PDA

Zobacz pełną wersję : Lustrzanka dla początkującego



osa.patryk
25-06-2015, 12:42
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. :)
To mój pierwszy post, więc pokrótce się wam przedstawię. Nazywam się Patryk, skończyłem w tym roku liceum ogólnokształcące, a teraz wybieram się na filologię polską ze specjalizacją dziennikarstwo i komunikacja kulturowa. Od dłuższego czasu interesuję się działalnością współczesnych mediów w sieci i w związku z tym postanowiłem kupić swoją pierwszą lustrzankę, z naciskiem na kręcenie materiałów wideo.
Górna granica mojego budżetu to 2200zł. W tej kwocie chcę kupić korpus z wszechstronnym obiektywem lub nieco lepszy korpus z obiektywem mniej uniwersalnym. Dopiero zaczynam swoją przygodę z wideo, dlatego chciałbym zainwestować w dobrą podstawę, którą mógłbym w najbliższym czasie uzupełniać o dodatkowy sprzęt- nowy obiektyw, mikrofon zewnętrzny itp.
Zastanawiałem się póki co nad sprzętem firmy NIKON, dokładnie nad d3200 oraz d5200, ale muszę je skonfrontować z lustrzankami Canona.
Zapoznałem się z postami na temat lustrzanek i wideo na wielu forach, sięgnąłem też do literatury specjalistycznej, ale tak jak już wspomniałem jestem amatorem i zaczynam od zera. Nie chcę podejmować pochopnej decyzji w związku z inwestycją w nowy sprzęt, dlatego zwracam się o rady do was.
Drodzy forumowicze, jaki sprzęt, który jest w moim zasięgu cenowym polecacie?
Jeśli możecie mi tutaj podlinkować jakieś ciekawe artykuły na temat lustrzanek i wideo, będę wdzięczny. :)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Przemek_PC
25-06-2015, 13:29
Jesli nacisk na reporterke wideo to wybralbym Panasonica z serii G. Nie wiem co tam aktualnie na topie jest ale chyba G6 z obiektywem w tym budzecie sie zmiesci.

becekpl
25-06-2015, 13:39
super ze sie zastanawiasz nad nikonem ,tylko wyjaśnij proszę dlaczego na forum canona?

r_m
25-06-2015, 14:20
super ze sie zastanawiasz nad nikonem ,tylko wyjaśnij proszę dlaczego na forum canona?

Może przeczytaj jeszcze raz wpis kolegi, ze szczególnym uwzględnieniem fragmentu
"Zastanawiałem się póki co nad sprzętem firmy NIKON, dokładnie nad d3200 oraz d5200, ale muszę je skonfrontować z lustrzankami Canona."

Sprawdź 650d, 700d, obiektywy z oznaczeniem STM, jednak może wspomniany Panasonic będzie lepszym pomysłem niż lustrzanki.