PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma USB Dock - Pytanie



orix
17-12-2015, 16:35
Witam wszystkich :)

Mam takie małe pytanko, co do kalibracji stało-ogniskowej Sigmy (35 1,4) narzędziem USB Dock.

Rozumiem, że obiektyw reguluje się dla odległości 30,40,60 cm i dla nieskończoności, a z jakiej odległości należy dokonać kalibracji na nieskończoności? 3,4 metry wystarczą? Pytam, bo fotografując z 3,4 metrów ostrość na podziałce wskazuje na bliżej niż nieskończoność. Nie będzie np. tak, że ustawię ostrość na 3,4 metry, a dalej będzie FF/BF??

Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi :)

italy
17-12-2015, 22:20
Kilka dni temu, spotkałem na youtubie :) dokładnie pokazany proces kalibracji tego właśnie obiektywu.Nie podam Ci linku bo oglądałem to na innym komputerze.Ale łatwo to znaleźć.

KrZyChUM
17-12-2015, 22:49
Witam wszystkich :)
Pytam, bo fotografując z 3,4 metrów ostrość na podziałce wskazuje na bliżej niż nieskończoność. Nie będzie np. tak, że ustawię ostrość na 3,4 metry, a dalej będzie FF/BF??

Korygujesz, jak masz widoczny BF/FF. Podziałka nie jest wyznacznikiem FF/BF.

orix
17-12-2015, 23:11
~italy chyba widziałem ten film :) Ale dokładnie jest pokazane na mniejszych odległościach, a mi chodzi o korekcję na nieskończoność :)
~KrZyChUM -tak, wiem że koryguje się przy widocznym FF/BF, bardziej mi chodzi o to, na jakiej odległości ustawić fotografowany obiekt (np. focus chart) gdy chcę dokonać regulacji dla nieskończoności.

Pozdrawiam!

mkamelg
18-12-2015, 01:37
Na takiej odległości ustawić fotografowany obiekt żeby w okienku obiektywu było widać że jest na nieskończoność i nic się już nie rusza dalej w prawo (sprawdzisz to sobie ręcznie próbując bardzo delikatnie ruszyć pierścieniem od MF w prawo). Czyli raczej trzeba będzie wyjść ze statywem, aparatem i jakąś planszą testową w teren albo olać planszę i znaleźć sobie jakiś kontrastowy obiekt wyróżniający się z otoczenia (uliczny kosz na śmieci, hydrant, jakiś znak drogowy czy coś w tym stylu) i w niego celować.

gnd
18-12-2015, 21:07
Ja po prostu ostrzałem na dalekiej linii wysokiego napięcia.

orix
18-12-2015, 22:19
Ok, dziękuję bardzo wszystkim! Będę działał :) Pozdrawiam!

Tom77
18-12-2015, 23:04
Ja po prostu ostrzałem na dalekiej linii wysokiego napięcia.

Juz widzę aukcje na allegro: obiektyw igła, testowany na liniach wysokiego napięcia :)

KrZyChUM
18-12-2015, 23:08
Juz widzę aukcje na allegro: obiektyw igła, testowany na liniach wysokiego napięcia :)
A raczej "ostrzany" na linię wysokiego napięcia... ;-).

Tom77
18-12-2015, 23:14
A raczej "ostrzany" na linię wysokiego napięcia... ;-).

Faktycznie "ostrzany" to ze 200zł więcej przy sprzedazy

gnd
09-02-2016, 14:17
Uroki kiepskiego słownika swype. Czysty ubaw.