PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze poklatkowe ujęcia. Wstęp do filmiku



slowik.d
18-09-2015, 13:16
Witam wszystkich
To jest mój pierwszy wpis i od razu mówię, że jestem początkującym, ale zapalonym fotografem. Kupiłem niedawno Canona 5D mrk III z przeznaczeniem filmu jak i fotografii. Obiektów mam dużo do uwieczniania bo rodzice posiadają szkółkę. I w związku z tym postanowiłem w ramach promocji szkółki zrobić filmik promujący trawy ozdobne. Wcześniej już robiłem filmiki, ale moim zdaniem dość nieudolnie i chaotycznie. Teraz postawiłem na JAKOŚĆ :) Oto mój pierwszy timelapse. Wskazówki i konstruktywna krytyka mile widziana! ;)


https://www.youtube.com/watch?v=eTKVN7XRdc4

Pozdrawiam!

arturmaksymilian
01-10-2015, 12:52
dobre. podoba mi się ruch w pionie. Następnym razem pomyśl jeszcze o ruchu w poziomie np do przodu. Mysle, ze taki timelaps z poruszajacym sie do przodu aparatem w tych trawach wygladałby rewelacyjnie. Ale do tego trzeba specjalnej suwnicy - takiej szyny na ktorej aparat przesuwa sie kawałeczkami. Ale poki co jest i tak dobrze.

slowik.d
18-10-2015, 12:17
Też o tym myślałem... ale póki co cała kasa poszła na aparat i obiektywy. Chce iść w tym kierunku więc w przyszłości pewnie się zaopatrzę w suwnicę z głowicami ;) Mega dzięki za opinie i porady!

Bangi
19-10-2015, 08:57
Bardzo przyjemne. Podoba mi się !

darekPolsztyn
19-10-2015, 11:43
Również uważam, że przyjemne i chętnie obejrzałbym dłuższy :) A co do uwag to w zasadzie dwie, które mi się rzuciły w oczy - wydaje mi się, że chyba coś nie tak jest albo z ilością klatek na sekundę albo ustawieniami czasu w drugiej scenie. Najbardziej widoczne jest to, gdy patrzymy na słońce, które "skacze". Nie jestem specjalistą w timelapsach ale być może lepszy byłby dłuższy czas podczas wykonywania zdjęć. I jeszcze drobna rzecz - samo zakończenie. Wydaje mi się, że lepiej jakby muzyka, którą bardzo fajnie dobrałeś, pod koniec cichła aż do zera i dopiero wtedy logotyp. Bo tak trochę za mocno jest to ucięte. Chętnie obejrzę kolejne :)
Pozdrawiam,
Darek

slowik.d
19-10-2015, 12:22
Dziękuję za miłe słowa i konstruktywne uwagi ;) Gdy kolejny raz będę robić timelapsy wezmę to pod uwagę ;) tutaj mam drugą część trailera, ale są to zwykłe ujęcia traw... To nie jest jakiś docelowy filmik, one mają za zadanie podtrzymać ludzi na fb, a przy okazji mnie uczą jak mam działać w nagrywaniu docelowego filmiku który premierę będzie mieć na Międzynarodowych targach ogrodniczych w Warszawie. Oczywiście premiera na naszym stoisku ;)


https://www.youtube.com/watch?v=QkNHfzJLo10

Pozdrawiam!