PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 5d3+6d czy Nikon d750+d700



merida
08-12-2015, 15:21
Jestem już*po sezonie ślubnym, poznałem dobrze cały sprzęt, który posiadam znając już*jego wady i zalety. Konkretnie 2x6d + stałki 20-135mm. Ogólnie brakuje mi LEPSZEGO i pewnego af z krzyżowymi. Jest idealny moment na ewentualną zmianę systemu.(d750 -800zł cashbacku)Ogólnie bawiłem się tym aparatem i zrobił na mnie znakomite wrażenie podczas robienia zdjęć i samej obróbki dzięki znakomitej matrycy. Wiem,że nawet zmieniając jedno 6d->5d3 i tak nie będę miał tak elastycznych plików jak w Nikonie. 5d3 nigdy nie miałem w ręce i nie mam żadnego porównania. Fotografia jest moim głównym źródłem dochodu więc najważniejsza jest przyjemna i bezkompromisowa praca. Jestem w stanie zmienić system jeśli chodzi na finanse, jednak trzyma mnie jeszcze to,że nie miałem do czynienia z 5d3. I co tu robić? Do końca grudnia muszę*podjąć*decyzję. Szkła jakie koniecznie chcę mieć*w którymkolwiek systemie to 20,35,50,85mm.

salas
08-12-2015, 19:17
Wypozycz 5dmkIII i sprawdz sam

jinks
08-12-2015, 21:46
Ja zmieniłem 6d na 5d mkIII ze względu na AF i jestem zadowolony. Nawet bardzo:) Matryca odczuwalnie słabsza na wyższych ISO, ale kolory mi bardziej odpowiadają (choć to jest akurat subiektywne odczucie).
Zmiana systemu to spora strata finansowa i kupa zachodu. Spróbuj faktycznie pożyczyć i samodzielnie przetestować, czy Ci odpowiada.

davnes
19-03-2016, 16:15
Ja zmieniłem 6d na 5d mkIII ze względu na AF i jestem zadowolony. Nawet bardzo:) Matryca odczuwalnie słabsza na wyższych ISO, ale kolory mi bardziej odpowiadają (choć to jest akurat subiektywne odczucie).
Zmiana systemu to spora strata finansowa i kupa zachodu. Spróbuj faktycznie pożyczyć i samodzielnie przetestować, czy Ci odpowiada.

Nie wiedziałem ze w 6d matryca jest odczuwalnie słabsza niż d5mk3 -możesz szczegółowo rozwinąć tą myśl?

Czy ktoś miał Nikona d750 i zamienił na 5dmk3 lub odwrotnie i może coś napisać?

rzep
19-03-2016, 19:06
Zmiana systemu, to raczej niepotrzebny wydatek. Matryce w 6D i 5DIII są na podobnym poziomie. Choć niektórzy twierdzą, że w 6D jest ciut lepsza. W każdym razie przy dobrze ustawionej ekspozycji nie ma problemów, a i trochę zapasu też zostaje. Zamień jeden 6D na 5DIII i będziesz zadowolony z AF. Niestety "klawiszologia" na każdej puszce będzie inna, co może czasem denerwować. Jeżeli jednak lubisz forsowną obróbkę i ostre wyciąganie z cieni, to Nikon daje większe możliwości. Na razie, bo nie jesteśmy wstanie przewidzieć, co wydarzy się za kilka lat. Niedługo wyjdzie 5DIV. Może warto poczekać, a przez ten czas "pomęczyć się" 6D.

manfred1
20-03-2016, 09:01
Gdyby 5dmkII miał af z nikona D700 to byłby to dla mnie najwspanialszy aparat. Niestety musiałem się pozbyć Canona gdyż jego af mnie wykańczał Ponoć nowa piątka ma już dobry szybki af. Ale niestety ja już nie mam kasy na ponowną próbę.

aptur
20-03-2016, 09:21
Ja zmieniłem 6d na 5d mkIII ze względu na AF i jestem zadowolony. Nawet bardzo Matryca odczuwalnie słabsza na wyższych ISO,

Nie wiedziałem ze w 6d matryca jest odczuwalnie słabsza niż d5mk3 -możesz szczegółowo rozwinąć tą myśl?

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Kolega napisał, że matryca w 5D jest słabsza w wysokim ISO niż w 6D.

Sunders
20-03-2016, 10:14
merida czy decyzja została już podjęta?

merida
20-03-2016, 19:26
Tak została podjęta. W skrócie zostaję przy Canonie. Jeśli chodzi o szczegóły...

