PDA

Zobacz pełną wersję : [BATTLE] Tomasz1972 vs Vitez (bitwa zakończona)



Tomasz1972
16-04-2006, 19:39
Zapraszam do zabawy :)

Proponowany temat : "Kocia codzienność"
Proponowany termin publikacji zdjęć : 23.04.2006

yasin
16-04-2006, 20:25
Spokojnie, zdjec bedzie wiecej, powoli impreza sie rozkreca, potem publikacje beda czesto jak bitew bedzie wiecej i beda dochodzic coraz to nowe. Na poczatku zawsze tak jest.

Vitez
18-04-2006, 01:13
Wyzwanie przyjme pod warunkiem przedluzenia terminu publikacji.

Prosbe swoja motywuje tym, iz w tym tygodniu pracuje na zmiane nocna a przez to jestem mocno zdechly i spie w ciagu dnia, nie mogac w pelni uczestniczyc w "kociej codziennosci" .
Proponowany przeze mnie termin to 30.04.2006

Tomasz1972
18-04-2006, 13:08
Moja fota jest już u Tomasza Golińskiego . Czekam więc tylko na fotkę Viteza , który może zgodnie z naszymi ustaleniami wystawić fotkę ze swojego archiwum , by skrócić czas publikacji :)

yasin
19-04-2006, 21:53
Jedna i druga fota bardzo fajne, obie maja inny klimat i atmosfere.

Silent Planet
19-04-2006, 21:54
Zagłosowałem na pierwsze, ale sercem jestem przy drugim.

Shit.
Komentarz nie w tym wątku.
/wstyd mode on

MMM
19-04-2006, 21:56
Technicznie jedynka deklasuje, dwójka lepiej pasuje do tematu. Ciężko wybrać.

djtermoz
19-04-2006, 21:58
Nie sposob sie zdecydowac. Oba zdjecia bardzo przyjemne. Wybralem w koncu pierwsze choc wydaje mi sie lekko przeostrzone (moze ze wzgledu na przeskalowanie dla WWW). Drugie tez jest swietne. Byloby gorsze bez tej osoby za oknem.

kane
19-04-2006, 21:59
obydwa dobrze pokazuja temat

duzy plus dla obu :)

hazan
19-04-2006, 22:04
Faktycznie trudny wybór - imho pierwsze zdjecie zrobione bardzo dobrze technicznie, drugie nieco gorzej technicznie ale za to ciekawszy przekaz.

Trudny wybór - zdjęcia bardzo dobre - gratuluje autorom.

MMM
19-04-2006, 22:05
Jakoś tak żal tego drugiego kotka ;)

GrzegorzS
19-04-2006, 22:05
Faktycznie trudny wybór - imho pierwsze zdjecie zrobione bardzo dobrze technicznie, drugie nieco gorzej technicznie ale za to ciekawszy przekaz.
I dlatego wybrałem to drugie ;-)

yasin
19-04-2006, 22:08
Zal drugiego kotka bo druga fota ma zupelnie inny klimat, dla mnie im wiecej patrze na druga fote tym bardziej nie moge oderwac oczu. Pierwsza jest rowniez bardzo ciekawa i powoduje, ze zaczynam sie usmiechac, naprawde bardzo ciezko wybrac.

snowboarder
19-04-2006, 22:18
Zdecydowanie dwojka jak dla mnie. Zarzut "techniczny" jest nie na
miejscu, oba sa technicznie na tym samym poziomie.
Drugie byloby moze lepsze, gdyby autor zdecydowal sie na plytsza
glebie ostrosci. Choc wtedy zgubila by sie twarz czlowieka wewnatrz...
Obu autorom gratuluje, bardzo fajne zdjecia!
Sprawa sie zdecydowanie rozkreca w dobrym kierunku :-)

MMM
19-04-2006, 22:19
Mam jeszcze taką uwagę do 1. Zdjęcie jest trochę za duże, nie mieści mi się całe nawet w trybie pełnego ekranu przeglądarki. Rozdzielczość ekranu 1024x768.

