PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 18-50 v Tamron 28-75 - zdjęcia z błyskiem



luk77
12-04-2006, 20:16
Witam. Czy ma ktoś doświadczenia z tymi dwoma szkłami przy współpracy z 30D oraz 580EX? Podobno Sigma przekazuje informacje o odległości fot. obiektu a Tamron nie - jak to ma się w praktyce przy systemie ETTL-II.
Zależy mi szczególnie na dobrej współpracy szkła przy zdjęciach z błyskiem.
Pozdrawiam

Vitez
13-04-2006, 07:30
Podobno Sigma przekazuje informacje o odległości fot. obiektu a Tamron nie - jak to ma się w praktyce przy systemie ETTL-II.

Oba nie przekazuja, tylko niektore Canony przekazuja a w praktyce ma sie to tak ze informacja o odleglosci ostrzenia jest w E-TTL II wykorzystywana w minimalnym stopniu - tylko w naprawde trudnych warunkach, gdy automat moze zglupiec (nie potrafi ustalic co jest priorytetowe w scenie naswietlanej) to sie wspomaga inromacja o odleglosci i na ta odleglosc nastawia naswietlanie.

luk77
13-04-2006, 22:08
Dzięki Vitez

Skąd wiesz że sigma nie przekazuje?
Swego czsu napisałem do Sigmy z zapytaniem o to i dostałem taką odpowiedź:

"Thank you for your inquiry.
These lenses can relay distance information for ETTL-II system."

Sigma Corp. of America
15 Fleetwood Court
Ronkonkoma, NY 11779
1-800-896-6858
1-631-585-1144
info@sigmaphoto.com

Vitez
14-04-2006, 08:37
Dzięki Vitez

Skąd wiesz że sigma nie przekazuje?
Swego czsu napisałem do Sigmy z zapytaniem o to i dostałem taką odpowiedź


Nie jestem na 100% pewien, ale w opisie E-TTL II jest (updejtowana) lista obiektywow kompatybilnych pod wzgledem przekazywania informacji o dystansie ostrzenia, sa wsrod nich same Canony, zadnych obiektywow innych firm. I sa to Canony tylko z USM wiec musi tu byc jakis zwiazek miedzy USM a przekazywaniem informacji o odleglosci.
Kolejne podejrzenie to takie ze gdyby jakakolwiek firma poza Canonem miala obiektywy przekazujace info o odleglosci do E-TTL II to by sie tym BARDZO glosno chwalila bo wejscie Canonowego E-TTL II na rynek to bylo dosc wazne wydarzenie... a takie zapewnianie w emailach a nie na oficjalnych stronach, opisach obiektywow itp to wg mnie tylko sciema marketingowa skierowana do nieswiadomego kupujacego ktory "pewnie i tak nie zauwazy roznicy" .

Czyli w skrocie - nie czuje sie tym emailem przekonany... a roznicy rzeczywiscie raczej nie zauwazysz bo w sytuacjach w ktorych E-TTL II wymagalby informacji o dystansie zazwyczaj i tak fotograf sie wyklada i korekt do lampy nie wprowadza ;)

pazurek
14-04-2006, 10:15
Hmm a czy informacji o odleglosci nie da sie wyczytac z exifa? Wtedy mozna by bardzo latwo rozstrzygnac ten spor.

Vitez
15-04-2006, 16:18
Jest pole Subject Distance - to moze byc to.