PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 40D i Yongnuo yn-600ex-rt



profesorek_96
18-07-2015, 00:03
Witam, wszystkich na tym forum. Pozwolę się przedstawić jestem tu nowy. Od niedawna fotografuję. Posiadam dość już leciwe aparaty jakimi są Canon Eos 40D oraz 400D. Ostatnio w moje ręce wpadła lampa błyskowa Yongnuo yn-600ex-rt. Lampe zamówiłem w chinach. Niestety o zaraz po otworzeniu paczki i założeniu jej do canona 400D lampa dość niechętnie ale błyskała. Błysk pojawiał się szczególnie po dociśnięciu jej do stopki. Postanowiłem oczyścić styki ale niestety to nie pomogło. Pożyczyłem od znajomego oryginalna lampę canon 458 wersja I. Zadziałała od szczała. Dodam ze ten mój znajomy testował moja lampę z swoim body Canon 1D MK III. U niego lampa spokojnie śmigała. Znalazłem gdzieś w necie że lampa nie współpracuje z body w których nie ma zewnętrznego menu do obsługi lamp. Postanowiłem wiec wgrać do 400D soft CHDK. Niestety to tez nie pomogło. Więc pomyślałem że czas zmienić body na 40D. Rzekomo według tego samego źródła lampa miała już współpracować z 40D. Po założeniu lampy i wciśnięciu spustu migawki do połowy lampa świeci takim czerwonym światełkom. Po puszczeniu to światełko znika. Jednak nie wyzwala błysku. Próbowałem zarówno na trybie M jak i na zielonym. W opcjach lampy zewnętrznej aparat ja widzi że jest założona ale nie można zmienić opcji bo wywala ze jest nie zgodna. W lampie aktualizowałem niedawno soft na 1.8.3 czyli ten najnowszy. Z góry dzięki za pomoc.

Sezamek
18-07-2015, 11:17
To, że po naciśnięciu spustu do połowy lampa emituje wiązkę wspomagającą AF to akurat pożądana i normalna funkcja. Rozumiem, że po naciśnięciu do końca spustu (robienie zdjęcia) lampa nie reaguje?

profesorek_96
18-07-2015, 13:43
Dokładnie po naciśnięciu do końca spustu lampa w ogóle nie zareaguje zarówno na trybie M jak i na zielonym. Również przy zmianie ogniskowej zoom nie ulega zmianie jest cały czas na 200mm.

Sezamek
18-07-2015, 14:00
Może to głupie pytanie ale masz na pewno włączoną lampę zewnętrzną w aparacie i w obu ustawiony tryb TTL? Wiesz czasem coś się głupiego przeoczy :)

profesorek_96
18-07-2015, 14:13
W lampie mam włączone E-TTL natomiast w aparacie jest włączona lampa zewnętrzna.

Sezamek
18-07-2015, 14:37
Firmware w aparacie?

profesorek_96
18-07-2015, 14:54
Wczoraj wgrałem najnowszy 1.1.1. zaś w lampie również jest najnowszy. Niestety nic się nie zmieniło bawiłem sie przyciskiem synchronizacji. Na wyświetlaczu w lampie zmieniał się z takiej błyskawicy i literki H na taki prostokącik i nic ani na tym ani na tym.

Sezamek
18-07-2015, 15:00
Dociśnięcie do stopki też nic nie daje? Bo mi się już pomysły skończyły :(

profesorek_96
18-07-2015, 15:47
A więc tak przeczyściłem styki zarówno w lampie jak i w aparacie. Po założeniu lampy i zabezpieczeniu jej lockiem lampa nie błyska w ogóle. Docisk również nie pomógł. W opcjach lampy zewnętrznej w aparacie widoczny jest ETTL ale na szaro tak jakby nie był aktywny. Zaś po odbezpieczaniu lampy i przyciśnięciu lampy do stopki lampa błyska. Błysnęła możne z 5 razy a później ani tak ani tak. W ogóle nie można uzyskać błysku dodam ze baterie w lampie są do połowy.

Sezamek
18-07-2015, 16:02
W mojej 430EX też mam ETTL na szaro i nie mogę wejść w nastawy lampy zewnętrznej (bo moja tej funkcji nie ma) więc to raczej nie to. Fajnie jakbyś mógł gdzieś podskoczyć do kogoś kto ma też 40D i sprawdzić. Jak nie zadziała to wina lampy a jak zadziała to aparatu (może coś z gorącą stopką albo pinami w lampie - różna siła docisku).
Więcej pomysłów mi do głowy nie przychodzi.

profesorek_96
18-07-2015, 23:52
Dzięki za pomoc :) Dziwna sprawa odkręciłem gorąca stopkę w lampie i sprawdziłem miernikiem i po ponownym zakręceniu lampa ruszyła zarówno z 40D jak i z 400D.

jelcyk
20-07-2015, 13:44
No to jeszcze raz sie potwierdzilo, ze najwazniejsze jest dokladne sprawdzenie :-) !