PDA

Zobacz pełną wersję : wyzwalacz radiowy



turnau
25-09-2015, 15:03
Witam.
Zwracam się z prośba o doradzenie w kwestii doboru wyzwalacza radiowego do canona 430exII.
Zastanawiam się nad YONGNUO YN-622C. Macie jakieś doświadczenia z wyzwalaczami w podobnym przedziale cenowym, jakieś za, lub przeciw?
Zależy mi krótkich czasach synchronizacji i dobrej jakości w stosunku do ceny.

tlustyx
25-09-2015, 15:41
http://www.canon-board.info/lampy-blyskowe-54/bezprzewodowe-wyzwalanie-lamp-30095/index158.html#post1295216

turnau
27-09-2015, 13:25
http://www.canon-board.info/lampy-blyskowe-54/bezprzewodowe-wyzwalanie-lamp-30095/index158.html#post1295216

może zamknijcie to forum, bo wszystko można już znaleźć w tematach sprzed 5 lat z ponad 100 stronami do wyświetlenia...

Merde
27-09-2015, 13:40
może zamknijcie to forum, bo wszystko można już znaleźć w tematach sprzed 5 lat z ponad 100 stronami do wyświetlenia...
Ogłoszenia - Dla początkujących (http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/announcement-regulamin-forum.html)

Zasady forum, punkt 3:


Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")

Podkreśliłem najistotniejszy fragment.

Kolekcjoner
27-09-2015, 14:10
może zamknijcie to forum, bo wszystko można już znaleźć w tematach sprzed 5 lat z ponad 100 stronami do wyświetlenia...

No niestety jest to nierozwiązywalny problem wielu for. Z jednej strony nowi użytkownicy oczekujący rozwiązania problemu i z drugiej stali bywalcy którzy już rzygają tysięcznym pytaniem o to samo. Trudno się dziwić frustracji obu stron.
Może się trafi jakaś dobra dusza i Ci pomoże, ja niestety nie siedzę w temacie więc jedyne co mogę polecić to cierpliwość i jednak przeglądnięcie linka który Ci zapodał kolega :).

zdebik
27-09-2015, 14:39
Witam.
Zwracam się z prośba o doradzenie w kwestii doboru wyzwalacza radiowego do canona 430exII.
Zastanawiam się nad YONGNUO YN-622C. Macie jakieś doświadczenia z wyzwalaczami w podobnym przedziale cenowym, jakieś za, lub przeciw?
Zależy mi krótkich czasach synchronizacji i dobrej jakości w stosunku do ceny.
Kupuj, jeden z najpopularniejszych triggerow. Mozesz tez skusic sie na yn-e3-rt plus na lampy yn-e3-rx (tak sie to chyba nazywa). Bedziesz mogl wyzwalac 600ex-rt i nowe 430.

tlustyx
27-09-2015, 16:34
może zamknijcie to forum, bo wszystko można już znaleźć w tematach sprzed 5 lat z ponad 100 stronami do wyświetlenia...
Wątek został założony w 2004 roku i ma 158 stron. Przez ponad 10lat forumowicze z tego korzystają dopisując nowe pytania i informacje, a Ty jeden masz problem.
Jeśli nie chce Ci się poszukać w kilku ostatnich stronach wystarczyło dopisać nowy post.
Gdyby każda osoba zakładała nowy wątek to twój byłby już pewnie na 10 stronie podforum - kto by go tam odnalazł, przeczytał i odpowiedział?
Pisałem już na takim forum (odnośnie komputerów) po 3 - 4 dniach udało mi się go znaleźć po zalogowaniu się i odszukaniu w postach napisanych - był po koniec 3 strony - zgadnij czy dostałem odpowiedź. Na takim forum jeśli ktoś nie odpowie ciągu 1 dnia to twój watek ginie w gąszczu innych na którejś stronie z kolei i nikt tego później nie czyta.

turnau
28-09-2015, 08:54
Co do regulaminu to biję się w pierś.
Ale kolega wyżej sam przyznaję że gdyby nie nowy wątek to temat zazwyczaj ginie w gąszczu podobnych, więc jeśli zależy komuś na uzyskaniu odpowiedzi, a nie zaistnieniu wśród 5 pytających i 1 pomocnym który odpowie, założenie nowego wątku jest praktycznie niezbędne.
Mimo wszystko dzięki za odpowiedź

Merde
28-09-2015, 10:17
Ale kolega wyżej sam przyznaję że gdyby nie nowy wątek to temat zazwyczaj ginie w gąszczu podobnych, więc jeśli zależy komuś na uzyskaniu odpowiedzi, a nie zaistnieniu wśród 5 pytających i 1 pomocnym który odpowie, założenie nowego wątku jest praktycznie niezbędne.
Nieprawda, zupełnie na opak zrozumiałeś odpowiedź tłustyx (tłustyksa?).
Przeczytaj to jeszcze raz, ze zrozumieniem. Ginie w gąszczu podobnych wątków.
Czyli to się zdarza w sytuacji, kiedy każdy świeżak zakłada nowy wątek zadając po raz kolejny pytanie o to samo. Jak ty.

tlustyx
28-09-2015, 13:50
...
Zastanawiam się nad YONGNUO YN-622C. ...
Skoro ten wątek i tak tu jest ;)
Używam tych wyzwalaczy 3 szt z lampami C 430EXII, C580EXII, YN568EXII, oraz czasem z lampami manualnymi.
Najczęściej sale weselne, plener - wszystko śmiga bez problemu zarówno w ETTL, M, jak i mieszanym - na aparacie ETTL, a na statywach M.
Wcześniej miałem Pixel Kingi i nie byłem zadowolony.