PDA

Zobacz pełną wersję : początek przygoty z fotografią ślubną



agusia86
18-12-2015, 11:49
Witam

Planuje wydać troszkę pieniążków na sprzęt by zacząć zabawę z fotografią ślubną, mam pewne propozycję jeśli chodzi o zestaw, aczkolwiek proszę was o wskazówki co wybrać....

body - Canon EOS 5D Mark III - chyba że polecacie inną puszkę ;)

Canon EF 70-200mm f2.8 L USM
Canon EF 135mm f/2L USM
Canon EF 24mm f/1.4L II USM
Canon EF 35mm f/1.4L USM
Canon EF 16-35mm f/4L IS USM
Canon EF 50mm f/1.4 USM (2515A004)
Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM


proszę o eliminację obiektywów ... zestaw sala, mieszkanie podczas przygotowań i plener....

podajcie proszę jakieś modele lamp na doświetlenie sali .. 2 sztuki wyzwalane może zdalnie ... lub jakimś innym sposobem

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Agnieszka

salas
18-12-2015, 11:54
czym fociłaś do tej pory? w ogóle fociłaś czy dotacja i wjeżdżasz w temat?
komputer monitor program do obróbki?
ile kasy do wydania?
2gie body na zapas by się przydało.

becekpl
18-12-2015, 12:08
1-fotografia slubna to nie zabawa
2- polecam klocki lego
3-nie ten dzial

GalaktycznyMuczaczo
18-12-2015, 12:13
Bierz wszystko , przyda sie

agusia86
18-12-2015, 12:14
1-fotografia slubna to nie zabawa
2- polecam klocki lego
3-nie ten dzial

Spodziewałam się i takich odpowiedzi na tym forum

@GalaktycznyMuczaczo - kolega też mało pomocny .. cóż zawsze fajnie nabić posta


jak macie pisać podobnie jak koledzy wyżej to lepiej nie męczcie się ...



@salas owszem fociłam do tej porty na 650d i 50mm 1,8 głownie zdjęcia koleżankom

nie dotacja... a własna gotówka.. nie mieszkam w metropolii ale w mniejszej miejscowości i wiem że firmy zajmujące się takimi usługami nie powalają swoimi umiejętnościami, a pisanie "to nie zabawa" nie jest na miejscu, ponieważ każdy kiedyś zaczynał od 0 i jakoś udało mu się rozkręcić temat fotografii ślubnej,,,

Komputer i monitor to raczej nie jest problem ... obecnie bawię się w photoshopie i lightroomie

darkon
18-12-2015, 12:43
1-fotografia slubna to nie zabawa
3-nie ten dzial
To najprawdziwsza prawda.

Jeśli koniecznie chcesz wchodzić w Canona to na początek:

Canon 6D - 2 szt
Canon Speedlite 600EX-RT - 1 szt.

Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM
Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
Canon EF 135 mm f/2L USM
Canon EF 24 mm f/1.4L II USM

na doświetlenie sali Yongnuo YN-568EX x 2 szt + jakieś mocowania do nich

takim zestawem oblecisz wszystko, nic cię na kotlecie nie powinno zaskoczyć.

agusia86
18-12-2015, 12:53
To najprawdziwsza prawda.

Jeśli koniecznie chcesz wchodzić w Canona to na początek:

Canon 6D - 2 szt
Canon Speedlite 600EX-RT - 1 szt.

Canon EF 16-35 mm f/2.8L II USM
Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM
Canon EF 135 mm f/2L USM
Canon EF 24 mm f/1.4L II USM

na doświetlenie sali Yongnuo YN-568EX x 2 szt + jakieś mocowania do nich

takim zestawem oblecisz wszystko, nic cię na kotlecie nie powinno zaskoczyć.

też brałam wcześniej po uwagę 6d .. połowa ceny a różnice w testach w jakości obrazu w formatach podstawowych niezauważalne ...

@darkon a może do tego tylko 24-70mm i coś w plener albo stołka Sigma 85mm f/1.4 ?? albo ten zoom 70-200 ??


