PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy CANON AE1



Byniu klik klak kodak
21-07-2015, 19:28
Witam zaczyna sie wlasnie moja "zabawa" z fotografia z internetu pochlaniam wszelaka wiedze jaka tylko istnieje daną teorie pomalu zaczynam przekladac na praktyke odkopanym dziadkiem Canonem ae1 .Mam pytanie gdy robie zdjecia w wizjerze tego magicznego aparatu mam podglad do skali { 1,2 2 2.8 4 5.6 8 11 16 22} gdzie przy 5.6 posiadam zielona kropke a od 16 do 22 zaczyna sie czerwono w zależności od ustawienia przeslony i czasu naswietlania oraz iso wskazowka pokazuje rozne wartosci przy wartosciach przesadzonych czy w gore czy tez w dol miga czerwona dioda jakiego schematu sie trzymac i jak najlepiej trzymac nastawe danej wskazowki. I jeszcze jedno czy iso powinno byc ustawione do wartosci filmu i nie ruszane czy mozna je przestawiac zeby skrocic czas naswietlania Dziekuje za wyrozumialosc i prosze o zrorumienie nowicjusza ktory zaczyna przygode z lustrem pozdrawiam

jelcyk
23-07-2015, 10:37
Takie hobby moze cie zrujnowac. Nie lepiej przecwiczyc wszystko na cyfrowkach a potem tylko przestroic sie na klisze? Wszystkie wspomagania sa wazne i trzeba z nich korzystac, ale najpierw musisz przecwiczyc wszystkie zaleznosci i to nie tylko przeslone. Bez zrozumienia wszystkich elementow, ktore wplywaja na koncowy efekt i bez uprzedniego osiagniecia sprawnosci i plynnosci w poslugiwaniu sie nimi bedziesz wciaz tylko cykal jakies tam fotki , a twoj rozwoj szybko sie zatrzyma. Jak zalapales bakcyla, to go szanuj i dbaj, zeby ogien nie wygasl , a materialow , ktore mozesz w tym celu w sieci zdobyc sa ogromne ilosci.Powodzenia.

becekpl
23-07-2015, 10:44
zacznij przygodę od instrukcji obsługi

zdebik
23-07-2015, 11:30
w wizjerze tego magicznego aparatu mam podglad do skali { 1,2 2 2.8 4 5.6 8 11 16 22} gdzie przy 5.6 posiadam zielona kropke a od 16 do 22 zaczyna sie czerwono

Pytasz serio czy trolujesz forum?

namoamo
23-07-2015, 11:39
Obawiam się że serio.

Instrukcja dostepna w google jest dość szczegółowa, ale obawiam się że na tym poziomie wiedzy(przestawianie iso :confused:) - będzie niezrozumiała.
Tak jednym zdaniem - nie zmieniaj iso, a zdjęcia wykonuj przy zielonej kropce.

pan.kolega
23-07-2015, 12:00
Pytasz serio czy trolujesz forum?

Racja, takie bezczelne pytanko na tak zaawansowanym forum śmierdzi na odległość ohydną prowokacją.
AE-1 mu się zachciało... Oj grubymi to nićmi szyte.
Dobrze, że są czujni koledzy gotowi dać odpór.

Tu jest wideło, które chyba wszystko wyjaśnia, niestety w języku obcym.

https://www.youtube.com/watch?v=oKc928PYkeo

becekpl
23-07-2015, 12:14
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają
Dz.U. 1999 nr 90 poz. 999

Ustawa z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim.