PDA

Zobacz pełną wersję : Kochani pomóżcie ustawienia aparatu na koncert



black_natalia
16-10-2015, 15:05
Cześć dla Wszystkich

Kochani jak w temacie.
Znajomy organizator koncertów bierze mnie jako drugiego fotografa na koncert. Będę pracować obok profesjonalisty więc trochę się stresuje i chciałabym dobrze wypaść. Tak więc proszę powiedzcie mi jak najlepiej ustawić ustawienia aparatu aby mieć dobre zdjęcia?

Mam canona 5d II i canona 70d. Moje szkła to. Canon 50 1.8, canon 24 1.8, canon 17-40
sigma 70-300 i samyang 15 2.8

Wiem że na koncercie nie można używać lampy.
Rozumiem że ISO musi być ustawione na bardzo wysokie np 3200.
Jaki tryb wybrać w aparacie? AV (preselekcja przysłony) będzie najlepsza?
Jaki wybrać pomiar światła matrycowy, skupiony czy punktowy?
Co z autofocusem? Wybrać wszystkie punkty czy tylko środkowy punkt?
I bardzo ważne pytanie jaki tryb fotografowania : ONE SHOT, AI FOCUS, AI SERVO?

Może macie jeszcze jakieś inne wskazówki
Będę Wam bardzo wdzięczna.

tombas
16-10-2015, 15:13
wybacz, ale Twoje pytania pokazują,ze nie tylko to, że kompletnie nie ogarniasz podstaw fotografii, a co gorsze nie ogarniasz własnego sprzetu,wychodzi na to że chyba nawet nie przeczytałas instrucji, nikt Cie tego nie nauczy wszystkiego w jednym poscie na forum
aaaa prosiłas o wzkazówki, oto moja : nie idź tam (serio)

becekpl
16-10-2015, 15:17
wstydu sobie oszczędź

nie idź tam (serio)
+1
wpisujcie miasta



Kurcze, wielu z was miało rację mówiąc że zaproponują o wiele mniej:) a dokładnie 1600zł
Szkoda że tak wiele osób, firm i instytucji nie docenia i nie uznaje fotografii jako artystycznego środka dokumentacji i promocji w którym także przecież trzeba wykazać się kreatywnością, wyobraźnią i pewnymi zdolnościami. Wydaje mi się że góruje dziś takie przekonanie że aby być fotografem wystarczy kupić sobie aparat a fotografia to nic trudnego i wymagającego.
no wlasnie , a to cholernie trudne i wyczerpujace zajecie
trzeba postawić posta na forum i potem przebijać się przez chamskie wypowiedzi
a wszystko powinno być dane na tacy żeby natalka mogla zgarniać niezłą kaskę ze swój twórczy trud i fachowa wiedze...

Wasyl
16-10-2015, 15:24
Tyle sprzętu i nie wiedzieć jak go użyć... Ja mam tylko 60D więc pewnie nie pomogę bo z czym do ludzi...

Zrób dwa zdjęcia i będziesz wiedziała co zmienić albo użyj automatu :-)

A prawda jest taka że wszystko zależy od klimatu koncertu i ile tam będzie światła oraz co najważniejsze jakie zdjęcia będziesz chciała uzyskać

marfot
16-10-2015, 16:09
Tyle sprzętu i nie wiedzieć jak go użyć...

Oba całkiem sensowne korpusy - O.K.
Wykorzystanie wymienionych szkieł wymaga natomiast sporej kreatywności i doświadczenia.
Pomijając Canona 24/1.8, który powinien juz dawno się ukazać ale się nie ukazał, tylko C17-40L stwarza szanse na względnie skuteczne wykorzystanie AF. No ale na koncercie wymaga niemal wmiesznia się w koncertujacych. To jest możliwe i efekty są super ale fotograf musi być dość przebojowy.
Nie widzę nic zdrożnego w tym, gdyby ktoś doświadczony podpowiedział jaki tryb pomiaru światła i tryb AF ustawić.

luq
16-10-2015, 16:27
a jakie tam światło będzie? i artyści będą statyczni czy wręcz przeciwnie? i jak blisko będziesz mogła podejść?

tryb M i sobie koryguj zależnie od potrzeb. no i RAW koniecznie.