Jeśli chodzi o karty to jakie są praktyki pare 4gb ??? czy mniej większych kart ?? nie będą się przycinać gdy się "zapełnią" ?? mimo iż będą szybkimi kartami z wysokim zapisem

salas
18-12-2015, 12:57
6d i 24-70 L II Ci zalatwi sprawę, w plener 135 2 L i będzie. Ewentualnie możesz mieć na wszelki wypadek coś szerszego niż 24mm nawet jakiś samyang 14mm.
Karty to chyba większość woli mieć kilka mniejszych niż jedną wielką. Ja w 6d używam kilku kart 8gb.

agusia86
18-12-2015, 13:06
Oki dzięki za podpowiedzi ... planuje też kupić drona by porobić parę ujęć z góry wychodzącej pary z kościoła ... oczywiście operatorem by była inna osoba ;)

a gripy jakie macie org czy jakieś zamienniki ?? po 2 sztuki czy jedziecie potem bateriami ??

rybie oko przydatne ??

GalaktycznyMuczaczo
18-12-2015, 14:51
a co zlego jest w posiadaniu tego wszystkiego ? Super. Zestaw :) bierz nie gadaj co ci szkodzi :)

becekpl
18-12-2015, 15:18
popraw skarbie ten tytuł
początek przygoty z fotografią ślubną
nie wypada

GalaktycznyMuczaczo
18-12-2015, 16:09
a tak serio bo juz w domu jestem :) to jak chcesz sie czegoś dowiedzieć napisz, pogadamy bez "nabijania postów"

agusia86
18-12-2015, 16:36
a co złego jest w posiadaniu tego wszystkiego ? Super. Zestaw :) bierz nie gadaj co ci szkodzi :)

widzę dużą ironię w twoich postach ..

Wy zapewne na początku byliście mistrzami fotografii i robiliście tak super zdjęcia że fotografia weselna to dla was był pikuś ;)

Nie wiem co złego jest w tym, że ktoś chcę zacząć to robić ...nie wyjdzie to nie wyjdzie płakać nie będę a wy każdy pomysł czy pytanie nowych użytkowników negujecie tacy jesteście wszyscy idealni i wszystko potraficie najlepiej ?

kavior
18-12-2015, 16:47
Na tym forum nie pogadasz, tu sami pro siedzą z wielkim bólem d..py, kiedy ktoś pyta o fotografię ślubną. Wiesz boja się o chleb.
Pozdrawiam,
K.

rediconn
18-12-2015, 16:55
Kup dwie puszki 6D, na jedej 35 (1.4 lub 2.0) na drugiej 85 (1.2 lub 1.8). Na plenery 135 2.0. Optymalny zestaw.

aptur
18-12-2015, 16:59
Kup dwie puszki 6D, na jedej 35 (1.4 lub 2.0) na drugiej 85 (1.2 lub 1.8). Na plenery 135 2.0. Optymalny zestaw.

Od biedy nawet jedną puszką można robić. Kwestia organizacji. Jest czas aby zmienić szkła.

zaitsev
18-12-2015, 17:50
Jeśli chodzi o karty to jakie są praktyki pare 4gb ??? czy mniej większych kart ?? nie będą się przycinać gdy się "zapełnią" ?? mimo iż będą szybkimi kartami z wysokim zapisem
4GB to raczej już przeszłość. Myślę, że parę sztuk przynajmniej 8GB by było okej. Lepiej więcej mniejszych. Nie będą się przycinać.


a gripy jakie macie org czy jakieś zamienniki ?? po 2 sztuki czy jedziecie potem bateriami ??
Po co grip? Oryginał. Baterie też oryginalne. Lepiej mieć spokój za parę groszy więcej.


rybie oko przydatne ??
Nie.


Kup dwie puszki 6D, na jedej 35 (1.4 lub 2.0) na drugiej 85 (1.2 lub 1.8). Na plenery 135 2.0. Optymalny zestaw.
I chyba tyle w temacie. Najlepszy zestaw. Dwie puszki warto mieć, chociażby dla backup'u. A zestaw jak dla mnie idealny. Na więcej szkoda kręgosłupa.


popraw skarbie ten tytuł
początek przygoty z fotografią ślubną
nie wypada
Nie wypada zwracać uwagi w taki sposób. Skarbie.


