PDA

Zobacz pełną wersję : Granice absurdu



poszukiwacz2006
24-06-2015, 16:25
Nie wiadomo czy już śmiać się czy płakać, z pomysłów eurokratów. Oto co na może czekać w niedalekiej przyszłości : Parlament Europejski: koniec z "wolnością panoramy" - Biznes (http://biznes.onet.pl/parlament-europejski-koniec-z-wolnoscia-panoramy/mfw3pw)

janhalb
24-06-2015, 17:46
Załamująca jest to paranoiczna, kompulsywna potrzeba regulowanie wszystkiego…

becekpl
24-06-2015, 18:04
dla mnie absurdem jest cytowanie onetu

pan.kolega
24-06-2015, 18:43
Podobno adwokaci spadkobierców niejakiego Rudniewa żadaja haraczu za każde kiedykolwiek wykonane zdjęcie na którym jest PKiN.

marfot
24-06-2015, 19:09
Nie wiadomo czy już śmiać się czy płakać, z pomysłów eurokratów. [/url]

Pomysł ma niewiele wspólnego z UE. Anglicy co i raz robią podchody do tematu, jak wyjdą z UE to może wreszcie w pełni to wdrożą.
Już jakieś 35 lat temu czytałem głosy zacietrzewionych fotoamatorów na łamach Amateur Photograher, gdy pojawiła się przymiarka do zakazu fotografowania (a nie jakiegoś tam publikowania zdjęć ) na terenie obiektów wpisanych do English Heritage (jakies 400 zabytków i ogrodów). Do fotografowania miało uprawniać członkostwo (płatne) w tym stowarzyszeniu. Nie mam pojęcia czym to się skończyło.

p0m
24-06-2015, 22:34
becek, ty pewnie czytasz fronde?

Usjwo
25-06-2015, 03:55
Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dobrze ze czlowiek zyje w wolnym kraju :p

Merde
25-06-2015, 13:01
Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dobrze ze czlowiek zyje w wolnym kraju :p
Aż sobie sprawdziłem skąd się logujesz i... doceniam ironię ;-)

Bangi
25-06-2015, 13:28
Niedługo by puścić bąka trzeba będzie odprowadzić opłatę na rzecz ochrony środowiska...

Bechamot
25-06-2015, 13:39
tutaj mozna podpisac petycje w tej sprawie:

https://www.change.org/p/european-parliament-save-the-freedom-of-photography

becekpl
25-06-2015, 13:42
becek, ty pewnie czytasz fronde?
nie, tylko ze Onet jakościowo umieścił bym w kompakcie do 300 pln
krzykliwy tytuł i parę zdań bez ładu i składu

Usjwo
25-06-2015, 14:26
Aż sobie sprawdziłem skąd się logujesz i... doceniam ironię ;-)

Smiech przez lzy ;).
To nie tajemnica ze mieszkam w Chinach (wystarczy popatrzec na moje zdjecia :p ).
Pod wzgledem politycznym oczywiscie wolnosci nie ma i jest mocna czapa. Ale pod wzgledem gospodarczym to zdecydowanie moge nazywac Europe ZSRE.
W Chinach socjalizm to tylko z nazwy, jest dyktatura jednej partii, ale poza tym to "drapiezny kapitalizm".
Dlatego ciagle gozpodarka idzie do przodu, i to pomimo wcale niemalych i nielatwych podatkow.
Z drugiej strony taka wolnosc jaka dostalismy my w 89, skonczyla by sie tu tragedia i dla Chin i dla swiata, wiec status quo jest dobre dla wszystkich

Bechamot
25-06-2015, 14:37
Europa sie nudzi.
Nie ma co robic. rozebrala sie i pilnuje wlasnego ubrania , tzn zajmuje sie tworzeniem takich i innych idiotycznych praw.

To jest zwyciestwo glupoty nad zdrowym rozsadkiem.

Widac uwazaja, ze staniemy sie bogaczami jesli zamiast produkowac bedziemy pobierac oplate z tytulu wlasnego istnienia- -hi,hi,hi...

poszukiwacz2006
25-06-2015, 15:03
dla mnie absurdem jest cytowanie onetu

A wskaż kolego, współczesne źródło wiedzy i informacji, które jest obiektywne, niezależne od nikogo, piszące idealnie pięknym i czystym językiem i podające wyłącznie prawdę. chętnie będę z niego korzystał.
Pozdrawiam

becekpl
25-06-2015, 15:17
informacje o tym można znaleźć w sieci, było nawet w jakimś magazynie fotograficznym
onet bazuje na taniej sensacji a nie na rzetelnym przedstawieniu problemu

poszukiwacz2006
25-06-2015, 16:29
informacje o tym można znaleźć w sieci, było nawet w jakimś magazynie fotograficznym
onet bazuje na taniej sensacji a nie na rzetelnym przedstawieniu problemu

Skoro informacja na ten temat była w sieci i w magazynie foto, to dlaczego jak przedstawia ją onet to jest "be"? Zupełnie nie rozumiem Ciebie. A co warto cytować?

Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie :-)

Pozdrawiam

pan.kolega
25-06-2015, 16:46
To jest zwyciestwo glupoty nad zdrowym rozsadkiem.



To byłoby jeszcze pół biedy. Jest gorzej. To zwycięstwo lobbystów nad słabym chaotycznym systemem, czyli korupcja.