Jac
19-04-2006, 22:20
oj tak ciezko bylo wybrac.... ale niech wygra lepsze zdjecie! ;-) tylko ktore to :mrgreen:

Bez wzgledu na wynik i moje preferencje a wybralem nr... gratulujacja dla Tomka i Vteza :cool:

Tomasz Golinski
19-04-2006, 22:20
A pisałem (przy innej okazji), żeby robic tak, żeby sie miescilo w prostokącie 900x700, a nie 700x900 :lol:

smigielsky.art
19-04-2006, 22:20
jedno i drugie jest dobre,ale wybieram 2.lepszy klimat

MMM
19-04-2006, 22:24
To jeszcze jedna sugestia. Może ustalić zasadę że należy się powstrzymać od bezpośredniego wskazania typu "wybrałem nr ...". Wystarczą same komentarze do zdjęć. Oczywiście wiadomo że jak ktoś napisze "Nr ... po prostu ZAJE*****" to pewnie na to głosował, ale mimo wszystko.

MMM
19-04-2006, 22:25
Adminie gdzie jesteś???

lukep
19-04-2006, 22:55
W!

Zdjecie drugie porusza wyobraznie i dziala nieco sentymentalnie, troszke jak z kadru filmowego wyrwane, mi technicznie odpowiada w pelni. Natomiast zdjecie piersze pod wzgledem technicznym i merytorycznym jest po prostu.. Cieple, mile i... No wlasnie tylko to. Widzialem juz niejeden kalendarz w tym stylu ;)

Zdrowko

Przemoc
19-04-2006, 23:34
Drugie jest moim zdaniem bardzej kocio-codzienne, w pierwszym jest ciepełko i fajny klimat.
Zagłosowałem na dwójkę, ale trudno było wybrać.

maku
19-04-2006, 23:41
Pierwsze technicznie bez zarzutu.
Drugie świetny kadr i przekaz szkoda tylko że jest w nim coś sztucznego (wygląda jak doświetlone lampą).
Generalnie oba są całkiem fajne. Choć przekaz mocniejszy jednak przy drugim.

kami74
19-04-2006, 23:49
Dwójka chociaż jedynka też mi sie podoba. ale jednak jak codzienność to codzieność

fragile
19-04-2006, 23:56
O ja... zdjęcia na poziomie, widać...
Jak dla mnie pierwsze wymiata, ale nie ujmę nic drugiemu. Wybór był trudny.
U mnie zwyciężyło ostatecznie milsze oku IMHO zdjęcie nr 1.

Vitez
20-04-2006, 03:16
To jeszcze jedna sugestia. Może ustalić zasadę że należy się powstrzymać od bezpośredniego wskazania typu "wybrałem nr ...". Wystarczą same komentarze do zdjęć. Oczywiście wiadomo że jak ktoś napisze "Nr ... po prostu ZAJE*****" to pewnie na to głosował, ale mimo wszystko.


Ciekawe ile razy bedziemy przypominac:

http://canon-board.info/showpost.php?p=157901&postcount=10

aptur
20-04-2006, 08:02
Dwójka ma coś co sprawia, że dłużej zatrzymuje wzrok :) Po prostu opowiada coś co każdy sam sobie może dopowiedzieć. I na tym IMO polega dobre foto.

Smaczny
20-04-2006, 08:59
Bardzo ciężki wybór. Jedynka cukierkowa i bardzo przyjemna. Dwójka "ambitna" ale coś w niej razi i przeszkadza - kadr, kolory? Może dwójka byłaby jeszcze ciekawsza jeśli miałaby bardziej wypłowiałe, mniej nasycone kolory, albo po prostu gdyby była w sepii albo czarno biała (taka w "stylu Czachy").
Gratulacje dla obydwu autorów.

Khazad
20-04-2006, 09:33
Ale ciężki wybór. Jedynka jednak bardziej mój wzrok przyciągneła.

sergi
20-04-2006, 10:17
...a mnie dwójka!

pyciu
20-04-2006, 11:16
Ja to zjawisko nazywam sobie na własny użytek "WPP" (od World Press Photo).
Łapanie za sumienie zawsze zrobi furorę, abstrahując od walorów technicznych.