Na tym forum nie pogadasz, tu sami pro siedzą z wielkim bólem d..py, kiedy ktoś pyta o fotografię ślubną. Wiesz boja się o chleb.
Nie mają co robić i nudzą się na forum. ;)

GalaktycznyMuczaczo
18-12-2015, 18:04
widzę dużą ironię w twoich postach ..

Wy zapewne na początku byliście mistrzami fotografii i robiliście tak super zdjęcia że fotografia weselna to dla was był pikuś ;)

Nie wiem co złego jest w tym, że ktoś chcę zacząć to robić ...nie wyjdzie to nie wyjdzie płakać nie będę a wy każdy pomysł czy pytanie nowych użytkowników negujecie tacy jesteście wszyscy idealni i wszystko potraficie najlepiej ?
ale jajuz napisalem ,zapraszam do rozmowy mozemy popisac

tombas
18-12-2015, 18:09
nie wyjdzie to nie wyjdzie płakać nie będę
zalecam troche luzu i pokory, jak sie chce czegoś dowiedzieć to czasem trzeba ogon podwinąc i słuchac, a nie prężyć grzbiet (przy PMS mozna troche wybaczyc, ale ...) :twisted:
OK, nie bedziesz płakac jak Ci nie wyjdzie, a nie pomyslałas co z PM którym spier....lisz zdjęcia ze slubu?
psiapsiółki którym robiłas foty na FB pewnie chwaliły ze super foty itd.... uwierz, starszemu człowiekowi w realnym świecie fotografii "za pieniądze" nie jest już tak łatwo

agusia86
18-12-2015, 18:17
a nie pomyslałas co z PM którym spier....lisz zdjęcia ze slubu?



Uwierz widziałem sesje ślubne fotografów z okolic, którzy robili nawet 500d plus kit i wbudowany flesh ... i brali za to 2000 zł .. obłęd !
Jakieś oko mam więc jestem spokojna... wiem początki ciężkie jako drugi fotograf marne szanse na to by nabrać doświadczenia .. pozostaje chodzić do kościoła na śluby i prosić PM czy można popstrykać



Wszystkim tym wyrozumiałym forumowiczom dzięki za pomoc.


@kavior jest jak mówisz .. " skoro ja na tym trzepie kasę to po co mam pomagać innym by też trzepali" ;) tyle w temacie

tombas
18-12-2015, 18:19
Uwierz widziałem sesje ślubne fotografów z okolic, którzy robili nawet 500d plus kit i wbudowany flesh ... i brali za to 2000 zł .. obłęd !

skąd jestes? gdzie jest to eldorado? ja tez tam chce:)

aptur
18-12-2015, 18:22
widziałem sesje ślubne fotografów z okolic, którzy robili nawet 500d plus kit i wbudowany flesh ... i brali za to 2000 zł

Widziałaś zdjęcia, czy widziałaś jak robili zdjęcia? Dobry fotograf zrobi niezłe zdjęcia ze ślubu nawet 500D plus kit.

tombas
18-12-2015, 18:40
Dobry fotograf zrobi niezłe zdjęcia ze ślubu nawet 500D plus kit.
a dobry kierowca wygra wyscig F1 maluchem...:mrgreen:
"praw fizyki Pan nie zmienisz..."

aptur
18-12-2015, 18:53
a dobry kierowca wygra wyscig F1 maluchem...:mrgreen:
"praw fizyki Pan nie zmienisz..."

Ślub to nie wyścigi. Oczywiste jest, że lepszy sprzęt daje lepszą jakość i większe mozliwości. Tyle tylko że jak ktoś jest słabym fotografem to nie pomoże nawet 1DX i worek elek.

r_m
18-12-2015, 18:59
a co zlego jest w posiadaniu tego wszystkiego ? Super. Zestaw :) bierz nie gadaj co ci szkodzi :)

widzę dużą ironię w twoich postach ..
Wy zapewne na początku byliście mistrzami fotografii i robiliście tak super zdjęcia że fotografia weselna to dla was był pikuś ;)

Nie wiem co złego jest w tym, że ktoś chcę zacząć to robić ...nie wyjdzie to nie wyjdzie płakać nie będę a wy każdy pomysł czy pytanie nowych użytkowników negujecie tacy jesteście wszyscy idealni i wszystko potraficie najlepiej ?