PS
to np było robione 1100d z tanim c50/18.
okolice f2.8 1/160s iso400




https://canon-board.info/imgimported/2015/10/IMG_5239_zps6mx2wha1-2.jpg
źródło (http://i1285.photobucket.com/albums/a592/luqqasz/IMG_5239_zps6mx2wha1.jpg)

Tom77
16-10-2015, 16:57
Cześć dla Wszystkich

Kochani jak w temacie.
Znajomy organizator koncertów bierze mnie jako drugiego fotografa na koncert. Będę pracować obok profesjonalisty więc trochę się stresuje i chciałabym dobrze wypaść. Tak więc proszę powiedzcie mi jak najlepiej ustawić ustawienia aparatu aby mieć dobre zdjęcia?

Mam canona 5d II i canona 70d. Moje szkła to. Canon 50 1.8, canon 24 1.8, canon 17-40
sigma 70-300 i samyang 15 2.8

Wiem że na koncercie nie można używać lampy.
Rozumiem że ISO musi być ustawione na bardzo wysokie np 3200.
Jaki tryb wybrać w aparacie? AV (preselekcja przysłony) będzie najlepsza?
Jaki wybrać pomiar światła matrycowy, skupiony czy punktowy?
Co z autofocusem? Wybrać wszystkie punkty czy tylko środkowy punkt?
I bardzo ważne pytanie jaki tryb fotografowania : ONE SHOT, AI FOCUS, AI SERVO?

Może macie jeszcze jakieś inne wskazówki
Będę Wam bardzo wdzięczna.

To pytanie wygląda mi na żart.
Przy takim sprzęcie nie wiedzieć jak ustawić aparat ?
Profesjonalista zabiera cię jako drugiego fotografa i nie spytał czy umiesz zdjęcia robić :)

GalaktycznyMuczaczo
16-10-2015, 18:00
http://www.canon-board.info/fotografia-slubna-75/prosze-o-pomoc-i-wskazowki-przy-fotografii-slyubow-i-imprez-99942/#post1281466
a tutaj nie dostałaś odpowiedzi ?

tombas
16-10-2015, 18:02
To pytanie wygląda mi na żart.
Przy takim sprzęcie nie wiedzieć jak ustawić aparat ?
Profesjonalista zabiera cię jako drugiego fotografa i nie spytał czy umiesz zdjęcia robić :)
praktycznie identyczne pytanie autorka zadała w maju w wątku dot. fotografowania slubów (i koncertów jak pisała) dziwne że od tego czasu niczego sie nie nauczyła:twisted:, tez mi to zakrawa albo na podpuchę, albo na bezgraniczną ignorancję (żeby nie powiedzieć gł....ę)

oooo widze ze kolega był szybszy ;)

trothlik
16-10-2015, 18:15
Jeżeli to pytanie to nie podpucha to powiem tak:
zielony kwadracik.

Tom77
16-10-2015, 18:20
Jeżeli to pytanie to nie podpucha to powiem tak:
zielony kwadracik.

To teraz jej wytłumacz jak włączyć zielony kwadracik

GalaktycznyMuczaczo
16-10-2015, 18:26
jeżeli te pytanie to niepodpucha a bazując na wcześniejszyhc tematach koleżanka zarabia na fotografii to polecam iść na kurs, wychodze z założenia że aby robić kase trzeba inwestować kasę.

chester_jds
16-10-2015, 18:31
A koleżanka udowadnia, że można zarabiać kasę nic nie inwestując (w każdym razie nie w wiedzę). I to jest, kurczę, piękne... :)

Tom77
16-10-2015, 18:38
A koleżanka udowadnia, że można zarabiać kasę nic nie inwestując (w każdym razie nie w wiedzę). I to jest, kurczę, piękne... :)

Jeżeli koleżanka zarabia pieniądze posiadając taką wiedzę to powinna prowadzić na CB warsztaty

GalaktycznyMuczaczo
16-10-2015, 18:47
A koleżanka udowadnia, że można zarabiać kasę nic nie inwestując (w każdym razie nie w wiedzę). I to jest, kurczę, piękne... :)

mam nadzieje że to ironia

chester_jds
16-10-2015, 19:26
mam nadzieje że to ironia
I tak (in this very case) i nie (ogólnofilozoficznie).

Tom77
16-10-2015, 21:47
mam nadzieje że to ironia

Ja tutaj zazdrość widzę a nie ironię

GalaktycznyMuczaczo
16-10-2015, 22:21
Ja tutaj zazdrość widzę a nie ironię

że ja zazdroszczę?

trothlik
16-10-2015, 23:13
A koleżanka udowadnia, że można zarabiać kasę nic nie inwestując (w każdym razie nie w wiedzę). I to jest, kurczę, piękne... :)

Kiedyś była tu dyskusja o kotleciarstwie. Że sporo ludzi ma dobry sprzęt a umiejętności zero, że psują rynek itepe tede.
Widzę że nawet nie-kotleciarze odstawiają chałturę...
Ja rozumiem że trzeba od czegoś zacząć. Najlepiej od początku. Ale za naukę brać kasę? No chyba coś tu letko nie gra...

