PDA

Zobacz pełną wersję : Samyang - serwis - Gdzie naprawić?



kazik300
24-09-2015, 12:14
Witam,

jak wiadomo dystrybutor samyanga kilka miesięcy temu wycofał się z polskiego rynku. Kiedy do nich się odezwałem kazali mi szukać informacji na polskiej stronie samyanga - na której możemy zobaczyć ironiczne zdjęcie zupki chińskiej... znalazłem informacje o innych firmach, które przejęły dystrubucję na polski rynek, ale każda z nich odsyła mnie do kogoś innego. O co mi chodzi? Posiadam Obiektyw samyanga 8mm fisheye i zarysowałem ostatnio przednią soczewkę co widać na zdjęciach. Poszukuję serwisu, który sprzeda mi przednią soczewkę lub wymieni. Póki co trafiłem tylko na jedną firmę, która zaproponowała mi taką*usługę za 450zł.. to trochę drogo biorąc pod uwagę, że za obiektyw zapłaciłem 890zł.. Czy ktoś może mi coś*poradzić?

Pozdrawiam

chester_jds
24-09-2015, 13:13
Czy drogo? Nie wywalając tych 4 i poł stówy masz nieużywalny obiektyw, obojętnie ile Cię nie kosztował. 450 to wciąż dużo mniej niż cena nowego. No i to tak na ogół jest, ze koszt wszystkich części, z ktorych sie składa jakaś rzecz kilkukrotnie przewyższa koszt gotowej zmontowanej fabrycznie rzeczy. Niemniej życzę sukcesu w szukaniu tańszego serwisu. Nawiasem biorąc na Optycznych był anons nowego dystrybutora Samyanga na Polskę, oni powinni organizować serwis (niestety niekoniecznie pogwarancyjny)

salas
24-09-2015, 14:46
a za 500zł kupisz używkę w dobrym stanie :mrgreen:

kazik300
25-09-2015, 10:22
a za 500zł kupisz używkę w dobrym stanie :mrgreen:

no i o to się rozchodzi.. 450zł naprawa a 500zł sprawny obiektyw, a może ktoś z Was zna jakiś magiczny sposób na spolerowanie/usunięcie zarysowania z soczewki? Zarysowanie to jest bardzo płytkie i wydaje mi się, że może udało by się*je jakoś usunąć?

Poozon
28-09-2015, 12:02
... a może ktoś z Was zna jakiś magiczny sposób na spolerowanie/usunięcie zarysowania z soczewki? Zarysowanie to jest bardzo płytkie i wydaje mi się, że może udało by się*je jakoś usunąć?
W tym obiektywie na zewnętrznej soczewce jest dużo warstw antyodblaskowych. Nie radzę polerować, uszkodzisz te warstwy i przednia soczewka będzie do wyrzucenia.

Przemek_PC
28-09-2015, 12:38
No ale i tak jest juz do wyrzucenia bo rysy maja wplyw na zdjecia.

asdf
28-09-2015, 13:04
Nie widziałem tej rysy, ale jeśli nie jest zbyt głęboka, to można używać.
How Dust and Damage on Lenses Affect Image Quality (http://petapixel.com/2011/06/16/how-dust-and-damage-on-lenses-affect-image-quality/)

Przy okazji - polerowanie może narobić jeszcze więcej szkody.