PDA

Zobacz pełną wersję : Zamieniłem 10D na 20D



Jerzy
23-09-2004, 12:43
Witam
Może nie udzielam się za mocno na forum,ale dzisiaj mam ochotę na kilka słów refleksji.Canona 10D miałem 10 miesięcy.Zrobiłem 11.000 zdjęć.Dużo to czy mało jak na amatora z aspiracjami,nie wiem.Niestety większość zdjęć wychodziła nieostro.Robiłem różne próby:podnosiłem lustro,dociskałem mocniej wszystkie zaciski w statywie,czyściłem szkła obiektywów.Nic nie pomagało.Czasami stosowałem taktykę ostrzenia na inny,przedmiot i powrót do właściwego celu,ponieważ wydawało mi się,że jeżeli AF będzie ostrzył dwa razy w tym samym miejscu to za każdym razem inaczej ustawi ostrość.Zdjęcia ostre wychodziły czasami ale to było jak trafienie w Lotto.Z weekendowych wyjazdów na 150 zdjęć ostrych było może 10-20.W domu przeprowadzałem dogłębną analizę i nie dochodziłem do żadnych wniosków.Robiłem testy na kartce z podziałką-znacie je chyba wszyscy- i im dłużej robiłem testy tym byłem głupszy.Raz bardzo dobrze,raz trochę za blisko,raz za daleko.Podarłem testową kartkę i dałem spokój.Chciałem nawet sprzedać ten aparat i kupić inny egzemplarz.O serwisie nawet nie pomyślałem.Bo jak udowodnić wadę aparatu?Z którym obiektywem?Oddać aparat i obiektyw do serwisu?Nigdy.Za dużo naczytałem się na temat serwisów na pl.foto.cyfrowa.
W poniedziałek wymieniłem 10D na 20D-za dopłatą oczywiście.Po powrocie do domu zrobiłem pierwszy test.Założyłem 50 1.8 II i z drżącym sercem zrobiłem kilka zdjęć prz 1.8.Przeniosłem zdjęcia do komputera i serce zabiło mi mocniej.Na wszystkich zdjęciach ostrość była tam gdzie chciałem co do milimetra.Sprawdziłem jeszcze w programie EosViewer czy się nie mylę.Testy na razie robiłem w domu i z okna.Moim zdaniem rewelacja w stosunku do 10D.Mając dzisiaj więcej czasu poczytałem kilka dyskusji na innych forach.Zacytuję jedną z nich:

cyt"I have shot professionally for over 30 years and now also sell these and other cameras for a living.
For your info:
I have sold maybe 100-150 10d cameras since they came on the market. I have yet to see even ONE 10d which does not show some kind of focus problem, usually with any of the 70-200 Canon lenses."

Co do 20D to są przytaczane częste zawieszania aparatu przy zmianie obiektywu.Kilka osób sądzi,że efekt ten może występoać w trakcie używania aparatu z innym niż firowy akumulator.Zobaczymy.Jak wystąpi u mnie niomieszkam napisać.W poniedziałek postaram się pokazać kilka zdjęć,jeżeli będą ostre :)
UFFF
Długo jak na mnie.

dzi
23-09-2004, 12:53
no i to jest najważniejsze, że jesteś zadowolony - bo znając mentalnośc niektórych forumowiczów, to zaraz posypią sie posty -onanista sprzetowy, zakup bez sensu, nie opłaca się itd...

Jerzy
23-09-2004, 13:36
Przecież nie tylko ja miałem problemy z 10D.Był długi wątek
tutaj (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=1121)
Uważam,że w początkowym okresie lekceważyłem problem i wmawiałem sobie,że przecież zdjęcia z cyfrowej lustrzanki wymagają komputerowej obróbki.Błędy aparatu starałem się zniwelować większą ilością tych samych ujęć.Zawsze była szansa,że jedno wyjdzie dobrze.Zdjęcia robię w 90% ze statywu i z wężykiem w garści.
Jurek

Vitez
23-09-2004, 14:32
Wg mnie po prostu miales problem z FF/BF - niektore body tak maja. Teraz trafil ci sie egzemplarz 20D ktorey tego problemu nie ma (np moj 10D rowniez tego problemu nie ma - zdjecia wychodza mi ostre tam gdzie chce).
Gdybys poszedl do serwisu z body i tymi obiektywami z ktorymi ci zle ostrzy (jak ze wszystkimi to ze wszystkimi :> ) to by naprawili. Jakbys zmienil body na inny egzemplarz, bez tego problemu (nawet nizszy model np D60 - D30) to bylbys rownie zadowolony.
W twoim przypadku nie widze opisu znaczacych przewag 20D nad 10D - tylko pozbyles sie problemu z FF/BF wymieniajac body, ale niezaleznie od modelu body.

