PDA

Zobacz pełną wersję : Czarna magia czyli co kupić ;)



Edyta
26-07-2015, 10:32
Dzień dobry. Witam Wszystkich na forum.

Od kilku dni zastanawiam się jaki sprzęt zakupić jako następce tego co mam. Od 8-9 lat posługuję się Canonem EOS 4D. Miałam kilka obiektywów, ale w tej chwili pozostał mi jedynie kit. Sprzęt jest zużyty bardzo. Aparat nie chce się już włączać czasami, czasami nie chce wyostrzyć itd. Nadaje się wyłącznie do kosza. Czyli nadeszła chwila na zmiany.

Chce Canona bo nie mam ochoty uczyć się ustawień od nowa. Znam przyciski palpacyjnie na pomięć. Do tego drobna ze mnie istota, a jednak Canony z tej grupy są mniejsze i lżejsze od Nikonów. No i zawsze byłam zadowolona z mojego sprzętu ( zanim nie zaczął szwankować).

Nie rozumiem tych wszystkich technicznych spraw. Dlatego proszę o pomoc w wyborze. Co i gdzie kupić. W chwili obecnej mam trzy wybrane:
Canon EOS 1200D
Canon EOS 600D
Canon EOS 760D
Ceny są w takiej kolejneści tego sprzętu.
Problem polega na tym, że pieniędzmi nie grzeszę, ale chciałabym aby sprzęt spełniał moje wymagania na kolejne 8-10 lat. Jestem amatorskim amatorem ( ;) ) i nie pretenduję do roli mistrza fotografii. Sprzęt mi jest potrzebny do fotografowania psów przede wszystkim w ruchu. I są to najczęściej czarne psy... Zdjęć robię prawie codziennie ponad 2 bo uwielbiam łapać chwile psich zabaw i nie tylko. Fotografuję tez psy bedomne do ogłoszeń. Ciekawe zdjęcia cyfrówka pomagają im znaleść nowe domy.
Takie są moje potrzeby. Czyli aparat to "focenia" czarnych psów w ruchu.

Oczywiscie z powodu małego budżetu nie ma w tej chwili mowy o zakupie jasnego obiektywu. Aparat musi dawać rade w pochmurne dni z czarnymi psami.... Chcę kupić wraz z aparatem jakis obiektyw w zestawie ( nie kit bo ten mam) najlepiej taki do wszystkiego zanim nie uzbieram znowu budżetu na zakup czegoś fajnego. Czyli obiektyw np Tamrom 18-27 aby i do bliska i do dali żeby nie zmieniać na spacerze z psami ciagle szkieł. Bo jak idę sama to trudno dźwigać wodę w plecaku, miskę, smaczki i do tego aparat z kilkoma obiektywami ;)

Który aparat z moich wybranych mi radzicie? Dodam, że filmowanie w aparacie uwazam za zbędny dodatek. Dla mnie zdjecia są najważniejsze. Reszta to gadżety . Kamere mam i nie uzywam jej wcale ;)

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziekuję za pomoc :)
Edyta

becekpl
26-07-2015, 10:43
na twoim miejscu kupiłbym bym iphona 6-posiada bardzo dobry aparat jest zawsze pod ręką no i można z niego zadzwonić
ewentualnie jakis kompakt z serii G- zdjęcia z tych aparatów zadowolą prawie każdego
lustro w tym przypadku to chyba tylko do lansu

tomfoot
26-07-2015, 10:48
Trudno będzie Ci znaleźć cos lepszego niz Canon 4d. Zapewne wielu o tym modelu na tutejszym forum marzy. Dosc nietypowym obiektywem jest tez Tamron 18-27.
Te czarne psy beda biegać na jakim tle?

--- Kolejny post ---

Moze kup sobie białego Canona 100d. Będzie konweniował.

igor58
26-07-2015, 10:57
koleżanka jeszcze nie wypiła kawy, stąd 4D i "Tamrom" 18-27

daris
26-07-2015, 11:01
Canon EOS 600D - naprawdę nic więcej Ci nie trzeba. Foto cyfrowe zaczynałem od 500d i byłem z niego bardzo zadowolony.

Edyta
26-07-2015, 11:18
Koleżanka kawę wypiła. Tylko że post pisała szybko i nie zauważyła, że zero w klawiaturze się blokuje ...
Niektórzy muszą oprócz normalnych zajęć mają jeszcze pod opieką osobę niepełnosprawną i ich czas jest skurczony. Żyją też bardzo szybko. Nie wiadomo panowie kto znajduje się po drugiej stronie- to tak gwoli przypomnienia.

Oh jak tutaj miło :)

400D- taki umiera.

iPhona nie potrzebuję. Wiem co to dobre zdjęcia. Gdybyś kolego robił zdjęcia czarnym w plenerze psom w ruchu zrozumiałbyś o co mi chodzi. Lustro mam w sumie od lat 36. Słuzy mi do fotografii i wcale nie muszę być znawcą techniki aby mnie to cieszyło.


Jezeli ktoś niezłosliwy a naprawde chcący pomóc ma coś do powiedzenia to będę bardzo wdzięczna.
Ze swojej strony mogę podzielić się wiedzą na temat opieki nad niepełnosprawnym, i na temat wychowania psa. Mogę tez polecić dobra hodowlę lub popytać o takową w wybranej rasie. Mogę też odwdzieczyc się znalezieniem psa do adopcji. Lub kota. Moge równierz polecić organizacje zrzeszajacą psy dogoterapeutyczne. Oraz dobre szkoły dla psów.

Nie trzeba być informatykiem aby korzystać z komputera. Nie trzeba byc zawodowym fotografem aby mieć lustrzanke ;)

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i zyczę miłej niedzieli :) Bez zgorzknienia z usmiechem na ustach :)
Edyta

salas
26-07-2015, 11:28
no to Ci spokojnie starczy c 750d + 18-135 STM lub 55-250stm (jeśli kita już masz)

becekpl
26-07-2015, 11:36
chyba jednak nie wiesz
IPPAWARDS | 9th Annual iPhone Photography Awards™ | 2015 Winners – Animals (http://www.ippawards.com/2015-winners-animals/)

Edyta
26-07-2015, 11:45
Canon EOS 600D - naprawdę nic więcej Ci nie trzeba. Foto cyfrowe zaczynałem od 500d i byłem z niego bardzo zadowolony.
Dziękuję :)


no to Ci spokojnie starczy c 750d + 18-135 STM lub 55-250stm (jeśli kita już masz)
750D czym się różni od 600D? Oprócz ceny?


chyba jednak nie wiesz
IPPAWARDS | 9th Annual iPhone Photography Awards™ | 2015 Winners – Animals (http://www.ippawards.com/2015-winners-animals/)
Oczywiście tym można robić zdjecia na spore odległości też? ;)
Nie lubię telefonów. Mam swoje przyzwyczajenia. Cos co wygląda jak telefon jest do dzwonienia. Coś co robi filmy ma być kamerą. Cos czym się fotografuje ma mieć wizjer ;) Jestem staromodna.


A! Ważna informacja o której zapomniałam. Od czasu do czasu daje do druku plakaty ze zdjęciami psów szukajacych domy. Z doswiadczenia wiem, ze jak coś jest dobrze wykonane to bardziej przyciaga wzrok. Chyba matryca ma znaczenie w tym punkcie? Przepraszam za swoją niewiedzę, ale aparat nie jest moim przewodnim bzikiem tylko w bzikach mi pomaga i...cieszy jak złapie fajne, ciekawe ujęcie :)

Edyta
26-07-2015, 12:28
A co myślicie o 70D? Samym body a do niego jakiś obiektyw?
Dodam, że biorę pod uwagę "używke". Oczywiscie od sprawdzonej i poleconej osoby.

becekpl
26-07-2015, 12:36
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/canon-600d-vs-canon-700d-100510/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/jaki-canon-kupic-do-3000-zl-100572/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/tyle-sprzetu-ale-co-wybracz-pomozecie-100156/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/zostac-z-500d-czy-uzywany-nowy-70dz-98505/
http://www.canon-board.info/canon-dslr-19/przejscie-z-550d-na-70d-czy-warto-z-98497/
i setki podobnych

Suchy
26-07-2015, 13:24
70D to super puszka, ma też dobry i szybki AF, akurat do psów ;-) Mam i polecam!

Przemek_PC
26-07-2015, 13:52
Jesli szybki AF to tylko 1D i do tego szybkie szkla z USM.

GalaktycznyMuczaczo
26-07-2015, 14:06
Edyta, na szybko odniosę sie do poprzednich wypowiedzi. Po pierwsze technika poszła bardzo bardzo bardzo do przodu, tak bardzo ze na wakacje juz nie zabieram lustra tylko właśnie posługuje się aparatem w telefonie i jeszcze mnie nie zawiódł, tymbadziej jezeli Iphone pozwala na produkcje rawów... Rozumiem że nie chcesz telefonu spoko, postaram się odnieść do reszty tego co napisałaś. Masz do wyboru 3 body, kazdy z półki tzw ENTRY (nie lubie nazwy półka amatorska bo to raczej uzytwkonik moze byc amatorem albo profesjonalistą) i do zastosowań o których piszesz każdy sprawdzi się tak samo , ten najdrozszy bedzie mial wiecej klatek na sekunde bo chyba 5 ten najtanszy 3 , czas otwarcia takie same , af w 750d bedzie najlepszy ale wątpie abyś wyczuła różnicę pomiedzy dwoma pozostałymi. To samo z szumamki, chyba że masz ochotę focić psy w nocy w budzie bez lampy.

Musisz zrozumieć też ważną rzecz tego że obcecnie technologia idzie w zastraszająco szybkim tempie do przodu. Co znaczy że taki aparat który kupujesz dziś z pólki entry za 8-10 lat ba powiedzialbym ze za 4 , będzie uznawany za staroć. Takim jest chyba 600D własnie bo to produkcja 2011r. , dla mnie to wciaz swietny aparat ale mamy 650 700d 750d 760d... najwazniejsze jest swiadomy wybór, wybiuerz na co cie stac i w czym ci liczby odpowiadaja w tabeli i tyle. Każdy z tych aparatów będzie podobny. Nie zlość się na beckapl , to dobry facet, troche denerwuje się w sumie jak kazdy kiedy powtarzane są tematy albo tworzone nowe na które odpowiedź mozna znaleźć na pierwszych dwóch stronach tego forum.
Rozumiemy że jesteś zabiegana i zapracowana ale to nie znaczy że możesz sie złościć i robić humory, przychodzisz po poradę i otrzymujesz taką jaką dadzą ci uzytkownicy forum a nie taką jaką sobie wyobrażasz. Wiem że najlepiej bylo by dostasc odpowiedź weź xxxD bo xxxxxxxx a nie xxxD bo xxxxxxxx . To juz tak nie działa, teraz te suche fakty masz podane na stronach interentowch, wytyczą często jest cena i nasze wlasne potrzeby które tylko ty znasz.

Pozdrosy, tez swojego czasu zajmowałem się psami.

zdebik
26-07-2015, 14:15
Cokolwiek nie kupisz bedzie lepsze niz stary aparat ktory pada.

