PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka zdjęć Joeyl Lawrence



M@arcin
28-10-2015, 13:38
Cześć wszystkim!
Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu temat, ale próbuje :)

Chodzi mi o człowieka, który nazywa się: Joeyl Lawrence

Czy może ktoś z was wpadnie na pomysł jak uzyskać podobny efekt zdjęć:
Joey L. - NYC-based Photographer and Director
 (http://www.joeyl.com/portfolio/category/LavazzaCalendar2016#)

Pozdrawiam!

zdebik
28-10-2015, 16:45
Na Creative Live jest jego video "Commercial Portraiture".

Ogladnij moze cos podpatrzysz, z tego co kojarze koles swieci B1 i strzela MF albo 5D3.

Leon007
28-10-2015, 17:04
Sprawdź zakładki "On Set" i "Tutorials".

GalaktycznyMuczaczo
28-10-2015, 17:47
https://www.learnfromjoeyl.com/

Bangi
29-10-2015, 19:35
Poza obróbką nie mniej a chyba jednak dużo bardziej ważne jest być o odpowiednim czasie we właściwym miejscu.
Zdjęcia mają super klimat a wpływ na to ma światło; )

Zowa
29-10-2015, 20:20
Poza obróbką nie mniej a chyba jednak dużo bardziej ważne jest być o odpowiednim czasie we właściwym miejscu.
Zdjęcia mają super klimat a wpływ na to ma światło; )


Taaaa... Zerknij, Bangi, do tych jego tutoriali, on nawet śnieg przynosi do studio ;) Ale fakt, wygląda to mega klimatycznie.

Leon007
29-10-2015, 20:58
Nie wiem czy świadomie, czy nie, ale według mnie uchwyciłeś za samo jądro. Znakomita większość pytań zaczyna się od "jaka obróbka...".
A podstawą jest dobrze zrobione zdjęcie. Przyniósł śnieg do studia, a nie namalował go w PSie. Oświetlił modela (w studiu lub na ulicy), a nie rozjaśniał czy "wyciągał" w PSie.

Zowa
29-10-2015, 21:43
A, bo tak sobie myślę...ile siana trzeba brać za zrobienie takiej sesji, mnie by pewnie nie było stać nawet na ten prąd ;-) No i czy za tę kasę moje foty by były choć w połowie tak dobre :>

Bangi
02-11-2015, 09:54
Nie focę zawodowo, ale na przestrzeni 5 lat zauważyłem, że nie ważne czy focę samoloty, Jaśka na spacerach, czy też rodzinne imprezy, jak jest "ładnie" światło to zdjęcia też jakieś takie "ładniejsze".

W Quick Portfolio od razu rzuca się w oczy w jakich porach i przy jakim świetle były robione te zdjęcia ;)
Owszem zadziałały tu jeszcze "jasne" szkła, a obróbka to chyba była drugorzędna sprawa.

trothlik
02-11-2015, 12:44
Nie focę zawodowo, ale na przestrzeni 5 lat zauważyłem, że nie ważne czy focę samoloty, Jaśka na spacerach, czy też rodzinne imprezy, jak jest "ładnie" światło to zdjęcia też jakieś takie "ładniejsze".

W Quick Portfolio od razu rzuca się w oczy w jakich porach i przy jakim świetle były robione te zdjęcia ;)
Owszem zadziałały tu jeszcze "jasne" szkła, a obróbka to chyba była drugorzędna sprawa.

No i czy to FF czy APS-C? :D
No nie mogę się powstrzymać
A co do zdjęć to sam widzę że jak ładnie świeci to i zdjęcia magiczniejsze...

Bangi
02-11-2015, 14:08
Full frame, absolutly :mrgreen:

asdf
02-11-2015, 22:10
Nie focę zawodowo, ale na przestrzeni 5 lat zauważyłem, że nie ważne czy focę samoloty, Jaśka na spacerach, czy też rodzinne imprezy, jak jest "ładnie" światło to zdjęcia też jakieś takie "ładniejsze".

W Quick Portfolio od razu rzuca się w oczy w jakich porach i przy jakim świetle były robione te zdjęcia ;)
Owszem zadziałały tu jeszcze "jasne" szkła, a obróbka to chyba była drugorzędna sprawa.

Ja zauważyłem, że nawet w "ładnej" porze niewielka różnica w usytuowaniu obiektu czy aparatu daje kolosalne różnice, podobnie zresztą jest przy ustawieniu oświetlenia.

Bangi
03-11-2015, 09:48
Zgadzam się w pełni.