To nie jest ironia, wypisałaś zestaw naprawdę dobrych obiektywów, i całkiem wielu fotografów ma podobne zestawy, więc jeśli nie wiesz co Ci najbardziej odpowiada, nie masz żadnej orientacji w Twoich ulubionych ogniskowych, to możesz wziąć wszystkie, i dopiero podczas robienia zleceń uczyć się jak korzystać z tego sprzętu.
Koledzy podali wiele rozsądnych propozycji, warto też poczytać inne wątki o fotografii ślubnej, choćby taki o ulubionych obiektywach (jeśli to zbyt duży wysiłek, streszczenie: najczęściej koledzy wskazywali 85 i 35 jako dwa podstawowe, ulubione na śluby).
Chyba tylko jeden raz padło pytanie, co zrobisz, jak sp..sz komuś zdjęcia, dla Ciebie to nie problem, najwyżej przestaniesz się tym bawić i wrócisz do sesji z koleżankami, ale co będzie czuła para, na której będziesz się uczyć i niezbyt Ci się uda? Druga sprawa: to dobrze, że jesteś optymistką, że jeden aparat Ci wystarczy, a co zrobisz, gdy w trakcie błogosławieństwa "padnie" nowiutki 5d III? Powiesz "sorki, fot nie będzie, idę do domu"? A teraz poszerz to na pozostałe obiektywy i lampę...
Ślub z 500d - czemu nie, jeśli klientom to odpowiada? Niektórzy klienci mają pretensje, jeśli ciocia siedząca w drugiej ławce w kościele jest "rozmazana" na zdjęciu pokazującym młoda parę na tle ławek w kościele, więc czasem papierowa g.o. się nie sprawdza ;)

zdebik
18-12-2015, 19:58
Nie robie slubow ale dodam cos od siebie. W studio mam 600d, aparat jest polaczony do PC. Poniewaz kazde zdjecie ogladam na monitorze oraz mam automatyczny backup nie potrzeba mi dwoch kart. Niestety gdy pracuje poza studio wole 5d3, a w nim dwie karty. Kazde ujecie moge poprawic lecz w razie awarii szkoda byloby mi czasu na re-shoot. Tak moze sie stac gdyby karta padla. Szczegolnie SD lubia sobie kopnac w kalendarz ale i CF'ki moga odstawiac cyrk. Masakra juz jest kupowanie micro sd i adapterow - bo tansze i do telefonu mozna wlozyc.

U mnie awaria karty to poprostu wiecej czasu poza domem, w Twoim wypadku moze to nawet skonczyc sie pozwem - dosc to drastyczny obraz ale takie jest zycie - slubu nie powtorzysz.

Tom77
18-12-2015, 21:34
Nie robie slubow ale dodam cos od siebie. W studio mam 600d, aparat jest polaczony do PC. Poniewaz kazde zdjecie ogladam na monitorze oraz mam automatyczny backup nie potrzeba mi dwoch kart. Niestety gdy pracuje poza studio wole 5d3, a w nim dwie karty. Kazde ujecie moge poprawic lecz w razie awarii szkoda byloby mi czasu na re-shoot. Tak moze sie stac gdyby karta padla. Szczegolnie SD lubia sobie kopnac w kalendarz ale i CF'ki moga odstawiac cyrk. Masakra juz jest kupowanie micro sd i adapterow - bo tansze i do telefonu mozna wlozyc.

U mnie awaria karty to poprostu wiecej czasu poza domem, w Twoim wypadku moze to nawet skonczyc sie pozwem - dosc to drastyczny obraz ale takie jest zycie - slubu nie powtorzysz.