Edyta
26-07-2015, 14:36
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/canon-600d-vs-canon-700d-100510/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/jaki-canon-kupic-do-3000-zl-100572/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/tyle-sprzetu-ale-co-wybracz-pomozecie-100156/
http://www.canon-board.info/dla-poczatkujacych-27/zostac-z-500d-czy-uzywany-nowy-70dz-98505/
http://www.canon-board.info/canon-dslr-19/przejscie-z-550d-na-70d-czy-warto-z-98497/
i setki podobnych
Od tygodnia wertuję forum i opisy na stroach. Nie jestem skłonna od razu pytać ;) Ale to trzeba mając wiedzę techniczną taką jak ja ( uups ;) ) przysiąść na długo i przetrawić/nauczyć się. Czytałam te tematy. Ale nikt nie napisał rzeczy które ja napisałam tutaj. Czyli aparat do bardzo szybkich i czarnych psów. Moje dwa burki poruszają sie z predkością światła i mój stary aparat nawet jak był dobry jeszcze to w ruchu nie nnadąrzał łapać ostrości na pulikach. Nowofundlandy i inne normalniejsze rasy- i owszem.
Dlatego pytam.


70D to super puszka, ma też dobry i szybki AF, akurat do psów ;-) Mam i polecam!
Super ale też nie jest tania. I nie wiem w czym super. Na tym polega mój problem :)


Jesli szybki AF to tylko 1D i do tego szybkie szkla z USM.
O matko :) Nawet nie wiedziałam że taki jest....


Edyta, na szybko odniosę sie do poprzednich wypowiedzi. Po pierwsze technika poszła bardzo bardzo bardzo do przodu, tak bardzo ze na wakacje juz nie zabieram lustra tylko właśnie posługuje się aparatem w telefonie i jeszcze mnie nie zawiódł, tymbadziej jezeli Iphone pozwala na produkcje rawów... Rozumiem że nie chcesz telefonu spoko, postaram się odnieść do reszty tego co napisałaś. Masz do wyboru 3 body, kazdy z półki tzw ENTRY (nie lubie nazwy półka amatorska bo to raczej uzytwkonik moze byc amatorem albo profesjonalistą) i do zastosowań o których piszesz każdy sprawdzi się tak samo , ten najdrozszy bedzie mial wiecej klatek na sekunde bo chyba 5 ten najtanszy 3 , czas otwarcia takie same , af w 750d bedzie najlepszy ale wątpie abyś wyczuła różnicę pomiedzy dwoma pozostałymi. To samo z szumamki, chyba że masz ochotę focić psy w nocy w budzie bez lampy.

Musisz zrozumieć też ważną rzecz tego że obcecnie technologia idzie w zastraszająco szybkim tempie do przodu. Co znaczy że taki aparat który kupujesz dziś z pólki entry za 8-10 lat ba powiedzialbym ze za 4 , będzie uznawany za staroć. Takim jest chyba 600D własnie bo to produkcja 2011r. , dla mnie to wciaz swietny aparat ale mamy 650 700d 750d 760d... najwazniejsze jest swiadomy wybór, wybiuerz na co cie stac i w czym ci liczby odpowiadaja w tabeli i tyle. Każdy z tych aparatów będzie podobny. Nie zlość się na beckapl , to dobry facet, troche denerwuje się w sumie jak kazdy kiedy powtarzane są tematy albo tworzone nowe na które odpowiedź mozna znaleźć na pierwszych dwóch stronach tego forum.
Rozumiemy że jesteś zabiegana i zapracowana ale to nie znaczy że możesz sie złościć i robić humory, przychodzisz po poradę i otrzymujesz taką jaką dadzą ci uzytkownicy forum a nie taką jaką sobie wyobrażasz. Wiem że najlepiej bylo by dostasc odpowiedź weź xxxD bo xxxxxxxx a nie xxxD bo xxxxxxxx . To juz tak nie działa, teraz te suche fakty masz podane na stronach interentowch, wytyczą często jest cena i nasze wlasne potrzeby które tylko ty znasz.

Pozdrosy, tez swojego czasu zajmowałem się psami.
Ależ ja się nie dąsam :) Z dasów wyrosłam dawno. Choć nie powiem- fajnie byłoby wrócić do " wtedy" ;)

Nie chcę fotografować w nocy w budzie ( choć niektóre schroniskowe psy nie chcą ze strachu z tej budy wyjść i jeżeli bym sie tam zmieściła i mgła im porobić zdjęcia to czemu nie ;) ). Ale pochmurny dzień burzowy lub typowo jesienny bez słońca i bez jasnego szkła jest czarna plama która jak się w programie rozjaśnia to ma szumów do licha.

Bardzo mnie to AF w 750 zainteresował. Rzeczywiscie o to mi chodzi. Dla ekranu dotykowego nie warto wybierać 760 bo to zbędny bajer i to dość drogi. Czyli na ta chwilę mam przodownika- 750D.


Cokolwiek nie kupisz bedzie lepsze niz stary aparat ktory pada.
To prawda :) Ale nie jestem z tych osób które stwierdzają że kupuję, idą i to robią. Lubię przemyślane zakupy. I wiem ze daleko mi do wszystkowiedzącej. Dlatego pytam ;)


Po podpowiedziach i analizie na pierwszy plan wysunął się Canon EOS 750D. Do niego jako że zapas kasy będzie z powodu nizszej od 760D ceny obiektyw Canon 50mm f/1,8. Przyda sie do portretów ;) No i jakiś obiektyw, który można zabrać na wycieczki z psami bez noszenia torby ze sprzętem. Przydałby sie obiektyw z dobrym tele. Myslicie ze Tamron 18-270 jest ok? Canon 18-135 fajny, ale jednak wolałabym coś bardziej na " dal" też.
Tylko czy Tamron 18-270 ma szybki AF? W opisach jest ze tak. Ale ja wolę zapytać jednak osobiście.

Przemek_PC
26-07-2015, 14:41
Tamron nie bedzie mial szybkiego AF. Canon 70-200 f4 L ma szybki AF i jest "na dal" a do tego uzywany kosztuje nieduzo jak na "L".

RobertON
26-07-2015, 14:46
ale jednak wolałabym coś bardziej na " dal" też.

Moim zdaniem, nie wybieraj zooma typu Tamron 18-270, a canona 70-200/4 L USM bez IS.
Jest eLka dla ubogich, ale optycznie bardzo dobra.

--- Kolejny post ---

No proszę Kolega Przemek_PC był szybszy :)

becekpl
26-07-2015, 14:58
Od tygodnia wertuję forum i opisy na stroach. Nie jestem skłonna od razu pytać ;) Ale to trzeba mając wiedzę techniczną taką jak ja ( uups ;) ) przysiąść na długo i przetrawić/nauczyć się. Czytałam te tematy. Ale nikt nie napisał rzeczy które ja napisałam tutaj. Czyli aparat do bardzo szybkich i czarnych psów. Moje dwa burki poruszają sie z predkością światła i mój stary aparat nawet jak był dobry jeszcze to w ruchu nie nnadąrzał łapać ostrości na pulikach. Nowofundlandy i inne normalniejsze rasy- i owszem.
Dlatego pytam.











taaaa jasne
bo sprzet canona dzielimy na
szybkie psy/dzieci
wolne psy/dzieci
srednie psy/dzieci
klopot w tym ze nie chce ci sie czytac watkow juz zalozonych tylko oczekujesz odpowiedzi natychmiast/teraz
nawet nie poszukalas ale jest watek poswiecony fotografowaniu psow

Tom77
26-07-2015, 15:21
Od tygodnia wertuję forum i opisy na stroach. Nie jestem skłonna od razu pytać ;) Ale to trzeba mając wiedzę techniczną taką jak ja ( uups ;) ) przysiąść na długo i przetrawić/nauczyć się. Czytałam te tematy. Ale nikt nie napisał rzeczy które ja napisałam tutaj. Czyli aparat do bardzo szybkich i czarnych psów. Moje dwa burki poruszają sie z predkością światła i mój stary aparat nawet jak był dobry jeszcze to w ruchu nie nnadąrzał łapać ostrości na pulikach. Nowofundlandy i inne normalniejsze rasy- i owszem.
Dlatego pytam.


Super ale też nie jest tania. I nie wiem w czym super. Na tym polega mój problem :)


O matko :) Nawet nie wiedziałam że taki jest....


Ależ ja się nie dąsam :) Z dasów wyrosłam dawno. Choć nie powiem- fajnie byłoby wrócić do " wtedy" ;)

Nie chcę fotografować w nocy w budzie ( choć niektóre schroniskowe psy nie chcą ze strachu z tej budy wyjść i jeżeli bym sie tam zmieściła i mgła im porobić zdjęcia to czemu nie ;) ). Ale pochmurny dzień burzowy lub typowo jesienny bez słońca i bez jasnego szkła jest czarna plama która jak się w programie rozjaśnia to ma szumów do licha.

Bardzo mnie to AF w 750 zainteresował. Rzeczywiscie o to mi chodzi. Dla ekranu dotykowego nie warto wybierać 760 bo to zbędny bajer i to dość drogi. Czyli na ta chwilę mam przodownika- 750D.


To prawda :) Ale nie jestem z tych osób które stwierdzają że kupuję, idą i to robią. Lubię przemyślane zakupy. I wiem ze daleko mi do wszystkowiedzącej. Dlatego pytam ;)


Po podpowiedziach i analizie na pierwszy plan wysunął się Canon EOS 750D. Do niego jako że zapas kasy będzie z powodu nizszej od 760D ceny obiektyw Canon 50mm f/1,8. Przyda sie do portretów ;) No i jakiś obiektyw, który można zabrać na wycieczki z psami bez noszenia torby ze sprzętem. Przydałby sie obiektyw z dobrym tele. Myslicie ze Tamron 18-270 jest ok? Canon 18-135 fajny, ale jednak wolałabym coś bardziej na " dal" też.
Tylko czy Tamron 18-270 ma szybki AF? W opisach jest ze tak. Ale ja wolę zapytać jednak osobiście.

Kup 70-200 F4. Nawet z korpusem xxxD można zrobić świetne zdjęcia. Jeżeli chcesz podpinać wynalazki typu 18-270 to nie ma znaczenia jakie body kupisz

Edyta
26-07-2015, 16:13
Kup 70-200 F4. Nawet z korpusem xxxD można zrobić świetne zdjęcia. Jeżeli chcesz podpinać wynalazki typu 18-270 to nie ma znaczenia jakie body kupisz

Gdybym miała kolorowe psy to czy f/3,5 czy f/4 nie robiłoby mi róznicy. Jednak przxy czarnuchach jakaś róznica jest. 4 jest minimalnie ciemniejszy i jednak to robi róznice.
Muszę to przemysleć. A może jakieś jasne szkiełko używka? Idę popatrzeć co można kupić w dobrym stanie z używek.

Przemek_PC
26-07-2015, 16:17
Ty powaznie piszesz o jasnosci F4? W takim razie w Afryce do ludzkich portretow to chyba 1.2 tylko :)

Tom77
26-07-2015, 16:28
Gdybym miała kolorowe psy to czy f/3,5 czy f/4 nie robiłoby mi róznicy. Jednak przxy czarnuchach jakaś róznica jest. 4 jest minimalnie ciemniejszy i jednak to robi róznice.
Muszę to przemysleć. A może jakieś jasne szkiełko używka? Idę popatrzeć co można kupić w dobrym stanie z używek.

