI Joiner' czy podobnego programu. aczkolwiek kamera to nie jest... mam A510 od roku, model prawie identyczny i jestem z niego bardzo zadowolony :) idealny na domowe imprezki typu imieniny cioci ;) i nie tylko! tryby manualne wrecz zachecaja do eksperymentow.

krzychu457
22-04-2006, 18:30
dzięki za odpowiedzi
ostatnio czytałem recenzje aparató canona z seri A5xx
Przymierzałem się do zakupu 530 ze względu na 1h filmy, ale czytając komentarze wychodzi na to że jest gorszy od 510 :/


Tak się złożyło, że przed świętami mój znajomy zakupił dziecku ten aparat, wczoraj miałem okazje go obejrzeć i potestować. I rzeczywiście jest jak pisze Marek. Dla mnie to ogromny minus. Sam jestem od roku posiadaczem Canona A510 i nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości stopniowej regulacji przysłony czy czasu naświetlania. Obecnie 60% zdjęć robię na preselekcji przysłony właśnie, a resztę na manualu. Brak możliwości nałożenia filtrów też z czasem odczujecie (tutaj głównie piszę do Sławka - sam się przekonasz o ile fotografowanie Cię wciągnie). Ja przez rok co prawda fotografowałem bez filtrów, ale niedawno zakupiłem kilka podstawowych i zdjęcia ogromnie na tym zyskują. W ten sposób z Canona A510 wyciskam naprawdę wszystkie "soki" i sprawia mi to dużą przyjemność. Oczywiście zupełnie początkujący tego nie odczuje, ale A530 dla bardziej wymagającego fotoamatora będzie raczej kiepskim wyborem. Nie rozumiem czemu Canon zdecydował się na taki krok. Poza tym zdjęcia w porównaniu z A510 wychodzą tutaj gorzej. Sprawdziłem, porównałem, tak więc wiem co piszę. A530 co prawda ma 5MP, ale zdjęcia są jakby zamglone. Poza tym kolorystycznie mniej naturalne niż z A510 (A530 dodaje fotkom żółtawej dominaty). Dodam jeszcze, żeby ktoś nie odebrał tego co piszę jako atak na A530, że jest to dobry aparat, ale dla ludzi, którzy nie oczekują niczego więcej niż po prostu przyzwoitych fotek. Przecież można robić wszystkie zdjęcia w trybach tematycznych, czy AUTO i nie będzie źle. Ale jeśli ktoś chce bardziej świadomie fotografować, to radziłbym zakup Canona A510. W nim manual to naprawdę manual. Co prawda trudno go dostać w tradycyjnym sklepie, ale w internetowych jeszcze można znaleźć. Dlatego polecam mimo wszystko A510 - tańszy a bardziej funkcjonalny i zadowoli ambitniejszych fotoamatorów.

Mógłby mi ktoś napisać który byłby najlepszy z tej trójki ? A510 A520 czy A530 ? Już pomijając te filmy

Drosed
22-04-2006, 19:31
Ja odradzałbym kupno A530 i zajął się A520.

A530 pozbawiono ważnych trybów, tzn. preselekcji przysłony, preselekcji czasu i w manualu można ustawić tylko przysłonę na F2,6 lub F5,6.

Nie można też montować tuleji, więc żegnamy telekonwertery i filtry.

Jak się chce robić filmy to trzeba zaopatrzeć sie w kamerę cyfrową, a zdjęcia aparat np. A520.

Pzdr.

Jack_17
05-06-2006, 16:40
Witam na forum :smile:
Jestem posiadaczem A520 i wszystko z nim ok tylko zawsze jakoś mało zdjęć wytrzymuje na jedym komplecie aku.
Aku zakupiłem 4x SANYO 2500 i mam dobrą ładowarkę. Dodam, że formatowałem je po zakupie. Zastanawia mnie czy to felerne aku mi się trafiły czy coś z aparatem. Co sądzicie?
Czytałem u was, że SANYO są wypas a... u mnie lipa. Czy mam kupić aku GP?
PS. nie robię zdjęć codziennie. aku wytrzymują strzelenie jakieś 30-40 fot w tygodniu. Jest to normalne?

sergi
16-11-2006, 18:57
Czy ten aparacik posiada jakiś wskaźnik poziomu naładowania baterii?? Nie moge sie doszukać...

ishi
17-11-2006, 01:39
nie, jedyna informacja o aku to migająca czerwona ikonka gdy aku jest bliski całkowitego rozładowania...