PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z synchronizacją na drugą kurtynę 5d + YN-568EX II



acid_dnb
14-11-2015, 00:45
Witam
N568exII + C 5d przy ustawieniu synchronizacji błysku z drugą kurtyną lampa strzela 2 razy przedbłysk pomiarowy i właściwy blysk przy zamknięciu migawki.
Problem w tym ze tak powinno się dziać chyba tylko przy ustawieniu E-TTL a jest tak również na manualu lampy.
W puszce jest zmienione w C.Fn na druga kortynę.
Próbowałem juz wszystkiego i za każdym razem jest z przedbłyskiem a zależny mi tylko na błysku synchro na 2 kurtynę.
Dodam jeszcze że podpinałem ta lampę pod 50D i przy tej puszce wszystko jest ok jak powinno być jeden synchro błysk przy zamknięciu migawki.
Wiec wychodzi na to ze na starej puszce 5D nie da się tego ustawić ?
Może ktoś wie o co chodzi? :)

Element7th
14-11-2015, 10:08
Jak miałem 5D i YN500EX też nie dało się ustawić błysku na drugą kurtynę. Bez względu na ustawienia. 5D nie współpracuje w tym temacie z nowszymi nie systemowymi lampami.

Silveraxe
15-11-2015, 01:32
Jak sie kupuje zamienniki ktore powinny byc orginaląmi trzeba liczyc sie z ryzykiem uzytkowania i brakiem pełnej spojnosci.
Tamron2.8 nie potrafił sie dogadac z 40D wiec go sprzedalem po 2 ms. Od tamtej pory zadnego badziewia bezposrednio łaczonego z aparatem. Org grip nawet wezyk spustowy. Nie masz kasy kup uzywany orginal za 2/3 ceny niz zamiennik w tej samej cenie.
Chytry dwa razy traci.

salas
15-11-2015, 10:20
Gdzies czytalem ze nie ktore wersje tej lampy maja taki problem, niektore dzialaja w 100% w w zaleznosci chyba od tego kiedy byly zrobione, bo cos tam zmienili i 5d nie dziala z nimi w 100%
Na forum kilka osob mowilo ze 568exII blyska na druga kurtyne, sam sie wypytywalem, bo chcialem ja kupic

acid_dnb
15-11-2015, 15:27
rozumiem. możliwe ze akurat ten egzemplarz ma ta wadę. Trzeba będzie myśleć o przesiadce na mkII :) bo puszka już lata ma.
Dzięki za odp :)

Przemek_PC
15-11-2015, 15:49
Nie no super pomysl. Zmienic dobra puszke zeby dopasowac ja do udajacej oryginal lampy. Taniej bedzie chyba sprzedac lampe YN i kupic uzywana EX580II, ktora mimo ze uzywana przezyje nowa YN i bedzie dzialac jak powinna.

acid_dnb
16-11-2015, 16:19
Chce zamienić 50d i 5d na mkII. Uzywka ex590II i tak dwa razy jak nie trzy tyle co nowa YN Wole dołożyć do puszki ta kasę. A lampa mi taka wystarczy w zupełności. Tak często jej nie używam.

Silveraxe
17-11-2015, 00:46
Wujowej ozdoby do pieknego stroju nie ma co przyszywać.
200 zł wiecej i pracowac na sprzecie orginalnym jest czyms unikalnym i bezcennym. Uskladaj. Pokazujesz sobie samemu i innym ze jest twój sprzęt coś warty, bycie orginalnym, nie zabijaj tego ducha bycia specjalnym nie zatracaj wartosci swojego talentu poprzez dzialanie na świeczce. Kupisz org i masz pewnosc ze twój sprzet bedzie dobry,ze bedzie wspolpracowal w ekstremalnych warunkach ze bedzie uszczelniony i ty tez uwierzysz ze twoje zdjecia sa dobre. Bedziesz mial pewnosc ze bedziesz mial cos w 99 proc niezawodnego. Słuchaj kolegów z Canon Board a nie z YoungN.
Klient ma tez wiedziec ze twoj sprzet jest dobry ze twoje zdjecia sa dobre, nie Made in China.
Jak widze goscia z Nikonem i YN to sie w sobie smieje z Pentaxem usmiecham sie delikatnie. Na Canonie YN nie widziałem i dobrze bo by mnie serce ścisło. Chcesz kupic YN zamien sie na Nikona pelnoklatkowego jak zobacze na ulicy to poprawi mi sie humor :)
Jak chcesz tak zrobisz jednak kupujac dziadostwo zostajesz z tylu w peletonie. Ciao.

faraon20
17-11-2015, 10:09
Nie rozumiem czegoś.
Może YN wali przedbłysk żeby ustawić ostrość?
Czy jak zmieniasz moc lampy na manualnym to zmienia się poziom naświetlenia zdjęcia?

Pytam bo ja mam Metza52 też przy puszce 5d i drugą kurtynę da się ustawić jedynie z poziomu lampy - jeżeli ustawiam w body to nic się totalnie nie zmienia.
Niemniej jednak w E-TTLu druga kurtyna działa i poprawnie naświetla zdjęcia.

acid_dnb
18-11-2015, 12:48
Sprawdziłem. Porównałem dwie forki w tym że przy jednej zaslonilem przesdbłysk. I wychodzi na to że nie ma żadnej różnicy. Jest światło zostane ppóźniej druga kurtyna.