PDA

Zobacz pełną wersję : kompakt z szybkim zapisem/przetwarzaniem zdjecia do ok1300-1500zl



K.Muszkiet
13-07-2015, 20:31
Witam,

Poszukuje aparatu, który przede wszystkim pozwala na szybkie zrobienie kilku kolejnych zdjęć bez zbędnej zwłoki (fotografia dzieci). Nie chodzi tu o tryb serii. Mam kompakt który w słoneczny dzień spisuje się świetnie, natomiast lekkie podbicie iso, użycie lampy powoduje że aparat "blokuje" się na ok 2-3 sek przy zapisie każdego zdjęcia. Z uwagi na preferencje żony ma to być aparat w obudowie typowego kompakta (odpada sprzęt w stylu sx50).
Proszę o jakieś pomocne info.
Będąc w kilku sklepach ze sprzętem sprzedawcy wszędzie zachwalają sprzęt Sony (rx100, hx50 itp)

Pozdrawiam
KM

tlustyx
13-07-2015, 21:52
...Mam kompakt który w słoneczny dzień spisuje się świetnie, natomiast lekkie podbicie iso, użycie lampy powoduje że aparat "blokuje" się na ok 2-3 sek przy zapisie każdego zdjęcia. ...
Raczej związane jest to z ładowaniem lampy niż z zapisem. Poszukaj wiec kompaktu z "gorącą stopką". Podepniesz wtedy lampę zewnętrzną i będziesz mógł robić zdjęcia bez zbędnego oczekiwania na naładowanie lampy ;)

K.Muszkiet
13-07-2015, 22:09
Przy robieniu zdjęć w pomieszczeniach bez lampy, również występuje ten efekt. Podejrzewam że jest to kwestia wolnego procesora w polaczeniu z odszumianiem daje taki efekt.
Chodzi o to by kupić coś sensownego abym się nie rozczarował Nie jest potrzebna dużą liczba mpx,mega zoom, wifi,GPS...
Myślałem o G16, ale jest on zdecydowanie cięższy od przeciętnego kompakta. No i ogrom funkcji które pewnie nie będą wykorzytane przez żonę. A do lampy na stopce to zdecydowaniem odpada taki wariant.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-H przy użyciu Tapatalka

becekpl
13-07-2015, 23:22
nikon cos takiego reklamowal, ze robisz zdjecie zanim nacisniesz czy jakos tak

K.Muszkiet
14-07-2015, 07:23
Chodzi mi najlepiej o konkretne modele, które ktoś ma/miał i może to potwierdzić. Czasem specyfikacja na papierze mija się z rzeczywistością....☺. Znaleźć rzetelnych sprzedawców jest niestety ciężko, większość "czyta" specyfikację z karteczek przy aparatach. A zrobienie kilku zdjęć w sklepie nie zawsze daje pełny obraz.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-H przy użyciu Tapatalka

jelcyk
14-07-2015, 08:34
Mam kompakt który w słoneczny dzień spisuje się świetnie A jaki to konkretnie aparat? Kompakty ze wzgledu na swoje przeznaczenie i sposob ostrzenia same z siebie nie naleza do demonow predkosci , a sa i takie , ktore umozliwiaja zrobienie ponownego zdjecia po paru sekundach. Stosunkowo szybkie ( ogolnie) sa nowe Soniaki, ale ktory model konkretnie? - trzeba szukac i probowac. Ograniczenie wykluczajace wieksze puszki mocno sprawe komplikuje i moze byc, ze jesli masz spore wymagania, a jeszcze szukasz czegos szybszego z maluchow, to bedziesz musial zadowolic sie tym, co masz.

tomek s
14-07-2015, 10:57
Nie wiem jaki masz teraz kompakt, ale RX100 daje radę, wiadomo lustrzanka to nie jest, ale jakość zdjęć i szybkość bardzo dobra jak na takiego malucha ;)
Pozdr

Bangi
14-07-2015, 11:25
nikon cos takiego reklamowal, ze robisz zdjecie zanim nacisniesz czy jakos tak

Nikon 1 dokładnie...
do czego to doszło by na czerwonym forum Nikona podpowiadać ;)

tlustyx
14-07-2015, 17:04
Przy robieniu zdjęć w pomieszczeniach bez lampy, również występuje ten efekt. Podejrzewam że jest to kwestia wolnego procesora w polaczeniu z odszumianiem daje taki efekt.

To co ty masz za aparat? Sprawdziłem teraz mój stary wysłużony Canon s5is seria zdjęć na iso 100; 1/60s około 2zdjęcia/sek, a w ciemniejszym pomieszczeniu iso 1600 czas 1/25 około 1 zdjęcie/sek.

K.Muszkiet
14-07-2015, 18:14
To co ty masz za aparat?
Canon A470

Dziś dokładnie sprawdziłem i faktycznie zdecydowanie dłużej czeka się z użyciem lampy. Chociaż bez lampy demon szybkości to to też nie jest.
Może to tez być spowodowane tym ze aparat zasilany jest z 2 akumulatorków AA.
Idealnym wyborem byłoby coś z jasna optyka np G16, LX7 - wtedy zdecydowanie rzadziej jest konieczność użycia lampy. Jedynie mankamentem możne być ich większa waga i rozmiar w porównaniu do typowego kieszonkowca.

Pozdrawiam