PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o radę w sprawie zakupu Photoshop CS6



atos
14-12-2015, 08:31
Chciałbym kupić photoshop cs 6 do edycji zdjęć, obróbki grafiki itd. Będzie to na firmę więc wersja komercyjna. Z tego co się orientowałem to jest kilka wersji. Mi potrzebna by była taka podstawowa. Ile może kosztować i gdzie ją kupić aby otrzymać wersję BOX - w pudełku (o ile jest to możliwe).

GalaktycznyMuczaczo
14-12-2015, 08:45
Myśle ze najszybciej znajdziesz na allegro

zdebik
14-12-2015, 10:41
Box'y odeszly w zapomnienie wiec tylko CC. Kup bezposrednio z adobe.com mniej potem problemow. Na allegro znajdziesz tanie wersje ale... placenie za pirata to glupota w najczystrzej postaci.

ATBFLASH
14-12-2015, 10:47
Boxa jeszcze czasem idzie dostać ale prawie niemożliwe chyba że ktoś odsprzedaje licencję z pudłem FV itd

becekpl
14-12-2015, 10:56
https://www.adobe.com/pl/products/photoshop.html?promoid=KLXLS
jak wy sobie w życiu radzicie:roll:

atos
14-12-2015, 11:25
Zadzwoniłem do jednego ze sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu oprogramowania i powiedział, że jedyna opcja w przypadku Photoshope to subskrypcja roczna. I koszt roczny to 1700 zł netto lub coś w tym styleu.
Nie będe tego kupował. Zastanawiam się czy równoważnym programem do pracy, edycji zdjęć, projektowania stron będzie: CorelDRAW Graphics Suite X7 ?
Zaproponował też Photoshop Elements za około 400 zł brutto z licencją wieczystą. Ale podobno jest to bardzo okrojona opcja?

Merde
14-12-2015, 11:49
Zadzwoniłem do jednego ze sklepów zajmujących się sprzedażą tego typu oprogramowania i powiedział, że jedyna opcja w przypadku Photoshope to subskrypcja roczna. I koszt roczny to 1700 zł netto lub coś w tym styleu.
Nie powielaj tych bzdur, bo jeszcze ktoś inny przeczyta i uwierzy.

1. Photoshop CS6 ciągle jest dostępny w sprzedaży, kosztuje około 687 EUR:
Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/pl/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html)

2. Subskrypcja PS CC + Lr to koszt 12,29 EUR miesięcznie, co daje kwotę około 660 zł rocznie.

atos
14-12-2015, 12:51
Nie powielaj tych bzdur, bo jeszcze ktoś inny przeczyta i uwierzy.

1. Photoshop CS6 ciągle jest dostępny w sprzedaży, kosztuje około 687 EUR:
Creative Suite 6 (http://www.adobe.com/pl/products/catalog/cs6._sl_id-contentfilter_sl_catalog_sl_software_sl_creativesu ite6.html)

2. Subskrypcja PS CC + Lr to koszt 12,29 EUR miesięcznie, co daje kwotę około 660 zł rocznie.


Dzięki za info. To chyba zostałem wprowadzony w błąd? A możesz mi jeszcze napisać, ta faktura za sprzedaż wystawiana jest przez jakieś polskie przedstawicielstwo? Jeżeli nie, to z jakiego kraju?

radiki
15-12-2015, 09:37
No patrzcie, ja kupowałem równo tydzień temu i zapłaciłem za polską wersję 559 Euro. Cena poszła ładnie w górę przez tydzień. Faktura została wystawiona przez irlandzki oddział Adobe.

eleroo
17-12-2015, 07:02
Kupuj tylko od Adobe, żadnych pośredników w to nie mieszaj. Serio. Jeśli już musisz koniecznie mieć szóstkę... no trudno. Moim zdaniem CC na abonament to lepsze wyjście, ale każdy robi co lubi. Pamiętaj, że szóstka nie będzie wspierana i tak dalej... Tak się zastanawiam co Ty będziesz robić tym fotoszopem, bo może rzeczywiście wersja Elements Ci wystarczy? Tak, jest okrojona, ale wierz mi, z funkcji, których i tak 80% użytkowników pełnego PSa nie używa. Tylko nie wiem, czy firmy moga z nij korzystać, to chyba jest dla niekomercyjnych tylko, ale tu nie jestem pewna, więc sprawdż. Suita Corela jest spoko o ile to cały zestaw a nie sam CorelDraw. Wszystko można nią zrobić normalnie bez większych problemów. Dla Ciebie myślę, że to nawet lepiej by było (do projektowania stron i edycji zdjęć), bo dostajesz edytory do zdjęć, wektorów i wszystko co potrzeba. No PSem też można projektować strony (tak samo jak Wordem) ale są lepsze narzędzia do tego.