GalaktycznyMuczaczo
16-10-2015, 23:26
Kiedyś była tu dyskusja o kotleciarstwie. Że sporo ludzi ma dobry sprzęt a umiejętności zero, że psują rynek itepe tede.
Widzę że nawet nie-kotleciarze odstawiają chałturę...
Ja rozumiem że trzeba od czegoś zacząć. Najlepiej od początku. Ale za naukę brać kasę? No chyba coś tu letko nie gra...

eee tam, jezeli kolezanka chce zarabiac to czemu nie, jezeli ktos kupuje jej pracę to chyba trzeba się cieszyć. To jaki poziom reprezentuje pod względem zdjęć oraz wiedzy w tym zakresie to juz kompletnie inna rzecz (chociaz zdjecia chetnie obejrzę) i nie ma ona nic do kasy jaką dostaje, bo jak wiadomo towar jest wart tyle ile jest w stanie klient zapłacić. Dla mnie jednak jest poniżej poziomu pytanie o podstawową wiedzę w momencie gdy się zarabia, jak widać 2 strony tematu a koleżanka nie dostała żadnej odpwoiedzi w temacie :) dlaczego? no może własnie dlatego , jesteśmy chętni pomóc amatorowi który uczy się i ma na celu poszerzenie swojej wiedzy oraz umiejętności, jeżeli zaś chodzi o portfel to już jest inaczej bo jest to praca, a nie wyobrazam sobie chyba sytuacji w której na spacerze facet z dostawczaka pyta czy nie pomogę mu rozładować tira opon , sorry ale kiedy zaraba się na czymś powinno się doszkalać na własną kieszeń .

becekpl
16-10-2015, 23:53
A dla mnie to zwykła oszustka taka sama jak ci wszyscy pseudo blacharze, mechanicy, elektrycy i temu podobni, którym płacisz za wykonanie pracy a dostajesz szajs

Bo przecież nie powie uczciwie ze sie uczy tylko ściemnia ze ma super sprzęt i w ogóle
Na fejsie zaznaczone "artysta" i 100 lajkow od koleżanek cokolwiek zamieści
I tylko żal na to przyzwolenie społeczne, nie przeszkadza wam to?
Bo ja zapłaciłem takiemu blacharzowi(warsztat widziałem), glazurnikowi (panie będzie pięknie)...a potem trzeba jeszcze raz płacić albo patrzec na zle położony lakier
Koncert małe piwo ale jak komuś zepsuje pamiątkę ze ślubu...
Nie kazdy wcześniej sprawdzi zreszta co? Zdjęcia pokaże pewnie z netu

chester_jds
17-10-2015, 00:11
Bo ja zapłaciłem takiemu blacharzowi(warsztat widziałem), glazurnikowi (panie będzie pięknie)...a potem trzeba jeszcze raz płacić albo patrzec na zle położony lakier

A wziąłeś go bo co - ktoś polecił? To w ryj polecającemu.
A może skusiła cena? No to chyba do siebie pretensje, tym bardziej, że jak sam usługi świadczysz, to wiesz, że tanio i dobrze to tylko boli gardło.

becekpl
17-10-2015, 08:25
znalem go z liceum,widziałem warsztat, wyglądało wszystko cacy, ja się na tym nie znam
roczny cabrio miał zrobić tak żeby dalej wyglądał na nówkę-cena była normalna(ja liczyłem ze będzie super zrobiony, koszty się nie liczyły)
zrobił tak ze płakać się chciało

ja nie świadczę żadnych usług
fotografia to mój konik:mrgreen:

igor58
17-10-2015, 08:40
po kiego ciągniecie ten wątek?

trothlik
17-10-2015, 11:48
po kiego ciągniecie ten wątek?

Żeby cieplej w plecy było...

mkamelg
17-10-2015, 19:59
Znajomy organizator koncertów bierze mnie jako drugiego fotografa na koncert. Będę pracować obok profesjonalisty więc trochę się stresuje i chciałabym dobrze wypaść. Tak więc proszę powiedzcie mi jak najlepiej ustawić ustawienia aparatu aby mieć dobre zdjęcia?

Music Photography Quick Start Guide - ishootshows.com (http://www.ishootshows.com/music-photography-quick-start-guide/)

pan.kolega
17-10-2015, 20:35
A jednak fora internetowe sa wspaniałe. Trzeba tylko trochę cierpliwości. Post #26 i już jest odpowiedź.

