PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór pierwszych lamp studyjnych



szachraj
08-09-2015, 18:43
Witam, cześć!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem pierwszych lamp studyjnych, jednak przez ograniczony budżet decyzja nie jest zbyt łatwa. Potrzebuję lamp, które posłużą mi do fotografowania mniejszych jak i większych obiektów. Budżet określam na maksymalnie 1.000 zł.
Znalazłem dwa zestawy, jednak chciałbym się poradzić osób, które zdecydowanie mają większe doświadczenie niż ja.
1. Ravencam Zestaw studyjny 3 lampy softbox strobing (5082742979) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/ravencam-zestaw-studyjny-3-lampy-softbox-strobing-i5082742979.html)
-Czy ten zestaw mógłby posłużyć mi również do fotografowania portretów? Może nawet do uchwycenia całej sylwetki ciała?

2. Zestaw lamp studyjnych Quantuum Up! 400 KIT - FVAT (5539242877) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/zestaw-lamp-studyjnych-quantuum-up-400-kit-fvat-i5539242877.html)


Który zestaw wybralibyście na początek na moim miejscu? Zastanawiam się bardziej nad drugą opcją ze względu na markę i funkcjonalność, bo raczej bez problemu udałoby się użyć tego zestawu również do fotografii produktowej. Chyba, że się mylę? Liczę na Waszą pomoc!

GalaktycznyMuczaczo
08-09-2015, 19:42
są to bardzo podstawowe lampy, jednakże z tych dwóch wziąłbym nr.2 , nr.1 nie znam, lampy są nieco słabsze, a zestaw przez dodatki nieco droższy...

szachraj
08-09-2015, 20:43
Jeżeli wybiorę drugą opcję to z zamiarem rozbudowy zestawu w przyszłości, czy te dwie lampy na początek by mi starczyły? Czy musiałbym dokupić coś jeszcze do tego na początku?

GalaktycznyMuczaczo
09-09-2015, 02:40
Jeżeli wybiorę drugą opcję to z zamiarem rozbudowy zestawu w przyszłości, czy te dwie lampy na początek by mi starczyły? Czy musiałbym dokupić coś jeszcze do tego na początku?

niewiem czy by ci starczyly, to są lampy parasolki i statywy, sam oceń, niewiem czy potrzebujesz modulatorów swiatła czy nie, czy bedziesz focić perły, chleb ,rower czy szafy, jest tak wiele możliwości że szok. A co tutaj chcesz rozbudowywac? lampy to prosta sprawa, światło stoi na statywie (to masz) i modyfikujesz je jedynie tym co jest przed lampą (parasolka, softbox, beauty dish it) , mozesz dokupić opcjonalnie wyzwalacz radiowy ale na kablu tez mozna cykać.

szachraj
09-09-2015, 11:26
niewiem czy potrzebujesz modulatorów swiatła czy nie
Jakie modulatory świtała mógłbyś polecić na początek? Czy te dwie parasolki + stripbox/softbox sprawdziłyby się w fotografowaniu większych jak i mniejszych obiektów?


A co tutaj chcesz rozbudowywac? lampy to prosta sprawa, światło stoi na statywie (to masz) i modyfikujesz je jedynie tym co jest przed lampą (parasolka, softbox, beauty dish it) , mozesz dokupić opcjonalnie wyzwalacz radiowy ale na kablu tez mozna cykać.

Miałem na myśli właśnie softboxy, dishe etc.

*Jeżeli coś namieszałem, z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość, ciągle się uczę :)*

GalaktycznyMuczaczo
09-09-2015, 15:52
Każdy z modulatorów światła ma swoje zastosowanie i swój efekt nie ma tak że jeden jest lepszy od drugiego, wszystko zależy od zamierzonego efektu i tego co i jak fotografujemy. Mówisz o mniejszych bądź większych obiektach ale pytanie co to będzie, bombki na choinkę, szklany wazon, fasola a może portrety rodzinne. Nawet kupując "teoretycznie" najbardizej uniwersalny z modyfikatorów cyzli softbox , musisz wybrać pomiędzy kwadratem, oktą,prostokątem, oraz wymiarami jakie potrzebujesz. Temat rzeka, napisz na FB to pogadamy, link na mojej stronie, link do strony na dole :)

adamm
23-09-2015, 19:22
Przypomnę tylko że Quantuum Up! nie ma własnego chłodzenia (jeśli się mylę to mnie poprawicie)

Pozdrawiam
adamm