O co chodzi z tymi czarnymi psami i F4 ?

becekpl
26-07-2015, 16:28
niesamowite ze mozna miec x lat lustrzanke i zielonego pojecia o fotografii

Szkoła Fotografii CB (http://www.canon-board.info/szkola-fotografii-cb-37/)
tu cala masa ciekawych informacji

Edyta
26-07-2015, 16:37
niesamowite ze mozna miec x lat lustrzanke i zielonego pojecia o fotografii

Szkoła Fotografii CB (http://www.canon-board.info/szkola-fotografii-cb-37/)
tu cala masa ciekawych informacji

Odpowiem po swojemu :)
Ja będąc psiarą codziennie jestem w szoku jak można mieć od lat psa/psy i nie mieć zielonego pojęcia o wychowaniu i potrzebach psa.... A chodzi o żywe stworzenie. Aparat foto to pikuś.

Pojęcie o fotografowaniu jakieś mam. Wystarczające. Wiem co i gdzie nacisnąć. Wiem jakie ustawienia mam w danych warunkach zrobić. Ale wiem to wyłączie z praktyki. Teoria nigdy mnie nie kręciła i chyba lata by musiały minąć aby sie jej nauczyc.
Szkieł miałam kilka. Do Canona - Canona L-kę jasną. Umarła w błocie niestety. Sigme f/2,8 tele- sprzedałam bo nie spełniała pokładanych wymagań. Chciałam kupić jasną L-kę ale życie dało mojej rodzinie w kość i plany szlag trafił.
Różnica w fotografowaniu jasnym a ciemnym szkłem jest wielka. Wiem że różnica między f/3,5 a f/4 jest malutka i prawie niewidoczna, ale to "prawie" w pewnym momencie może mi jednak zrobić różnice. I tego chcę uniknąć.


Zainteresował mnie Canon 70D. Jednak dwucyfrówki są lepsze. Chyba? Na pełnoklatkowy aparat mnie za licho nie stać. A szkoda :(

becekpl
26-07-2015, 16:45
Ty powaznie piszesz o jasnosci F4? W takim razie w Afryce do ludzkich portretow to chyba 1.2 tylko :)
dla NASA wyprodukowano zeiss 0.7 wiec by sie zgadzalo
ale znowu tokyo kogaku tez 0.7 zostal zabrany na biegun polnocny...ciekawe co oni czarnego tam chcieli sfocic

GalaktycznyMuczaczo
26-07-2015, 16:46
ale zaraz to im czarniejsza postac fotografowana czy to zwierze tym mocniej otwieramy przysłone ? kurde koniec z fotografowaniem brunetek... . Edyta F nie odpowie ci za to ile masz swiatla w czerniach, poprostu doświetl bardziej albo wywołaj raw w cieniach lepiej i tyle ;) . jezeli focisz na M to zchodac nizej z F dostaniejsz wiecej swiatla ale wszedzie , a to oznacza ze mozesz ronwie dobrze podbic iso albo dac dluzszy czas otwarcia, proste, F da ci tylko inna głębie w tym wypadku poza swiatlem.

italy
26-07-2015, 16:54
Jeśli budżet Twój wytrzyma zakup używanego Canona 70D ,plus obiektyw 70-200 /f4, to powinno Cie to zadowolić.Taniej to tylko canon 55-250 stm, też używka.
Musisz odczekać kilka dni na dobre serce kolegi becekpl :mrgreen:jak chce to pomoże:)Ostatnio pomógł koledze tu na forum bo jak zaznaczył nie mógł patrzeć jak się męczy, a powiem ze to był tez amator:)

Edyta
26-07-2015, 17:17
dla NASA wyprodukowano zeiss 0.7 wiec by sie zgadzalo
ale znowu tokyo kogaku tez 0.7 zostal zabrany na biegun polnocny...ciekawe co oni czarnego tam chcieli sfocic
Chyba zaczynam Cię lubieć hahahaha


ale zaraz to im czarniejsza postac fotografowana czy to zwierze tym mocniej otwieramy przysłone ? kurde koniec z fotografowaniem brunetek... . Edyta F nie odpowie ci za to ile masz swiatla w czerniach, poprostu doświetl bardziej albo wywołaj raw w cieniach lepiej i tyle ;) . jezeli focisz na M to zchodac nizej z F dostaniejsz wiecej swiatla ale wszedzie , a to oznacza ze mozesz ronwie dobrze podbic iso albo dac dluzszy czas otwarcia, proste, F da ci tylko inna głębie w tym wypadku poza swiatlem.
Poczekaj... Wyżej jest przecież napisane, że ja z teorią jestem na bakier ;) Mam w rekach aparat, przykładam wizjer do oka, palec sam leci i ustawia sobie i... zdjęcie jest :)
Ok. Przetrawie to. Tylko muszę sie skupić.
Choć to jest dziwne to musicie zrozumieć że aby zrobić zdjęcie nie trzeba wiedzieć co to otwieranie przysłony. Naprawde. Oczywiscie jak sie chce nauczyć profesjonalnego fotografowania i to w miare niecierpliwie to tak. Podziwiam pasjonatów bo sama jestem nieuleczalna w tej kwestii. Ale sam fakt robienia zdjęć nie zmusił mnie do nauki teorii. Po prostu to jest coś co mnie cieszy i relaksuje i jest dopełnieniem tego co kocham :) Uczę sie nieustannie ale na zasadzie prób i błędów przeglądajac zdjęcia. I to mnie cieszy. Niestety ale metoda prób i błędów jest w moim przypadku niemożliwa jezeli chodzi o zakup fotoaparatu. W lotka nie gram bo nie wierzę w wygraną, więc pozostaje mi zakup przemyślany ;) Zdjęć nie robie też cudnych. Zależy mi na ostrym uchwyceniu chwili. I kocham pewne odwzorowanie barw . I nie lubię lamp błyskowych i ustawień auto ( tych ostatnich nie wiem dlaczego- może z powodu staromodności właśnie? ).
Wiem że najlepze zdjęcia czarnuchów w ruchu wychodzą mi na niskim ISO, krótkim czasie i w piękną, słoneczna pogode. Na ISO 1600 w moim Canonie juz się nie da patrzec na zdjecia nawet bez ruchu. Jasny obiektyw dawał mi większe szanse na zrobienie dobrego zdjęcia przy gorszym oświetleniu dziennym- tego pewna jestem :)

Jeśli budżet Twój wytrzyma zakup używanego Canona 70D ,plus obiektyw 70-200 /f4, to powinno Cie to zadowolić.Taniej to tylko canon 55-250 stm, też używka.
Musisz odczekać kilka dni na dobre serce kolegi becekpl :mrgreen:jak chce to pomoże:)Ostatnio pomógł koledze tu na forum bo jak zaznaczył nie mógł patrzeć jak się męczy, a powiem ze to był tez amator:)
Mój budżet to 4500. Musi wystarczyć na aparat i obiektyw.

Czasami wzdycham do Zenita. Ja durna sprzedałam go z obiektywami... Brakuje mi pełnej klatki czasami. Ale pełnoklatkowe aparaty sa ponad moje możliwości . I z tym sie muszę pogodzic.

rostek andrzej
26-07-2015, 17:31
Mój budżet to 4500. Musi wystarczyć na aparat i obiektyw.


Powinno wystarczyć na używane canon 70d, obiektyw 70-200 L f4 bez is nie jest to co prawda f3,5 ale za to masz stałe światło w całym zakresie. No i wystarczy jeszcze na nowego canona 50 1.8 STM, to dosyć nowy obiektyw ale zbiera pozytywne recenzje i do portretu psiaków się nada, nawet tych czarnych jak szatany;)

Tom77
26-07-2015, 17:33
Chyba zaczynam Cię lubieć hahahaha


Poczekaj... Wyżej jest przecież napisane, że ja z teorią jestem na bakier ;) Mam w rekach aparat, przykładam wizjer do oka, palec sam leci i ustawia sobie i... zdjęcie jest :)
Ok. Przetrawie to. Tylko muszę sie skupić.
Choć to jest dziwne to musicie zrozumieć że aby zrobić zdjęcie nie trzeba wiedzieć co to otwieranie przysłony. Naprawde. Oczywiscie jak sie chce nauczyć profesjonalnego fotografowania i to w miare niecierpliwie to tak. Podziwiam pasjonatów bo sama jestem nieuleczalna w tej kwestii. Ale sam fakt robienia zdjęć nie zmusił mnie do nauki teorii. Po prostu to jest coś co mnie cieszy i relaksuje i jest dopełnieniem tego co kocham :) Uczę sie nieustannie ale na zasadzie prób i błędów przeglądajac zdjęcia. I to mnie cieszy. Niestety ale metoda prób i błędów jest w moim przypadku niemożliwa jezeli chodzi o zakup fotoaparatu. W lotka nie gram bo nie wierzę w wygraną, więc pozostaje mi zakup przemyślany ;) Zdjęć nie robie też cudnych. Zależy mi na ostrym uchwyceniu chwili. I kocham pewne odwzorowanie barw . I nie lubię lamp błyskowych i ustawień auto ( tych ostatnich nie wiem dlaczego- może z powodu staromodności właśnie? ).
Wiem że najlepze zdjęcia czarnuchów w ruchu wychodzą mi na niskim ISO, krótkim czasie i w piękną, słoneczna pogode. Na ISO 1600 w moim Canonie juz się nie da patrzec na zdjecia nawet bez ruchu. Jasny obiektyw dawał mi większe szanse na zrobienie dobrego zdjęcia przy gorszym oświetleniu dziennym- tego pewna jestem :)

Mój budżet to 4500. Musi wystarczyć na aparat i obiektyw.

Czasami wzdycham do Zenita. Ja durna sprzedałam go z obiektywami... Brakuje mi pełnej klatki czasami. Ale pełnoklatkowe aparaty sa ponad moje możliwości . I z tym sie muszę pogodzic.

Za 4500 masz 60D + 70-200 + 85 1,8. Jeżeli FF to 5D + 70-200 + 85 1,8 :)

rostek andrzej
26-07-2015, 17:41
Albo jeszcze taka opcja kupić niezmęczone body 40-50d albo 60d (choć tu trudniej będzie zmieścić się w budżecie)do tego 70-200 L f4 i np 15-85 szeroki kąt da Ci nowe, ciekawe możliwości fotografii psiaków z bliska.;)

Tom77
26-07-2015, 17:43
Albo jeszcze taka opcja kupić niezmęczone body 40-50d albo 60d (choć tu trudniej będzie zmieścić się w budżecie)do tego 70-200 L f4 i np 15-85 szeroki kąt da Ci nowe, ciekawe możliwości fotografii psiaków z bliska.;)

Nawet to chyba lepsza opcja

zdebik
26-07-2015, 17:55
Wsumie psy kolorowe ale tematyka podobna :)

Na dnie plecaka - Alicja Zmysłowska #8: https://youtu.be/gAjg5EdUICQ

GalaktycznyMuczaczo
26-07-2015, 18:08
Poczekaj... Wyżej jest przecież napisane, że ja z teorią jestem na bakier ;) Mam w rekach aparat, przykładam wizjer do oka, palec sam leci i ustawia sobie i... zdjęcie jest :)
bez wiedzy to mozesz pstrykac byle czym i wciąż bedziesz szukać problemu, na tym polega fotografia, aby swiadomie łączyć wiedzę techniczną oraz praktyczną, bez tego jestes albo wszystkowiedzącym teoretykiem albo praktykiem ze słabymi zdjęciami
[/QUOTE]


Ok. Przetrawie to. Tylko muszę sie skupić.
Choć to jest dziwne to musicie zrozumieć że aby zrobić zdjęcie nie trzeba wiedzieć co to otwieranie przysłony. Naprawde.

oczywiscie ze tak pytanie jak to zdjęcie bedzie wyglądac, moze wlasnie tak ze psy ktore fotografujesz są rozmazane albo te z czarna sierscia nie maja zadnej faktury


Zależy mi na ostrym uchwyceniu chwili. I kocham pewne odwzorowanie barw . I nie lubię lamp błyskowych i ustawień auto ( tych ostatnich nie wiem dlaczego- może z powodu staromodności właśnie? ).
wiedza techniczna oraz obróbka raw da ci wszystko czego trzeba nawet posiadajac 40D + kit :)



Wiem że najlepze zdjęcia czarnuchów w ruchu wychodzą mi na niskim ISO, krótkim czasie i w piękną, słoneczna pogode. Na ISO 1600 w moim Canonie juz się nie da patrzec na zdjecia nawet bez ruchu.
no to nie ustawiaj iso 1600 tylko max iso 800 albotakie ktore cie zadowala a reszte swiatła uzyskaj z innych rzeczy, czas otwarcia, przysłona...
raw i potem lekkie podbicie niedoswietlonego zdjęcia oraz odszumianie dadza tez duzo.



