PDA

Zobacz pełną wersję : "Lepsza" praca nowych pieścieni pośrednich Canona



Marcin Karetta
13-04-2006, 23:59
Witam wszystkich tu zgromadzonych,


Po raz pierwszy piszę na forum i mam z tego powodu lekką tremę. :-)

Przechodząc do tematu ... planuje zakup pierścieni pośrednich Canona i zauważyłem, że na rynku są cn. dwie ich wersje. Tą aktualną Canon opisuje w tych słowach z grubsza: "Pierścień pośredni zamontowany (...) Model pierścienia oznaczony symbolem II oznacza przystosowanie do lepszej pracy z lustrzankami cyfrowymi."

I tu pytanie: na czym polegać może owa lepsza praca w przypadku modelu II?

Zapewne to coś oczywistego, ale coś wpaść na to nie potrafię. :-)



Zdravim,

Marcin

Tomasz Golinski
14-04-2006, 00:09
W googlach znalazlem:
"This updated version II is now also fully compatible with Canon Digital EF-S lenses, as well as standard photo EF and TS-E lenses."

Jac
14-04-2006, 00:10
jesli by chodzilo o telekonwertery to bym byl sklonny zrozumic ta lepsza prace, natomiast w przypadku zmian w pierscieniach posrednich jakos nie moge sie dopatrzec czegokolwiek co by na ta lepsza prace wplywalo?.. moze chodzi o to ze da sie podpiac do nich EF-S.. naprawde nie wiem co mozna zmienic w 'dziurze' pierscienia zeby bylo lepiej ;-)


EDIT: widze ze staszek szybki jest ;-)

akustyk
14-04-2006, 00:26
czyli pewnie podaje jakims dodatkowym stykiem info, ze ogniskowa liczy sie jeszcze przez cropa, dzieki czemu nowe lampki blyskaja z wezszym katem...

jeszcze tylko DirectPrint button na tych pierscieniach i bedzie w ogole hiper-mega-giga nowatorski produkt, po ktory uzytkownicy dotychczasowych pierscieni zleca sie do sklepow jak muchy do kupy...

/sarcasm

marketing Canona nie przestaje mnie zadziwiac zdolnoscia do nazywania kopmletnych bzdur wielkimi zmianami :lol:

Jac
14-04-2006, 00:36
bynajmniej nie, roznica jest tylko w bagnecie pierscien to tylko polaczenie stykow bez elektroniki

alx_80
14-04-2006, 08:20
jak napisal Jac do starych PP canona nie da sie podlaczyc obiektywow EF-S a do nowych sie da :) to wszystko :)

pazurek
14-04-2006, 08:22
OFFTOPIC

oooo, Marcin Karetta na forum!
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://patkob.w.interia.pl/pray.gif)

minek
14-04-2006, 10:04
A gdyby tak takie pierścienie posiadały jakieś elektrostatyczne wewnętrzne ścianki, coby kurz z całej tuby zbierać na brzegach? (-:

akustyk
14-04-2006, 10:10
A gdyby tak takie pierścienie posiadały jakieś elektrostatyczne wewnętrzne ścianki, coby kurz z całej tuby zbierać na brzegach? (-:
to zbieralyby tez z powietrza i wnosily do wnetrza korpusu :)

Jac
14-04-2006, 12:38
kurz, kurzem, ale jak by mialy budowe teleskopowa, powiedzmy od 12mm do 60mm (5x zoom :mrgreen: ) taki mini mieszek to by bylo naprawde cool ;-)

Marcin Karetta
14-04-2006, 23:02
No cóż, AF-S'a żadnego nie mam, tak więc nie powinno być problemów. Dzięki za fatygę!

Przepraszam za te naleciałości z Nikona - miałem na myśli oczywiście EF-S'a. :-)

Vitez
15-04-2006, 16:55
Prosilbym jeszcze o pozbycie sie innej nalecialosci - uzywaj przycisku 'Edytuj' jesli chcesz cos dodac lub zmienic... zamiast pisac kolejnego posta jednego pod drugim. Z gory dziekuje :)

jadeit
15-04-2006, 17:31
tak nie zupełnie na temat:
kenko są chyba nieco tańsze od canona :)
też da się podpiąc ef-s'a i mają oba pierścienie bagnetu metalowe
a że to dziura jak napisali poprzednicy niema IMO co przepłacać :)

sam mam takowe więc aż do sampli włącznie służe pomocą

pozdrawiam

Tomasz1972
15-04-2006, 19:39
Ze swej strony chciałbym dodać że pierścienie SOLIGORA nie współpracują z EF-S. Za małą dziurę mają i wystający tył EF-Sa nie wchodzi .

Jac
15-04-2006, 20:04
Ze swej strony chciałbym dodać że pierścienie SOLIGORA nie współpracują z EF-S. Za małą dziurę mają i wystający tył EF-Sa nie wchodzi .
zgadza sie ale wystarczy spilowac ten plastik np. Dremelem (powiekszyc srednice otworu) i juz wszystko dziala jak slodowy przewidzial ;-)