Coś w tym jest ale zawsze nawalić może kontroler i padną 2 karty. U mnie backupem jest 2 i 3 aparat :)

freemodest
21-12-2015, 01:37
Takie nawiązanie do tematu - Zdarzyło się kiedyś komuś by rzeczywiście karta padła? Wiadomo zawsze może być ten pierwszy raz, ale zastanawiam się czy nie jest to raczej przesada i mity (awaria aparatu wiadome - backup musi być, tak samo lampa czy obiektyw - wszytko to przerobiłem). Kiedyś zlecenie robiło się aparatami posiadającymi jeden slot CF - 5d, 5d mkII i nigdy nie zdarzyło mi się by padła jakakolwiek karta. Po przeczytaniu forum zaczynam żyć w stresie;)

tombas
21-12-2015, 08:32
Takie nawiązanie do tematu - Zdarzyło się kiedyś komuś by rzeczywiście karta padła? Wiadomo zawsze może być ten pierwszy raz, ale zastanawiam się czy nie jest to raczej przesada i mity (awaria aparatu wiadome - backup musi być, tak samo lampa czy obiektyw - wszytko to przerobiłem). Kiedyś zlecenie robiło się aparatami posiadającymi jeden slot CF - 5d, 5d mkII i nigdy nie zdarzyło mi się by padła jakakolwiek karta. Po przeczytaniu forum zaczynam żyć w stresie;)
dawno, dawno temu w odległej galaktyce... miałem przygode z 350D i slotem na karty, do dziś nie wiem jak to sie stało ale przy zmianie kart tak niefortunnie pchałem że "staneła" w poprzek i w żadna strone nie chciała sie ruszyc a na zapasie miałem analoga...szczesciem slub był w moim miescie i w trakcie wesela wyskoczyłem do kolegi po aparat, ale jemu jakos udałe sie wyszarpnac karte z mojego. wszystko skonczyło sie dobrze, ale wspomnienie pozostało...

freemodest
21-12-2015, 10:58
No Ok, ale tutaj bardziej zadziałał pech przy wsadzaniu kartyxD mnie interesuje czy komuś padła karta. Oglądając wywiady z fotografami ślubnymi każdy robi backup karty juz w trakcie robienia zdjec itp. Ja fotografuje cyfrowo gdzies od 8 lat i wszystkie karty ktore kupiłem - nawet stare 1gb sandisc działają do dziś i nigdy nie miałem problemu z nimi. W swoim 5d mam dwa lexary 32 GB ale nie jako backup i pytanie czy powinienem?

becekpl
21-12-2015, 11:09
przejrzyj forum i będziesz wiedział

zdebik
21-12-2015, 11:40
Opinie na amazonie przeczytaj a bedziesz wiedzial ile kart pada.

aptur
21-12-2015, 12:31
Opinie na amazonie przeczytaj a bedziesz wiedzial ile kart pada.

Opinie czego? Kart czy aparatów?

zdebik
21-12-2015, 12:34
Opinie czego? Kart czy aparatów?
Kart pamieci, lexar, sandisc.

diplo
22-12-2015, 15:51
Co do postu autorki - backup aparatu "musisz" mieć. Zawsze się coś może stać. Kiedyś brałem na wesela dwa teraz mam paranoję i biorę trzy :)
Inna sprawa że podpinam do każdego inne szkło i nie muszę mieszać szkiełkami.
Co do foto slubnej - pójdzie na trzy cztery wesela i sama zobaczy że to taki nie do końca miód.
Marudliwi klienci - potrafiący odwlekac np. sesję plenerową w nieskończoność :(, doprowadzający do pasji "kamerunowie" i inne tego typu przyjemności. Znam wielu którzy też chcieli robić zdjęcia ślubne - porobili sezon, dwa i pass.
Co do kart pamięci backup lepiej jest mieć i nie żałować że się go zrobiło niż nie mieć i pluć sobie w brodę.

horak
23-12-2015, 15:33
Robienie ślubów na 3 body to już lekkie przegięcie - nie popadajmy w paranoje bo łatwo jest zwariować.

mkamelg
25-12-2015, 01:04
Witam

Planuje wydać troszkę pieniążków na sprzęt by zacząć zabawę z fotografią ślubną, mam pewne propozycję jeśli chodzi o zestaw, aczkolwiek proszę was o wskazówki co wybrać....

