PDA

Zobacz pełną wersję : Droga do perfekcyjnego koloru w portrecie - webinarium X-rite



piotrpiatekcom
29-09-2015, 20:18
Jeśli tylko jesteście zainteresowani lepszą kontrolą nad kolorami swoich zdjęć, chcecie się dowiedzieć kilka ciekawych rzeczy związanych z usprawnieniem swojego warsztatu fotograficznego powinno was zainteresować to bezpłatne szkolenie organizowane przez firmę X-Rite

Tytuł: "Droga do perfekcyjnego koloru w portrecie wg fotografa Piotra Piątka"

Szkolenie ma postać webinarium, czyli szkolenia przez internet. Niezbędna jest rejestracja.

Więcje informacji:
http://us3.campaign-archive1.com/?u=fc3af3ed80c9608a23a6019a1&id=f0d5957102&e=[UNIQID]

Do usłyszenia, to już jutro!

Max13
29-09-2015, 23:48
Piotr - super - ale 11.30??? - to chyba dla studentów i "mających dużo czasu" :) - lepiej byłoby 23.30.....

blackninja
29-09-2015, 23:56
Popieram Max13. Pora nieludzka.
Może jakaś powtórka zarejestrowanego materiału?

piotrpiatekcom
30-09-2015, 07:40
Niestety nie miałem wpływu na porę szkolenia.
Ale - pomysł powtórzenia nie jest złym pomysłem. Napiszę tutaj o takiej możliwości jak porozmawiam z organizatorem czyli X-rite Photo Poland

tlustyx
30-09-2015, 12:05
Zarejestrowałem się, chciałem oglądnąć w pracy, niestety do połączenia trzeba zainstalować jakiś program, a u mnie w pracy, jest to niemożliwe. :(

piotrpiatekcom
30-09-2015, 14:12
Nie ma innej możliwości uczestniczenia w takim szkoleniu. Musi być specjalistyczne oprogramowanie, które też pozwala na zadawanie waszych pytań.

rupert
30-09-2015, 22:12
A to dzisiejsze webinarium zostało zarejestrowane i można gdzieś je zobaczyć?

blackninja
30-09-2015, 23:31
Nie warto kolego. W zasadzie był opis produktu. Pełno tego na YT.

piotrpiatekcom
01-10-2015, 11:14
To "w zasadzie" często robi różnice. Ale nie mnie to oceniać. Starałem się ten temat potraktować by pokazać na przykładzie możliwości jego stosowania. Odpowiadając na pytanie: tak bedzie to webinarium dostępne na YT. Na pewno zostanie wysłany link do uczestników. Ewentualnie śledźcie fanpage fotografa.

blackninja
01-10-2015, 23:11
Robi różnicę, ale przyznasz, że takie absolutnie podstawy omówiliście, które zresztą są ogólnie dostępne i znane.
Fajnie by było gdybyście rozszerzyli ten temat o profilowanie przy pomocy Adobe DNG Profiler, który ma dużo większe możliwości i moim zdaniem daje lepsze rezultaty w oprogramowaniu Adobe (PS, LR).
Mnóstwo niedomówień i mitów powstało kiedy dr5000 wrzucili swój film o profilowaniu. W zasadzie nic tam nie powiedzieli i dlatego wielu uważa, że mają jakąś tajemną wiedzę.
To by było dla Was wyzwanie, a nie omówienie produktu.

tlustyx
02-10-2015, 17:47
...Mnóstwo niedomówień i mitów powstało kiedy dr5000 wrzucili swój film o profilowaniu. W zasadzie nic tam nie powiedzieli i dlatego wielu uważa, że mają jakąś tajemną wiedzę...
Tak twierdzą Ci którzy nie używali X-rite i nie próbowali robić własnych profili. Przecież w tym profilu dr5000 nie ma nic cudownego - chyba, że się mylę, więc może ktoś mnie poprawi.
Ważne są 2 rzeczy. Prawidłowe naświetlenie kadru - o czym jest na filmiku i zrobienie profilu. Wystarczy poświęcić na to trochę czasu. Zrobić nowy profil, podciągnąć nasycenie - głównie zieleni i niebieskiego, na krzywej podciągnąć kontrast, zapisać , spróbować, jak coś źle to poprawić aż do uzyskania zadowalających efektów.

