PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto zamieniać 70d na 6d w perspektywie zbliżającej się premiery 6dMII?



ateny22
11-01-2016, 12:55
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Jest to mój pierwszy post, ale forum przeglądam dość regularnie od paru lat, dlatego tym bardziej miło się z Wami przywitać.
Jestem dumnym posiadaczem canona 70d, którego zakupiłem pół roku temu. Kupiłem to body z myślą o sigmie 18 35 1.8, w której śmiało mogę powiedzieć byłem zakochany, a dokładnie w jej plastyce i optycznych możliwościach opisywania świata. Nowy aparat i obiektyw miały mi posłużyć do kilku prostych i drobnych reporterskich zleceń oraz do solidnej nauki filmowania. Wraz z moją 50 1.8 wydawał mi się to sensowny i rozsądny cenowo wybór. Niestety okazało się, że w żadnym sklepie nie mogę znaleźć Sigmy, która nie cierpiałaby na BF lub FF, przetestowałem tuzin sztuk i żadna nie okazywała się dostatecznie ostra. Nie interesowały mnie półśrodki takie jak kalibrowanie przez USB dock, czy też wysyłanie do serwisu. Z racji tego, że termin zleceń zbliżał się nieuchronnie, zdecydowałem się na kupno C 17- 55 2.8. Byłem bardzo zadowolony, ponieważ pierwsza sztuka, którą testowałem okazała się ostra i trafiała w punkt. W tamtym czasie nie dysponowałem środkami, które pozwalałyby zakupić 6D. Natomiast teraz po czasie zauważyłem, że dość często brakuje mi mniejszej ogniskowej, światła oraz użytecznego iso. Dodatkowo ciągle z tyłu głowy mam GO, które można osiągnąć wcześniej wspomnianą Sigmą, dlatego pojawiły się w mojej głowie pomysły na zamianę mojego body na 6d. Można powiedzieć, że zaczęła mnie dotykać magia pełnej klatki.


Jestem dość dziwnym typem człowieka, któremu ciężko sprzedać swój zadbany sprzęt. Taki trochę ze mnie mentalny dziadek, który nie potrafi rozstać się ze swoim samochodem :-) Jednak chciałbym podjąć gruntownie przemyślaną decyzje, dlatego proszę Was o opinie. Rozważam dwie opcję:

1.Sprzedaję swoje 70d + C 17 – 55 2.8, dokładam do 6D i kupuję Sigme 35 1.4 oraz C 85 1.8. W niedalekiej przyszłości, kiedy pojawią się dodatkowe środki, dokupuję szerokokątny obiektyw.

2. Zostawiam swoje 70d, kupuję szerokokątny obiektyw oraz kompletuję szklarnie, którą mógłbym wykorzystać na pełnej klatce. Kiedy pojawią się odpowiednie środki kupuję FF a swoje 70d zostawiam jako backup.



Dlaczego Was o to pytam? Ponieważ nieuchronnie zbliża się premiera 80d oraz 6dMII, która spowoduje, że moje aktualne body cenowo pójdzie na „łeb i szyję”. Zdaję sobie sprawę, że nikt nie podejmie tej decyzji za mnie, ale takie zimne i obiektywne spojrzenie na sprawę bardzo by mi się przydało.


P.S Oczywiście, przeczytałem cały wątek pt. sprzęt do ślubów cz.III i IV
P.P.S. Jestem w szoku jaka różnica cenowa występuję na rynku wtórnym pomiędzy S 18 35 1.8 a C 17-55 2.8.

jaś
11-01-2016, 13:31
kupujesz S35 1.4 :mrgreen: i zakładasz że tym razem nie będzie potrzebny usb dock - niczym nieuzasadniony optymizm - usb dock to się kupuje na dzień dobry z tymi obiektywami - kalibracja usb dockiem to nie półśrodek to sensowny i tani sposób na kalibrację - chciałabym żeby canon do swoich obiektywów coś takiego miał.

mz do premiery 6DII pozostało jeszcze sporo - będzie nie wcześniej niż w 3 kwartale, a może w 4 kwartale, a może na początku 2017 - i dużo czasu i mało :) ale jeśli wyjdzie to 6D powinno być tańsze chyba że stanie się kultowe :mrgreen: z drugiej strony 6DII będzie na pewno droższa - przecieki z firmy są takie że tak tanio jak z 6D to już nie będzie.

jak zmienisz to: mniejsza go nie zawsze znajdzie zastosowanie, iso rzeczywiście będziesz miał lepsze, światło w zoomach podobne w stałkach lepsze ale tu się niewiele zmienia czy crop czy ff w sensie światła zawsze można dokręcić coś albo analogicznego albo podobnego albo to samo.

GalaktycznyMuczaczo
11-01-2016, 13:57
Bierz 6d panie sie nie zastanawiaj

tomfoot
11-01-2016, 14:04
Bierz 6d, ale nie kupuj żadnej sigmy!

aptur
11-01-2016, 14:07
dokładam do 6D i kupuję Sigme 35 1.4

Przewaliłeś tuzin sigm z back/front focusem i dalej chcesz kupować sigmę. Twój wybór. Jeśli lubisz kręcić mikroregulacją to proszę bardzo.
Tak czy inaczej 6D warto kupić. Nie ma sensu czekać na hipotetyczne MkII.

Yaru
11-01-2016, 14:19
Kup 6d i 85/1.8 oraz na początek Canona 35/2 IS, jak nie będzie Ci odpowiadała sprzedaż z niewielką startą ( półtorej roku temu kupiłem swoją 35/2IS za około 1800 zł w stanie jak nowym- strata przy ewentualnej odsprzedaży byłaby niewielka około 100 - 200 zł ). Szkło okazało się bardzo fajne ostre i CELNE! i zostało ze mną na dłużej.

stultus
11-01-2016, 15:04
witam warto ja za swoja 6 dałem 4800 za nówkę plus 35/2 is i 85/1.8

feciu
13-01-2016, 20:19
jak już zacząłeś myśleć o FF to i tak za jakiś czas zmienisz więc nie ma co się zastanawiać.

Tom77
13-01-2016, 20:33
6D, do tego sigma 35 i będzie miód

jaś
13-01-2016, 21:24
6D, do tego sigma 35 i będzie miód

oczywiście pod warunkiem zakupu usb docka :mrgreen:

mavik
21-01-2016, 15:59
s 35 obrosła jakąś legendą, że potrzebny jest do niej usb dock. Ja nie zauważyłem u siebie tego problemu choć w ciemno kupiłem używkę (może ktoś dobrze wybrał). Sam od czasu do czasu trochę filmuję i chyba jednak lepiej sprawdzi się tutaj C 35 2 IS. Filmowanie z ręki na 1.4 i tak mija się trochę z celem.

mkkaczy
21-01-2016, 16:25
s 35 obrosła jakąś legendą
Chyba tak. Sam się nad nią zastanawiałem, ale u mnie używane S35Art sa sprzedawane znacznie drożej niż używane w super stanie 35L. Dlatego też kupiłem eLke.