body - Canon EOS 5D Mark III - chyba że polecacie inną puszkę ;)

Canon EF 70-200mm f2.8 L USM
Canon EF 135mm f/2L USM
Canon EF 24mm f/1.4L II USM
Canon EF 35mm f/1.4L USM
Canon EF 16-35mm f/4L IS USM
Canon EF 50mm f/1.4 USM (2515A004)
Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM


proszę o eliminację obiektywów ... zestaw sala, mieszkanie podczas przygotowań i plener....

podajcie proszę jakieś modele lamp na doświetlenie sali .. 2 sztuki wyzwalane może zdalnie ... lub jakimś innym sposobem


Materiał do analizy dla Ciebie:

My photography gear - Tim Kelly | Wellington Wedding Photographer (http://timkellyphotography.com/my-photography-equipment/)

Canon 5D Mark III Review and Wedding Setup Âť Derek Halkett Photography (http://halkettphotography.com/2013/07/02/5dmarkiii-review/)

Ja po wczytaniu się w informacje zawarte pod obydwoma odnośnikami zrobiłem swoją.

Aparaty:

Canon EOS 5D Mark III - ok. 950g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Dodatkowy Akumulator LP-E6N - 79.4g

Grip BG-E11 - 310g

Razem: Prawie 1340 g

x 2 = 2680 g

Canon EOS 6D - ok. 755 g (z akumulatorem i kartą pamięci)

Grip BG-E13 - 290 g

Dodatkowy Akumulator LP-E6N - 79.4g

Razem: Prawie 1125 g

x 2 = 2250 g

Obiektywy:

Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM - 805g

Canon EF 135 mm f/2L USM - 750g

Sigma 85 mm f/1.4 EX DG HSM - 725g

Oświetlenie:

Lampa błyskowa Canon Speedlite 600EX-RT - 425 g bez akumulatorów

Canon ST-E3-RT Speedlite Transmitter - 110 g bez akumulatorów

Wyliczanki:

Zagripowane 5DMIII + 6D wraz z dodatkowymi akumulatorami = 2465 g

Zagripowane 6D + 6D wraz z dodatkowymi akumulatorami = 2250 g

To jest różnica 215 g. Będzie odczuwalna ale nie jakoś bardzo drastycznie.

Te trzy wymienione obiektywy razem = 2280 g

Zagripowane 5DMIII + 6D wraz z dodatkowymi akumulatorami + 3 obiektywy = 4745 g

Zagripowane 6D + 6D wraz z dodatkowymi akumulatorami + 3 obiektywy = 4530 g

Doliczając do nich jedną lampę z transmiterem plus akumulatory do nich (najlepiej marki Eneloop) to w obydwu przypadkach robi się już ponad 5 kg które masz cały czas przy sobie. Musisz to przewozić, przenosić i wnosić.

A na sobie możesz mieć w danym momencie powiedzmy na jakichś szelkach do podczepiania aparatów zagripowany 5DMIII + EF 24-70 mm f/2.8L II USM + zagripowany 6D + EF 135 mm f/2L USM. Ponad 4 kg dodatkowego obciążenia wiszącego z przodu.

Weź sobie wpakuj w jakiś plecak 4 kg czegoś, przełóż go na przód i pochodź z nim tak bo ja wiem, z godzinkę czasu robiąc 5 minutowe przerwy co 15 minut? Jak wytrzymasz to możesz wbijać się w ten temat (fotografii ślubnej).

Gdybym ja miał sobie kompletować sprzęt do ślubów to wybrałbym te wcześniej wymienione przez mnie obiektywy plus któryś z zestawów aparatów wraz z dodatkowymi akumulatorami + lampa błyskowa z transmiterem + pozostałe akcesoria według uznania. Aparaty niekoniecznie zagripowane, kwestia przymierzenia się do obudowy aparatu w jakimś sklepie stacjonarnym. Mnie najlepiej fotografuje się bez gripa ale każdemu według potrzeb.

Tom77
25-12-2015, 21:11
Robienie ślubów na 3 body to już lekkie przegięcie - nie popadajmy w paranoje bo łatwo jest zwariować.