Jasny obiektyw dawał mi większe szanse na zrobienie dobrego zdjęcia przy gorszym oświetleniu dziennym- tego pewna jestem :)
Ale tez rozmywał tło i jezeli trafisz ostroscią na ucho psa to pysk nie ostry, zalezy jak go mocno otworzysz i jaka to ogniskowa :) ale w przypadku focenia dluzszym szkłem czyli cos na starcie 85/100mm to napewno GO będzie na tyle mała ze rozmyje duza czesc psa.


Teoretyzować mozna ile wlezie, ja jestem prostego zdania, masz wiedze praktyczna nie masz wiedzy technicznej, my mozemy ci doradzac i pisac ale bez tejze wiedzy nie jestes w stanie podjąć sensownej decyzji oraz nie jeses w stanie osiągnąć 100% jakości której oczekujesz od swoich zdjęć.

Tom77
26-07-2015, 18:12
Wsumie psy kolorowe ale tematyka podobna :)

Na dnie plecaka - Alicja Zmysłowska #8: https://youtu.be/gAjg5EdUICQ

Obejrzane z przyjemnością. Faktycznie temat czarnych psów nie został poruszony

Edyta
26-07-2015, 18:19
Za 4500 masz 60D + 70-200 + 85 1,8. Jeżeli FF to 5D + 70-200 + 85 1,8 :)
5D... Ceny są powalające mnie na kolana. Albo nawet poniżej poziomu ziemi ;)
60D idę obczytać :)

Albo jeszcze taka opcja kupić niezmęczone body 40-50d albo 60d (choć tu trudniej będzie zmieścić się w budżecie)do tego 70-200 L f4 i np 15-85 szeroki kąt da Ci nowe, ciekawe możliwości fotografii psiaków z bliska.;)
Jezeli do tej pory sie nie pogubiłam ( pozostawiam to Wam do oceny ;) ) to teraz zaczynam :)
Zaczyna mi dym uszami wychodzic :oops: Idę obczytać 40D i 50D do tego 60D i te obiektywy.

Ja mam takie "cusie"
https://www.youtube.com/watch?v=NsQPqcTJXy8

Najpierw miałam nowofundlandy. Tzn nadal jeszcze jest jedna starowinka. Czarne i gładkie i moje marne umiejętności. Wtedy zadna małpka nie była w stanie poradzić sobie z kontrastami. Gdy kupiłam Canona 400D nagle moje psy na zdjęciach miały uszy, nosy itd. Nawet zimą na śniegu :) Teraz mam inny problem. Moje psy mają sznurki. Te sznurki żyją podczas ruchu własnym życiem dodatkowo utrudniając wyostrzenie obrazu. Przy słabym oświetleniu aparat głupieje. Gdy przy niufach często stosowałam MF tak przy puli nie ma szans. W skrócie można rzec: Moja myśl jest szybsza od reakcji niufa ale nigdy nie dorówna szybkości puli ;)

Tom77
26-07-2015, 18:31
Obejrzałaś filmik " na dnie plecaka" ?
Wystarczy ci 6D i 85 1,8, bieda wersja to 5DMk1 + 85 1,8 w cenie 3tys. Zestaw za 3 tys bije na głowę te wszystkie cropy które ci chodzą po głowie, problemem będzie tylko AF. Jeżeli chcesz cropa to skup się na szkłach, wystarczy najtańsze body i za resztę szkło.

Edyta
26-07-2015, 18:33
bez wiedzy to mozesz pstrykac byle czym i wciąż bedziesz szukać problemu, na tym polega fotografia, aby swiadomie łączyć wiedzę techniczną oraz praktyczną, bez tego jestes albo wszystkowiedzącym teoretykiem albo praktykiem ze słabymi zdjęciami


oczywiscie ze tak pytanie jak to zdjęcie bedzie wyglądac, moze wlasnie tak ze psy ktore fotografujesz są rozmazane albo te z czarna sierscia nie maja zadnej faktury


wiedza techniczna oraz obróbka raw da ci wszystko czego trzeba nawet posiadajac 40D + kit :)


no to nie ustawiaj iso 1600 tylko max iso 800 albotakie ktore cie zadowala a reszte swiatła uzyskaj z innych rzeczy, czas otwarcia, przysłona...
raw i potem lekkie podbicie niedoswietlonego zdjęcia oraz odszumianie dadza tez duzo.


Ale tez rozmywał tło i jezeli trafisz ostroscią na ucho psa to pysk nie ostry, zalezy jak go mocno otworzysz i jaka to ogniskowa :) ale w przypadku focenia dluzszym szkłem czyli cos na starcie 85/100mm to napewno GO będzie na tyle mała ze rozmyje duza czesc psa.


Teoretyzować mozna ile wlezie, ja jestem prostego zdania, masz wiedze praktyczna nie masz wiedzy technicznej, my mozemy ci doradzac i pisac ale bez tejze wiedzy nie jestes w stanie podjąć sensownej decyzji oraz nie jeses w stanie osiągnąć 100% jakości której oczekujesz od swoich zdjęć.[/QUOTE]
Masz rację. Ale dzieki temu co piszecie osiągnę maksimum tego co pragnę uzyskać.
Pisałam już że moje zdjęcia nie muszą być technicznie cudne. Ma je być widać . Ich wyraz pyska, ruch łapy, piłkę w locie i psa do niej skaczącego. Każdy sznurek na psie czasami, a czasami sam pysk z rozytymi sznurkami dla ciekawszego zdjęcia. Rozmyte tło czasami tworzy ciekawy obraz.
RAW- to jest to czego postanowiłam sie nauczyć jakiś czas temu. I kiedy mnie jakieś choróbsko dopadnie i pójdę na L4 to powalczę z nauką. Inaczej nie mam szans ;)
Od zdjęć swoich nie oczekuję na pewno tyle co Wy tutaj. Pragne tylko uchwycić czytelnie tą chwilkę ulotną. A że przy okazji pobawić się lubię to raczej nie jest zbrodnia ;)

Dodam, że bawiłam sie wypasioną hybrydą znajomej. Fajne toto, ale ...za mądre... Chciałam to kupić bo fajne foty. Ale nie sprawiała mi ta hybryda tej radości jaką mama nawet focąc moim starociem.

--- Kolejny post ---


Obejrzałaś filmik " na dnie plecaka" ?
Wystarczy ci 6D i 85 1,8, bieda wersja to 5DMk1 + 85 1,8 w cenie 3tys. Zestaw za 3 tys bije na głowę te wszystkie cropy które ci chodzą po głowie, problemem będzie tylko AF. Jeżeli chcesz cropa to skup się na szkłach, wystarczy najtańsze body i za resztę szkło.
Obejrzałam- to dobre określenie. Kompa mam w pokoju mamy a ona teraz śpi. Muszę poczekać na głos ... Ok?

jaś
26-07-2015, 18:38
Choć to jest dziwne to musicie zrozumieć że aby zrobić zdjęcie nie trzeba wiedzieć co to otwieranie przysłony. Naprawde. Oczywiscie jak sie chce nauczyć profesjonalnego fotografowania i to w miare niecierpliwie to tak. Podziwiam pasjonatów bo sama jestem nieuleczalna w tej kwestii. Ale sam fakt robienia zdjęć nie zmusił mnie do nauki teorii. Po prostu to jest coś co mnie cieszy i relaksuje i jest dopełnieniem tego co kocham :) Uczę sie nieustannie ale na zasadzie prób i błędów przeglądajac zdjęcia. I to mnie cieszy.

Czasami wzdycham do Zenita. Ja durna sprzedałam go z obiektywami... Brakuje mi pełnej klatki czasami. Ale pełnoklatkowe aparaty sa ponad moje możliwości . I z tym sie muszę pogodzic.

Te dwie wypowiedzi są ze sobą sprzeczne, też miałem zenita, żeby focić zenitem trzeba mieć te minimum wiedzy jak pokręcić przysłoną i czasem żeby się dobrze naświetliło - ten aparat działa tylko w tak mitologizowanym przez cyfrowe dzieci (czasem też przez dinozaury) trybie M (trzeba sobie samemu ustawić przysłonę i czas). I nie warto tak żałować - zenita z obiektywem można kupić za grosze, tylko po co - zastanawiam się co w tej zenitowej pełnej klatce było takiego dobrego, używałem parę lat, potem używałem innych analogowych korpusów (wiele lat) i były znacznie lepsze, nawet teraz zdarza mi się zrobić coś analogiem i wywołać własnymi rękami czarno białą kliszę.

70D to pewnie wystarczający aparat dla każdego amatora i pewnie prawie wszystkich zawodowców na forum :mrgreen: aparaty cyfrowe są coraz lepsze to co dawniej było w profesjonalnych modelach przesuwa się do amatorskich.

Jeśli chodzi o naukę to najlepiej uczyć się na cudzych błędach lub od jakiegoś nauczyciela, nikon prowadzi portal Szeroki Kadr można poczytać (w tajemnicy powiem że Nikony działają tak samo jak Canony więc można czytać Szeroki Kadr). Wrzucam link do poradnika, nie wiem jak określić stopień zaawansowania poradnika ale jak czytam wypowiedzi to określiłbym go jako zaawansowany :mrgreen: po 10 minutach można ogarnąć co do czego służy, a po kolejnej pół godzinie i paru powtórkach przyswoić sobie ten podstawowy materiał:
Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] | Fotoblogia.pl (http://fotoblogia.pl/7327,trojkat-ekspozycji-jak-go-rozumiec-poradnik)
to sposób znacznie lepszy niż metoda prób i błędów.
polecam również książkę Bryana Petersona Ekspozycja bez tajemnic, książka trochę amerykańska ale to gwarantuje że każdy jest w stanie ją przeczytać i przyswoić nawet jak nie rozumie jaki sens mają czynności które wykonuje.

Edyta
26-07-2015, 18:49
Te dwie wypowiedzi są ze sobą sprzeczne, też miałem zenita, żeby focić zenitem trzeba mieć te minimum wiedzy jak pokręcić przysłoną i czasem żeby się dobrze naświetliło - ten aparat działa tylko w tak mitologizowanym przez cyfrowe dzieci (czasem też przez dinozaury) trybie M (trzeba sobie samemu ustawić przysłonę i czas). I nie warto tak żałować - zenita z obiektywem można kupić za grosze, tylko po co - zastanawiam się co w tej zenitowej pełnej klatce było takiego dobrego, używałem parę lat, potem używałem innych analogowych korpusów (wiele lat) i były znacznie lepsze, nawet teraz zdarza mi się zrobić coś analogiem i wywołać własnymi rękami czarno białą kliszę.

70D to pewnie wystarczający aparat dla każdego amatora i pewnie prawie wszystkich zawodowców na forum :mrgreen: aparaty cyfrowe są coraz lepsze to co dawniej było w profesjonalnych modelach przesuwa się do amatorskich.

Jeśli chodzi o naukę to najlepiej uczyć się na cudzych błędach lub od jakiegoś nauczyciela, nikon prowadzi portal Szeroki Kadr można poczytać (w tajemnicy powiem że Nikony działają tak samo jak Canony więc można czytać Szeroki Kadr). Wrzucam link do poradnika, nie wiem jak określić stopień zaawansowania poradnika ale jak czytam wypowiedzi to określiłbym go jako zaawansowany :mrgreen: po 10 minutach można ogarnąć co do czego służy, a po kolejnej pół godzinie i paru powtórkach przyswoić sobie ten podstawowy materiał:
Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] | Fotoblogia.pl (http://fotoblogia.pl/7327,trojkat-ekspozycji-jak-go-rozumiec-poradnik)
to sposób znacznie lepszy niż metoda prób i błędów.
polecam również książkę Bryana Petersona Ekspozycja bez tajemnic, książka trochę amerykańska ale to gwarantuje że każdy jest w stanie ją przeczytać i przyswoić nawet jak nie rozumie jaki sens mają czynności które wykonuje.
Dziękuję.
Metody prób i błędów przy lustrzance cyfrowej są cudowną rzeczą :) Naprawdę ;) Oglądajac moje zdjęcia czasami dostaję ataku śmiechu widzac jak bez zastanowienia pokierowałam zdjeciem ;) To też może bawić.


Oglądam filmik z głosem :) Teraz jest ciekawiej :) Dzieki za niego bo choć w życiu nie będę robić tak cudnych zdjęć jak Alicja to wiele podobieństw widzę. Plecak pełen różnych rzeczy. Brakuje u niej w nim miseczki i wody. Podkładki pod kolana nie mam, ale dobry pomysł. Najczęściej z łąk wracam w stanie...hym.... Słyne na wsi z tego ze w jedna stronę idę czysta a wracam brudna. Nie należę do ludzi przejmujących się tym drugim ;) Często leżakuję w błocie nawet nie zauwazając tego. To choroba chyba?
Alicja jest bardzo ambitna. Podziwiam ją. Jednak mną tak fotografia nie zawładnie nigdy. Chociaż kto wie? Nauczyłam się że nigdy nie należy mówić " nigdy".
Powiedziała coś co w sumie jest oczywiste dla mnie, ale nie uswiadamiałam sobie tego.

jaś
26-07-2015, 19:09
Nie oglądaj filmików - nie na taki prosty temat, filmiki są zwykle ogłupiające (wyjąwszy te na tematy trudniejsze) - trzeba przeczytać ze zrozumieniem, filmiku z Alicją nie widziałem więc nie wiem o czym mowa, link był do artykułu, artykuł ma obrazki więc jest łatwiej.
W lustrzance cyfrowej próby prawie nic nie kosztują, nie wracaj do zenita bo pójdziesz z torbami :mrgreen:, a ogólnie to warto wiedzieć co się robi - to wszystko (i wiele innych rzeczy) zostało już (dawno) wymyślone - nie dostaniesz nobla za wymyślanie tego co zostało już wymyślone trzeba poznać podstawy i wymyślić coś nowego.

Edyta
26-07-2015, 19:10
Trójkąt ekspozycji w fotografii - jak go rozumieć? [poradnik] | Fotoblogia.pl (http://fotoblogia.pl/7327,trojkat-ekspozycji-jak-go-rozumiec-poradnik)

Super link! Mam co w nocy czytać i trawić :)

Edit: Hahaha przeciez tam są oczywiste rzeczy tylko NAZWANE hahaha

Przepraszam że ja tak ma raty odpowiadam ale mimo iż bardzo Was szanuję to muszę "odskakiwać" i "doskakiwać" do komputera.

Tom77
26-07-2015, 19:31
Nie oglądaj filmików - nie na taki prosty temat, filmiki są zwykle ogłupiające (wyjąwszy te na tematy trudniejsze) - trzeba przeczytać ze zrozumieniem, filmiku z Alicją nie widziałem więc nie wiem o czym mowa, link był do artykułu, artykuł ma obrazki więc jest łatwiej.
W lustrzance cyfrowej próby prawie nic nie kosztują, nie wracaj do zenita bo pójdziesz z torbami :mrgreen:, a ogólnie to warto wiedzieć co się robi - to wszystko (i wiele innych rzeczy) zostało już (dawno) wymyślone - nie dostaniesz nobla za wymyślanie tego co zostało już wymyślone trzeba poznać podstawy i wymyślić coś nowego.

Nie widziałem filmu, nie wiem o czym mowa ale nie oglądaj :)

rostek andrzej
26-07-2015, 20:11
W sumie aparat aparatem. Jeśli nie zamierzasz kupować pełnej klatki, to zaryzykuję, że aparaty, czy to 40 czy 50 czy 60 a nawet 70d dadzą Ci podobny efekt. Jeśli jesteś staromodna i nie interesują Cię "bajery" to wszystkie te aparaty mają szybki i dobry autofokus są szybkostrzelne, robią około 6-7 klatek na sekundę i z całą pewnością dadzą Ci duży przeskok jakościowy wobec Twojego canona 400d.Wszystkie będą również dobrym wyborem do fotografii psiaków w ruchu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w obiektywy stąd moja propozycja 15-85 i 70-200 f4 L.

Edyta
26-07-2015, 20:21
Canon EOS 40d + Tamron 17-50 F/2.8 (5550122919) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/canon-eos-40d-tamron-17-50-f-2-8-i5550122919.html)
Takie coś znalazłam. Ale używki nie kupię od nieznajomej osoby. Ma mi słuzyć lata.
Cena jest taka fajna, że ciągnie :)

Namięszaliscie mi w głowie hahahaha. Ale dobrze. Z waskiego horyzontu wychodze na świat ;) Dziękuję.

Przemek_PC
26-07-2015, 20:23
Powtarzam, jesli szybki AF to tylko 1D. A do tego w gratisie 8 klatek na sekunde. Jest pozniej z czego wybierac kadry.

Edyta
26-07-2015, 20:30
Powtarzam, jesli szybki AF to tylko 1D. A do tego w gratisie 8 klatek na sekunde. Jest pozniej z czego wybierac kadry.
A ja powtarzam- nie stać mnie na 1D- niestety. Jak sie nie ma co sie lubi to się lubi to, na co człowieka stać ;)

pan.kolega
26-07-2015, 20:52
Edyto, zadajac pytania z prośba o rady na forum muszisz uzbroić się w gruba skórę i ignorować zaczepki sfrustrowanych użytkowników, którzy tylko czekaja na taka okazję. Usłyszysz, że w ogóle nie powinnaś zabierać cennego miejsca swoim banalnym problemem, a jednocześnie wyprodukuja w kilka godzin 50 postów w Twoim watku, na forum gdzie czasem pojawia się kilka postów dziennie. :lol:

Jedno musisz zrozumieć - Canon jak i inne firmy w branży nie jest frajerem i nie da Ci nic za darmo. Zwłaszcza, że chcesz tego, co jest istota tej technologii (fotografii cyfrowej) i na czym Canon zarabia pieniażki.

Szybkość, niskie szumy, wysoka światłoczułość, szeroki zakres tonalny - to właśnie to, za co się płaci. Jeśli wydasz mało pieniędzy, to dostaniesz prawie to samo, co już miałaś, tylko miejmy nadzieję, sprawne. Tanie obiektywy nie sa do dali, szybkie i jasne, kropka. Obiektywy inne niż Canon zwłaszcza niedrogie, gorzej (wolniej, z błędami) współpracuja w zakresie AF. Szumy w aparatach formatu "niepełnoklatkowego" poprawiaja się powoli. Korpusy od 550d i nowsze maja lepsze odszumianie niż wszystko do 500d włacznie. AF w aparatach xxxd jest zauważalnie lepszy tylko w nowszych modelach. 60d, 70d maja całkiem niezły AF, ale z tanim ciemnym zoomem w pochmurny dzień nie mówiac o wnętrzach cudów nie będzie. O wiele optymistyczniej i lżej w plecaku to wyglada z krótkimi stałkami.

Skoro narzekasz na szumy, i wolny AF to najtaniej prawdziwa różnicę zrobi 6d plus 70-200/4. Ale to już dosyć ciężkie. Tak samo bardziej uniwersalnie 24-105/4. Za mniej będzie gorzej, ale schodzimy do 55-250mm, 70d, 60d, 600-7xxd i wreszcie itd.

Podsumowanie: tanio przy odrobinie starań i wytrwałości można robić świetne zdjęcia, (może 2 dziennie a nie 20 czy 200) ale szybkiego AF do ruchu i małych szumów w ciemnosciach tanio nie ma.

--- Kolejny post ---


Powtarzam, jesli szybki AF to tylko 1D. A do tego w gratisie 8 klatek na sekunde. Jest pozniej z czego wybierac kadry.
To oczywiste, ale nie na temat. Może spróbujesz poradzić w jakimś innym watku?:roll:

Edyta
26-07-2015, 21:35
Edyto, zadajac pytania z prośba o rady na forum muszisz uzbroić się w gruba skórę i ignorować zaczepki sfrustrowanych użytkowników, którzy tylko czekaja na taka okazję. Usłyszysz, że w ogóle nie powinnaś zabierać cennego miejsca swoim banalnym problemem, a jednocześnie wyprodukuja w kilka godzin 50 postów w Twoim watku, na forum gdzie czasem pojawia się kilka postów dziennie. :lol:
Dosdkonale to wiem :) Kiedyś- dawno temu- zarejestrowałam sie na forum Canona ( może i było to to forum nawet? ), ale wtedy moja skóra była cieńsza ;) Chciałam sie czegoś nauczyć, dowiedzieć ale mnie potraktowana jak idiotkę i zwiałam z podkulonym ogonem ;) Mineło sporo lat, sporo kopniaków i nie tak łatwo się mnie pozbyć ;) Moje poczucie humoru też ewoluowało ;)


Jedno musisz zrozumieć - Canon jak i inne firmy w branży nie jest frajerem i nie da Ci nic za darmo. Zwłaszcza, że chcesz tego, co jest istota tej technologii (fotografii cyfrowej) i na czym Canon zarabia pieniażki.
To ze frajerami jesteśmy my- kupujący- wiem od bardzo dawna ;)


Szybkość, niskie szumy, wysoka światłoczułość, szeroki zakres tonalny - to właśnie to, za co się płaci. Jeśli wydasz mało pieniędzy, to dostaniesz prawie to samo, co już miałaś, tylko miejmy nadzieję, sprawne. Tanie obiektywy nie sa do dali, szybkie i jasne, kropka. Obiektywy inne niż Canon zwłaszcza niedrogie, gorzej (wolniej, z błędami) współpracuja w zakresie AF. Szumy w aparatach formatu "niepełnoklatkowego" poprawiaja się powoli. Korpusy od 550d i nowsze maja lepsze odszumianie niż wszystko do 500d włacznie. AF w aparatach xxxd jest zauważalnie lepszy tylko w nowszych modelach. 60d, 70d maja całkiem niezły AF, ale z tanim ciemnym zoomem w pochmurny dzień nie mówiac o wnętrzach cudów nie będzie. O wiele optymistyczniej i lżej w plecaku to wyglada z krótkimi stałkami.
Tak. Najchętniej kupiłabym jasną Lkę ale to dopiero za jakieś trzy lata. Stałkę mam zamiar. Tanią, niby bylejaka ale zaprzyjaźniłam sie z tym czymś przez godzine ;) Czyli Canon 50mm f/1,8. Stać mnie na to ;) Chyba...Bo poprzeczka ceny aparatu zaczyna być niepokojąco wysoka...


