PDA

Zobacz pełną wersję : Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a



Demonos
13-07-2015, 12:27
Pojawił się nowy soft na MAC'a (wiem, był już w wersji beta, teraz jest oficjalnie), który ma być alternatywą PS a także pewnie częściowo LR.
Ciekawe, jakie będą opinie użytkowników, ale jeżeli choć połowa działa tak, jak zapowiadają i przy tej cenie, to rozważałbym przesiadkę na Mac'a :-)
Na pewno będzie to niezła alternatywa. Czytałem wiele opinii o ich Designerze jako znacznie lepszym sofcie niż Illustrator od Adobe więc może i tu będzie poddobnie

https://affinity.serif.com/en-gb/#/affinity-photo

czornyj
13-07-2015, 13:26
Nowe aplikacje Serifa robią sporo szumu, najpierw pojawił się świetny Designer, obecne Photo stanowi b. poważną alternatywę dla PS przy nieporównanie niższej cenie (o warunkach licencyjnych przez litość nie wspominając).

Na dodatek bardzo sprawnie to pocina, jest cholernie szybkie, ergonomiczne, jest też dobry kontakt z autorami, jest szansa na dynamiczny rozwój.

jaś
13-07-2015, 13:44
apple i tyle w temacie, ale oglądałem filmiki wygląda to nieźle, nastawione na fotografię stąd "szybszy" interfejs do niektórych technik retuszerskich.
ale jak wypuszczą wersję na pc to wrócę do tematu bo cenę mają bardziej niż zachęcającą.

czornyj
13-07-2015, 14:47
W ciągu kilku ostatnich lat wsiąkłem w Apple przez ich cholerne laptopy - najpierw MBA11 na którym prowadziłem szkolenia/prezentacje/wykłady, potem wymieniłem go na rMBP13 ze względu na matrycę IPS i tu mnie mieli, bo zacząłem wykorzystywać go zamiast stacjonarki PC. Efekt jest taki, że ostatnio wymieniłem rMBP13 na nową rMBP15 - ta ostatnia pocina zaś wręcz okrutnie, a ponoć pod nowym OSX El Capitan będzie jeszcze lepiej.

Nie jest to opcja tania, nie jest to system pozbawiony wad, ale w tej chwili do foto/grafiki bardzo fajna opcja, m.in. ze względu na ciekawą alternatywę aplikacji Serifa...

jaś
13-07-2015, 21:37
apple fajny jest, ale taki dinozaur jak ja to raczej się nie przestawi, takiego dinozaura w.... filozofia appla i uczucie to potęguje z każdym klikiem.

Czacha
13-07-2015, 23:09
Nie dostrzegam cudu tej aplikacji - bez umiejetnosci samo zdjec nie obrobi tak jak i Photoshop.

Demonos
14-07-2015, 09:53
Wiadomo, że cudów nie ma się co spodziewać. Ale, jeżeli jest co najmniej tak dobry jak PS to w tej cenie jest bezkonkurencyjny. I przynajmniej pojawia się poważna alternatywa dla PS. A to dużo.