IMHO oba zdjęcia świetnie wypełniły proponowany temat codzienności kociej, pokazując przez skrajne losy dwóch kociaków, jak to życie tych zwierząt wygląda w szarej (tu się podłączam do sugestii: poszarzyć 2 zdjęcie) i kolorowej rzeczywistości. I tak to właśnie jest z kotami - albo są kochane (np. jako maskotki dla dzieci) albo zanidbane (mniej lub bardziej)...

Jak narazie - najlepsze 2 fotografie z wszystkich BATTeLek.

pzdr.

stdanielo
20-04-2006, 11:22
Ja to zjawisko nazywam sobie na własny użytek "WPP" (od World Press Photo).
Łapanie za sumienie zawsze zrobi furorę, abstrahując od walorów technicznych.

Czemu łapanie za sumienie, mam wrażenie, że ten kotek na parapecie jest postrzegany jako jakieś nieszczęśliwe zwierzątko, a on jest tylko starszy, zwróćcie uwagę na, że ma nawet ręczniczek położony, ktoś o niego bardzo dba, jak dla mnie nr2 to zdecydowany faworyt.

pyciu
20-04-2006, 13:23
Czemu łapanie za sumienie, mam wrażenie, że ten kotek na parapecie jest postrzegany jako jakieś nieszczęśliwe zwierzątko, a on jest tylko starszy (...)

Eeej no ;)
... nie chcesz chyba nam wmówić, że ten kociak, marznący (widoczny termomentr - symbolizujący skrajną temperaturę, kawałek brudnej ściery-by nie przymarzł do obdrapanego parapetu) na być może mokrym parapecie, szarego domu, wywołuje w przeciętnym widzu emocje inne niż współczucie. Może i kot nie narzeka, ale stawiam piwo, że wolałby siedzieć z drugiej strony okna, przy "herbatce i ciasteczku". Zwłaszcza, że pora już późna (zapalone światło w środku, wyraźnie widoczne doświetlenie I planu) i na ptaki polować nie ma co - nie mówiąc o myszach, które i tak wystraszył fotograf ;)

Aaa i jeszcze dodam, że młody kotek w ramionach dziecka i stary "wyrzucony" za okno - to też ciekawy punkt odniesienia w szukaniu tej tzw. wymowy zdjęcia - stąd oba te zdjęcia IMHO są bardzo trafnie dobrane do tematu.

stdanielo
20-04-2006, 14:32
Mam koty odkąd pamiętam i najchętniej bez względu na pogodę siedziałyby na dworze, i dalej będę popierał to, że ten ze zdjęcia nr 2 jest szczęśliwszy. Koty kochają swobodę nawet jeśli nie zawsze jest im ciepło.

MMM
20-04-2006, 16:59
tu się podłączam do sugestii: poszarzyć 2 zdjęcie
Odgadywanie co autor miał na myśli było ciekawym zajęciem na lekcjach literatury w liceum (szumnie zwanej j.polskim), ale na ile ja się znam na zdjęciach to zgaduję że kolor jest celowym zamysłem autora. Żółte światło wewnątrz domu w zestawieniu z szarym / niebieskawym na zewnątrz, ma dać wrażenie ciepła w środku i zimna na dworze (i tutaj wszyscy się rozczulają: "jaki biedny kotek, musi być mu zimno") :)

Fan nr 1
20-04-2006, 17:09
Zdjęcia obejrzałem i zagłosowałem. Ciekwe, że zdjęcia te , dobrane przypadkowo ( jeden autor nie wiedział co wystawia drugi) układają się w pewną historię operując przeciwieństwami ( młodość - starość, zimno-ciepło, jasno, ciemno, bliskość - samotność).

snowboarder
20-04-2006, 22:48
Zdjęcia obejrzałem i zagłosowałem. Ciekwe, że zdjęcia te , dobrane przypadkowo ( jeden autor nie wiedział co wystawia drugi) układają się w pewną historię operując przeciwieństwami ( młodość - starość, zimno-ciepło, jasno, ciemno, bliskość - samotność).