Ale czy oni się nie boja na tej stronie tak za darmo udzielać rad różnym pasożytom?

AndrzejXM
19-10-2015, 16:23
Fajny link... Masa wiedzy... Czy maja sie bac? Chyba nie... Wiedza jest wszedzie dookola... ale czy kazdemu chce sie po nia schylic i byc madrym? Zreszta od przeczytania tego poradnika nikt od razu nie bedzie pieknie focil koncertow... Potrzeba prob, praktyki... To sie buduje latami a nie dostajac odpowiedz na forum... A dziewczynie sie po prostu nie chce. Powinna znac podstawy, pofocic kilka koncertow sama dla siebie a potem przesledzic co bylo ok a co zle i kolejny "zrobic" juz lepiej. I krok po kroku sie nauczyc...

black_natalia
20-10-2015, 12:20
Do wszytkich którzy myslą że to żart albo ściema. Moje pytanie nie było żartem. Owszem jakiś czas temu zadałam pytanie z prośbą o radę przy ustawieniach aparatu na wernisaż, wystawę i biennale oraz chyba z tego co pamiętam dla wesel. Wiele ze wskazówek i rad które wtedy otrzymałam wykorzystałam z powodzeniem i wiele się od tego czasu nauczyłam. Zrobiłam sporo zdjęć na weselach i różnego rodzaju galerii, wystaw itp. Pytanie które zadałam odnośnie koncertu i ustawień aparatu było pisane w wielkim pośpiechu. Nigdy ale to nigdy nie robiłam zdjęć na koncercie a wydaje mi się że jednak warunki oświetleniowe itp. na koncercie a na wernisażu lub w muzeum to jednak dwie różne odmienne sytuacje. I dlatego zadałam to pytanie Dowiedziałam się w południe że tego samego wieczoru mogę robić zdjęcia na bardzo dużym koncercie obok profesjonalisty i spanikowałam. Wiem że popełniłam gafę pisząc że najlepiej byłoby wybrać w aparacie tryb AV. Sorry jeśli kogoś z was zdenerwowałam albo rozczarowałam. Pewnie myślicie że jestem totalną kretynką. Mam nadzieję że nie...

--- Kolejny post ---

Dzięki za pomoc i linka i za wyrozumiałość.


Nigdy ale to nigdy nie robiłam zdjęć na koncercie a wydaje mi się że jednak warunki oświetleniowe itp. na koncercie a na wernisażu czy weselu lub w muzeum to jednak dwie różne odmienne sytuacje. I dlatego zadałam to pytanie. Dowiedziałam się w południe że tego samego wieczoru mogę robić zdjęcia na bardzo dużym koncercie obok profesjonalisty i spanikowałam. Wiem że popełniłam gafę pisząc że najlepiej byłoby wybrać w aparacie np tryb AV. Ale tak czy inaczej bardzo bardzo dziękuje Ci za wyrozumiałość i pomoc.

--- Kolejny post ---

Dzięki za pomoc i linka i za wyrozumiałość.

Nigdy ale to nigdy nie robiłam zdjęć na koncercie a wydaje mi się że jednak warunki oświetleniowe itp. na koncercie a na wernisażu czy weselu lub w muzeum to jednak dwie różne odmienne sytuacje. I dlatego zadałam to pytanie. Dowiedziałam się w południe że tego samego wieczoru mogę robić zdjęcia na bardzo dużym koncercie obok profesjonalisty i spanikowałam. Wiem że popełniłam gafę pisząc że najlepiej byłoby wybrać w aparacie np tryb AV. Ale tak czy inaczej bardzo bardzo dziękuje Ci za wyrozumiałość i pomoc.

--- Kolejny post ---


Music Photography Quick Start Guide - ishootshows.com (http://www.ishootshows.com/music-photography-quick-start-guide/)


Dzięki za pomoc i linka i za wyrozumiałość.


Nigdy ale to nigdy nie robiłam zdjęć na koncercie a wydaje mi się że jednak warunki oświetleniowe itp. na koncercie a na wernisażu czy weselu lub w muzeum to jednak dwie różne odmienne sytuacje. I dlatego zadałam to pytanie. Dowiedziałam się w południe że tego samego wieczoru mogę robić zdjęcia na bardzo dużym koncercie obok profesjonalisty i spanikowałam. Wiem że popełniłam gafę pisząc że najlepiej byłoby wybrać w aparacie np tryb AV. Ale tak czy inaczej bardzo bardzo dziękuje Ci za wyrozumiałość i pomoc.