Tak wiec... jakbys mogl opisac jakies inne roznice (chociazby szybkosc ostrzenia) niz rozwiazanie problemu z celnoscia ostrosci (przypadlosc pechowych jednostek wsrod setek poprawnie dzialajacych 10D) , pomiedzy 20D a 10D to byloby milo, bo na razie opisales za malo i prawie nie na temat 20D a tylko na temat twojego niepoprawnie dzialajacego 10D ktorego z ulga zmieniles :roll: .

Tequil
23-09-2004, 14:35
no wlasnie do nie ktorych ludzi nie docieralo to jak pisalo sie ze nie zawsze ostrzy tam gdzie trzeba czy robi nie ostre foty...to jest FUCKT majac D60 i 10D na obu nie jestem w pelni zadowolony z AF i nie chodzi tu BF dlatego mam ogromny dylemat czy przesiadac sie teraz na 20D czy czekac do wiosny na #1 :roll:

Jerzy
23-09-2004, 14:55
Tak wiec... jakbys mogl opisac jakies inne roznice (chociazby szybkosc ostrzenia) niz rozwiazanie problemu z celnoscia ostrosci
Napiszę więcej w poniedziałek.W tygodniu mam za mało czasu na większe testy.Wszystkie za i przeciw wyjdą przez weekend.Co do szybkości ostrzenia to dużo zależy przecież od obiektywu.Mam Cosinę 100 3.5 Macro i jak pierwszy raz założyłem ją do aparatu to aż statyw dygotał od AF.Rzężenie było niesamowite.

muflon
23-09-2004, 15:51
Gdybys poszedl do serwisu z body i tymi obiektywami z ktorymi ci zle ostrzy (jak ze wszystkimi to ze wszystkimi :> ) to by naprawili.

A jest tu może ktoś, kto tak zrobił (poszedł do serwisu z body/obiektywami i pozbył się FF/BF w ten sposób)? Bo ja się zaczynam poważnie zastanawiać... Przy okazji mogłbym załatwić problem IS w 70-200 i może jakieś małe czyszczenie sensora :)

Triszer
23-09-2004, 16:04
Właśnie przed chwilą rozmawiałem z bardzo miłym panem z serwisu. Przez 10 minut próbował mi wmowić, że tak ma być i dla tego lepsze są kompakty od lustra. Bo lustrzanka nie ma wspomagania i inne takie pierdoły:))
Jak w końcu zrozumiał, że takie bajki to może swojemu dziecku opowiadać to stwierdził, że owszem, podkręcą aparat pod konkretny obiektyw - bezpłatnie jeżeli jest na gwarancji. Chyba się tam wybiorę, ale najwcześniej za jakieś 2 tygodnie.
Tylko zastanawia mnie to czy jak pan mondraliński z serwisu ustawi mi pod 20mm a ja założe 50 to co znowu będę szukał ostrości w promieniu 10km?

muflon
23-09-2004, 16:06
Tylko zastanawia mnie to czy jak pan mondraliński z serwisu ustawi mi pod 20mm a ja założe 50 to co znowu będę szukał ostrości w promieniu 10km?
Jak będzie serwisował "pan mondraliński" to i tak spieprzy :-/ (tego się też trochę boję). Ale jeżeli serwis jest OK, to właśnie po to zanosi się aparat z obiektywami, żeby ustawili tak żeby ze wszystkimi działało.

Triszer
23-09-2004, 16:15
muflon, zbawco - myślisz, że to pomoże?

muflon
23-09-2004, 16:17
muflon, zbawco - myślisz, że to pomoże?
Ja nic nie myślę... tylko po poście Jurka stwierdziłem, że na pewno nie wydam kilkuset franków (różnica między sprzedaniem 10D i kupnem 20D) tylko po to, żeby być może usunąc problem BF/FF. Jednak z serwisem może spróbuję...

Triszer
23-09-2004, 16:20
A właściwie to jak jest z Twoją ostrością?
Bo pan mondraliński bardzo wnikliwie pytał czy ostro jest przed czy za "modelem"

muflon
23-09-2004, 16:21
A właściwie to jak jest z Twoją ostrością?
Bo pan mondraliński bardzo wnikliwie pytał czy ostro jest przed czy za "modelem"
To akurat dobrze o nim świadczy :) Generalnie przed. Zdjęcia krowy na trawie, trawa przed krową ostra jak brzytwa, krowa minimalnie nie.

Triszer
23-09-2004, 16:23
EEE, ja też nie mam zamiaru zmieniać sprzętu.
Ale co, mam same portrety napier.....ć ( ostrzy b. dobrze z bliska)

[ Dodano: 23-09-2004 ]
He, Ty masz swoją krowe doświadczalną, ja próbowałem już wszystkiego. Psa, kota, znajomi, rodzina i ta ostrość była raz tu, raz tam. (poza w/w portretem - brzytwa!)

Tytus
23-09-2004, 19:50
EEE, ja też nie mam zamiaru zmieniać sprzętu.
Ale co, mam same portrety napier.....ć ( ostrzy b. dobrze z bliska)

[ Dodano: 23-09-2004 ]
He, Ty masz swoją krowe doświadczalną, ja próbowałem już wszystkiego. Psa, kota, znajomi, rodzina i ta ostrość była raz tu, raz tam. (poza w/w portretem - brzytwa!)

cieszą mnie te posty, nawet nie wiecie jak bardzo, a ile to ja sie nasluchałem, że zdjęc robić nie potrafię...

Triszer
23-09-2004, 20:33
Tytus, jaja sobie robisz, czy zapisujesz się do klubu FF/BF?
A tak na poważnie - może jakaś rada dla biednych kolegów?

muflon
23-09-2004, 22:07
Tytus, jaja sobie robisz, czy zapisujesz się do klubu FF/BF?
Zapisuje? Przecież on jest honorowym patronem :)

Tytus
24-09-2004, 00:24
Tytus, jaja sobie robisz, czy zapisujesz się do klubu FF/BF?
Zapisuje? Przecież on jest honorowym patronem :)

:mrgreen:

[ Dodano: 23 Wrzesień 2004 ]

Tytus, jaja sobie robisz, czy zapisujesz się do klubu FF/BF?
A tak na poważnie - może jakaś rada dla biednych kolegów?

wiesz, ja zacząłem jechać po moim 300D jak po łysej kobyle, kiedy jeszcze na tym forum w regulaminie było, że Canony się tylko chwali :mrgreen:

mój zdecydowanie ma coś na rzeczy, wbrew podejrzeniom kolegów nie jest to przypadłość związana z konkretną usterką mojego modelu a raczej wada konstrukcyjna na poziomie projektu, po prostu coś (m.in. AF) nie zostało w 300D zaprojektowane i wykonane tak jak trzeba, no ale to moje zdanie...

dzi
24-09-2004, 07:57
Potwierdzam i również dla Tytusa wiadomości :D , iz 300D również moga mieć problem z AF/BF - sam widziałem fotki z takiego sprzętu. Po rozmowie z serwisem Canona w Wawie pan oświadczył, że jest możliwa regulacja takiej wady

Tytus
24-09-2004, 08:34
Potwierdzam i również dla Tytusa wiadomości :D , iz 300D również moga mieć problem z AF/BF - sam widziałem fotki z takiego sprzętu. Po rozmowie z serwisem Canona w Wawie pan oświadczył, że jest możliwa regulacja takiej wady

wiesz, jeżeli przy KIT owym obiektywie aparat ostrzy sobie gdzie chce i jak chce to to nie jest kwestia potrzeby regulacji, tylko skandal, bo spieprzono fobotę na deskach kreślarskich

dzi
24-09-2004, 08:35
Miałem na myśli wsyzstkie obiektywy jakie kolega miał (w tym klasa L) - na wszystkich były takie same ceregiele, co dyskwalifikowało szkła na poczet body

