Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Jak przemienić aparat w kamerę z dawnych lat? Nietypowy statyw, rig, cokolwiek



Alfabetyczny
27-07-2015, 17:27
Cześć wszystkim ;)

Ogólnie nie wiedziałem gdzie ten post napisać, więc wcisnąłem go w pozostałe. Bo niby mam problem, niby go nie mam :P Niby pytanie, niby kurcze wiem co nieco ale..

Do rzeczy, ogólnie filmuję dla mojego tygodnika krótkie filmy z akcji strażackich, policyjnych itp. wiadomo wypadki, kolizje itp. I stwierdziłem, że mając
Canona 7D i 5D mark ii, (7d do filmowania, 5d fotki), że przydał by mi się do filmowania jakiś statyw rig cokolwiek, ale z konkurencji jeden chłopak biega z czymś takim:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR77iitN4qp3exgIu2BcI6VLosehg1sI qE6D9yjXVqq43NpfDdTHA)

I kurcze jednak stwierdziłem że mam zawsze przy sobie dwa aparaty i jak jeden mam mieć na czymś takim to chyba będę musiał auto zmienić :P
Nie no po prostu wydaje mi się to zbyt duże, dlatego też kiedyś mój wujek miał fajną kamerę, pamiętam ją z dzieciństwa, wygląda o tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (https://webshop.cashconverters.com.au/thumbnail/850x520/1570798-canon-auto-zoom-512xl-super-8mm-film-camera-3.jpg)

Dodatkowo stwierdzam, że nie potrzebuje jakiejś super mega hiper stabilizacji, bo nie mam zamiaru kręcić kurcze dokumentów pełnometrażowych :P (no może kiedyś).
Bo gdybym potrzebował czegoś naprawdę stabilnego to zakupił bym pewnie coś z allegro jakiś stabilizator. Dodatkowo przemienienie lustrzanki w taką starą kamerę
to by był fajny ficzer :) :confused: Temat na chwile umarł i odpuściłem, ale ostatnio natknąłem się na poniższy filmik:


https://www.youtube.com/watch?v=HFSQoQZfVwQ

Stwierdziłem :) kurde, a jednak się da :) :twisted:

Podobny viewfinder namierzyłem na allegro, ale problem jest z tą rączką,
nigdzie tego nie mogłem znaleźć, popularne sklepy ze sprzętem do filmowania,
allegro, nigdzie. Stwierdziłem, pewnie chińczyki jeszcze swojej podrabianej wersji
nie zdążyli opracować :P :confused: Może ktoś wie jak to się nazywa z angielskiego na nasze?
Może ktoś posiada i chce się pozbyć (chętnie odkupię :P ) A jeśli ktoś pomorze
poszukać mi teog na polskim rynku będę wdzięczny za pomoc :)

A może macie jakieś fajne pomysły na przemianę podobną innych aparatów do kręcania
czego używacie? Pochwalcie się :)

pan.kolega
27-07-2015, 18:47
Jak się poszuka "camera pistol grip handle" albo "uchwyt/grip pistoletowy/pionowy do lustrzanki" to pojawiaja się jprzecież akieś propozycje.