Nie mogłem się zupełnie zdecydować na wymianę całego systemu w styczniu (kiedy był jeszcze Nikonowy cashback) , a potrzebowałem sprzętu na zlecenia i zostałem w Canonie. Dokupiłem ex430-rt. Swoją*drogą*super lampka, wystarczająca, szybka, lekka, cenowo sensownie skalkulowana, sporo lepsza od ex430ex2. W międzyczasie udało mi się pobawić 5d3 na swoich szkłach i na prawdę jest to znakomita puszka, a af nie jest upośledzony na bocznych punktach, a tylko tego brakuje mi w 6d, gdzie często przy przekadrowywaniu ostrość mi ucieka. Miałem również okazję pobawienia się nową*S20 1.4, 20-35 f2 i przy okazji 85L. 20mm genialna plastyka, fajnie skorygowana, kąt widzenia wraz z małą głębią*ostrości robi mega wrażenie. Niestety na mojej 6d af nie trafiał idealnie w punkt nawet pomimo prób mikroregulacji. Szybkość af na minus w stosunku do S35. Zoom sigmy zrobił bdb wrażenie. Jeśli ktoś potrzebuje lub zastanawia się nad nim, to brać :) Trochę wielkie to, ale fajne szkiełko. 85L to chyba nie muszę nic o nim mówić. Chociaż prawdę mówiąc wystarczy mi jak Sigma wypuści nową 85art nawet za 1/2 cenę eLki. Wolę mieć*85+135 niż bardzo drogie samo 85mm. Jak chodzi o nikona, namówiłem kumpla na d750, który załapał się na cashback. Ma do niego 20 1.8, 35 1.8, 85 1.8. Zestaw, którym zrobić da się właściwie wszystko jak chodzi o reportaż. Af puszki, szybkość działania, zgranie z lampą, a także możliwości obróbki zdjęć, wyciągania z nich, to na prawdę bajka. Z wad właściwie wymienić mogę sterowanie samą*puszką, klawiszologia dużo bardziej odpowiada mi w Canonach. Reszta baardzo na plus. Obiektywy budżetowe dają*na prawdę radę pod każdym względem. Nie myślę jednak już*o zmianie systemu, bo wiem, że 5d3 spisze się u mnie bardzo dobrze, chyba że nie trafię dobrej używki to kupię jej nowego następcę. Canon jak nie patrzyć*przespał szybki rozwój konkurencji, nie przejmując się*tym i windując ceny swoich sprzętów. To mi się nie podoba, ale póki co nie myślę o tym tylko robię swoje :)

davnes
20-03-2016, 22:16
Jedynie co Canon dobrze robi ze swoim sprzętem to posiada prawie bardzo dobrą kontrole jakości i nie podrukuje topowych puszek w krajach 3 świata.Puszki canona mają fajną ergonomię są wykonane z dobrych stopów i przemyślane. Trzymią cenę i nnie klepią dla szerokiego ludu na masę. Niestety elastyczność plików nawet z 5dmk3 to inna liga do Nikona.

Tom77
20-03-2016, 22:18
Jedynie co Canon dobrze robi ze swoim sprzętem to posiada prawie bardzo dobrą kontrole jakości i nie podrukuje topowych puszek w krajach 3 świata.Puszki canona mają fajną ergonomię są wykonane z dobrych stopów i przemyślane. Trzymią cenę i nnie klepią dla szerokiego ludu na masę. Niestety elastyczność plików nawet z 5dmk3 to inna liga do Nikona.

Dlatego jedna puszka Canona pada po 10 tys a druga po 150 tys przebiegu. Kraj produkcji nie ma nic wspólnego z jakością produkowanych przedmiotów.

davnes
20-03-2016, 22:44
Dlatego jedna puszka Canona pada po 10 tys a druga po 150 tys przebiegu. Kraj produkcji nie ma nic wspólnego z jakością produkowanych przedmiotów.

a w Nikonie akcje serwisowe gonią akcje serwisowe-coś jak na polskich drogach łatę przykrywać łatą, dziura podparta dziurą. kupujesz nowego nikona i musisz go oddawać w ręce nieudolnego serwisanta z Warszawy. Kto by pomyślał, ze nowa puszka będzie miała wymienianą migawkę czy kompory lustra. Ale cóż nikon nas przyzwyczaja do tego i na dzień dzisiejszy nie warto testować na sobie ich nowości

r_m
20-03-2016, 23:12
off-topic

Puszki canona mają fajną ergonomię
Zapewniam Cię, że kolega używający "od zawsze" Nikona ma bardzo złe zdanie o ergonomii Canonów, ze względu na przyzwyczajenie (ja mam podobnie, gdy biorę do reki Nikona).

Trzymią cenę i nnie klepią dla szerokiego ludu na masę
Nie żartuj, nie zauważyłeś, że to 1200d jest najtańszym, klepanym "na masę" lustrem "dla szerokiego ludu"?

FotoBB
21-03-2016, 23:03
Jeden i drugi zestaw są całkiem przyzwoite, ale to dopiero nawet nie połowa sukcesu. Sztuką jeszcze będzie dobranie odpowiednich i szkieł, no i pozostałego ogratowania :)

Sunders
21-03-2016, 23:26
jedna puszka Canona pada po 10 tys a druga po 150 tys przebiegu. Kraj produkcji nie ma nic wspólnego z jakością produkowanych przedmiotów

Sądząc po problemach z awaryjnością D750 wydaje mi się że jednak nie masz racji.



Fotografia jest moim głównym źródłem dochodu więc najważniejsza jest przyjemna i bezkompromisowa praca.

Jeśli to jest dla Ciebie najważniejsze, to chyba mimo wszystko dobrze wybrałeś :)