Cichy
24-09-2004, 10:01
Tym kolegą byłem ja :) Aparat (300D) ostrzył zawsze minimalnie dalej, niż powinien, co mnie wkurzało, poza tym brak ff/bf i innych pierdół spowodowało, że zmieniam 300d na 20d ...

muflon
24-09-2004, 10:11
Tym kolegą byłem ja :) Aparat (300D) ostrzył zawsze minimalnie dalej, niż powinien, co mnie wkurzało, poza tym brak ff/bf i innych pierdół spowodowało, że zmieniam 300d na 20d ...
Też miałem taki moment słabości :) Ale stwierdziłem że nie wydam kolejnych $$$ na rzeczy, które może będą działały poprawnie. Napisałem do serwisu (może w Szwajcarii jest podejście inne niż spławianie klienta). Jak się da to się da, a jak nie to nie.

BTW, chyba to nie brak ff/bf jest problemem ;-)

Tytus
24-09-2004, 10:12
Tym kolegą byłem ja :) Aparat (300D) ostrzył zawsze minimalnie dalej, niż powinien, co mnie wkurzało, poza tym brak ff/bf i innych pierdół spowodowało, że zmieniam 300d na 20d ...

Welcome to the club ;)

a przetestuję serwis belgijski...boszsz ja to powiedziałem????

chyba dziecku wolałbym to do naprawy oddać.....

dzi
24-09-2004, 10:15
no i ten co kupił go zaraz wejdzie w koalicje z Tytusem :) - ehh to kupowanie używanych aparatów ma swoje minusy :)

Cichy
24-09-2004, 10:50
A może nie był onanistą sprzętowym i w ogóle tego nie zauważy ? :lol:

Tytus
24-09-2004, 11:56
no i ten co kupił go zaraz wejdzie w koalicje z Tytusem :) - ehh to kupowanie używanych aparatów ma swoje minusy :)

ja mam nowiuśki...

Mori
25-09-2004, 03:34
I have sold maybe 100-150 10d cameras since they came on the market. I have yet to see even ONE 10d which does not show some kind of focus problem, usually with any of the 70-200 Canon lenses

Zapraszam do mojego. :mrgreen:


Co do ustawiania aparatu/szkła żeby usunąć BF/FF - niech ustawi APARAT a nie szkło, bo jak zmienicie body na poprawnie skalibrowane to obiektyw będzie rozjechany.

Tequil
25-09-2004, 10:18
Zapraszam do mojego.
chetnie skorzystam z zaproszenia... :wink: jak bedzie 20D to zrobimy tescik i zapodamy rezultaty na forum :mrgreen:

eternus
25-09-2004, 20:47
Potwierdzam i również dla Tytusa wiadomości :D , iz 300D również moga mieć problem z AF/BF - sam widziałem fotki z takiego sprzętu. Po rozmowie z serwisem Canona w Wawie pan oświadczył, że jest możliwa regulacja takiej wady

Ja tez czasem nie jestem zadowolony z ostrosci w moim 300 D. Ale nie winie aparatu, bo sam nie wiem, czy ja jakiegos bledu nie robie. Choc trzeba przyznac, ze AF ustawiam precyzyjnie.

Czy jest jakis prosty test, ktory moglbym wykonac, aby stwierdzic, czy mam wade aparatu, czy tez sam jestem wadliwy? (w kwestii ustawiania ostrosci) ???

Wiem, wiem, ze to widac, ale ja nie wiem, jaki stan ostrosci jest poprawny, ze wzgledu na moje nikle doswiadczenie, wiec dlatego bylbym wdzieczny, gdyby ktos napisal, jak taki test przeprowadzic?

tpop
25-09-2004, 22:45
Czy jest jakis prosty test, ktory moglbym wykonac, aby stwierdzic, czy mam wade aparatu, czy tez sam jestem wadliwy? (w kwestii ustawiania ostrosci) ???


Jesli dasz rade z angielskim to moze to Ci posluzy http://www.d70klub.digital.pl/back/focus.pdf

eternus
25-09-2004, 22:54
Dzieki piekne. Niby tam rozumiem i jakos sobie radze, ale z ojczystym radze sobie lepiej :)
Ale ten material, tez powinien byc pomocny.

Mori
26-09-2004, 03:04
Weźcie jeszcze pod uwagę, że tolerancja AF w 10D ma ileś tam cm w przód, tył.

Triszer
26-09-2004, 10:47
Weźcie jeszcze pod uwagę, że tolerancja AF w 10D ma ileś tam cm w przód, tył.

No właśnie, mówisz o centymetrach. A co z przedmiotami fotografowanymi z odległości 30cm, które oddalone są od siebie o 5cm (powiedzmy dwie monety przyklejone do ściany lub położone na stole). Aparat ostrzy, zapala się pieprzony czerwony kwadracik na lewej monecie (tak jak chciałem) a na zdjęciu ostra wychodzi prawa moneta.
Rozumiesz coś z tego?

Mori
26-09-2004, 10:59
Albo masz BF/FF czyli źle skalibrowane body/obiektyw albo po prostu jest to w granicach błędu AF.

Źle wyraziłem się wcześniej - chodziło nie o cm tylko %. Powiedzmy że 10D ma 10%, 1D ma np. 1%.

Triszer
26-09-2004, 11:05
A czy BF/FF występuje ze wszystkimi obiektywami? Bo mi głównie daje się zauważyć ze stałą 20mm, z 50 jest ok w 70-80%

muflon
27-09-2004, 10:44
Też miałem taki moment słabości Smile Ale stwierdziłem że nie wydam kolejnych $$$ na rzeczy, które może będą działały poprawnie. Napisałem do serwisu (może w Szwajcarii jest podejście inne niż spławianie klienta). Jak się da to się da, a jak nie to nie.
No więc odpisali - backfocusa mogą sprawdzić/poprawić, przy okazji tez pewnie matrycę przeczyszczę. Liczyłem po cichu że uda się też zajrzeć do tego nieszczęsnego stabilizatora w 70-200 ("world warranty accepted"), ale niestety kicha :(
Może pod koniec tygodnia się do nich przejadę...

Tytus
27-09-2004, 10:51
Też miałem taki moment słabości Smile Ale stwierdziłem że nie wydam kolejnych $$$ na rzeczy, które może będą działały poprawnie. Napisałem do serwisu (może w Szwajcarii jest podejście inne niż spławianie klienta). Jak się da to się da, a jak nie to nie.
No więc odpisali - backfocusa mogą sprawdzić/poprawić, przy okazji tez pewnie matrycę przeczyszczę. Liczyłem po cichu że uda się też zajrzeć do tego nieszczęsnego stabilizatora w 70-200 ("world warranty accepted"), ale niestety kicha :(
Może pod koniec tygodnia się do nich przejadę...

a co ci w IS padło?

muflon
27-09-2004, 11:03
a co ci w IS padło?
Paść to jeszcze (odpukać) nic, ale mam taki (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=1068) mały problem.

Jurek Plieth
27-09-2004, 13:27
I have sold maybe 100-150 10d cameras since they came on the market. I have yet to see even ONE 10d which does not show some kind of focus problem, usually with any of the 70-200 Canon lenses."[/b]


Gościu bredzi. Wynikałoby z tego, że sprawne 10D stanowią poniżej 1% ogółu sprzedawanych :shock:
Gdyby tak było, to Canon poszedłby z przysłowiowymi torbami :)
Pozdrawiam,
Jurek.

Jerzy
29-09-2004, 09:10
Czas może podsumować ten mój wątek.Emocje związane z aparatem opadły.W weekend zrobiłem ok.200 zdjęć.Niestety gęsta mgła znacznie zniwelowała mój zapał.Fotografowałem głównie ptaszki.W porównaniu do 10D nie zauważyłem żadnych błędów autofokusa.Jedyne co mi przeszkadza to dużo głośniejsza migawka,płoszy ptaki.Z wad aparatu na które należy zwrócić uwagę to minimalny pionowy luz klapki zamykającej kartę CF.Trochę to przeszkadza.Z zalet mogę wymienić niesamowitą żywotność akumulatora.Tryb uśpienia nastawiłem na jedną minutę i zapasowy aku. założyłem dopiero w niedzielę.W 10D off miałem ustawiony na 15 min.Szybkie budzenie jest naprawdę dobre.Kilka zdjęć jest

tutaj (http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/dyskutowalnia.php?autor=384)

To tyle pierwszych wrażeń.Inni napisali już więcej.
Jurek

Vitez
30-09-2004, 01:00
Z zalet mogę wymienić niesamowitą żywotność akumulatora.

