PDA

Zobacz pełną wersję : 350D lepszy niż 5D ?!?



LFB
13-04-2006, 16:19
Ten post to taka mała prowokacja w czwartkowe popołudnie, do weekendu jeszcze trochę trzeba sie przemęczyć więc zapraszam do polemiki. :razz:
Otórz moim zdaniem 350D z gripem http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS350D/Images/NewFeatures/bge3.jpg wygląda o niebo lepiej niż 5D z gripem http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS5D/Images/batterygrip04.jpg.
Ten grip od 5D jakiś taki przykródki, i o ile sam aparat wygląda świetnie to z gripem hmm...
A wy co sądzicie ? :-)

akustyk
13-04-2006, 16:36
mam niejasne wrazenie, ze nie bierzesz pod uwage skali

bo ze nie trzymales w rece 5D to nie mam watpliwosci

Raff
13-04-2006, 16:43
Pewnie, że 350D z grypsem to wypas maxa :) 5D niezgrabne jest i tyle. Fakt, że wysmukliła by mu się sylwetka, gdyby wszedł w zasób mojego sprzętu, ale się nie zanosi więc jest do bani ;) :mrgreen:

A poważnie 350D jest wg mnie zgrabniejszy, choć 5D lepiej zintegrowany z gripem, głównie przez brak tych wcięc po prawej.

Pikczer
13-04-2006, 16:50
Eeee tam, jedyny aparat, ktory dobrze wyglada z gripem, to... 1D :wink:

SimOn!
13-04-2006, 17:30
Łooo ludzie :shock: toc 350 z gripem wyglada jakby jej ktos na sile dokeil kawal grubego plastiku, nic do nieczego nie pasuje :razz:
A 5D ma ladna harmonijna linie, wszystko do siebie pasuje i tyle :mrgreen:8-)

Poza tym niezapominajcie ze grip daje + 2 Mpix na matrycy.....
Tak jak w 126p spojler i naklejka PIONEER daje +50 KM............:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

snow
13-04-2006, 17:33
Ja nie rozumiem, po co kupować aparat za mały? Żeby mieć dodatkowe wydatki?

Raff
13-04-2006, 17:49
Ja nie rozumiem, po co kupować aparat za mały? Żeby mieć dodatkowe wydatki?

No chyba tak :?: Kupiłem 350D właśnie po to żeby musieć kupić gripa. Inaczej by mnie nie kręcił ;)

A gdybym tak pomyślał racjonalnie - 10k na skrzynkę (5d) i żadnych dodatkowych wydatków, hehe :twisted: EDIT: Snow, niestety 300D do reportażu wymięka (E-TTL, mała szybkość), 20D jest wyraźnie droższy a do ISO 800 jakość zdjęć jest porównywalna. A 350D + gryp jest tańszy niż 20/30D bez grypa, a gryp ma też swoje plusy (chwyt pionowy, 2x aku). Tak, że ludziki mają różne potrzeby i różną kasę, choć niekoniecznie ona musi sztucznie zawyżać potrzeby.

nikczemnik
13-04-2006, 18:13
Bjere ro ładnie wygląda!!! No tak i oto w aparatach chodzi...:-/

LFB
14-04-2006, 09:16
mam niejasne wrazenie, ze nie bierzesz pod uwage skali

bo ze nie trzymales w rece 5D to nie mam watpliwosci

Ha i tu cie mam ;-) , 5D trzymałem co prawda bez gripa ale trzymałem, nawet nie tylko trzymałem ale patrzyłem przez wizier, grzebałem w menu i pstryknołem kilka fotek. Innymi słowy byłem na targach Foto-Video :D

A tak wogóle to nikogo nie chciałem urazić, poprostu w moim odczuciu 350D z gripem wygląda dobrze, tak jakby od zawsze do takiego układu był projektowany, natomiast grip do 5D (przynajmniej na tych zdjeciach na których go widziałem) sprawia dla mnie wrażenie trochę stylistycznie niedopasowanego. Być może super leży w dłoni ale przynajmniej na zdjęciach za dobrze nie wygląda :)

Oczywiście cały wątek jest takim luźnym para weekendowym tematem. Bo jasne jest że to jak aparat wyglada nie ma żadnego znaczenia, mam wrażenie że nikczemnik nie zrozumiał ducha wątku :razz: i na poważnie potraktował moje wypowiedzi.

P.S. Jak ktoś chce to chętnie zamienie mojego ślicznego 350D na brzydkiego ;-) 5D, może być nawet bez gripa.

Zielony
16-04-2006, 07:09
350'tka ma za płaską dupe i krzywe nogi - dlatego nie kupiłem :lol: