PDA

Zobacz pełną wersję : lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?



qad417
09-09-2015, 13:20
Siema. Znalazłem na allegro oferty typu:

ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM 5 PROMOCJA AUTO 24/7 !!! (5650804146) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/show_item.php?item=5650804146)

Gdzie haczyk skoro widziałem, ze w sklepach lightroom stoi ok 350zł-550zł?

salas
09-09-2015, 13:45
a komentarze przeczytał? :mrgreen:
już tu była podobna akcja i był za 99zł, poszukaj w temacie podejrzanych aukcji i w ogóle to tam powinieneś zamieścić

mayday
09-09-2015, 13:47
Hejko, chętnie się dowiem o co chodzi, może ktoś z userów forum miał już do czynienia z takim LR. Pisałem kiedyś do sprzedawcy z LR za 59zl i nie uzyskałem informacji odnośnie legalności/gwarancji/faktury. Odpowiedzi były wymijające w kierunku: dostanie Pan klucz na email. Nie zaryzykowałem bo szkoda i tych 60zł za klucz nie wiadomo skąd.

zdebik
09-09-2015, 15:22
Placenie za pirata to glupota w najczystrzej postaci. Olej to i kup orginal albo...

Kibek
09-09-2015, 15:50
Dziwę się, że to jeszcze wisi na allegro

FOTO-PAN
09-09-2015, 22:31
ciekawe jak jest z tym cs2 ADOBE PHOTOSHOP CS2 ANG WIN/MAC FVAT NOWY SKLEP (5613296179) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs2-ang-win-mac-fvat-nowy-sklep-i5613296179.html) czy sprzedają te klucze co są na stronie adobe

Yaru
10-09-2015, 12:10
Czy klikając na takie "cuda" nie zapala się lampka?, przecież to pachnie przekrętem z kilometra, dziwi mnie że ktoś to kupuje.

Merde
10-09-2015, 14:03
ciekawe jak jest z tym cs2 ADOBE PHOTOSHOP CS2 ANG WIN/MAC FVAT NOWY SKLEP (5613296179) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs2-ang-win-mac-fvat-nowy-sklep-i5613296179.html) czy sprzedają te klucze co są na stronie adobe

"Program dość archiwalny bo jest to pierwsza wersja programu Photoshop"

A ja głupi myślałem, że CS2 to wersja 9.0...

mkamelg
10-09-2015, 17:36
ciekawe jak jest z tym cs2 ADOBE PHOTOSHOP CS2 ANG WIN/MAC FVAT NOWY SKLEP (5613296179) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/adobe-photoshop-cs2-ang-win-mac-fvat-nowy-sklep-i5613296179.html) czy sprzedają te klucze co są na stronie adobe

Jest tak jak w negatywnych komentarzach u niego:

Informacje o Użytkowniku ALTONCOMPUTERSpl - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/show_user.php?uid=33767349&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg)

zdebik
11-09-2015, 08:55
Allegro to jedno wielkie szambo. Jak moga mu pozwalac na takie naciaganie ludzi?

becekpl
11-09-2015, 09:41
ciekaw jestem czy ci kupujący na faktury produkt za ułamek ceny sami tez sprzedają swoje produkty/usługi za ułamek ceny
głupich nie sieja....

Przemek_PC
11-09-2015, 11:05
Czasmi mozna w ten sposob kupic legalny klucz, ktory zostal zakupiony za pomoca skradzionej karty platniczej. Mozna tez kupic klucz taniej bo ktos otrzymal go jako dodatek do zakupionego sprzetu. Nie analizuje legalnoscu calej operacji jednak klucze widziane sa przez serwery aktywacyjne jako legalne.

Janusz_P
11-09-2015, 15:03
Allegro to jedno wielkie szambo. Jak moga mu pozwalac na takie naciaganie ludzi?
Allegro to platforma sprzedażowa i nic im do tego co kto sprzedaje. Oczywiście tną akcje łamiące prawo lub regulamin, ale wymaganie, by gwarantowali legalność towaru to nieporozumienie.

zdebik
11-09-2015, 15:44
Allegro to platforma sprzedażowa i nic im do tego co kto sprzedaje. Oczywiście tną akcje łamiące prawo lub regulamin, ale wymaganie, by gwarantowali legalność towaru to nieporozumienie.
Raczej chodzi mi o to jak dbaja o klienta. Ebay czy amazon to przy allegro - ameryka :)

Bangi
11-09-2015, 16:11
Allegro to jedno wielkie szambo. Jak moga mu pozwalac na takie naciaganie ludzi?

Naciągacze mogą być wszędzie, trzeba po prostu kupować z głową. Jak znajduję jakąś super okazję na coś, to naście razy skorzystam z wszelkich dostępnych możliwości by to sprawdzić. A ta sprawa o od razi widać, że lipa, tyle, że jest cała masa osób, które po prostu nie zdają sobie sprawy z wielu kwestii.
My użytkownicy foto, mniej lub bardziej wiemy, co się dzieje w sieci, że coś jest dziwnie tanie, ale na pewno więcej wiemy, niż przeciętny zjadacz chleba ;)

Dodam, że nigdy kupując przez Allegro lub w ogóle, przez internet nie naciąłem się (jak na razie), ale też tego typu okazję omijam z daleka ;)

Merde
11-09-2015, 17:36
amazon to przy allegro - ameryka :)
Taak, przed wojną secesyjną.

zdebik
11-09-2015, 18:19
Taak, przed wojną secesyjną.
Duzo kupuje na obu serwisach i nie przypominam sobie sytuacji, gdzie cos bylo rozwiazane na moja niekorzysc.