Dobrze ze zdementowales plotki niektorych paranoikow, ze niby szybki czas startu 20D uzyskano dzieki falszywemu wylaczaniu , ze niby tak naprawde aparat wiecznie pozostaje w stanie aktywnym co moze zmniejszyc zywotnosc akumulatora, a tymczasem udowodniles ze tak nie jest 8)

maku
30-09-2004, 01:49
Dobrze ze zdementowales plotki niektorych paranoikow, ze niby szybki czas startu 20D uzyskano dzieki falszywemu wylaczaniu :roll: :roll: :roll:

Jakoś nie kumam tego wywodu. Owszem większej żywotności to nie dowodzi. Ale ja szybkie wyłączenie ma niby wpłynąć na szybki start???

Jerzy
30-09-2004, 06:11
Dobrze ze zdementowales plotki niektorych paranoikow, ze niby szybki czas startu 20D uzyskano dzieki falszywemu wylaczaniu

Nie zdementowałem tych plotek,pierwszy raz o nich słyszę,ale moje odczucie jest podobne.Nie pamiętam jak było w 10D,czy czerwona kontrolka zapalała się podczas zmiany karty pomimo wyłączonego aparatu?W 20D zapala się,czyli że aparat jest cały czas w stanie czuwania.Co do baterii to w 10D nigdy nie starczyło mi energii na trzy dni zdjęć.Nie jest to może wielka zaleta przy obecnej cenie aku na Allegro,a pojawiły się już 1800mAh.

Jurek

Tytus
30-09-2004, 09:07
Nie jest to może wielka zaleta przy obecnej cenie aku na Allegro,a pojawiły się już 1800mAh.

Jurek

mam taką, ale kupioną w Stosole, trzyma tyle co standardowa Canona, różnica jest minimalna

Jurek Plieth
30-09-2004, 09:52
mam taką, ale kupioną w Stosole, trzyma tyle co standardowa Canona, różnica jest minimalna
Mówisz o BP-511?

Tytus
30-09-2004, 20:43
mam taką, ale kupioną w Stosole, trzyma tyle co standardowa Canona, różnica jest minimalna
Mówisz o BP-511?

innych jak ta nie znam
podobnie rzecz ma się z bateriami do komórek, ostatnio kupiłem suuuper pojemną litową baterię do Nokii 3330, trzyma krócej od tej firmowej, a pojemność nominalnie ma ze dwa razy wiekszą...

a ta czapeczka to czasem nie rowerowa?

Jurek Plieth
30-09-2004, 22:26
innych jak ta nie znam...

a ta czapeczka to czasem nie rowerowa?
Czapeczka rowerowa; popatrz na moją WWW :)
A wracając do baterii. W instrukcji do 10D czytam, że moze być BP511 albo BP512. Natomiast w D60 podkreślają, że można używać tylko BP511. Czym więc obie się różnią pomiędzy sobą? Żeby było trudniej, to są jeszcze BP522, ale te chyba nie pasują ani do 10-ki, ani do starszych :(

maku
01-10-2004, 00:32
Może być BP511 albo BP512. Ale tylko do body. Grip akceptuje tylko BP511 (głębsze wcięcie).

Tomasz Golinski
01-10-2004, 01:13
Zaraz, to na 300 zdjec nie wystarcza ci jedna bateria?!? Jakim cudem? Czy mam rozumieć, że zrobiłeś więcej, ale 300 zostawiłes?

Vitez
01-10-2004, 04:35
Zaraz, to na 300 zdjec nie wystarcza ci jedna bateria?!? Jakim cudem? Czy mam rozumieć, że zrobiłeś więcej, ale 300 zostawiłes?

Gdybys uzywal cytatow to byloby wiadomo kogo i o co pytasz... a tak to mamy szukac po calym watku ktory juz na kilka podwatkow sie rozbil?