Bardzo trafna obserwacja. W ogole tego typu pojedynki sa
naprawde ciekawe. Zdjecie powinno byc technicznie bez zarzutu,
ale ze dodatkowo opowiada cala historie, to naprawde fajnie.
Szkoda, ze pojedynki troche utknely i malo osob glosuje.
Jak wytlumaczyc prawie 2000 wgladow w moj-yasina i tylko 150 glosow?
Nie chce sie ludziom kliknac?

Tomasz Golinski
20-04-2006, 22:53
A może każdy z głosujących wchodzi więcej niż 10 razy?

Tomasz1972
20-04-2006, 22:55
do tego dochodzą GOŚCIE :)

Kolaj
20-04-2006, 22:55
Szkoda, ze pojedynki troche utknely i malo osob glosuje.
Jak wytlumaczyc prawie 2000 wgladow w moj-yasina i tylko 150 glosow?
Nie chce sie ludziom kliknac?Oba są fantastyczne. I jeszcze to przeciwstawne zestawienie... Cały czas nie mogę się zdecydować.

Vitez
21-04-2006, 01:09
Jak wytlumaczyc prawie 2000 wgladow w moj-yasina i tylko 150 glosow?
Nie chce sie ludziom kliknac?

Obejrzec zdjecia mozna kilka, kilkadziesiat, kilkaset, dowolna ilosc razy - wchodzac do danego watku. Zaglosowac mozna tylko raz. Stad zawsze bedzie wielka przewaga ilosci odwiedzin watku nad iloscia glosow i naprawde nie ma co patrzec na te liczby.

Tomasz Urbanowicz
21-04-2006, 10:39
Ja zagłosowałem na drugie zdjęcie - ciekawie oddany klimat.

perlpa
21-04-2006, 17:22
Najpierw chciałem jako lepsze wybrać drugie ale jednak staneło na pierwszym.
Podoba mi się pomysł na zdjęcie drugie ale IMHO efekt nie doścignął pomysłu. Pierwszy plan jest pyknięty lampą i to zbyt rzuca się w oczy. Może godzinkę wcześniej było by fajne światło na zewnątrz, albo nieco później widać było by kocura wpatrującego się z mroku do ciepłego pokoju :)
Na pierwszym chyba delikatnie WB ucieka w fiolet.

pejot
22-04-2006, 18:37
Miałem dylemat, widzę, że jak prawie wszyscy. Po prostu oba zdjęcia są dobre. Każde ma inny charakter, zagłosowałem, po długim wahaniu, ale podejrzewam, że jutro bym zagłosował inaczej... gratuluję obu "graczom"

Scream
23-04-2006, 10:44
Moim faworytem jest dwojeczka, choć nieco gorsza technicznie, a i to dopalenie lampa :roll: Ale za to przekaz jaki !

Gratuluje obu zawodnikom bardzo dobrych fotek 8-)

Tomasz1972
27-04-2006, 08:19
Dziękuję wszyskim za udział w głosowaniu i wybór mojej foty ,
co było dla mnie totalnym i miłym zaskoczeniem ,
gdyż zobaczywszy fotę VITEZA nawet nie przypuszczałem , że moje fota wygra .
WIdać to było także w opiniach i samym głosowaniu , które było bardzo wyrównane .

Poniżej dla zainteresowanych EXIF , oraz odpowiedzi na kilka postów .

Camera Model Name
Canon EOS 350D DIGITAL
Shooting Date/Time
2006-04-17 20:02:05
Tv(Shutter Speed)
1/30Sec.
Av(Aperture Value)
F2.8
Metering Modes
Evaluative metering
Exposure Compensation
0
ISO Speed
800
Lens
28-75mm
Focal Length
32,0 mm
Image size
3456 x 2304
Image Quality
RAW
Flash
On
White Balance
Daylight
AF mode
One-Shot AF
Picture Style
-
Parameters
Tone Curve : -
Sharpness level : -
Pattern Sharpness : -
Contrast : 0
Sharpness : 0
Color saturation : 0
Color tone : 0
Color matrix
-
Color Space
AdobeRGB
Fota z "ręki"( bez statywu) , konwertowana z raw w DPP , pomniejszona i podostrzona w PS elements 4 trial

