PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop zapis zdjęć



pawel1178
22-09-2015, 20:32
Witam, nowy komputer nowy system i mam mały problem obrobię zdjęcia nawet zmniejsze zdjęcie w photoshopie to jest igła jakość taka jaka ma być i wgl wszystko git po zapisie na dysk fotka traci na jakości taci tak jak by na ostrości i wogóle na jakości zdjęcia ... Jakich ustawień i gdzie konkretnie użyć aby tak mi nie kiepścił zdjęć ? Na poprzednim komputerze nie miałem takich problemów i nie przypominam sobie abym coś musiał kombinować z ustawianiem w programie.

Merde
23-09-2015, 12:48
Pokaż ustawienia zapisu zdjęć.

Element7th
23-09-2015, 17:52
Do jakiej rozdzielczości eksportujesz i w czym później tego jpega oglądasz?

ATBFLASH
23-09-2015, 22:11
A na default zapisu zdjęcia jako jpeg nie masz czasem ustawionej niższej jakości i kompresji?

rafkwa
24-09-2015, 00:09
Daj "Zapisz dla Internetu..." i tam wybierz format png-24 - będzie to fota bez kompresji i zobaczysz czy wina leży po stronie zapisu czy przeglądarki zdjęć. W tym samym oknie możesz zapisać plik jpg w jakości 100%. Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie do zapisu ale to tylko do testu. Na temat eksportu widziałem kiedyś zacny temat, wystarczy poszukać :)

5pirit
25-09-2015, 21:09
Podepnę się pod temat bo mam problem (pewnie błahy) ale nie wiem za cholerę jak to zmienić.

Również musiałem stawiać system i programy na nowo, i po instalacji PS CC w momencie jak otworzę zdjęcie .jpg, coś przy nim pogrzebię i chcę zapisać opcją ctrl+s (czyli szybki save) to i tak otwiera mi się okienko i zdjęcie chce zapisywać na nowo do formatu .psd (tak jak bym robił coś z tym zdjęciem na warstwach), a nie nadpisywać. Generalnie wygląda to tak, jak zamiast ctrl+s odpalało się shift+ctrl+s. Gdzie w opcjach można to zmienić bo jakoś tego nie mogę znaleźć. Pierwszy raz mam ten problem.

pawel1178
07-11-2015, 11:51
Witam, przepraszam, że dopiero teraż odpisuje ale nie miałem jakoś głowy do tych ustawień co się okazało przeinstalowałem photoshopa na wersje CC i problem zniknął wszystko jest tak jak było po staremu fotki po zapisie i wrzuceniu na hosting są takie jak w PS wszystko ostre i wzorowe :) Nie wiem co było nie tak ale pewnie PS6 i CC mają inne ustawienia przy zapisach