Dokładnie, tylko 4 aparaty zapewnią bezpieczeństwo

Bangi
26-12-2015, 20:41
Takie nawiązanie do tematu - Zdarzyło się kiedyś komuś by rzeczywiście karta padła? Wiadomo zawsze może być ten pierwszy raz, ale zastanawiam się czy nie jest to raczej przesada i mity (awaria aparatu wiadome - backup musi być, tak samo lampa czy obiektyw - wszytko to przerobiłem). Kiedyś zlecenie robiło się aparatami posiadającymi jeden slot CF - 5d, 5d mkII i nigdy nie zdarzyło mi się by padła jakakolwiek karta. Po przeczytaniu forum zaczynam żyć w stresie;)


Focę od ok. 5 lat .
Raz mi padł SanDisk Ultra. Problem był jakiś od nowości bo mi wymienili na gwarancji. Zamieniłem na Extreme. Zero problemów od tamtego czasu.

Marv84
26-12-2015, 21:56
Mi jeszcze żadna karata nie padła ale nigdy nie używałem kart ultra czy słabszych. Choć jak Mam karty które mają 5lat to zastanawiam się nad nimi pomału:) Ostatnio kupiłem lextary o zapisie 120mb/s a tak to zawsze extreme.

Bangi
27-12-2015, 00:33
Pisząc o Ultra i Extreme miałem na myśli serie i nazewnictwo SanDisk.

eleroo
27-12-2015, 00:45
Moje stare CeeFki SanDiski kupowane w 2007r dzialaja wciąż :D Popsuła mi się za to karta SD SanDisk Ultra. Znaczy działa w sumie ale raz miała jakieś fochy i nie można było skopiować z niej plików. Nie wiem dlaczego. Teraz działa niby normalnie, ale i tak używam jej bardzo rzadko, bo jakoś jej nie ufam. Tej konkretnej, bo wszystkie inne mi smigają jak złoto, używam SanDiska i Lexara.

Słuchajcie a ten patent z mikro SD i adapterem to działa rzeczywiście, czy to jakaś legenda i bujda? Przecież taka mała karta też może paść, adapter to nie jest jakaś magiczna tarcza chroniąca przed katastrofą. Z reguły przecież to uszkadza się pamięć, sam intefejs ciężko zepsuć... No i czy jak się używa adaptera to nie ma jakichś opóźnień w zapisie czy coś? Adapter robi za interfejs wtedy i czy to nie jest tak (upraszczając), że szybka karta zwolni w kijowym adapterze? Tak by wynikało z logiki...

r_m
27-12-2015, 02:46
Słuchajcie a ten patent z mikro SD i adapterem to działa rzeczywiście, czy to jakaś legenda i bujda?

Działa, rewelacyjnie działa, kolega w tym wątku nie mógł się nachwalić: http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/microsd-64-gb-umarla-z-fotografiami-100960/

eleroo
27-12-2015, 07:29
No tu to akurat specyficzny przypadek, bo karta kartą, ale popełniono szereg innych "szkolnych" błędów. Tak czy siak, ktoś zapewne kiedyś chlapnął w necie, że "w razie czego popsuje się adapter a nie karta" i tak zostało i ludzie, nie zastanawiając się nawet nad sensem tego, pakują te miniacze do aparatów. Ech. :D

pawko
27-12-2015, 12:55
Takie nawiązanie do tematu - Zdarzyło się kiedyś komuś by rzeczywiście karta padła? Wiadomo zawsze może być ten pierwszy raz, ale zastanawiam się czy nie jest to raczej przesada i mity (awaria aparatu wiadome - backup musi być, tak samo lampa czy obiektyw - wszytko to przerobiłem). Kiedyś zlecenie robiło się aparatami posiadającymi jeden slot CF - 5d, 5d mkII i nigdy nie zdarzyło mi się by padła jakakolwiek karta. Po przeczytaniu forum zaczynam żyć w stresie;)
od 7 lat do fotografii ślubnej używam tylko kart LEXAR PROFESSIONAL . na razie bez problemów. Koledze padła karta CF Kingstona. Kiedyś miałem takie karty CG PQI - dziwne rzeczy się na nich działy.

diplo
08-01-2016, 12:05
Tylko SanDisk i nigdy problemów. Nie wiem jak inni ale ja zawsze najpierw wyłączam aparat i dopiero wyciągam kartę :)

softgbs
16-01-2016, 03:34
Czasem wystarczy nieco powęszyć i wykombinować ciekawy zestaw za dobrą kasę - nie przepłacając i pamiętając o amortyzacji (robię w sezonie od 40 do 50 ślubów przy średniej stawce za foty 2,6k zł).

