PDA

Zobacz pełną wersję : Reportaż ze ślubu pierwszy raz i pewno jedyny



MartinYa
20-10-2015, 14:25
Witam dostałem prośbę od mojego brata żeby zrobić mu reportaż ze ślubu. Nigdy wcześniej nie robiłem tego typu zdjęć więc braki w sprzęcie są spore no ale większość potrzebnych spraw albo nie jest droga albo i tak zamierzałem je kupić więc nie jest to duży problem( zapas kart pamięci baterie itd itp). Jeden podstawowa sprawa to lampy zazwyczaj pracuje w studio (stąd wystarcza mi jedna karta pamięci i jedna bateria aparat na stałe podłączone do kompa i sieci 220V) mam 4 lampy studyjne o mocy 2x300 2x600 i myślę nad tym aby nimi oświetlić sale weselną ma ktoś może jakieś doświadczenie z tego typu lampami na weselu.

Sprzęt jaki mam na tą chwile to Canon 6d plus 600d. Obiektywy 100makro L, 17-40L. 50mm 1.8 i 85mm 1.8
Do czesu wesela będzie 24-105 albo 24-70

KuzynPit
20-10-2015, 15:01
Olej lampy studyjne:P
Masz w miare jasne szkła i ja bym jedynie coś szerokiego pokroju właśnie 24-70 albo np 35tke jakąś skołował? nawet w wersji 2.0. I jakiś flash żeby mieć w razie W możliwość błyśnięcia na sali. Ze studyjnymi możesz mieć sporo roboty i pilnować żeby ktoś Ci ich nie tyrpnął albo co.

tlustyx
20-10-2015, 15:10
Bez lamp studyjnych się obejdziesz, ale przynajmniej jedną reporterską musisz mieć. Obiektywy te co masz wystarczą.

--- Kolejny post ---


...ja bym jedynie coś szerokiego pokroju właśnie 24-70 albo np 35tke jakąś skołował? ...
To 17-40 nie jest szerokie ?

MartinYa
20-10-2015, 15:56
Bez lamp studyjnych się obejdziesz, ale przynajmniej jedną reporterską musisz mieć. Obiektywy te co masz wystarczą.
Reporterskich lamp nigdy nie kupowałem i raczej na tą jedną okazje wolałbym nie inwestować akurat w lampy. Sala jest dość duża więc jedna lampa reporterska stojąca gdzieś w rogu to może być za mało

GalaktycznyMuczaczo
20-10-2015, 16:04
Reporterskich lamp nigdy nie kupowałem i raczej na tą jedną okazje wolałbym nie inwestować akurat w lampy. Sala jest dość duża więc jedna lampa reporterska stojąca gdzieś w rogu to może być za mało
Masz fajny sprzet kótry wystarczy na ciekawe kadry, co prawda najwygodniej nie bedzie jezeli na jednym body bedziesz pracować ale polecam popatrzec czy na forum nie ma kogos z gorozwa co ci nie pozyczy lampy na jeden wieczor i bedzie git. problem z lampami studyjnymi jest taki ze niestety kontrolowanie ich nie jest najwygodniejsze, chyba ze chcesz isc na największą łatwiznę czyli dopalać ile wlezie czas 1/200 iso 400i z głowy ,wtedy 2 byle jakie lampy i bedzie git bo z 6d mozesz wysoko iso pociagnąć :)

MartinYa
20-10-2015, 16:10
Masz fajny sprzet kótry wystarczy na ciekawe kadry, co prawda najwygodniej nie bedzie jezeli na jednym body bedziesz pracować ale polecam popatrzec czy na forum nie ma kogos z gorozwa co ci nie pozyczy lampy na jeden wieczor i bedzie git. problem z lampami studyjnymi jest taki ze niestety kontrolowanie ich nie jest najwygodniejsze, chyba ze chcesz isc na największą łatwiznę czyli dopalać ile wlezie czas 1/200 iso 400i z głowy ,wtedy 2 byle jakie lampy i bedzie git bo z 6d mozesz wysoko iso pociagnąć :)
Mam dwa body 600d jako backup ale jest. Jeśli chodzi o kontrole lamp to wszystko bezprzewodowo więc modyfikacje jakieś w sile światła też mógłbym zrobić.

tombas
20-10-2015, 17:20
a co ja trzeba bedzie błyskac w kościele? (wiem, wiem w kościele sie nie błyska:mrgreen:) sa sklepy/ogłoszenia na OLX gdzie za relatywnie małe pieniądze mozna wypożyczyc szkło, lampe itd.. może to jest rozwiązanie...