Z tym PSem za 1700pln rocznie to niekoniecznie musiało byc wprowadzenie w błąd. Jeśli zapytałeś o kompleksowy zestaw do projektowania stron plus obróbki fotek to pewnie podali Ci cenę za całą chmurę z Dreamweaverem i całą reszta cudnych narzędzi, a dostęp do wszystkiego kosztuje mniej więcej tyle. Cena 12 euro jak pisał ktoś wyżej to cena za sam PS plus LR.

Macios
17-12-2015, 08:56
https://www.dtpsoft.pl/index.php?id_product=2852&controller=product&from=ceneo&id_lang=1

Zaczynałem od Elements, ale przeszedłem na PSCS6. Jeśli zamierzasz spędzać trochę czasu przy obrabianiu zdjęć - to zdecydowanie polecam zainwestować w PSa, bo i tak w końcu go kupisz...

radiki
17-12-2015, 15:29
Przed zakupem w dtpsoft przeczytaj koniecznie opinie na ich temat np. na skąpcu. Zdecydowanie polecam bezpośrednio sklep Adobe.

atos
17-12-2015, 21:27
Kupuj tylko od Adobe, żadnych pośredników w to nie mieszaj. Serio. Jeśli już musisz koniecznie mieć szóstkę... no trudno. Moim zdaniem CC na abonament to lepsze wyjście, ale każdy robi co lubi. Pamiętaj, że szóstka nie będzie wspierana i tak dalej... Tak się zastanawiam co Ty będziesz robić tym fotoszopem, bo może rzeczywiście wersja Elements Ci wystarczy? Tak, jest okrojona, ale wierz mi, z funkcji, których i tak 80% użytkowników pełnego PSa nie używa. Tylko nie wiem, czy firmy moga z nij korzystać, to chyba jest dla niekomercyjnych tylko, ale tu nie jestem pewna, więc sprawdż. Suita Corela jest spoko o ile to cały zestaw a nie sam CorelDraw. Wszystko można nią zrobić normalnie bez większych problemów. Dla Ciebie myślę, że to nawet lepiej by było (do projektowania stron i edycji zdjęć), bo dostajesz edytory do zdjęć, wektorów i wszystko co potrzeba. No PSem też można projektować strony (tak samo jak Wordem) ale są lepsze narzędzia do tego.

Z tym PSem za 1700pln rocznie to niekoniecznie musiało byc wprowadzenie w błąd. Jeśli zapytałeś o kompleksowy zestaw do projektowania stron plus obróbki fotek to pewnie podali Ci cenę za całą chmurę z Dreamweaverem i całą reszta cudnych narzędzi, a dostęp do wszystkiego kosztuje mniej więcej tyle. Cena 12 euro jak pisał ktoś wyżej to cena za sam PS plus LR.

Dzięki za odpowiedź. Mam właśnie dylemat co kupić - corela czy ps cs6. Czy przy pomocy corel draw 7 istniała będzie możliwość pracy na obrazach rastrowych? Czy będzie istniała możliwość pocięcia grafiki na potrzeby strony internetowej?

W przypadku ps cs6 jest dużo wsparcia w sieci. W przypadku corel draw jest chyba tego jakby mniej?

eleroo
18-12-2015, 01:45
Sam Corel Draw to jest program do tworzenia grafiki wektorowej głównie ale ma też kupę narzędzi do projektowania layoutów. Wcześniej pisałeś o całej suicie (http://www.coreldraw.com/us/product/graphic-design-software/?dv=1&gclid=CjwKEAiA18mzBRCo1e_-y_KLpXISJACEsANGuguV4SXJM71hWddqkmAKlrRFelq0q4O7AI k-VMgm5xoCiSnw_wcB), dlatego uważałam pomysł za dobry. Znaczy pociąć fotkę na kawałki to będziesz w nim mógł, jak najbardziej. Do rastra w stajni Corela jest Photo-Paint. Ostatni raz widziałam go na oczy w roku 2008 i pamiętam, że moim zdaniem miał lepsze algorytmy wyostrzania powtarzalnych wzorków niż PS, leprze prostowanie i ogólnie jakoś go wtedy bardzo polubiłam, ale to moje zdanie i od tamtego czasu mogło się wiele zmienić (w PS zmieniło się bardzo bardzo dużo), choć przeczuwam, że tylko na lepsze. Ta suita to jest naprawdę potężne narzędzie, bardzo miło mi się z nią pracowało. Co do tutków, to czy ja wiem czy tak mało jest? Z PSem to jest tak, że niby jest cały internet tutków a wszystko to samo :D Jak przeczytasz dokumentację programów to powinno Ci wystarczyć do komfortowego rozpoczęcia pracy a reszta to praktyka praktyka praktyka. I łzy i przekleństwa :D Do projektowania stronek sam PS i LR to nie jest najszczęśliwszy wybór, tym bardziej, że o ile dobrze zrozumiałam, to edycja fot będzie raczej podstawowa, żadne high-end retusze i te inne czary, bardziej taka edycja juz gotowych fot pod layouty i projekty, tak? Ja na Twoim miejscu, nie będąc przywiązana do konkretnego narzędzia, brałabym suitę Corela. Tam jest wszystko czego potrzeba do robienia stron. No i porównanie PSa z CD oraz wybieranie pomiędzy nimi jest nie teges, bo to są programy do zupełnie innych zastosowań.

jaś
18-12-2015, 09:07
Dzięki za odpowiedź. Mam właśnie dylemat co kupić - corela czy ps cs6. Czy przy pomocy corel draw 7 istniała będzie możliwość pracy na obrazach rastrowych? Czy będzie istniała możliwość pocięcia grafiki na potrzeby strony internetowej?

W przypadku ps cs6 jest dużo wsparcia w sieci. W przypadku corel draw jest chyba tego jakby mniej?

pytanie z gatunku "kupić masło czy sznurówki?". funkcjonalność tych programów sie nie pokrywa. corel draw 7 do obróbki zdjęć? :mrgreen: ktoś chyba jednak nie wie co to jest obróbka zdjęć.

atos
18-12-2015, 09:22
Tak edycja fot będzie podstawowa.
Ok, dzięki za info. Kupię w takim razie tego CS. Poza tym z zakupem PS to same probemy. Abonamentu nie mogę bo dotacja którą otrzymałem nie pozwala mi kupić abonamentu. Zakup z Irlandii czy USA PS przez stronę adobe to też karkołomna sprawa. Bo fv trzeba tłumaczyć przez tłumacza przysięgłego i inne kwiatki z doliczeniem i odliczeniem vatów. Jakby nie mogli zrobić przedstawicielstwa w Polsce.

r_m
18-12-2015, 10:13
Jeśli się nie mylę, zarówno Corel jak i Adobe maja wersje próbne (30dni), więc można ściągną, zainstalować, samodzielnie sprawdzić, jak co wygląda.
Co do Corela, to chyba nie chodzi o sam Corel Draw (bo służy do grafiki wektorowej, nie bitmapowej), ale o Corel PaintShopPro? Jak ktoś nie ma żadnego doświadcznia, może się uczyć od podstaw PSP a nie PS, inna sprawa, że PS jest częściej spotykany.

jaś
18-12-2015, 11:06
dotacja to ma chyba służyć do wyjścia na profesjonalistę - czy w przypadku profesjonalisty jest sens .... się w jakieś niszowe rozwiązania typu PSP czy GIMP? tymi programami można zrobić podobne tematy jak w PS ale wymaga to zwykle zrozumienia co się robi, a nie bezmyślnego klikana zgodnie z tutorialem czy presetem - a to poziom mieosiągalny dla 99% fotograficznej populacji :mrgreen: albo nawet więcej (jestem jednak niepoprawnym optimistą) :mrgreen: - a tak zainstaluje parę presetów i będzie profesjonalistą :mrgreen:

eleroo
18-12-2015, 17:19
Te presety w PSie to bez sensu są :D Tak samo jak akcje w Lajtrumie :D Rzadko kiedy załadowanie tego na fotkę wygląda dobrze, hłe hłe. Jeszcze pół biedy jak to są takie akcje w pełni ustawialne, to można ich używać do zbudowania struktury warstw i potem tam sobie dłubać dalej, ale te wszystkie akcje/presety typu 'klik, jest i nic dalej nie zrobisz' to jakaś głupota totalna imho. To już lepiej Instagramem obrabiać foty, bo tam można sobie chociaż podłubać w tych presetach :D