PDA

Zobacz pełną wersję : Luźny obiektyw 24-105 4L



Yatzek007
30-12-2015, 01:48
Witam wszystkich,

jestem posiadaczem świeżo nabytej używki Canon 24-105 4L IS. Podpinam go do 5D3. Aparat noszę na slingu carrysafe 150, co jakkolwiek wygodne powoduje, że aparat wisi obiektywem w dół. I tu niestety leży problem, bo jak się okazało obiektyw jest dość luźny i się wysuwa.
I tu pytania:
- czy można to w serwisie jakoś usztywnić, dokręcić - nie wiem co...?
- czy fakt że jest taki luźny to poważna wada? mam na myśli fakt, że generalnie powinien być wysuwany i chowany przy nastawianiu zooma pierścieniem, a nie przez to że sam wychodzi jak wisi w dół albo np. się chowa bo chowam go do torby - czy to nie szkodzi?
- w końcu: czy może to normalne dla tej puszki?

Obiektyw kupiony był używany, ale mam gwarancję rozruchową i mogę go wymienić.

Z góry dzięki za odpowiedzi i przy okazji życzę Szczęsliwego Nowego Roku

GalaktycznyMuczaczo
30-12-2015, 02:24
- czy można to w serwisie jakoś usztywnić, dokręcić - nie wiem co...?
tez nieweim ale jak zazdzwonisz do serwisu to ci powiedzą, jeżeli można to też powiedzą ci ile to będzie kosztować, oraz jaki jest czas oczekiwania


- czy fakt że jest taki luźny to poważna wada? mam na myśli fakt, że generalnie powinien być wysuwany i chowany przy nastawianiu zooma pierścieniem, a nie przez to że sam wychodzi jak wisi w dół albo np. się chowa bo chowam go do torby - czy to nie szkodzi?
Nie pierwszy raz zdarza się że cięższy obiektyw podczas noszenia do dołu wysówa się, ot taki urok grawitacji. Nie mam 24-105 wiec niewiem czy jest to normalne przy tym szkle ale raczej obstawiam że nie, sugeruje że szkło kupiłeś używane , no i zostało poprostu tzw "wyrobione" ktoś kręcił ile wlezie i pewnie doprowadził do poluźnienia w mechaniźmie ogniskowania i tyle. Czy jest to wada, no jest bo jednak nie chcemy zeby się to wysuwało , ale czy na tyle poważna żeby oddawać szkło jezeli zostalo kupione za całkiem dobrą cenę. Pytanie czy przy zakupie nawet nowego po dluzszym i częstym użytkowaniu tego szkła a raczej zoomowania nie stanie się to samo.



- w końcu: czy może to normalne dla tej puszki?
Dla obiektywu chyba :) ale obstawiam że nie, pierwszy raz o tym tutaj czytam, dodatkowo takie info znam tylko z tych większysz szkieł jak sigma 150-500

Jeżeli odczuwasz dyskomfort z tego powodu oddaj bo będzie cie boleć to już caly czas skoro boli cie teraz.

Eberloth
30-12-2015, 09:38
Nowe się nie wysuwało. Straciło tę cenną cechę po miesiącu użytkowania :) Znaczy tak ma, bardzo nie przeszkadza.

latant
30-12-2015, 13:53
W moim też się wysuwa, temat był poruszany na forum, ten obiektyw tak ma.

Bangi
30-12-2015, 16:57
Mam tak samo jak Eberloth i latant. Nie przejmuję się tym.
Swoją drogą mogli by dać w nowych modelach blokadę jak mają niektóre szkła.

RobertON
30-12-2015, 20:04
Swoją drogą mogli by dać w nowych modelach blokadę jak mają niektóre szkła.

Nasz Kolega Italy, "sprzedał" swój patent - zakładane gumki, gdzieś to było, ale teraz nie pomnę.

salas
30-12-2015, 20:26
Nasz Kolega Italy, "sprzedał" swój patent - zakładane gumki, gdzieś to było, ale teraz nie pomnę.

takie wrzuca AKUSTYK, gotowy patent :p do kupna, a jak ktoś chce samemu zrobić to wpisać "DIY lens band" i tadaaam :mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.photoweeklyonline.com/wp-content/uploads/2011/11/Lens_Band.jpg)

RobertON
30-12-2015, 20:36
No i proszę, zawsze na Ciebie można liczyć !

Takie rozwiązanie też dobre.

salas
30-12-2015, 20:43
no ja tak mam na swoim tamronie 70-300 VC USD. Ważne żeby część gumy była na pierścieniu zooma i kawałeczek już poza nim i można sobie ustawić "regulację" i dopasować żeby chodziło tak jak się chce - im więcej gumy wysuniesz poza pierścień zooma tym ciężej chodzi, im mniej tym luźniej ;)
U mnie naciągnięta RÓŻOWA GUMKA "TWÓJ STYL TWOJE ŻYCIE" :mrgreen: ale była za mała i ledwo to naciągnąłem :p z czasem pewnie sparcieje i pęknie

Yatzek007
30-12-2015, 20:47
Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi.
Dowiedziałem się, że to popularna przypadłość. Poza "luzem" obiektyw bardzo mi się podoba i zdecydowałem się go zostawić.

btw jutro zainwestuje w Lensbanda :D, super porada. Salas, RobertON - dzięki

Eberloth
30-12-2015, 22:20
Salas czy na tej focie jest obiektyw Nikona? Czy to jest prowokacja? :D

ATBFLASH
30-12-2015, 22:39
Mam używkę i tez się wysuwa- widać ten typ tak ma, Canon chyba nie przewidział że tak się może dziać, a wystarczyłoby dodać magiczny "LOCK"

salas
30-12-2015, 23:03
Moge Ci wrzucic fote z moim tamronem :mrgreen: to juz nie bedzie prowo xD
Sposob dobry i sprawdzony! Polecam

jelcyk
07-01-2016, 15:04
Hmm... Ten watek gdzies juz byl - obiektyw nie powinien sie rozjezdzac, jesli to robi, to winna jest podkladka filcowa na jednym z tubusow , trzeba ja podkleic dodatkowym filmem klejowym ( ok 150um) i klopot znika. Problem w tym, ze dojscie troche zajmuje.