PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy do 70d slub



iaqb
07-01-2016, 12:09
witam,

Posiada jedno lustro canon 70d + sigma 18-35mm zamierzam kupic drugiego canona do krecenia wesel na 2 lustra. Jakie obiektywy kupic na slub/wesele , kosciol sala , zabawa. Moze ktos nagrywa wesela i pomoze cos dobrac konkretnego ?

tlustyx
07-01-2016, 13:01
Masz zamiar kręcić na dwa aparaty naprzemiennie z różnymi ogniskowymi, czy 2 osoby równocześnie?
Jeśli 2 osoby i pokrywanie ogniskowych Ci nie przeszkadza to sigma 17-50 2.8 jest całkiem dobra do tego celu.

iaqb
07-01-2016, 13:55
Masz zamiar kręcić na dwa aparaty naprzemiennie z różnymi ogniskowymi, czy 2 osoby równocześnie?
Jeśli 2 osoby i pokrywanie ogniskowych Ci nie przeszkadza to sigma 17-50 2.8 jest całkiem dobra do tego celu.

2 osoby rownoczesnie zeby miec szybkie przejscia. Powiem ci tak ze chce wydac 8 tys z aparatem i szklami. 2.8 na sale nie bedzie za ciemno ? potzebuje cos do kosciola , przysiega wejscie wyjscie do tego dochodza ujecia z drona. Nastepnie sala, wczesniej przygotowania mlodych wiadomo. Cos na pierwszy taniec.

tlustyx
07-01-2016, 16:15
... 2.8 na sale nie bedzie za ciemno ?...
Więc weź taką samą Sigmę 18-35 1.8 jak masz i nie będziesz miał problemów, że z jednego będzie jaśniej, a drugiego ciemniej.

iaqb
07-01-2016, 17:37
Ok to na salę a Kościół i przygotowania ten sam obiektyw?

tlustyx
07-01-2016, 21:44
Ok to na salę a Kościół i przygotowania ten sam obiektyw?
Skoro filmowałeś jako drugi kamerzysta (pisałeś o tym w innym wątku), to chyba wiesz jak to wygląda i jakie ogniskowe są potrzebne, choć z twojego pytania wywnioskować można, że będziesz robił to po raz pierwszy.
Raczej robię zdjęcia, więc niewiele pomogę, jednak na pewno przydałoby się jedno szkiełko szerokie, i może coś trochę dłuższego 85mm, choć przy filmie raczej nie jest konieczne.
Jakie szerokie szkiełko - nie wiem - nie interesuje się obiektywami do cropa.
Sam poszukaj używając szukajki: Przeszukaj Canon-Board.info przez Google (http://maciejko.net/cbsearch/)

iaqb
07-01-2016, 21:49
powiem tak , moim zadaniem jako operator bylo chodzenie z aparatem wl/wyl skupialem sie na kadrze nie na sprzecie. Teraz nadszedl czas zeby ruszyc sam dla siebie i wlasnie szukajac znalazlem takie opcje

1.Canon EF 50mm F1.4 USM
2.Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM ( taki sam co mam)
3.Canon EF 24-105mm F4L IS USM

wlasnie nie moge wyszukac co lepiej na kosciol co na podziekowania co na zabawe co na oczepiny zeby zmieniac szkla

eleroo
07-01-2016, 22:12
Skoro f2.8 było za ciemne to f4 będzie za ciemne tym bardziej, choć ten Canon to bardzo fajne uniwersalne szkiełko wszystkorobiące. Na kropa jednak dla mnie za wąskie do pomieszczeń - no to zależy od pomieszczenia. Nie wiem jaki masz styl kręcenia, czy robisz "normalne" filmy, czy jakieś inne. Jedni kręcą wszystko fiszem, inni gopro, inni 35mm i tak dalej. Gdybym sobie brała szkło na kropa do filmowania (nie filmuję lustrzankami, ale wiem jaki kąt widzenia mi pasi na filmie najbardziej) to byłoby to jakieś jasne 20mm.

iaqb
07-01-2016, 22:43
zastanawiam sie jeszcze nad samyang 14mm 2.8 stalka. A tego 24-105 f4 bardziej do zooma na weselu jak goscie np rozmawiaja zeby ich blisko nie podchodzic, czy jak chlopak caluje w policzek dziewczyne a ja sobie zza filara to uchwyce. Myslalem ze ktos to kreci wesela ?

eleroo
07-01-2016, 23:47
Ten Sami beczkuje jak szalony, do fot to można nawet fajnie czasem wykorzystać, ale na filmie dla mnie to nieakceptowalne.

