PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs dla Fotografów "Najlepsze zdjęcie do kalendarza"



najlepszefoto
08-10-2015, 12:44
Witajcie,

za pomocą aplikacji na naszym fanpage na FB przeprowadzamy konkurs dla fotografów na ,Najlepsze zdjęcie do kalendarza'. Do wygrania wybrany fotoalbum oraz fotokalendarze!

https://www.facebook.com/najlepszefo...67939593270340


Zapraszam i pozdrawiam, Monika

GalaktycznyMuczaczo
08-10-2015, 13:18
Sprawa super tylko jak to zwykle bywa wygrywa osoba z najwieksza iloscią lajków :) czyli jak ktos ma większy fanpage jak kto inny i znajomych wiecej to wygra chociaz zdjęcie moze być słabe... No i te prawa autorskie ktore oczywiscie nabywają organizatorzy, szkoda :(

becekpl
08-10-2015, 13:41
lol fotokalendarz, zawsze o taki marzylem

eleroo
08-10-2015, 15:15
Nie działa ten link. A, no i prawa autorskie nie mogą przejść na organizatora.

GalaktycznyMuczaczo
08-10-2015, 15:45
Nie działa ten link. A, no i prawa autorskie nie mogą przejść na organizatora.

eleroo specem nie jestem, czytam regulamin i przetwarzam prostą informację, jeżeli jest mowa o tym że firma moze potem wykorzystac moje zdjęcie do celów marketingowych i promocyjnych ze swoim logiem i zwalniana jest od wszelkich roszczeń to dla mnie jest to proste info, firma mamoje zdjecie i moze nim się bawić na lewo i prawo :) co niemniej jednak zachęcam wszystkich do brania udziału w konkursie bo albumy zamawiam wlasnie u nich i są bardzo fajne, oraz nie mialem nigdy problemów z zamowieniem oraz finalnym produktem :)

eleroo
08-10-2015, 16:02
No ja nie czytałam tego dokładnie zapisu, bo link mnie nigdzie nie prowadzi, ale jeśli mowa o przekazaniu praw autorskich majątkowych to taki zapis jest niezgodny z prawem, bo to musi nastąpić pisemnie z podpisami wszystkich stron pod rygorem nieważności a nie poprzez wysłanie fotki na konkurs (prawo polskie ma nadrzędną moc sprawczą niż napisany przez kogoś regulamin). Jeśli mowa tam o udzieleniu niewyłącznej licencji na wykorzystanie, to nie ma problemu, bo nadal możesz rozporządzać fotką według uznania - rozdawać, sprzedawać, udzielać dalszych licencji etc., aczkolwiek powinny być jasno określone pola eksploatacji zdjęcia. Jeśli mowa o licencji wyłącznej (plus nieograniczone pola eksploatacji), no to konkurs jest zwykłym łowieniem fotek po kosztach, co niestety jest bardzo popularne w Polsce od kilku lat (nie tylko w fotografii ale też w grafice, projektowaniu) - takie cwaniackie konkursy ja osobiście bojkotuję i zachęcam do bojkotu innych. Oczywiście to indywidualna sprawa każdego czy bierze w nich udział czy nie, ale tego typu praktyka to zwykłe przysłowiowe szukanie jelenia.

morlight
08-10-2015, 16:47
tego typu praktyka to zwykłe przysłowiowe szukanie jelenia.
Dobrze, że nie mam fejszbóka :twisted:

Macios
08-10-2015, 17:02
Dobrze piszesz Eleroo - w Polsce różne firmy i nawet już urzędy cwaniakują - robią "konkursy" tylko po to, by nie płacić za zdjęcia...

eleroo
08-10-2015, 17:41
Wiesz Macios, często jest też tak, że ktoś robi konkurs i nie chce mu się wydać stówki czy dwóch na radcę prawnego, który mu napisze regulamin, więc idzie do internetu i zżyna jakiś regulamin z bańki i z absurdalnymi zapisami, które kompletnie nie mają przełożenia na polskie prawo. Oczywiście to żadne usprawiedliwienie, hłe hłe, chodzi mi o to, że nie zawsze intencja organizatora jest zła. Czasem to lenistwo, czasem naiwność, czasem ogólne nierozgarnięcie. Bez względu jednak na to jaka jest intencja, w takich konkursach nie biorę udziału, bo jeśli ktoś chce wyłudzić foty, to go zwyczajnie nie lubię, bo nie lubię cwaniaków, a jeśli ktoś jest leniwy i nie zna podstaw prawa oraz nie chce mu się zatrudnić kogoś kompetentnego do skonstruaowania regulaminu to leję na niego również, bo ktoś taki nie jest wiarygodny.

ATBFLASH
10-10-2015, 22:24
A lajki można i tak kupić......

najlepszefoto
02-11-2015, 16:09
Witam,

wzięcie udziału w konkursie było dobrowolne i nie służy nam aby zdobyć zdjęcia do celów marketingowych. Proszę zwrócić uwagę na ten punkt (Oświadczam, że posiadam zgodę osób widniejących na przesłanym zdjęciu, lub w wypadku osób niepełnoletnich zgodę ich opiekunów prawnych, na rozpowszechnianie ich wizerunku w ramach Konkursu oraz w materiałach promocyjnych dotyczących Konkursu, także podawanych do publicznej wiadomości na portalach internetowych, w wydawnictwach Organizatora oraz wykorzystywanie ich w celach marketingowych i promocyjnych Organizatora dotyczących Konkursu) - zdjęcia możemy publikować tylko w celu ogłoszenia wyników. Nie będą wykorzystywane w naszym portalu w żaden inny sposób.

Pozdrawiam,
Monika

najlepszefoto
06-11-2015, 09:46
Witam,

wzięcie udziału w konkursie było dobrowolne i nie służy nam aby zdobyć zdjęcia do celów marketingowych. Proszę zwrócić uwagę na ten punkt (Oświadczam, że posiadam zgodę osób widniejących na przesłanym zdjęciu, lub w wypadku osób niepełnoletnich zgodę ich opiekunów prawnych, na rozpowszechnianie ich wizerunku w ramach Konkursu oraz w materiałach promocyjnych dotyczących Konkursu, także podawanych do publicznej wiadomości na portalach internetowych, w wydawnictwach Organizatora oraz wykorzystywanie ich w celach marketingowych i promocyjnych Organizatora dotyczących Konkursu) - zdjęcia możemy publikować tylko w celu ogłoszenia wyników. Nie będą wykorzystywane w naszym portalu w żaden inny sposób.

Pozdrawiam,
Monika

Mamy wyniki: Konkurs: "Najlepsze zdjęcia do kalendarza" zakończony. Poznajcie wyniki! | Blog Najlepszefoto.pl (http://blog.najlepszefoto.pl/a/201511/konkurs-najlepsze-zdjecia-do-kalendarza-zakonczony-poznajcie-wyniki)

Gratulacje dla zwycięzców!