MartinYa
20-10-2015, 17:23
ślub w USC rano duże okno w sali ślubów. Myśle że kupie chyba jednak 3x jakieś YN z wyzwalaniem radiowym koszt 1500 zł za komplet budżetu domowego nie rozwali

tombas
20-10-2015, 17:26
ślub w USC rano duże okno w sali ślubów.
to wcale może nie być zaleta, jak przyjdzie robić pod mocne swiatło bez dopałki

MartinYa
20-10-2015, 17:29
Wiem wiem dlatego na wszelki wypadek jednak te reporterskie jednak się przydadzą. Choć może być tak że niedługo potem trafią na Allegro

manfred1
21-10-2015, 09:41
Na ślubie brata to się bawi wódkę pije bratową obtańcować trzeba a nie bawić sie w fotografię. Ani się nie wybawisz ani dobrych zdjęć nie będzie.

MartinYa
22-10-2015, 01:59
Gdyby brat mógł i chciał zatrudnić kogoś obcego to by pewno tak zrobił ale zdecydował inaczej i zdjęcia będę robił sam, no i bedzie miał najlepsze jakie dam radę zrobić, samo robienie zdjęć na ślubie może też się mi przyda jako doświadczenie ?

zdebik
23-10-2015, 09:07
Jak duze bedzie to wesele?

MartinYa
23-10-2015, 20:54
Okolo 50-60 osób

MartinYa
14-11-2015, 23:38
Witam ponownie...
Szukam kogoś kto zgodziłby się na to, żebym mógł pójść z nim na ślub jako drugi fotograf. Wiem, że niektórzy praktykują tego typu rozwiązania, a dla mnie byłaby to bardzo dobra okazja abym mógł się podszkolić w robieniu zdjęć przed ślubem brata.
Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany to będę bardzo wdzięczny za pomoc a w zamian daję swoje zdjęcia z tego ślubu.

manfred1
15-11-2015, 07:24
Gdybys napisał zapłacę 1-1,5 tys płn za naukę to szybciej znajdziesz kogoś. A tak raczej marnie to widzę.

GalaktycznyMuczaczo
15-11-2015, 18:51
Witam ponownie...
Szukam kogoś kto zgodziłby się na to, żebym mógł pójść z nim na ślub jako drugi fotograf. Wiem, że niektórzy praktykują tego typu rozwiązania, a dla mnie byłaby to bardzo dobra okazja abym mógł się podszkolić w robieniu zdjęć przed ślubem brata.
Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany to będę bardzo wdzięczny za pomoc a w zamian daję swoje zdjęcia z tego ślubu.

ciężko będzie obecnie rynek jest tak nasycony że tworzenie kolejnych fotografów slubnych przez juz istenijących to kopanie samemu sobie dołka, i nie chodzi tutaj o konkurencję w jakości ale później takowi "nowi" albo "studenci" robią sluby za pieniądze za ktore profesjonalista nie kupi filtru na obiektyw i to niszczy ten rynek.
Druga rzecz to taka że jako drugi fotograf nie oferujesz nic poza zdjęciami które z racji doświadczenia raczej pójdą do kosza, slub to dzien w ktorym fotograf nie moze przeszkadac ale musi być w centrum wszystkiego, amator w takim momencie moze spowodowac tylko dodatkowe problemy z których jedyne wyjscie to wyproszenie "wsparcia" . Sam jako drugi fotograf miałem możliwość być tylko raz kiedy kolega poprosił mnie gdyż miał do zrobienia duży ślub, ale w tmatym momencie byłem już po kilku ślubach gdzie mialem doświadczenie . Najlepszym sposobem jest poprostu podpinanie się pod śluby znajomych którzy to napewno przychylniej będą patrzeć na twoje doświadczenie oraz to że jesteś tam gdzie nie powinieneś być. Nie liczyłbym na to że ktoś od tak w tej cwhili zaproponuje ci ślub zebys sobie poćwiczył, to co mozesz teraz zrobić to udać się do kościoła i zobaczyć jak twój sprzęt tam się zachowuje jak pracuje i jakie ustawienia działają, kup sobie dobrą ksiązke oraz idz na kurs fotografii slubnej (tak taki płatny) a da ci to bardzo dużo na ślubie brata, zobaczysz

MartinYa
16-11-2015, 20:07
Dzięki masz rację chyba zainwestuje w jakiś fajny kurs