Skoro narzekasz na szumy, i wolny AF to najtaniej prawdziwa różnicę zrobi 6d plus 70-200/4. Ale to już dosyć ciężkie. Tak samo bardziej uniwersalnie 24-105/4. Za mniej będzie gorzej, ale schodzimy do 55-250mm, 70d, 60d, 600-7xxd i wreszcie itd.
Za ciężkie. Moja kieszeń nie udźwignie.
A tak na marginesie chyba i moja szyja na spacerach też miałaby problem ;)



Podsumowanie: tanio przy odrobinie starań i wytrwałości można robić świetne zdjęcia, (może 2 dziennie a nie 20 czy 200) ale szybkiego AF do ruchu i małych szumów w ciemnosciach tanio nie ma.
Nie w ciemnościach całkiem. W pochmurny, zwyczajny polski dzień. Taki, jakich mamy większość tutaj ;)

No wiem- nie myślałeś o nocy ale lubię sobie popisać jak mogę ;)


--- Kolejny post ---


To oczywiste, ale nie na temat. Może spróbujesz poradzić w jakimś innym watku?:roll:

Coś też nie na temat. Zdumiewa mnie fakt wsadzenia w lustrzankę kamery. Naprawdę!

italy
26-07-2015, 22:03
Jednego mogę Ci Edyto pogratulować :) w kilkanaście godzin na Twój wątek -50 postów :shock: a gdzie tu do zakończenia :mrgreen:

Edyta
26-07-2015, 22:15
Jednego mogę Ci Edyto pogratulować :) w kilkanaście godzin na Twój wątek -50 postów :shock: a gdzie tu do zakończenia :mrgreen:
Naprawdę tyle? Czytając po prostu linki czy tematy w życiu bym nie dowiedziała sie tyle co w tej wymianie zdań :) I to jest najciekawszy sposób nabywania wiedzy. I taką wiedzę pamięta sie wiele lat :)
A może to dlatego że ja sie nie wstydze napisać że czegoś nie wiem? Nie udaję że jestem kimś innym?

;)

Przemek_PC
26-07-2015, 22:19
Co niby nie na temat jesli chodzi o 1D? 1D nawet w wersji II zjada pod wzgledem AF i szybkostrzelnosci wszystkie wymienione w tym watku aparaty a kosztuje mniej od wszystkich nowych xxxD. No wiec co niby nie na temat?

Edyta
26-07-2015, 22:42
Nie na temat, bo jednak to już sa za wysokie progi na moje nogi. Chyba o to chodziło koledze. I uważam że ma racje.

jaś
26-07-2015, 22:46
Za ciężkie. Moja kieszeń nie udźwignie.
A tak na marginesie chyba i moja szyja na spacerach też miałaby problem ;)


szyja da radę
6D - 755 gramów, 144,5 x 110,5 x 71,2
70D - 755 gramów, 139,0 x 104,3 x 78,5 mm
ale jeśli budżetu nie da się naciągnąć to nie warto - zwykle potrzebujemy jeszcze całej kupy dupereli których nigdy nie wliczamy do budżetu, nie jestem pewien jak to się spisuje na ruchomych celach jak już dojadę do tego władysławowa to spróbuję na tym UFO co go astf (we władyslawowie) sfocił, UFO szybko lata to będzie dobry test, a jak nie będzie ufo to na mewach i się wypowiem - mewy są co prawda białe a nie czarne ale może będą kormorany :mrgreen:.

Edyta
26-07-2015, 23:11
szyja da radę
6D - 755 gramów, 144,5 x 110,5 x 71,2
70D - 755 gramów, 139,0 x 104,3 x 78,5 mm
ale jeśli budżetu nie da się naciągnąć to nie warto - zwykle potrzebujemy jeszcze całej kupy dupereli których nigdy nie wliczamy do budżetu, nie jestem pewien jak to się spisuje na ruchomych celach jak już dojadę do tego władysławowa to spróbuję na tym UFO co go astf (we władyslawowie) sfocił, UFO szybko lata to będzie dobry test, a jak nie będzie ufo to na mewach i się wypowiem - mewy są co prawda białe a nie czarne ale może będą kormorany :mrgreen:.
Budżet nie da rady a nawet gdyby dał, to chyba dla mnie nie warto go naciągać ;) To byłby już lans ;)
Kormoranów w zatoce Gdańskiej jest masa ;) Polecam wycieczkę. A i jakiś czarny pies tam pewnie sie znajdzie. Nie wiem tylko czy będzie ruchomym celem. Moja Zdzira ( imię suki :P ) potrafi wyprzedzić piłeczke do tenisa i złapać ją w locie będąc juz przed nią. Codziennie zadziwia mnie jej szybkość...
O UFO czytałam hahaha. Swoją droga kilka lat temu po oim niebie bardzo szybko poruszały sie jakieś świetlne trzy punkty. Mamy niedaleko lotnisko i na pewno nie był to samolot. Dziwne tobyło i potem szukałam czegos podobnego na necie i nieustannie wychodziło mi UFO chociaż nie podpowiadałam wujaszkowi google tego ;)

Duperele muszą być. Statyw mam. Ale potrzebna mi będzie szybka karta pamięci ( jaka najlepiej w rozsądnej cenie? ) bo te co mam są juz stare. Czas na większe pojemności ;) Zapasowa bateria, filtr UV ( przydaje sie choćby do ochrony szkiełka ;) ) i jeszcze trochę rzeczy które wyjdą " w praniu".



Ja sie zastrzelę. Za taką kase kupiłabym nowe meble do salonu. Ale czy miałabym z tego tyle radości? W życiu! Raz sie żyje!

jaś
26-07-2015, 23:39
To gdzie konkretnie mam jechać na te kormorany?

E tam chyba rzucaną ręką, grałem kiedyś maniakalnie w tenisa - i nie widzę szans aby coś dogoniło piłeczkę uderzoną rakietą może jakiś chart (albo lepiej gepard ale to koty są) ale wątpię musiałby biec zanim uderzę, piłeczki umiejętnie uderzone lecą bardzo szybko.

Co do UV to są dwie szkoły ja jestem z tej drugiej - mam oczywiście filtr uv ale leży na półce, do władysławowa zabiorę ale jestem pewien że będzie tylko miejsce w torbie zajmował. filtry uv przydają się jako nośnik do wazeliny :mrgreen: jak się chce fajne rozmazane zdjęcia zrobić, poza tym mają niewiele zastosowań :mrgreen:

Edyta
27-07-2015, 00:06
To gdzie konkretnie mam jechać na te kormorany?

E tam chyba rzucaną ręką, grałem kiedyś maniakalnie w tenisa - i nie widzę szans aby coś dogoniło piłeczkę uderzoną rakietą może jakiś chart (albo lepiej gepard ale to koty są) ale wątpię musiałby biec zanim uderzę, piłeczki umiejętnie uderzone lecą bardzo szybko.

Co do UV to są dwie szkoły ja jestem z tej drugiej - mam oczywiście filtr uv ale leży na półce, do władysławowa zabiorę ale jestem pewien że będzie tylko miejsce w torbie zajmował. filtry uv przydają się jako nośnik do wazeliny :mrgreen: jak się chce fajne rozmazane zdjęcia zrobić, poza tym mają niewiele zastosowań :mrgreen:
Na kormorany polecam zatokę i Mewią Łache. Na tej ostatniej znajdziesz też foki ;)
Filtr jest super jak sie poniewierasz z aparatem po piachu lub błocie. No i te nosy psie ;) Psy mają to do siebie że jak schodzisz z twarzą do ich wysokości to za kilka sekund nos masz w obiektywie a potem okazuje sie że z aparatu kapią gluty ;)
Piłeczka oczywiście że rzucona ręką. Ale spróbuj taką dogonić i przegonić jednoczesnie skacząc do góry i wyginajac ciało.

pan.kolega
27-07-2015, 03:08
Co niby nie na temat jesli chodzi o 1D? 1D nawet w wersji II zjada pod wzgledem AF i szybkostrzelnosci wszystkie wymienione w tym watku aparaty a kosztuje mniej od wszystkich nowych xxxD. No wiec co niby nie na temat?

Głównie chodzi o to, że ten korpus waży półtora kilograma z bateria. Za ten kłopot owszem, jest szybkostrzelny, ale już wyższe ISO sa małolepsze i kończą sie na 3200 chyba, bo redukcja szumów jest starodawna.

Na podstawie tego, co wątktwórczyni mówi, prawdopoobieństwo, że nabędzie tego klocka jst znikome Miska dla psa,woda jedzenie w plecaku i jeszcze zagrypiony 1.5 kg aparat z odpowiednią elką?

Przemek_PC
27-07-2015, 10:17
No to rzeczywiscie lepiej mniejszy, lzejszy korpus ktorego AF kiedys tam moze sie wyrobi zeby zdjecie czarnego a wiec malokontrastowego psa bylo ostre.

becekpl
27-07-2015, 10:24
w sumie to dziwne ze do tej pory producenci nie znakują towaru
powinien byc opis typu-do portretu i jasnych psów albo ślub w kościele i dzieci w ruchu ale małe itp itd
polowa użytkowników w końcu miała by czarno na białym(canon) albo biało na zółtym(nikon)lub w innym kolorze co kupić i do czego
a i zielony kwadracik powinien się nazywać "amateur mode", wszak lepiej brzmi niż automat

Przemek_PC
27-07-2015, 10:45
W kompakcie Sony HX50 sa specjalne programy do fotografowania zwierzat, jedzenia i jeszcze kilka innych wiec cos takiego juz jest tylko jak zwykle Canon zacofany.

becekpl
27-07-2015, 11:01
na stronie canon.com powinny być gotowe programy do wgrania -jak dla DLO wzorce obiektywow
wybierasz co chcesz focic zgrywasz na aparat i masz
jeszcze dużo przed nami

Przemek_PC
27-07-2015, 11:21
Mysle ze wszystko jest juz opracowane tylko Canon dziala na zasadzie - spadla sprzedaz? Nie? To sprzedajemy dalej to samo. Jednak spadla? Ok, dolozmy ten ficzer opracowany piec lat temu. Mozna sie smiac z kompaktow ale sa to w tej chwili najbardziej zaawansowane pod wzgledem przetwarzania (nie jakosci) obrazu. O ile o przydatnosci funkcji typu wykrywanie usmiechu a nawet jego intensywnosci mozna dyskutowac to ostrzezenie o zamknietych oczach na zdjeciu jest juz nieglupie.

Edyta
27-07-2015, 11:55
Dzień Dobry poniedziałkowo. Jeszcze tydzień pracy i urlop :)

Rozumiem, że trwalszy jest 70D od 750D? A jak z jego odpornością na warunki atmosferyczne?