U siebie wykombinowałem 2x 6D (kupione używane w ok 4,5k zł - kiedy to nowe stały po 6k - z przebiegami 10 i 20 tys klatek) - umowa k-s i sprzęt w koszty :)

Brak gripów - szkoda kręgosłupa, do noszenia szelki reportera + kabury na pasie biodrowym.

Szerokie szkło - Tamron 17-35 2.8-4.0 - szukałem z miesiąc aż się trafił za mniej niż tysiaka - mam kombinację 17mm z f2.8 i bardzo dobry obraz w centrum - do tego prawie nic nie waży.

Podstawa - 35 1.4 (tutaj akurat nówka).

Szkło pomocne i głównie do repo podczas zabawy - 50 1.8 stm (nówka), który zastąpił zmęczonego 50 1.4 usm.

Tele - 85 1.8 usm (używka) + zoom "nożny" :P

2x 430ex II (pół roczne używki od nieogarniętych amatorów).

Także zestaw lekki (no może poza 35 1.4) i skalkulowany rozsądnie.

Obecnie leci trzeci sezon - jedno body ma pod 200 tys klatek, a drugie na pewno więcej niż 130 tys i migawki się nie chcą rwać :)

Nawet mając górkę siana nie rzuciłbym się jak wściekły na zestaw 6-8 L-ek i pewnie 1DX x2 na czele - po pierwsze nie do końca warto, po drugie szkoda pleców

5pirit
16-01-2016, 09:26
"@softgbs" - dobrze mówisz. Nie ma sensu rzucać się od razu na głęboką wodę ze sprzętem, tym bardziej jak jest się początkującym w tej dziedzinie. Z początku i tak w większości są to zlecenia gdzieś od znajomych, i oni wiedząc, że zaczynasz nie wymagają też Bóg wie czego.

Tommeck
21-01-2016, 12:54
Mnie też kiedyś padła karta podczas zlecenia. Półka Pro. Zapraszam do wątku tutaj, żeby nie powtarzać wszystkiego: http://www.canon-board.info/fotografia-slubna-75/backup-materialu-podczas-wesela-99101/index4.html

7four
21-01-2016, 15:53
Ciekawe w ilu przypadkach (o czym już nikt nie wspomni , ani się nie przyzna) zawinił czynnik ludzki ? CF łatwo uszkodzić, zapchać otwory a następnie uszkodzić tym piny w aparacie.
Są osoby, które czegokolwiek się nie dotkną i już jest zepsute ;-) Był kiedyś tu kolega, który narzekał na szczelność aparatu, a w innym wątku umieścił zdjęcie body walniętego na ziemię, w trawie. Taki tam przykład. Wystarczy "byle jak" podchodzić do jakiegokolwiek tematu, a efekty będą też tak samo "byle jakie". A wracając do wątku, dwa aparaty, 3 obiektywy (szeroki, tele i środek), lampa, zapas zasilania, kilka kart, więcej nie potrzeba. Zająć się promocją własną, stroną, obróbką, doszkalanie. W miarę zdobywania doświadczenia, można regulować zakres ogniskowych i dobierać je do swoich preferencji. Jeszcze jedno, po co komu lampa jak nie będzie umiał jej odpowiednio użyć ? Samo posiadanie "czegoś" nie rozwiązuje zagadnienia wykonania poprawnego zdjęcia. Masz chęci, pomysł, działaj. Czas zweryfikuje czy w dobrym kierunku poszłaś, jedno nieudane zlecenie może przykryć 100 udanych. Panowie, ile par które fotografowaliście, już są po rozwodach i nawet nie patrzą na wasze super hiper zdjęcia ;-)