PDA

Zobacz pełną wersję : Canon SX400 - czas migawki



pajonk
28-12-2015, 23:31
Dzień dobry Panie i Panowie.
Piszę jako amator.
Mam mały problem z aparatem Canon SX400 IS. Nabyłem go z 2 miesiące temu a do dzisiaj nie umiem go obsługiwać. :shock:
Posiadałem i posiadam amatorsko wystarczający pstrykacz samsung s860 i dało się na manualu ustawić przysłone (jedna z 2 ustawień) i czas naświetlenia migawki - od bodaj paru sekund począwszy do 1/750, 1/2000.
A tutaj w canonie nic takiego nie mam.
Jak robię zdjęcia w dzień na iso 100 i chcę coś uchwycić, co biegnie przykładowo - zdjęcie jest rozmyte. Tak jakby za długo go naświetlał. Dodam, że to na ustwieniach +/- (np. -2) nic mi nie daje. Chcę konkretnie ustawić czas jak w samsungu - jak to zrobić???

r_m
29-12-2015, 03:56
A skąd pomysł, że to się da zrobić? ;)
Jeśli w instrukcji nie napisali, że się da (i jak), to niestety się nie da.

pajonk
29-12-2015, 09:45
A skąd pomysł, że to się da zrobić? ;)
Jeśli w instrukcji nie napisali, że się da (i jak), to niestety się nie da.

To jest "kurde" niemożliwe.
"Super zaawansowany sprzęt z przyszłości" klęka przed samsungiem, bo nie ma ustawienia czasu migawki?

Co za zidiocenie. ...seppuku. :shock:

A nie da się to jakoś firmware'm zrobić?

becekpl
29-12-2015, 09:56
głupio spytam
instrukcje czytał?

DarekB
29-12-2015, 11:07
Z tego co kojarzę to w tym modelu są jedynie programy tematyczne. Nie wiedziałeś co kupujesz?

r_m
29-12-2015, 19:02
głupio spytam
instrukcje czytał?

Nie, to nie głupie pytanie, to pytanie retoryczne ;)

Tom77
29-12-2015, 19:56
Z tego co kojarzę to w tym modelu są jedynie programy tematyczne. Nie wiedziałeś co kupujesz?


Jak ktoś widzi napis zoom x30 to nie myśli o ustawieniach manualnych

pajonk
29-12-2015, 21:16
Drodzy Panowie.
Jakbym fotografował "zawzięcie", to bym kupił canona 60D, - ale ze względu na "uprawiany sport" - nie chcę rozwalić sprzętu za parę tysięcy (z obiektywami).

Druga sprawa: Jak zauważą Państwo w instrukcji pisze "Krótki START", - czyli jak włożyć baterię, jak zrobić zdjęcie. Dlatego założyłem wątek.

Trzecia sprawa: Powtórzę jeszcze raz - dla mnie wybór czasu migawki jest tak oczywistą rzeczą, że dziwne, że tego nie ma.
To tak jakbyś kupił robota kuchennego w sklepie - nie otwierałbyś pudełka - a w domu zaskoczenie bo nie ma misy.

Dziękuję za wytłumaczenie.

Panowie na koniec - nabyłem go w super cenie - i jest warty tych pieniędzy, - ale niedosyt pozostaje.
Sądzę, że 30x zoom jest o wiele lepszy niż zdjęcia wieczorową porą, które wychodzą tragicznie.
Cykam dla siebie - nie na blogi czy FB, - więc starczy.

Pozdrawiam użytkowników.