PDA

Zobacz pełną wersję : Test A700 na dpreview



MMM
11-04-2006, 18:47
Najlepsze jest porównanie szumów z Panasonic DMC-FZ7
http://www.dpreview.com/reviews/canona700/page7.asp
Takiego odszumiania to ja jeszcze w życiu nie widziałem :mrgreen:

muflon
11-04-2006, 19:11
ROTFL :lol: Ale ja myślę że z tym ISO800 to jakiś babol w teście, albo to jakiś "nieudokumentowany" tryb. No przecież takich jaj by sobie nie robili ;-)

McKane
11-04-2006, 19:53
Nie no to wyglada na mocno zaszumione zdjecie ratowane przez malutki procesorek aparatu i jakies dostosowane do niego algorytmy odszumiajace. Zero szumow i zero ostrosci :)

cezner
11-04-2006, 21:40
Ale przynajmniej dobrze na wykresie wygląda.

MMM
11-04-2006, 22:45
Ale przynajmniej dobrze na wykresie wygląda.
:mrgreen: I o to chodzi w marketingu! Chociaż MZ przedobrzyli trochę, bo tak dobrze, to aż za dobrze i może się podejrzane wydawać. Szumy powinny minimalnie rosnąć a nie w pewnym momencie spadać ;)

DarekG
11-04-2006, 23:56
High Sensitivity, który Panasonic wprowadził w swoich nowych kompaktach, to po prostu łączenie kilku sąsiednich pixeli w jeden, a potem odszumienia itp.
Bynajmniej Panasonic tego nie ukrywa i sam pisze na swojej stronie:

The High Sensitivity Mode is made possible by the pixel-mixed readout method of the new CCD. The picture quality is good enough for printing at the ordinary 4" x 6" (10 x 15 cm) size.
*Resolution significantly decreases in High Sensitivity Mode.

Dla "imieninowych/urodzinowych" fotografów, którym wystarczą odbitki 10x15 przyda się przy fotografowaniu w pomieszczeniach (w końcu dzieci nie będą się "rozmazywały" ;) ).

Głupotą za to jest w testach umieszczanie trybu High Sensitivity na wykresach razem z pozostałymi trybami ISO i dlatego pojawiają się takie "kredki", że niby IS800 mniej szumi od ISO80.

Jeśli nie można przeskoczyć bariery technologicznej (mała matryca), to czemu nie kombinować z nowymi programowymi bajerami, zwłaszcza przydatnymi dla większości przyszłych użytkowników-amatorów.

Konkurencja spora, a więc marketing musi coś wymyśleć, aby poprawić sprzedaż - np. w Fuji S5600 nowy tryb anti blur mylony przez konsumentów ze stabilizacją, a tak naprawdę to takie AutoISO z podnoszeniem ISO do 800 w razie potrzeby w celu uzyskania krótkiego czasu (chociaż matryce Fuji jednak plasują się dużo lepiej pod kątem szumów -> chyba obecnie najlepiej w kompaktach).
Pozdrawiam

jadeit
12-04-2006, 13:12
ooo
fajnie że w końcu jest test
aparat zanabyty jeszcze przed testem dla dziewczyny
ale jak już tu gdzieś pisałem nawet mi czasem pasuje :)

lece do lektury na dp zobaczyć co kupiłem ;)

pozdrawiam