Znalazłam coś takiego: NOWA LUSTRZANKA CYFROWA CANON EOS 70D BODY (5548128593) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/nowa-lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-70d-body-i5548128593.html)
Tylko jak z gwarancją? Bo nic nie pisze o niej. To chyba aparat od osoby prywatnej?

zdebik
27-07-2015, 12:18
Kupujac drogi sprzet, zawsze robie to w renomowanych sklepach. Mniej potem siwych wlosow w razie problemow. Czasem 50zl wiecej moze oznaczac taniej ;)

Leon007
27-07-2015, 12:26
Edyto, nie wiem jak się posługujesz angielskim, ale jeśli tak, to zajrzyj na stronę dpreview.com. Znajdziesz na niej opisy wszystkich aparatów, a w znakomitej większości szczegółowe testy. Będziesz wiedzieć na przykład, czy korpus jest uszczelniony i jak, a także o innych użytkowych i technicznych właściwościach aparatu.

jaś
27-07-2015, 13:03
W kompakcie Sony HX50 sa specjalne programy do fotografowania zwierzat, jedzenia i jeszcze kilka innych wiec cos takiego juz jest tylko jak zwykle Canon zacofany.

trzeba się zdecydować albo się kupuje lustrzankę i ma minimalny poziom wiedzy pozwalający na użycie takiego urządzenia albo się kupuje małpę i nie trzeba nic wiedzieć, programy tematyczne i tym podobne bzdety zaśmiecają tylko kółko wyboru trybów - nigdy żadnego nie użyłem wolałbym np. dodatkowe U3 bo płacę za coś czego nie używam i nigdy nie użyję - niedługo będzie program do focenia czarnych kobiet z czarnym kotem i program do focenia czarnych kobiet z białym kotem :mrgreen: - jeśli ktoś ma wątpliwości czy jego umysł pozwoli ogarnąć ustawienia trzech prostych powiązanych ze sobą parametrów to niech kupuje małpę.

wykrywanie twarzy, uśmiechu itp działa na Live View ile osób używa lustrzanki w trybie LV, ja bardziej niż sporadycznie.

becekpl
27-07-2015, 13:09
o taka?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.explosion.com/wp-content/uploads/2015/04/Animals-taking-photos-11.jpg)

a moze lepiej kota, on rozgryzie kazdy program


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.explosion.com/wp-content/uploads/2015/04/Animals-Getting-Comfortable-With-Camera-Gear-5.jpg)

jaś
27-07-2015, 13:11
a nie mówiłem - małpa kadruje przez LV :mrgreen:

Kolekcjoner
27-07-2015, 13:26
Witaj Edyto :D. Mamy drugą Nowofunlandkę. Pierwsza niestety już po drugiej stronie :(. Także temat foto tych psów np. czarne na białym jest nam bliski :mrgreen:.
Co do kąśliwców nie przejmuj się w gruncie rzeczy tylko tak się droczą ale dowiesz się tu bardzo dużo.

BTW: oj jak mnie świeżbi palec żeby niektórym dać urlop, bo widzę że wznoszą się na szczyty sarkazmu 8-).

Edyta
27-07-2015, 18:43
Dziękuję bardzo :)

Przez moment zastanawiałam sie nad Canonem 7D. Bo znalazłam w rozsądnej cenie. Ale dzisiaj pojechałam do sklepu i wzięłam to do ręki. I jakoś tak.... 70D nie było. 750D leżał mi fajnie. Jaka jest różnica w wielkości i niuansach obudowy pomiędzy 70D a 750D?

p0m
27-07-2015, 18:57
nikt jeszcze nie zaproponował pełnej klatki?:twisted:

Edyta
27-07-2015, 19:17
Hahaha zaproponował, ale od razu z grubej rury - 1D hahahaha

DarekB
27-07-2015, 19:34
Pełna klatka to 1Ds, a nie 1D ;-)

RobertON
27-07-2015, 19:41
Jaka jest różnica w wielkości i niuansach obudowy pomiędzy 70D a 750D?

Nie tylko w obudowie. 70D to moim zdaniem, najlepsza lustrzanka dla zaawansowanego amatora z bardzo dobrym AF i świetnym LV.
O matrycy dual pixel nie wspomnę, tylko trochę kosztowna. Jest to klasa wyżej aniżeli 750D.

Porównanie:

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1766&add1=1967

Edyta
28-07-2015, 14:04
Szukałam takich porówniań i mnie wujek google nie znalazł. To niesprawiedliwe :) Wielkie dzieki za linka. Wczoraj na szybko poczytałam. Jak nakarmie mame to zaraz usiadę do wnikliwej lektury. Bo pośpiech jest dobry przy łapaniu uch ;)

Pozdrawiam i Wszystkim życzę miłego dnia :)
Edyta

Edyta
28-07-2015, 14:52
Po przeczytaniu wszystkiego mam ochote kupić Nikona hahahahaha.

zdebik
28-07-2015, 15:30
Kup hahahaha

pan.kolega
28-07-2015, 18:34
Nikon może mieć sens, jeżeli głównym problemem jest optymalne odwzorowanie czarnych psów w ruchu. Skoro Nikon ma lepszy zakres tonalny o ponad 2 stopy, to można naświetlać choćby tylko dwa razy krócej i ciagle uzyskać więcej szczegółów na psie niż w Canonie plus nieprześwietlone tło. Przynajmniej na niskich ISO. Czyli tak jakby mieć obiektyw o co najmniej 1 stop jaśniejszy.
Minusem jest nowy system do przyzwyczajenia się.

jaś
28-07-2015, 20:57
+1 do tego co pisze pan.kolega nikon to jakaś wersja do do wzięcia pod rozwagę szczególnie przy cropie ich matryce chyba tak nie odstają DRem jak canonowe cropy (przykłady wyciągania z cieni w nikonie zawsze wyglądają imponująco), ale nie mam doświadczeń używałem parę razy D700 miałem w ręce D5000 i D300s i raz bawiłem się D600 bo się przymierzałem do zakupu ale w końcu z tego nic nie wyszło. czy będzie lepszy pod względem AF od 70D pojęcia nie mam, a na koniec powiem herezję - wolę ciepłą kolorystykę canona :mrgreen: ale to nie powinno być decydujące bo to herezja i ponoć kolorystkę można zwalczyć (tylko ja nie lubię walczyć przy każdym zdjęciu)

Edyta
29-07-2015, 13:48
No właśnie. Każdy ma jakiś tam styl swój. Nawet ja ;) I uwielbiam tą ciepłą kolorystyke. Znajomi mają Nikony i ich zdjęcia od razu można odróżnić.
Nie. Canon i koniec ;)

Tom77
30-07-2015, 21:09
No właśnie. Każdy ma jakiś tam styl swój. Nawet ja ;) I uwielbiam tą ciepłą kolorystyke. Znajomi mają Nikony i ich zdjęcia od razu można odróżnić.
Nie. Canon i koniec ;)

Obojętnie jaki system, kup dobre szkło i jakiekolwiek body za resztę. No chyba że FF, wtedy FF + reszta kasy na jakiekolwiek szkło :)

Edyta
01-08-2015, 23:00
Dzień Dobry.
Właśnie to mnie rozdziera. Lepiej zainwestować w lepszy aparat czy lepiej aparat gorszy klasą a zainwestować w szkło?

Z powodu natłoku zajęć nie mam kiedy podjechać do sklepu ( no bo wiecie.... tam sie spedza z aparatami dłużej niż chwilę ;) ). Muszę najpierw potrzymać, popróbować ;) Nie te czasy aby kota w worku brać :mrgreen:

max5
01-08-2015, 23:25
może ktoś z kolegów mieszka nie daleko i akurat ma coś do potrzymania ;) z tego co jest w kręgu zainteresowań oczywiście, sklep i sprzedawca to presja a tak można na spokojnie

Edyta
02-08-2015, 22:43
Z tego co widzę nie ma tutaj nikogo w pobliżu. W sklepie presji nie ma. Przynajmniej ja nigdy nie pozwoliłam na nią ;) Na dodatek w fajnych, niedużych sklepikach najczęściej nie ma ludzi i można się do woli pobawić sprzętem :) Mój mąż unika jak ognia przechodzenia ze mną w pobliżu takich miejsc ;)

GalaktycznyMuczaczo
02-08-2015, 23:03
Z tego co widzę nie ma tutaj nikogo w pobliżu. W sklepie presji nie ma. Przynajmniej ja nigdy nie pozwoliłam na nią ;) Na dodatek w fajnych, niedużych sklepikach najczęściej nie ma ludzi i można się do woli pobawić sprzętem :) Mój mąż unika jak ognia przechodzenia ze mną w pobliżu takich miejsc ;)

nie zdziw się jak sprzedawca powie ci ze aparaty posiadają żywotność migawki i klapanie zdjęć od tak w pewnym momencie się skonczy, chyba sama nie chciałąbyś potem kupić sprzęt z przebiegiem bóg wie jakim bo ktoś sobie "bawił się do woli" . Sam kilkukrotnie swojego czasu uprzedzałem klientów przed tym, jeżeli chcą przetestować aparat wystarczy kilka zdjęć, w przypadku checi zakupu samego body znacznie mniej. Jeżeli interesuje cie jak pracuje na wysokim iso itp itd masz sample .
Co do presji w sklepie niewiem o czym mówisz. sprzedawcy zatrudnieni przez sklepy (poza przedstawicielami w duzych sklepach typu MM) nie mają zdanej prowizji od sprzedaży :) taki mit wiec jezli trafiasz na zatrudnionego przez sklep sprzedawce raczej zadnej "presji" nie będzi wywierał

max5
02-08-2015, 23:06
Proponowałem koleżance 60D z przebiegiem 3800 klapnięć, ale jakoś nie jest specjalnie zainteresowana.

Edyta
02-08-2015, 23:46
nie zdziw się jak sprzedawca powie ci ze aparaty posiadają żywotność migawki i klapanie zdjęć od tak w pewnym momencie się skonczy, chyba sama nie chciałąbyś potem kupić sprzęt z przebiegiem bóg wie jakim bo ktoś sobie "bawił się do woli" . Sam kilkukrotnie swojego czasu uprzedzałem klientów przed tym, jeżeli chcą przetestować aparat wystarczy kilka zdjęć, w przypadku checi zakupu samego body znacznie mniej. Jeżeli interesuje cie jak pracuje na wysokim iso itp itd masz sample .
Co do presji w sklepie niewiem o czym mówisz. sprzedawcy zatrudnieni przez sklepy (poza przedstawicielami w duzych sklepach typu MM) nie mają zdanej prowizji od sprzedaży :) taki mit wiec jezli trafiasz na zatrudnionego przez sklep sprzedawce raczej zadnej "presji" nie będzi wywierał
To nie ja o presji napisałam.
Sprzedawcy aparatów w takich sklepach najczęściej niewiele wiedzą o sprzęcie. Moja wiedza jest nikła, ale i tak zdumiewa mnie czasami to co mówią ;) Dlatego nie udaję sie tam po poradę tylko tutaj ;)



Proponowałem koleżance 60D z przebiegiem 3800 klapnięć, ale jakoś nie jest specjalnie zainteresowana.
Kolezanka myśli ;) Nie wywieraj presji ;) Zakodowała i trawi ;) A że żmijowata to trawienie typowe jak u każdego węża :mrgreen:

GalaktycznyMuczaczo
03-08-2015, 00:51
Sprzedawcy aparatów w takich sklepach najczęściej niewiele wiedzą o sprzęcie.
zdziwiłabyś się :) mam bardzo wielu znajomych , swojego czasu kiedy zaczynałem własnie w sklepie typu MM i jeżdziło się na tzw "otwarcia" innych marketów sprzedawcy w działach foto w 90% byli to pasjonaci, niekoniecznie sprzętowi a fotograficzni. Osoby które mają duże pojęcie o fotografii ale niekoniecznie muszą być zboczeńcami sprzętowymi, więc ich odpowiedzi bardzo często są proste i zwięzłe. Jeżeli trafiłaś na osobe która mowi ci NIEIWIEM to juz co innego.

