PDA

Zobacz pełną wersję : Zwykły filtr polaryzacyjny i system cokin



pawstrze
27-08-2015, 12:38
Cześć, mam pytanie dotyczące systemu COKIN, który znam tylko i wyłącznie z Internetu.

Mianowicie mam już filtr polaryzacyjny nakręcany na obiektyw. Wydaje mi się, że gdzieś natrafiłem na taką nakładkę na system cokin umożliwiającą wkręcenie do niego na samym końcu normalnego filtra z gwintem "obiektywowo-filtrowym". Pytanie czy rzeczywiście takie coś istnieje, czy tylko mi się wydawało :)

jaś
27-08-2015, 13:15
w cokinie polara wsuwa się w pierwszy slot holdera - polar wygląda trochę inaczej niż taki nakręcany - ale nigdy nie miałem takiego w ręku, w lee (ale to 100mm jest a nie 85 jak w cokinie) stosuje się pierścień przykręcany na ostatnim slocie holdera polar wygląda normalnie ale ma jedną wadę średnicę 105mm, zdarzają się inne rozwiązania np. prezentowany w innym wątku holder do lee z pierścieniem przyjmującym normalnego nakręcanego polara 82mm.

FlatEric
27-08-2015, 13:26
No ja się z czymś takim nie spotkałem, choć cokina używam od kilkunastu lat, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby uchwyt cokina przykręcić z odpowiedniej średnicy adapterem do filtra zamocowanego na obiektywie (o ile, oczywiście, filtr ma z przodu gwint). :)

EDIT
A jednak, szukajcie, a znajdziecie (tu co prawda w wersji do Cokina A): NEW Screw IN 62mm Size Filter Adapter FOR THE Cokin A Filter Holder LHH Adaptor | eBay (http://www.ebay.com.sg/itm/NEW-SCREW-in-62mm-SIZE-FILTER-ADAPTER-for-the-COKIN-A-FILTER-HOLDER-LHH-ADAPTOR-/151602533266?autorefresh=true) :idea:

jaś
27-08-2015, 14:01
No ja się z czymś takim nie spotkałem, choć cokina używam od kilkunastu lat, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby uchwyt cokina przykręcić z odpowiedniej średnicy adapterem do filtra zamocowanego na obiektywie (o ile, oczywiście, filtr ma z przodu gwint). :)

EDIT
A jednak, szukajcie, a znajdziecie (tu co prawda w wersji do Cokina A): NEW Screw IN 62mm Size Filter Adapter FOR THE Cokin A Filter Holder LHH Adaptor | eBay (http://www.ebay.com.sg/itm/NEW-SCREW-in-62mm-SIZE-FILTER-ADAPTER-for-the-COKIN-A-FILTER-HOLDER-LHH-ADAPTOR-/151602533266?autorefresh=true) :idea:

62mm ciemność widzę (jeśli dobrze to rozumię)

italy
27-08-2015, 14:28
Jestem na urlopie, więc nie mam dostępu do zdjęć na swoim komputerze.Napisz do RobertON ,swego czasu podesłałem Mu rozwiązanie - holder Cokin 85 mm plus mocowanie filtrów 72 mm.To takie proste a zarazem b skuteczne rozwiązanie,wymyślone kiedyś prze zemnie w wolnej chwili.Napisz do Kolegi RobertON , powinien podesłać Ci zdjęcia potrzebnych materiałów i kolejność wykonania.Jakby nie to ja wracam w poniedzialek, napisz na prv.