PDA

Zobacz pełną wersję : Blog - na jakiej platformie ?



jinks
12-11-2015, 19:46
canon-board potrzebuję dorady odnośnie wyboru platformy blogowej.

Bloga zakładam dla dobrego znajomego. Jest to człowiek dojrzały 60+. Fascynat historii i techniki, turysta, gawędziarz. Od jakiegoś czasu pisze artykuły i wspomnienia w różnych miejscach w sieci i nie tylko. Widząc jaką radość mu to sprawia postanowiłem trochę pomóc.

Kilka wytycznych:

1) Najlepiej żeby była to platforma bezpłatna. Nie chodzi tu tak bardzo o koszty, ale bardziej o to żeby to zostało w sieci na dłużej. Również w momencie, gdy ta osoba nie będzie mogła się już dłużej w to angażować - mam nadzieję, że rozumiecie;) W pewnych kręgach opublikowane treści będą na pewno miały ogromną wartość m.in. sentymentalną, historyczną itd. przez wiele lat.

2) Możliwość publikacji zdjęć. Niekoniecznie dużych rozmiarów.

3) najlepiej w języku polskim

4) łatwość publikowania

5) fajnie jakby to się ładnie linkowało na facebook-u. Na pewno łatwiej byłoby wtedy dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

6) możliwość jakiejkolwiek personalizacji, dodania strony o autorze

7) w miarę łatwy link do bloga


Nie wiem jakie w tej chili są możliwości blogspot, wordpress...

Co polecacie?

Michlax
12-11-2015, 20:56
Ja od siebie polecam Wordpressa, banalna obsługa, dużo darmowych szablonów, możliwość automatycznej publikacji z linkiem na facebooku, dużo rozszerzeń, łatwe tworzenie galerii itp.
Żeby nie wchodzić w koszty można postawić bloga na serwerze Wordpressa.

Daff
14-11-2015, 09:31
Platforma blogowa od google, prosta czytelna i bardzo dobrze pozycjonowana.

pomocnik12
17-05-2016, 21:26
Najlepiej samemu kupić serwer i domenę i postawić blog na WP. Koszt około 100 zł rocznie a masz wszystko pod kontrolą.

Wołek
17-05-2016, 23:03
Zdecydowanie WordPress! Z łatwością powinien poradzić sobie z konfiguracją i dodawaniem nowych artykułów.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

zajaczek
05-06-2016, 18:06
wordpress ostatnio zrobił się popularny

umma
10-06-2016, 10:15
Można założyć swoją stronę internetową a następnie w niej umieścić blog. Najważniejsze jednak to stale go aktualizować.
Padło stwierdzenie o WordPress. Jest to absolutnie najlepsza platforma, ale co tu dużo mówić, ciężko tam się przebić. Dlatego najlepiej jest różnicować miejsce, znaleźć coś nowego, najlepiej w oparciu o własną stronę internetową.

michalab
10-06-2016, 11:17
Padło stwierdzenie o WordPress. Jest to absolutnie najlepsza platforma, ale co tu dużo mówić, ciężko tam się przebić.
Ale gdzie przebić? To software, który możesz sobie zainstalować na swoim serwerze, albo na większości hostingów (bo to php), na niektórych może być od razu dostępny.

Michalowski89
17-06-2016, 13:52
ja też proponuje wordpress, ale na własnej domenie, które nie są drogie, kupno 12 zł, przedłużenie za rok ok 70 zł netto, do tego potrzebny serwer, ale miejsce na rok kupisz już za 70 zł, na szczęście wordpress jest za darmo :)

ThomasVoland
25-06-2016, 16:27
Ciężko o coś prostszego niż https://medium.com

brajans
27-06-2016, 07:57
Wordpress ma taką przewagę nad innymi, że jest masa różnego rodzaju szablonów i doatków za darmo. Dobre wsparcie techniczne. Nie skreślałbym też Joomla.

umma
02-08-2016, 12:07
Można tez zlecić wykonanie bloga firmie zewnętrznej. Tu jest przykład takiej prezentacji BLOG (http://emilsosnowski.pl/blog/)
Co do posta wyżej i Worldpressa to się zgadzam. Mają przewagę. Ale od priv. można nieco więcej wyciągnąć a opcje są fajne. Więc dla kogoś z pomysłem może to być bardzo fajne rozwiązanie.

zysk
02-08-2016, 20:03
IMHO:zależy co się wymaga od bloga.Niektórzy tylko piszą ,inni piszą i oczekują dyskusji a jeszcze inni
chca mieć wszystko.I wtedy rozwiązaniem jest CMS :joomla lub php-fusion ,którego ew. polecam.
Wordpress ma też sporo ograniczeń i wcale nie jest elastyczny w pracy.Trzeba uruchomić kilka ,pogrzebać ,zmarnować kilka tygodni na testowanie pracy ,dołaczania fotek itd . , później blog (na dowolnej platformie) lata jak talala :)

--- Kolejny post ---


Wordpress ma taką przewagę nad innymi, że jest masa różnego rodzaju szablonów i doatków za darmo
Jasne ,ale z tego pierdyliona dodatków 90% nie działa z wybranymi szablonami .... .
A na bloga potrzeba 1 szablon i 3-4 dodatkowe funkcje.

namdu
31-08-2016, 11:24
Wordpress najlepiej.

ParoVA
03-11-2016, 10:18
WordPress jest popularny, prosty i chyba staje się liderem w tej dziedzinie. Można też kombinować np. w firmami zewnętrznymi, ale tu trzeba być już nastawionym na działalność blogową. Jednak generalnie dla amatora, dla osoby początkującej to jak najbardziej WordPress się nadaje.

mwitek
03-11-2016, 17:32
Wordpress jest ok

mateu-sz
04-11-2016, 08:27
polecam WP

ATBFLASH
06-11-2016, 01:05
WP ma tez klienta na np Androida, proste toto w obsłudze i tanioszka z hostingiem na WP. BTW nawet niektóre domowe NAS mają wbitego już klienta WP :) więc można się samemu hostowac:)

KolekcjonerPolski
27-12-2016, 23:17
Zdecydowanie WP, własną domena i serwer. 100 na rok to maks i strona nie zniknie. No chyba że nie zapłacisz za domenę na kolejny rok ?

kubaczek
20-01-2017, 23:36
wordpress chyba najlepszy ;)