Niewiem skąd ten bum na to ze sprzedawca jest tym złym wciskaczem... Inaczej, zebysmy nie tylko bronili sprzedawca jest od sprzedaży a nie od indywidualnej porady każdemu strudzonemu wędrownikowi, których mają na codzień mase i pytają o wręcz podstawowe rzeczy :) . Idź do sklepu przestrzel body, co to da ... niewiem , w sumie moze tylko poczujesz jak lezy w łapie . Aparat wyczuwasz fotografując tydzień, dwa , miesiąc , rok... Wnioskując po twoich wypowiedziach, wiesz co to zdjęcia ale nie masz technicznej wiedzy na temat tego jak to działa i dlaczego tak jest a nie inaczej. Spoko nie neguje , jedynie stwierdzam fakt, ale z tą wiedzą też raczej w sklepie niczego nowego się nie dowiesz :)

Edyta
03-08-2015, 13:06
Widocznie chodzimy do różnych sklepów ;)

Oczywiscie ze nie poznam aparatu w ciągu 5-ciu zrobionych zdjęć. Ale to trzeba "poczuć". A ja jestem drobną istotą i nie mam zamiaru płakać biegając po terenie ze szkłam przy oku z powodu odpadania ręki. I nie o wagę tylko chodzi ale o sposób trzymania. To co Wam Panowie leży super w dłoni i nie sprawia problemów mnie- o połowę lżejszej osobie ( biorę pod uwagę statystycznego Polaka ;) ) - może sprawic duży problem niestety.

GalaktycznyMuczaczo
03-08-2015, 13:16
Widocznie chodzimy do różnych sklepów ;)

Oczywiscie ze nie poznam aparatu w ciągu 5-ciu zrobionych zdjęć. Ale to trzeba "poczuć". A ja jestem drobną istotą i nie mam zamiaru płakać biegając po terenie ze szkłam przy oku z powodu odpadania ręki. I nie o wagę tylko chodzi ale o sposób trzymania. To co Wam Panowie leży super w dłoni i nie sprawia problemów mnie- o połowę lżejszej osobie ( biorę pod uwagę statystycznego Polaka ;) ) - może sprawic duży problem niestety.

To aparat ma robic zdjęcia czy leżeć w dłoni :) ? Jeżeli to drugie to polecam bezlusterkowce Fuji xt10 Sony a7 fujix100t olympus omd tyle możliwości taka jakość a jakie rozmiary. Idealne na slitasne wypady :D

Edyta
03-08-2015, 19:43
Ja mam nim robić zdjęcia. A żeby to robić to mam go trzymać a nie próbować to robić ;)

zdebik
11-08-2015, 23:52
ja tam tez wybierałem na "dotyk" i szklarnie.

tomfoot
12-08-2015, 00:07
Edyta, Ty jeszcze tego aparatu nie kupiłas? Może lepiej wybierz sobie jakieś fajne buty?

Element7th
17-08-2015, 15:32
Tyle bicia piany na nic? :)

max5
19-08-2015, 22:57
Bo z dziewczynami nigdy nie wie oj nie wie się,
czy dobrze jest, czy może jest, może jest już źle:D

zdebik
20-08-2015, 01:56
Mi kupno aparatu zajęło rok. Gdy wybierałem w ofercie był 50d, ale w testach było cos o szumach i czymś tam jeszcze. W sumie z tych testów wynikało, że żaden aparat nie robi zdjęć :).

Po roku czasu kupiłem 60d ale już się nie skupiskiem nad tym ile ma szumu na ISO 10000 tylko czy szkła mi pasują, ergonomia i ogolnie system Canona.

Koleżance radze to samo, od tych testów głową boli, lepiej wziasc aparat i uczyć się niż gnic w necie i zawracać sobie głowę niepotrzebnym bzdurami.

Powodzenia.

GalaktycznyMuczaczo
20-08-2015, 04:13
to jak juz mowimy o sposobach, ja sprawdziłem na co mnie nie stać a potem to kupiłem :D

pan.kolega
20-08-2015, 05:08
Jak kto lubi szybko, to szybko, a jak ktoś woili powoli, to powoli. Aparat nie zajac.
Koleżanka już jednego Canona zajechała, potrzebuje nowego, a uczyć się musi może tylko - że użyję eufemizmu, (bo nie wypada) - entuzjazmu sprzętowego, żeby dorównać bywalcom.

To mi przypomina fragment z Archipelagu Gułag, kiedy Sołżenicyna eskortowali na Łubiankę agenci Smiersza. Siedzał w kiblu za potrzeba nr. 2, :shock: oni go poganiali, żeby kończył "bo u nas w Smierszu to idzie szybko". Na co Sołżenicyn: "A u nas powoli".
"A gdzie to tak 'u was'?"
"W Armii Czerwonej!"

No więc panowie, nie dostawajcie sraczki, może u koleżanki kupowanie idzie powoli jak w Armii Czerwonej. Co nagle to po diable.8-)

becekpl
20-08-2015, 10:28
e tam zaraz kupic
temat sie zaklada z nudow, na roznych forach
a moze kiedys w przyszlosci cos sie kupi
wazne by bylo pod kolor paznokci

Qbek
20-08-2015, 11:41
witam jestem nowy, zdaję sobie sprawę że pytań takich jak moje jest tu dużo, mimo wszystko proszę Was o pomoc. Planuję zrobić inwestycje w sprzęt i zacząć latać po ślubach, lub na początku chrzty komunie itp. Obecnie mam 600d i tanią stalke 50mm 1,8. Wiem że tym nic nie zwojuje ciekawego, chyba że body zostawić a kupić dobre szkla?. Co proponujecie ? Myślałem nad zestawem eos 6d plus lampa, plus 24/70 i 70/200 w plenerze. Całość by wyszła koło 13 tyś. Może ktoś z Was zaproponuje mi inny zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę

tomfoot
20-08-2015, 11:50
witam jestem nowy, zdaję sobie sprawę że pytań takich jak moje jest tu dużo, mimo wszystko proszę Was o pomoc. Planuję zrobić inwestycje w sprzęt i zacząć latać po ślubach, lub na początku chrzty komunie itp. Obecnie mam 600d i tanią stalke 50mm 1,8. Wiem że tym nic nie zwojuje ciekawego, chyba że body zostawić a kupić dobre szkla?. Co proponujecie ? Myślałem nad zestawem eos 6d plus lampa, plus 24/70 i 70/200 w plenerze. Całość by wyszła koło 13 tyś. Może ktoś z Was zaproponuje mi inny zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę

jeżeli planujesz zacząć latać po ślubach jak wyżej podajesz, to niezbędnym wydaje się przynajmniej zakup drona

GalaktycznyMuczaczo
20-08-2015, 11:52
witam jestem nowy, zdaję sobie sprawę że pytań takich jak moje jest tu dużo, mimo wszystko proszę Was o pomoc. Planuję zrobić inwestycje w sprzęt i zacząć latać po ślubach, lub na początku chrzty komunie itp. Obecnie mam 600d i tanią stalke 50mm 1,8. Wiem że tym nic nie zwojuje ciekawego, chyba że body zostawić a kupić dobre szkla?. Co proponujecie ? Myślałem nad zestawem eos 6d plus lampa, plus 24/70 i 70/200 w plenerze. Całość by wyszła koło 13 tyś. Może ktoś z Was zaproponuje mi inny zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę

nieweimy nic o twojej wiedzy i umiejetnosciach aczkolwiek nie o to pytasz chociaz chcac wejsc na rynek fotografii profesjonalnej myśle ze wiedza co powinieneś kupić to podstawa, jednakże skoro sam sie tym pałam to podpowiem ci. Zawsze miej backup,czyli 2x body 2x obiektyw 2x lampa 2x akumulatory itp. Jeżeli masz 13k to kup 2x6d + 35/2 i 50/1,8 albo zamiast 35/2 kup jakies starsze UWA, ja latałem z sigma 17-35 sporo czasu. Powinieneś zmieścić się w kosztach ale masz zapas, to jest tzw mus, nie wyobrażam sobie teraz isc na slub bez zapasowego sprzętu.

Qbek
20-08-2015, 12:50
nieweimy nic o twojej wiedzy i umiejetnosciach aczkolwiek nie o to pytasz chociaz chcac wejsc na rynek fotografii profesjonalnej myśle ze wiedza co powinieneś kupić to podstawa, jednakże skoro sam sie tym pałam to podpowiem ci. Zawsze miej backup,czyli 2x body 2x obiektyw 2x lampa 2x akumulatory itp. Jeżeli masz 13k to kup 2x6d + 35/2 i 50/1,8 albo zamiast 35/2 kup jakies starsze UWA, ja latałem z sigma 17-35 sporo czasu. Powinieneś zmieścić się w kosztach ale masz zapas, to jest tzw mus, nie wyobrażam sobie teraz isc na slub bez zapasowego sprzętu.

Moja wiedza hmmmm teoretyczna i praktyczna chyba ok...foty robię amatorsko i mam mgr grafik komputerowy więc to jakoś wymusza znajomość psc do ew obróbki zdjęć. Rezerwowe body .. Tu myślałem o 600 która mam...a może zamiast ślubow z grubej rury zacząć od chrztu....nie od razu Rzym zbudowano...? 6d jako ff styknie ? Jest to najtańsza opcja do zabawy z tymi tematami ? I lepiej iść w stalki wału plus 85 ? Czy tak jak wyżej pisałem ?

Kolego od drona... Jest już kupiony Ale nie mam 3 par rąk by robić zdjęcia wychodzącej pary z kościoła plus fajne ujęcie góry z drona.

GalaktycznyMuczaczo
20-08-2015, 13:13
Moja wiedza hmmmm teoretyczna i praktyczna chyba ok...foty robię amatorsko i mam mgr grafik komputerowy
To klienta nie interesuje jaka szkole skonczyles albo kursy :) liczą sie zdjęcia


Rezerwowe body .. Tu myślałem o 600 która mam...a może zamiast ślubow z grubej rury zacząć od chrztu....nie od razu Rzym zbudowano...?
a te 600d sprawdzałeś jak działa na iso 1600/3200?


6d jako ff styknie ?
może styknie może nie, sam sie przekonasz, dla mnie styka a czy tobie...


Jest to najtańsza opcja do zabawy z tymi tematami ?
Nie, z FF najtansza opcja od canoan to 5d pierwszej generacji.


I lepiej iść w stalki wału plus 85 ? Czy tak jak wyżej pisałem ?
Zależy jak wolisz pracować, myśle ze najlepiej mieć to i to



Kolego od drona... Jest już kupiony Ale nie mam 3 par rąk by robić zdjęcia wychodzącej pary z kościoła plus fajne ujęcie góry z drona.
Na slubie jak na wojnie 3 ręka to standard, nie jest to łatwa praca coby nie bylo.

Qbek
20-08-2015, 13:37
Oki dzięki za opowiedz Ale jest jak mówisz sam aparat i obiektyw zdjęć nie robią, a warsztaty mogą się przydać do zrobienia portfolio... Bo nikt w ciemno nowicjusza nie weźmie