PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do fotografii ślubnej



freemodest
16-12-2015, 09:19
Witam,
Prosiłbym o pomoc w wyborze drukarki. Jest mi ona potrzebna głównie do druku na płytach DVD i tworzenia ich okładek. Może się przydać również do druku w trakcie wesela zdjęć z foto-ścianki - choć to nie jest priorytet. W chwili obecnej nie zamierzam zastępować labu przy druku zdjęć - jednak może coś w tej kwestii się zmieni. Drukarka jak już służyła by do druku zdjęć powyżej 10x15 (koszt druku tych w labie jest dość niski).
Od razu zaznaczę, że nie mam doświadczenia w drukowaniu zdjęć dlatego wszelkie porady/sugestie będą mile widziane. Obawiam się o trwałość wydruków - by nie wyblakły i się nie zalewały jak w jakiś tańszych drukarkach.
Początkowo spodobała mi siś drukarka Epson L800 (podoba mi się system zasilania w tusze)jednak im więcej czytam na forum problemów z tą drukarka (zafarby na zdjęciach czarno-białych, powstające jakieś artefakty itp.)to zaczynam w nią wątpić. Bardzo prosiłbym o poradę w wyborze - wszystkie sugestie będą mile widziane.
Co do ceny wiadomo nie musi się ograniczać do 1500 zł, ale też niech nie kosztuje 5000 tyś - różnicę wolę dołożyć do obiektywu.

Lolomil
16-12-2015, 14:37
Epsonka L-8xx jest dość tania i ekonomiczna też myślę nad modelem L-805 a jak bym chciał artystyczne wydruki BW to była by Canon PIXMA PRO-1 ;-)

damianko
16-12-2015, 15:37
Od lat drukuje na l800 i nigdy nie miałem żadnych artefaktów. Fakt faktem BW czasem zdaje się delikatnie wpadać w fiolet, choć z oglądających widzę to tylko ja.

freemodest
16-12-2015, 21:18
No właśnie nad C Pixma Pro-1 tez sie zastanawiam (mogę mieć w dobrej cenie używana na gwarancji)- przeraża mnie trochę jej wielkość i obawiam się ilości tych tuszów - jeden kosztuje 70 zł. Wydruków na A3+ póki co nie przewiduję więc nie wiem czy jest mi po prostu taka drukarka potrzebna. Jakoś ma ponoć genialną, ale z tego co wyczytałem koszt druku tez jest wyższy niż w epsonach - ponoć prawie dwukrotnie - nie mam pojęcia ile w tym prawdy, ale tak wyczytałem.

--- Kolejny post ---

Skoro drukujesz od lat to możesz ją polecić, czy mimo wszytko wolałbyś wymienić na coś lepszego? Wiesz szukam złotego środka - nie jest sztuka wydawać 3,5 tys na drukarkę, kiedy L800 może mi starczyć. Chodzi mi głównie o szybkie wykonanie nadruku na płytę, ewentualnie odbitki 10x15+ w skrajnych sytuacjach i okładki na płyty dvd. Jeżeli używasz to jak oceniasz trwałość i jakoś wydruków? warta jest ta drukarka uwagi? różne są opinie, a ja na prawdę dopiero wkręcam się w temat. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ATBFLASH
16-12-2015, 22:05
Mam L800 i zero problemów o ile oczywiście używasz ori tuszy a nie próba oszczędności za wszelka ceną na dziwnych zamiennikach

freemodest
16-12-2015, 22:15
Oryginalne tusze do tej drukarki sa już na tyle tanie, że oszczędzanie na nich staje się już moim zdaniem przesadne. W dodatku wydaje mi się, że dzięki przeźroczystym zbiornikom świadomość tego, że dany tusz się kończy daje o wiele większy komfort (Wiadomo inne drukarki mają mierniki stanu tuszu - ponoć nigdy nie są dokładne - też nie moja opinia, a wyczytane z sieci.)
Miałeś jakiś problem z profilowaniem jej? Drukujesz może okładki na DVD lub zadrukowujesz płyty? Jeśli tak to co możesz powiedzieć na ten temat?

