PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie do obróbki filmów - które wybrać?



atos
16-12-2015, 13:56
Dodam, że przedział cenowy to około 500 zł
Zastanawiam się nad:

Adobe Photoshop Elements 14 & Adobe Premiere Elements

lub nad

Corel Pinnacle Studio 19 Ultimate

Który waszym zdaniem program daje lepsze możliwości?

ATBFLASH
16-12-2015, 22:53
Bawiłem się na Pinnacle Ulti jeszcze v15 u kolegi - byłem pod wrażeniem możliwości do ceny - wg mnie fajny soft za przystępną cenę. No i bardzo łatwa obsługa.

marcpro
17-12-2015, 09:15
Ja jakiś czas temu stałem przed podobnym wyborem i z tych dwóch programów wybrałem Corel VideoStudio x8 Ultimate :p

Dlaczego VideoStudio?
Jakoś bardziej podpasował mi interfejs. Obsługa Pinacle wydawała mi się mniej intuicyjna niż Videostudio. No ale to już są osobiste preferencje, bo możliwości programów co do ilości funkcji i możliwości są porównywalne.
Ale... o ile w Pinacle ilość ścieżek audio i video jest nieograniczona, o tyle w Videostudio można mieć max 4 ścieżki video i 21 ścieżek audio (nie wiem czy to dla Ciebie jest istotny parametr, bo dla mnie nie był).
Generalnie programu używam czysto amatorsko i jestem zadowolony (montuję filmiki z wakacji czy też imprez rodzinno-okolicznościowych).

Na wybór Videostudio z pewnością wpływ miała też 30 dniowa wersja próbna. Ściągnąłem program, zacząłem się nim bawić i tak już zostało.

Generalnie to każdy program jest dobry, o ile umie się go w miarę sprawnie obsługiwać.
No i na pewno każdym z nich można stworzyć bardzo fajne filmiki:p

Pozdrawiam,
Marcin

Kolekcjoner
17-12-2015, 14:07
Polecam Sony Vegas. Bardzo intuicyjny ze sporymi możliwościami.

blende_media
17-12-2015, 20:28
Na macu rewelacyjnie działa Final Cut choć to wydatek ponad 1000zł.
Na Windowsa w dobrej cenie jest Sony Vegas, który polecam do podstawowych rzeczy w zupełności wystarcza.
Pakiet Premiere + Photoshop elements też wydaje się fajną opcją chcoć do premiera nigdy jakoś się nie umiałem przyzwyczaić.
Gdybym miał wybrać między Vegasem a Premiere elements to polecam vegasa.