Jurek Plieth
01-10-2004, 08:59
Może być BP511 albo BP512. Ale tylko do body. Grip akceptuje tylko BP511 (głębsze wcięcie).
Czyli obie baterie różnią się rozmiarami, kształtem? Chyba nie pojemnością? Pytanie o tyle zasadne, że kupując baterię 'noname' widzi się taki tekst: odpowiednik oryginalnej BP511/BP512. A tu wychodzi na to, ze potrzebne są bardziej precyzyjne info!

Tomasz Golinski
01-10-2004, 10:23
Zaraz, to na 300 zdjec nie wystarcza ci jedna bateria?!? Jakim cudem? Czy mam rozumieć, że zrobiłeś więcej, ale 300 zostawiłes?

Gdybys uzywal cytatow to byloby wiadomo kogo i o co pytasz... a tak to mamy szukac po calym watku ktory juz na kilka podwatkow sie rozbil?

Chodziło mi o post Jerzego, który mówił o żywotności aku. Moja pomyłka, mało być 200, nie 300.

Tequil
01-10-2004, 11:08
Może być BP511 albo BP512. Ale tylko do body. Grip akceptuje tylko BP511 (głębsze wcięcie).
Czyli obie baterie różnią się rozmiarami, kształtem? Chyba nie pojemnością? Pytanie o tyle zasadne, że kupując baterię 'noname' widzi się taki tekst: odpowiednik oryginalnej BP511/BP512. A tu wychodzi na to, ze potrzebne są bardziej precyzyjne info!
baterie roznia sie tylko pojemnoscia...

maku
01-10-2004, 11:48
No właśnie nie. 511 i 512 różnią się kształtem. Generalnie są bardzo podobne. Tyle tylko że 511 ma głębsze wcięcie a 512 albo go nie ma albo jest płytsze. W każdym razie 512 nie wejdzie do gripa. (podobno ktoś, kiedyś wcisnął tyko, że potem miał problem z wyjeciem :D :D )

Jurek Plieth
01-10-2004, 11:55
No właśnie nie. 511 i 512 różnią się kształtem.
Błagam Was, uzgodnijcie poglądy :mrgreen:

maku
01-10-2004, 16:32
Tu możesz porównać.
http://sklep.benchmark.pl/katalog_2175.html

Nie są to wprawdzie oryginały ale tak to właśnie wygląda.

Jurek Plieth
01-10-2004, 17:22
Tu możesz porównać...

Dzięki! Polam i wszystko jasne :D :D :D

Tytus
01-10-2004, 19:19
Tu możesz porównać.
http://sklep.benchmark.pl/katalog_2175.html

Nie są to wprawdzie oryginały ale tak to właśnie wygląda.

widać, że 512 w ogóle nie ma wcięcia...

muflon
02-10-2004, 14:31
Napisałem do serwisu (może w Szwajcarii jest podejście inne niż spławianie klienta). Jak się da to się da, a jak nie to nie.
No więc odpisali - backfocusa mogą sprawdzić/poprawić, przy okazji tez pewnie matrycę przeczyszczę. Liczyłem po cichu że uda się też zajrzeć do tego nieszczęsnego stabilizatora w 70-200 ("world warranty accepted"), ale niestety kicha. Może pod koniec tygodnia się do nich przejadę...
Trzeci raz cytuję siebie :) Byłem w serwisie - pełna kultura, zero problemów formalnych - a miałem trochę bałagan w papierach, głównie z winy sprzedawcy. Miła Pani powiedziała, że:

a) do AF zajrzą i zobaczą czy da się coś poprawić
b) matrycę czyszczą defaultowo
c) naprawa stabilizatora to już niestety nie w ramach gwarancji US - ona jest owszem, "international", ale w znaczeniu "USA & Canada" :-/. Ale też zajrzą i dadzą znać ile to może kosztować.

Jeżeli jakość serwisu jest taka jak obsługa "na dzień dobry", to spodziewam się wszystkiego najlepszego (odpukać).


A potem pojechałem na wycieczkę do ZOO w Basel mając w ręku tylko G5. I to było straszne.

Tomasz Golinski
02-10-2004, 14:47
A potem pojechałem na wycieczkę do ZOO w Basel mając w ręku tylko G5. I to było straszne.

Przynajmniej karta ci sie nie zapchala pewnie...