Co do samego webinarium X-rite to z miłą chęcią oglądnę jeśli będzie dostępne

robertskc7
02-10-2015, 18:18
Tak twierdzą Ci którzy nie używali X-rite i nie próbowali robić własnych profili. Przecież w tym profilu dr5000 nie ma nic cudownego - chyba, że się mylę, więc może ktoś mnie poprawi.
Ważne są 2 rzeczy. Prawidłowe naświetlenie kadru - o czym jest na filmiku i zrobienie profilu. Wystarczy poświęcić na to trochę czasu. Zrobić nowy profil, podciągnąć nasycenie - głównie zieleni i niebieskiego, na krzywej podciągnąć kontrast, zapisać , spróbować, jak coś źle to poprawić aż do uzyskania zadowalających efektów.

Co do samego webinarium X-rite to z miłą chęcią oglądnę jeśli będzie dostępne

a suwakami lub presetem to nie wyjdzie to samo i szybciej ?

tlustyx
02-10-2015, 19:26
a suwakami lub presetem to nie wyjdzie to samo i szybciej ?
To samo - może, ale ustawienie kolorów, zwłaszcza skóry - jak dla minie jest o wiele trudniejsze suwaczkami koloru niż x-ritem, choć i tak robię to na nieskalibrowanym monitorze (eizo L997), ale później na papierze jak dla mnie wychodzi dobrze. Czy szybciej - moim zdaniem tak tzn. szybciej x-ritem.

blackninja
03-10-2015, 12:46
Pytania & Odpowiedzi oraz podsumowanie webinarium:
"W przyszłości planujemy serię szkoleń dotyczących zaawansowanych technik użycia ColorChecker Passport."

Na to czekam!

shpyo
03-10-2015, 21:50
Czy było to nagrywane i czy jest dostępne on-line?

Element7th
03-10-2015, 22:21
Czy było to nagrywane i czy jest dostępne on-line?

https://vimeo.com/xrite/review/141147736/5b48727915

shpyo
04-10-2015, 13:11
https://vimeo.com/xrite/review/141147736/5b48727915
Dzięki!

shpyo
04-10-2015, 18:32
Przejrzałem sobie to wideo. Dla mnie, jako amatora, to bardzo dobrze wyjaśnione. Pytanie jakie mnie nurtuje, to jak wgrać taki profil do aparatu?

blackninja
04-10-2015, 22:19
To nie są profile do aparatu. To są profile, które mają dać możliwie wierny fotografowanej scenie obraz podczas obróbki.

piotrpiatekcom
06-10-2015, 21:21
Tak to ten link, dzięki.


Tak twierdzą Ci którzy nie używali X-rite i nie próbowali robić własnych profili. Przecież w tym profilu dr5000 nie ma nic cudownego - chyba, że się mylę, więc może ktoś mnie poprawi.
Ważne są 2 rzeczy. Prawidłowe naświetlenie kadru - o czym jest na filmiku i zrobienie profilu. Wystarczy poświęcić na to trochę czasu. Zrobić nowy profil, podciągnąć nasycenie - głównie zieleni i niebieskiego, na krzywej podciągnąć kontrast, zapisać , spróbować, jak coś źle to poprawić aż do uzyskania zadowalających efektów.

Co do samego webinarium X-rite to z miłą chęcią oglądnę jeśli będzie dostępne

Tutaj trudno i się z tym nie zgodzić.
Powiem Wam tak, nie ma jakieś cudownej metody i nikt lub nic (żaden profil lub preset) nie zrobi ze słabego zajęcia - działa wybitnego. Wszystkie metody wymagają trochę pracy i ich zrozumienia. Dzięki tej pracy, poznaniu różnych technik powstają własne autorskie przepisy na "przepływ pracy" lub ten właśnie indywidualny własny styl o którym każdy marzy.