Merde
11-09-2015, 18:23
Duzo kupuje na obu serwisach i nie przypominam sobie sytuacji, gdzie cos bylo rozwiazane na moja niekorzysc.
Jestem przekonany, że plantatorzy bawełny również byli w porządku w stosunku do swoich klientów.

zdebik
12-09-2015, 09:08
Prawda jest taka, ze jedni mieli kase a drudzy nie.

To samo jest tu. Dlaczego ebay czy amazon dbaja o klienta a allegro odsyla kazdego na komisariat?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Paul80
08-11-2015, 15:08
niezłe jaja, ludzie handlują nielegalnym oprogramowaniem od dłuższego czasu i aukcje nadal są aktywne, allegro dostaje zgloszenia i nic z tym nie robi. Ciekawe co na to samo Adobe.

Silveraxe
08-11-2015, 15:21
Na Allegro bez ryzyka to zakupy do 10 zł
Na Amazonie zakupy nowych rzeczy i ich zwroty bez problemu.
Na Ebayu np kupilem 5D z przebiegiem 4708 zdjec za 370 funa.
Da się. Ale jak sie szuka okazji ze prawie za darmo i sprzet prawie nie śmigany, to wlasnie na takich frajerów smutne niespodzianki czekają w kolejce.

centur
21-10-2016, 10:17
na allegro LR 5 jest już sprzedawany po 19 zł, setki kupujących, spływające pozytywne komentarze, sam już nie wiem ....
Lightroom 5 promocja - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=lightroom+5+promocja&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-3-0812)

Paul80
14-01-2017, 08:34
na allegro LR 5 jest już sprzedawany po 19 zł, setki kupujących, spływające pozytywne komentarze, sam już nie wiem ....
Lightroom 5 promocja - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=lightroom+5+promocja&bmatch=base-relevance-w2-uni-1-3-0812)
Cuda się zdarzają, tylko nie zapomnij o Amber Gold ?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Eryk1
14-06-2018, 22:03
A co mi tam promocja 10zl i po zapłaceniu odrazu email z kodem i linkami do ściągnięcia w tym spolszczenie. Ponieważ miałem wersje próbna użylem odrazu kod i wszystko ok ,ale próba ściągniecia spolszczenia zatrzymana przez antywirus.Teraz się zastanawiam ,bo tak naprawdę nie czuję się na legalu :( Znalazłem już nawet na eBay Lightroom 5 ,ale w opakowaniu Canona była to wersja dodawana kiedyś przy zakupie body.Na opakowaniu napis że nie powinno być sprzedawane oddzielnie.Cena £50 ,ale pytanie czy w takim układzie ten zakup będzie bardziej legalny? A jak kupuje się wersje pudełkowa z drugiej ręki to kod już był używany ,więc jeśli był na jeden PC ,a dalej go ktoś używa to co nie zadziała ? Mam na to rozwiązanie kupić lightroom 6 zapakowany :)

rafels3
15-06-2018, 05:31
Kupiłeś pirata. Jeśli w przyszłości dojdzie do sprawy o oszustwa (sprzedaż nielegalnego oprogramowania), będziesz wzywany jako świadek. Będziesz odpowiadał na pytania o kontakt ze sprzedawcą (np. maile, faktury itp.) i wszelkie rzeczy, które maja dowieść, że zostałeś wprowadzony w błąd.
Powodzenia w tłumaczeniu :)

Skąd wiem: sprawdzone osobiście przy oszukanym kupnie pakietu biurowego (tak, od legalnej firmy, na fakturę vat, poprzez allegro, cena nie była najniższa itd.).

Eryk1
15-06-2018, 09:43
To nieźle swoją drogą to allegro powinno chronić kupujących.Ok a co z opcją kupienia lightrooma w pudełku Canon do ściągnięcia?

Eryk1
16-06-2018, 00:04
Trochę poszperałem w sieci i napisałem do sprzedającego:
Witam otrzymałem linki do ściągnięcia ,ale po pierwsze powinno być to z innej strony Adobe gdzie aktywacja jest po moim e-mailu na który kupowałem.
Po drugie nie jest to wersja Polska a link że spolszczeniem jest zainfekowany wirusem.
Po trzecie w ogłoszeniu jest mowa o licencji ESD a w opisie OEM to są dwie odmienne licencje.

W takim razie odstępuje niniejszym od umowy i mam obawy związane z legalnością tego klucza.

Informacyjnie :

Adobe na licencje ESD komercyjną podajecie sprzedawcy adres e-mail na który musi być zarejestrowana licencja. Następnie taka licencje powinna być możliwa do pobrania po zalogowaniu się przez Was na JEDYNEJ SŁUSZNEJ STRONIE, która gwarantuje oryginalność danych tj. licensing.adobe.com używając jako Adobe ID Waszego adresu mailowego. Tam powinniście znaleźć również certyfikat wystawione na swoje dane lub dane firmy z numerem seryjnym programu i Part Numberem produktu .

Najbezpieczniejsza forma zakupu to tylko ze strony Adobe. Mogę kupić zapakowane pudełko Canona z Lightroom 5 ,ale na nim jest napis not for sale separetly. Tak więc licencja może być w tym przypadku nie ważna nie mając faktury body z którym oprogramowanie było kupione.