ATBFLASH
16-12-2015, 22:32
freemodest dokładnie - ori są tak tanie że śmiech - butla 70ml 45zeta około ze strony Epsona i to z kurierem z Niemiec:) Miałem poprzednio L300 i tylko zamawiałem ori.
Moje opinie - proszę. Wada - druk mono na papierach matte - kicha ;/ Na glossy już lepiej ale takie robię w zakładzie w labie. Co do pytania o poziomy tuszu - monitor programowy zaniża stany - wg obecnego mam ledwo co L-Magenta a serio mam 1/4.... więc stany tylko wizualnie badamy. Problemy miałem na początku zanim nie dobrałem papieru. Epson ma profile papieru oczywiście dla papierów Epsona:) Ale.... trafiłem przypadkiem na papier Emtec PRO ***** 240g 13x18 - na takim najczęściej robię i wg mnie jest najbardziej zbliżony do profilu Epson Premium Glossy - jeśli dobrze zapamiętałem nazwę. Wydruki na max ustawieniach i pracy powolnej - NIE szybki wydruk!! = baardzo zadowalające.
Nadruki na płytach - oj to była przeprawa. Zasadniczo każdy nośnik ma inną pochłanialnośc tuszu więc różnie bywało. Najlepszy wydruk na DVD/BR Glossy - jakość bardzo dobra - ale trzeba o razu rozjaśniać w kreatorze bo drukarka lekko przyciemnia. Wada wydruku na glossy płytach - lepka powierzchnia przynajmniej u mnie , robiłem na nośnikach Maxwell, Na matowych jakość gorsza ale trzyna super. W sumie wolę już matowe:)A zadruk płyt - idealnie do krawędzi

freemodest
17-12-2015, 14:04
A może ktoś się wypowiedzieć na temat Epson L1800 lub L810 ? Czy L1800 daje radę z druku w czerni i bieli? Czy 810 lub 850 są poprawione w jakimś stopniu od L800 czy tylko bajery typu wyświetlacz?

ATBFLASH
19-12-2015, 20:24
L1800 to praktycznie to samo co L800 tyle że formatu A3+, te same tusze ta sama technologia druku MicroPiezo. Zerknij na dane techniczne:
https://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corporatesite/products/mainunits/specs/13808
https://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corporatesite/products/mainunits/specs/11398
Nawet dokładnie tyle samo dysz mają i taka sama rozdzielczość

freemodest
20-12-2015, 20:56
Chyba właśnie zdecydowałem się na L800. Teraz wyszła L805 - ma wifi - zastanawiam się czy warto dopłacić do tego.

jinks
20-12-2015, 22:56
wifi w drukarce to fajna sprawa, bo masz dostęp z różnych kompów i odpadają kable, których i tak ciągle przybywa na biurku z innych urządzeń i ładowarek.

ATBFLASH
20-12-2015, 23:01
Jak podepniesz drukarkę do dobrego routera - to robisz z niej wifi drukarkę :):)

--- Kolejny post ---

Nie warto chyba że cenę masz ok i chcesz koniecznie drukować bez kabli i np z komórki co zapewnia dedykowana apka z Epsona, ja jako stary informatyk preferuję połączenia kablowe ....

gnd
03-10-2016, 23:42
Jakie opakowania i papier polecacie na płyty?

globus
04-10-2016, 10:22
Fakt faktem BW czasem zdaje się delikatnie wpadać w fiolet, choć z oglądających widzę to tylko ja.
Choc drukuje na drukarce Canona, mialem ten problem z BW. Przed wydrukiem zmienialem profil zdjecia z RGB na skale szarosci i u mnie problem znikal.


Wada wydruku na glossy płytach - lepka powierzchnia przynajmniej u mnie , robiłem na nośnikach Maxwell,
Nie drukowalem na Maxwell, ale efekt na blyszczacych jest najwiekszy. Zdarzylo mi sie kupic tanie DVD, ktore mialy tak cienka powloke do drukowania, ze przbijal fioletowy kolor powierzchni zapisu ze spodu.
Teraz drukuje tylko na glossy: Verbatim DVD-R 16x Glossy Printable DVD. Ma duza powierzchnie zadruku: srodkowe kolko 21 mm, zewnetrzne 118 mm. Troche drogie, ale wyrzucilem juz duzo kasy na proby na innych plytach. To wrazenie lepkosci wystepowalo u mnie na wszystkich plytach glossy.

ATBFLASH
04-10-2016, 11:16
Dzięki za info - wziąłem Verbatim i jestem zadowolony:)

WilhelmTOM
23-11-2016, 10:48
Epsonka L-8xx jest dość tania i ekonomiczna też myślę nad modelem L-805 a jak bym chciał artystyczne wydruki BW to była by Canon PIXMA PRO-1 ;-)

I dodam, że można kupić fajne wersje dość tanio, na zagranicznych serwerach aukcyjnych. Z modelem L-805 będziesz miał okazję na bardzo fajne wydruki, często powielane wielkoformatowe.