PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o sprzęt



blue_megi
26-11-2015, 19:02
Witam, właśnie zaczynam na poważnie swoją przygodę z fotografią ślubną i mam następujący sprzęt: canon 40d, 5d mark, obiektyw canon 35 1,4l, 55-250 4-5,6, tamron 24-70 2,8, samyang 12 fisheye, lampę speedlite 430 i 600ex, blende na plener, porządny monitor i Lr też ;-) co jeszcze jest mi potrzebne a o tym nie wiem? Jakie filtry mogą być przydatne (bo dotychczas używałam tylko UV)?

tombas
26-11-2015, 19:47
co jeszcze jest mi potrzebne a o tym nie wiem?
na powaznie to znaczy za pieniadze, czy tak?
bo jesli tak to raczej doswiadczenie by sie przydało, to naprawde ciezki kawałek chleba...
a no i kurs z kurii tez sie przydaje
jesle powyzsze posiadasz, to sperzet na poczatek jest OK

cubbus
26-11-2015, 20:05
Witam, właśnie zaczynam na poważnie swoją przygodę z fotografią ślubną i mam następujący sprzęt: canon 40d, 5d mark, obiektyw canon 35 1,4l, 55-250 4-5,6, tamron 24-70 2,8, samyang 12 fisheye, lampę speedlite 430 i 600ex, blende na plener, porządny monitor i Lr też ;-) co jeszcze jest mi potrzebne a o tym nie wiem? Jakie filtry mogą być przydatne (bo dotychczas używałam tylko UV)?

Jak nie wiesz czego potrzebujesz to nie bierz się za poważną fotografię.

Wiele podstawowych podręczników ślubnych odpowiada jaki sprzęt trzeba mieć.

GalaktycznyMuczaczo
26-11-2015, 20:13
jezeli chodzi o sprzęt to masz tzw początkowy zestaw, dobre mocne body główne 5d plus do tego uniwersalne 24-70 i 35 , masz backup , lampy, jedyne co to polecak lub torba ktora ci to pomiesci, i tylko łapać klientów :) aaa no i działanośc gospodarcza :)

blue_megi
26-11-2015, 20:45
--- Kolejny post ---

właśnie zakładam działalność, doświadczenia trochę mam jako drugi fotograf w kościele, plenerze i na kilku cywilnych... pytam bo dziś jeden fotograf zaskoczył mnie, że bez filtra w ciemnej sali nie fotografuje i pomyślałam, że może jest jeszcze coś sprzętowego o czym nie wiem ;)

--- Kolejny post ---


Jak nie wiesz czego potrzebujesz to nie bierz się za poważną fotografię.

Wiele podstawowych podręczników ślubnych odpowiada jaki sprzęt trzeba mieć.

jak się nie wie to się pyta, nie chcesz pomóc to daruj sobie takie komentarze

tombas
26-11-2015, 20:54
Jakiego filtra? Bo moze jest coś czego nie wiem :-)

cobalt
26-11-2015, 20:56
Bez kursu mogą być kłopoty w kościele. W mojej parafii na 100% :).
Obiektyw do pleneru 55-250 jest taki sobie, ale już 70-200/2,8 daje ładne rozmycie i jak to mówi kolega ożywi czasami drętwą parę młodą.
Masz dwa body. Może warto iść w kierunku jasnych dobrych stałek.

cubbus
26-11-2015, 21:06
jak się nie wie to się pyta, nie chcesz pomóc to daruj sobie takie komentarze


Jak się nie wie to się używa wyszukiwarki, a nie zadaje infantylne pytania.

Czytaj ze zrozumieniem-kup książkę! i podręcznik savoir-vivre też kup, bo za pomoc to się dziękuje należy... ;]

r_m
26-11-2015, 21:19
dziś jeden fotograf zaskoczył mnie, że bez filtra w ciemnej sali nie fotografuje i pomyślałam, że może jest jeszcze coś sprzętowego o czym nie wiem ;)
Pewnie tak. Ciemna sala, czyli nie można liczyć na światło zastane, co wtedy robisz? Drugie pytanie: czy osoby na pierwszym planie i tło mają ten sam kolor? Trzecie pytanie: co można zrobić, żeby kolor był ten sam (zbliżony)? ;)


jak się nie wie to się pyta, nie chcesz pomóc to daruj sobie takie komentarze
Jak się nie wie, to się szuka odpowiedzi, a nie przychodzi z pretensjami i roszczeniową postawą. Kolega miał podstawy, żeby to napisać, jeśli ktoś (podobno - tak pisałaś) ma już doświadczenie w takich zleceniach, ale nie wie jakiego sprzętu potrzebuje, to lepiej żeby poczekał z praca do momentu aż będzie pewny swoich potrzeb i umiejętności. Lepiej dla jego klientów (i dla niego samego - gdy zawali zlecenie i trafi na upier..wych klientów).

cubbus
26-11-2015, 22:14
Jak się nie wie, to się szuka odpowiedzi, a nie przychodzi z pretensjami i roszczeniową postawą. Kolega miał podstawy, żeby to napisać, jeśli ktoś (podobno - tak pisałaś) ma już doświadczenie w takich zleceniach, ale nie wie jakiego sprzętu potrzebuje, to lepiej żeby poczekał z praca do momentu aż będzie pewny swoich potrzeb i umiejętności. Lepiej dla jego klientów (i dla niego samego - gdy zawali zlecenie i trafi na upier..wych klientów).