iaqb
08-01-2016, 00:37
To już sam nie wiem kręcę szybkie przejścia dynamiczne ujęcia a reszta wiadomo jak to na weselu

GalaktycznyMuczaczo
08-01-2016, 01:04
witam,

Posiada jedno lustro canon 70d + sigma 18-35mm zamierzam kupic drugiego canona do krecenia wesel na 2 lustra. Jakie obiektywy kupic na slub/wesele , kosciol sala , zabawa. Moze ktos nagrywa wesela i pomoze cos dobrac konkretnego ?
jeżeli to będzie pełna klatka to 24-70 jeżeli nie to 24-70

eleroo
08-01-2016, 03:51
Nie możesz po prostu obejrzeć aparatów jakimi kręciłeś do tej pory? Ja rozumiem skupienie na kadrze, ale trochę nie czaję jak można cos robić x czasu i nie zauważyć jakiego sprzętu sie do tego używa. Pomijam już takie perdoły jak ulubiona ogniskowa, umiejętność wyobrażenia sobie jak coś będzie wyglądało kręcone szkłem o danym kącie widzenia etc. W sumie to nie moja sprawa, ale trudno uwierzyć, że zajmowałeś się tym do tej pory i wymyślasz 14mm, które beczkuje okrutnie. No pewnie, że mozna to wyprostować na fotach dość ładnie i sprawnie, ale żeby zrobić to na filmie to będą długie godziny żmudnego klikania. Jak chcesz szkło do kilku dziwnych ujęć to kup sobie rybkę, jak chcesz coś co da uniwersalny look to 20mm, 35mm do bliższych ujęć 50, do jeszcze bliższych 85, do "szpiegowskich" kadrów 200. Szybkie przejścia, dynamiczne ujęcia... to można kręcić szkłem o każdej ogniskowej. Wiem, że taki film z wesela to ma być reportaż ale to się przecież montuje potem, to nie jest relacja na żywo. Masz jedno bardzo uniwersalne szkło od szeroko po standardowo (choć nie wiem czy ono jest dobre do kręcenia, nie wiem jak tam u niego ze zniekształceniami - zakładam, że do dźwięku masz oddzielny mikrofon i ewentualne hałasy obiektywu nie są problemem). Jeśli on zniekształca widocznie na szerokim końcu, to go opyl i weź co radzi Muczaczo, bo i tak nie będziesz tego końca używał no i zyskasz przedłużenie. Moim zdaniem nie ma sensu dublować ogniskowych, jeśli chcesz mieć dodatkowo zoom to kup 70-200 2.8 choć tu przekroczysz budżet, jeśli musisz zostać w budżecie to weź stałkę 135 lub dłuższą do szpiegowania i cześć.

tombas
08-01-2016, 07:46
powiem tak , moim zadaniem jako operator bylo chodzenie z aparatem wl/wyl skupialem sie na kadrze nie na sprzecie.
sorry, ale dla mnie to przerażająca ignorancja, jak mozna "robić" coś za pieniądze, w tak waznym dniu dla PM i nie miec bladego pojęcia czym, aparat tez do reki dostawałes już włączony? (pytania typu a co do przygotowan, a co do błogosł, a co do slubu, a co do wesela to .... "żenuła". A gdybyś dostał młotek i ktos kazał Ci nim filmować to tez byś sie skupiał na kadrze a nie na sprzęcie? po Twoich postach (zamieszczanych w 2 róznych działach i do tego żadnym własciwym, bo jest podforum o filmowaniu!) widze ze nie masz bladego pojecia o temacie, chcesz dostac porcje wiedzy na forum żeby od razu byc profi i leciec po kase od PM, a idz człowieku na jakies płatne warsztaty, kurs czy co tam znajdziesz i ucz sie poznawaj sprzęt, jego mozliwości, ograniczenia a potem wyciągaj reke po kase, bo miotasz sie okrutnie (pytanie czy 2.8 nie bedzie za ciemno a potem chcesz 4.0)Przerażaja mnie osoby, którym wydaje sie że moga wszystko ( nie tylko w fotografi , ale w życiu tak cłościowo;))

iaqb
08-01-2016, 19:18
Dzięki za podsumowanie wezmę się w garść... Ale nadal nie wiem na czym się skupić jakich szkieł szukac

becekpl
08-01-2016, 20:17
skup sie na czytaniu

italy
08-01-2016, 22:39
Kolega tombas właściwie podsumował cały ten wątek.