snowboarder : CICHY za ostre tamrony sprzedaje :) nie mogłem zejść z głębi , bo miałem już 2,8 . Ostrość na kota przekadrowanie i pstryknięcie :)
maku: zdjęcie faktycznie doświetlone lampą ze stofenem
smaczny: moim zdaniem fota czarnobiała lub z mniej nasyconym kolorkiem byłaby gorsza
MMM: dokładnie tak jak napisałeś , różnica pomiędzy światłem zewnętrznym i wewnętrznym była zamierzona
perlpa: na kota polowałem całe popołudnie i ani godzinę wcześniej , ani godzinę później nie było lepiej :(

MMM
27-04-2006, 09:32
snowboarder : CICHY za ostre tamrony sprzedaje :) nie mogłem zejść z głębi , bo miałem już 2,8 . Ostrość na kota przekadrowanie i pstryknięcie :)

Po tej dystorsji na krawędzi ściany przy wgłębieniu do okna przypuszczałem że zdjęcie zrobione z małej odległości, dlatego miałeś taką dużą głębię ;)
GRATULUJĘ ZWYCIĘSTWA!

Robson01
27-04-2006, 20:03
Przyłączam się do gratulacji.

Vitez
27-04-2006, 20:28
A ja od razu czulem ze fota Tomasza wygra bo nawet sam bym, obiektywnie patrzac, na to wlasnie zdjecie zaglosowal :) .
Oba zdjecia trafiaja w temat, ale fota Tomasza silniej trafia.
To juz zagadnienie psychologiczne dlaczego silniej do nas trafia przekaz smutniejszy (choc dla znawcow i milosnikow kotow widac ze ten kot ma sie dobrze, jest pod opieka i ktos dba o niego, ale tonacja kolorystyczna i sam fakt umieszczenia kota na dworze moze wzbudzac smutek) niz cieplejszy.


Aha... odnosnie technikalii mojego zdjecia - 20D+Tamron 28-75 @ 2.8, chyba doblyskiwane lampa z softboxem o ile dobrze pamietam, nie mam exifa pod reka.

SimOn!
27-04-2006, 20:38
Gratuluje zwyciezcy, oka, pomyslu i wykonania :D

GrzegorzS
27-04-2006, 21:14
Gratuluje obu uczestnikom iż mieli do pokazania coś czego wstydzić się nie trzeba.

pejot
27-04-2006, 22:30
Wyrównana walka, i na wysokim poziomie. Gratuluję zwycięzcy i "przegranemu".

MMM
27-04-2006, 23:20
Aha... odnosnie technikalii mojego zdjecia - 20D+Tamron 28-75 @ 2.8, chyba doblyskiwane lampa z softboxem o ile dobrze pamietam, nie mam exifa pod reka.
Wyślesz mi oryginał, albo chociaż cropy z centrum i brzegów?

Vitez
28-04-2006, 00:48
Wyślesz mi oryginał, albo chociaż cropy z centrum i brzegów?

Nie ma po co. Nie zalowalem temu zdjeciu wyostrzania 8) .
Nie bylo tu wprawdzie kilograma PSa bo ledwie kolory, kontrast i ostrosc ciagnalem ... ale ja na tej podstawie oceniam jakosc/przydatnosc obiektywow - na podstawie tego, co mozna z nich osiagnac.

MMM
28-04-2006, 08:48
Nie ma po co. Nie zalowalem temu zdjeciu wyostrzania 8)
Hmmm.... to nie lepiej było użyć 85 1.8? Przecież to idealny obiektyw do takiego zdjęcia.

yasin
28-04-2006, 11:23
Nie zawsze jest miejsce w pomieszczeniu :)

Vitez
28-04-2006, 20:06
Hmmm.... to nie lepiej było użyć 85 1.8? Przecież to idealny obiektyw do takiego zdjęcia.

1. Za ciasno (robione w mieszkaniu w bloku)
2. Zdjecie jest z archiwum, z czasow gdy nie mialem 85 1.8