+1

Ja to wyraziłem w jednym zdaniu ;)

tombas
28-11-2015, 08:19
qrcze, koleżanka sie fochneła po Waszych odpowiedziach :mrgreen: i dalej nie wiem jaki to filtr którego trzeba używac w ciemnych salach... w swięta mam slub, może uzyje fadera ND i zobaczymy...

becekpl
28-11-2015, 08:45
problem w tym ze ona tez nie wie w którym kościele dzwoni:roll:

cobalt
28-11-2015, 08:52
Kategorycznie żądam pomocy. Czyli musisz polecić sprzęt kompatybilny z uroczym zestawikiem pytającego. A na koniec jeszcze Ci się dostanie... Trochę ogłady proponuję. Są całe fora ślubniaków. A najlepiej spie... kilka ślubów i wtedy wiadomo o co kaman.

jaś
28-11-2015, 11:03
qrcze, koleżanka sie fochneła po Waszych odpowiedziach :mrgreen: i dalej nie wiem jaki to filtr którego trzeba używac w ciemnych salach... w swięta mam slub, może uzyje fadera ND i zobaczymy...

big stopper, ja zawsze używam big stoppera co prawda nie kościele ale spróbować nie zawadzi, zdjęcia będą miały unikalną fazę :mrgreen:.

aptur
28-11-2015, 11:26
qrcze, koleżanka sie fochneła po Waszych odpowiedziach :mrgreen: i dalej nie wiem jaki to filtr którego trzeba używac w ciemnych salach... w swięta mam slub, może uzyje fadera ND i zobaczymy...

Pewnie chodziło o jakiś dyfuzor na lampie błyskowej...

marfot
28-11-2015, 11:40
Pewnie chodziło o jakiś dyfuzor na lampie błyskowej...

Albo raczej o filtr na lampę do zmiany temperatury barwowej.

cubbus
28-11-2015, 17:08
qrcze, koleżanka sie fochneła po Waszych odpowiedziach :mrgreen: i dalej nie wiem jaki to filtr którego trzeba używac w ciemnych salach... w swięta mam slub, może uzyje fadera ND i zobaczymy...

Sory... nie chciałem jej urazić;)
Mogę za to pożyczyć Ci kilka gratów ;P

salas
28-11-2015, 17:39
Sory... nie chciałem jej urazić;)
Mogę za to pożyczyć Ci kilka gratów ;P

przyślij mi 135 f/2 L w ramach rekompensaty i nikt się nie będzie gniewał :mrgreen: adres znasz :lol:

mkamelg
28-11-2015, 19:25
Witam, właśnie zaczynam na poważnie swoją przygodę z fotografią ślubną i mam następujący sprzęt: canon 40d, 5d mark, obiektyw canon 35 1,4l, 55-250 4-5,6, tamron 24-70 2,8, samyang 12 fisheye, lampę speedlite 430 i 600ex, blende na plener, porządny monitor i Lr też ;-) co jeszcze jest mi potrzebne a o tym nie wiem? Jakie filtry mogą być przydatne (bo dotychczas używałam tylko UV)?

Tutaj znajdziesz najlepszą odpowiedź na swoje pytanie:

Prośba o poradę - zdjęcia w kościele przy słabym oświetleniu. (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=182487&p=2420593&viewfull=1#post2420593)

Rogue Rogue FLASH Gels - Combo Filter Kit - zestaw kolorówych filtrów żelowych - Lampy błyskowe - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/rogue-rogue-flash-gels-combo-filter-kit-zestaw-kolorowych-filtrow-zelowych.html) - estetycznie wykonane, jest tu wszystko co potrzeba.

Teraz będziesz już miała komplet. Życzę Tobie jak najwięcej udanych zdjęć.


Albo raczej o filtr na lampę do zmiany temperatury barwowej.

Tylko Pan wiedział w którym kościele dzwoni a reszcie nawet nie udało się do niego dotrzeć, moje gratulacje.

cubbus
28-11-2015, 20:34
przyślij mi 135 f/2 L w ramach rekompensaty i nikt się nie będzie gniewał :mrgreen: adres znasz :lol:

Masz z Radomia: Canon EF 135mm f2.0 Radom • OLX.pl (http://olx.pl/oferta/canon-ef-135mm-f2-0-CID99-IDcRKex.html)

aptur
28-11-2015, 21:01
Albo raczej o filtr na lampę do zmiany temperatury barwowej.
Tylko Pan wiedział w którym kościele dzwoni a reszcie nawet nie udało się do niego dotrzeć, moje gratulacje.

Jesteś pewien? Autor posta nigdzie nie napisał, że chodziło o filtr na lampę błyskową. Można się jedynie domyślać co miał na myśli ktoś, kto mówił coś o jakimś filtrze wykorzystywanym w trudnych warunkach oświetleniowych.