Można to opisać powszechnie znanymi w Polsce kilkoma dosadnymi słowami.

Przemek_PC
26-06-2015, 14:53
A mi ze dwa lata temu proboszcz powiedzial, ze powinienem mu zaplacic za to ze kosciol taki ladny i dzieki temu ladny film ze slubu zrobie. Potraktowalem to jako zart ale on mowil powaznie.

pan.kolega
26-06-2015, 17:56
Za ładny kościół powinni zapłacić nowożeńcy a nie fotograf, który dla nich pracuje. Przynajmniej tak by było, gdyby nie to, że fotografowie nie sprzedaja swoich produktów w całości, ale chca sobie zachować do nich prawa. W takim razie być może też powinni się zrzucić.:confused:

Ale to dotyczy wykorzystywania kościoła w sposób realny, inny niż tylko fotografowanie z zewnatrz bez zakłócania w żaden sposób. Wewnatrz to zupełnie co innego. Architekci różnych dziwolagów powinni raczej być wdzięczni, że udało im się załatwić pozwolenie na wystawienie swojego dzieła na widok publiczny praktycznie na wieczność przez decyzję administracyjna bez konieczności referendum.

Różne instytucje wykorzystuja często fakt rozkładania statywu jako pretekst do przegonienia fotografa, z paragrafu o zakłócaniu porzadku, a w szczególności stwarzaniu niebezpieczeństwa. Oczywiście w rzeczywistości chodzi o pieniadze.

Kolekcjoner
27-06-2015, 12:04
Smiech przez lzy ;).
To nie tajemnica ze mieszkam w Chinach (wystarczy popatrzec na moje zdjecia :p ).
Pod wzgledem politycznym oczywiscie wolnosci nie ma i jest mocna czapa. Ale pod wzgledem gospodarczym to zdecydowanie moge nazywac Europe ZSRE.
W Chinach socjalizm to tylko z nazwy, jest dyktatura jednej partii, ale poza tym to "drapiezny kapitalizm".
Dlatego ciagle gozpodarka idzie do przodu, i to pomimo wcale niemalych i nielatwych podatkow.
Z drugiej strony taka wolnosc jaka dostalismy my w 89, skonczyla by sie tu tragedia i dla Chin i dla swiata, wiec status quo jest dobre dla wszystkich
Może jednak nie porównujmy normalnego świata z tym w którym w którym mogą Cię zamknąć w obozie bo się komuś niespodobałeś. Ubliżasz inteligentnym ludziom stawiając takie zestawienia.
To właśnie takie usprawiedliwienia były i są doskonałą pożywką dla utrzymywania wszelkiego rodzaju totalitaryzmów z ich nieprawościami.

latant
27-06-2015, 15:09
A mi ze dwa lata temu proboszcz powiedzial, ze powinienem mu zaplacic za to ze kosciol taki ladny i dzieki temu ladny film ze slubu zrobie. Potraktowalem to jako zart ale on mowil powaznie.

Trzeba było się spytać czy za brzydki kościół proboszcz dopłaca, w końcu przy ładnych zdjęciach jest promocja miejsca ;)
Swoją drogą to nowożeńcy płacą nie małą kasę za ślub w kościele.

--- Kolejny post ---



To właśnie takie usprawiedliwienia były i są doskonałą pożywką dla utrzymywania wszelkiego rodzaju totalitaryzmów z ich nieprawościami.

Patrząc na wydarzenia z ostatnich lat i ostatnich dni widać że dla pewnych regionów nic lepszego nie wymyślono niż zamordyzm.
Nie ciągnę tego tematu bo dostanę bana za politykierstwo.

--- Kolejny post ---



Z drugiej strony taka wolnosc jaka dostalismy my w 89, skonczyla by sie tu tragedia i dla Chin i dla swiata, wiec status quo jest dobre dla wszystkich

Skończyło się tragedią na placu Tian'anmen.

pan.kolega
27-06-2015, 23:58
Trzeba było się spytać czy za brzydki kościół proboszcz dopłaca, w końcu przy ładnych zdjęciach jest promocja miejsca ;)

Zapytaj czy Ci dopłaca za kupno brzydkiego samochodu albo zrób ładne zdjęcia wybranego modelu BMW i zapytaj czy dadza upust za promocję.

latant
28-06-2015, 00:23
pan.kolega sarkazmu nie zrozumiał? Współczuję.

marfot
28-06-2015, 07:46
Ta cała bijatyka o zmiany w prawie autorskim ujawniła, że ograniczenia które miałyby obowiązywać w całej UE obowiązują "od zawsze" we Francji, Belgii, Włoszech i Grecji, gdyż kraje te nie podporządkowały się dyrektywie z 2001 roku i stosują własne restrykcyjne ograniczenia (przynajmniej w teorii).
Przyznam, że dla mnie to nowość :shock:
Jest to też okazja do wykazania się aktywnością na różnych forach oprotestowujących tą głupotę. I to się rzeczywiście dzieje.

cobalt
28-06-2015, 08:20
A kto przestrzega ustawy o prawach autorskich?
Ludzie robią zdjęcia i wysyłając do redakcji opisując "brak zgody na publikacje wizerunku".

Minister Nowak chyba nie pozował P. Bławickiemu z zegarkiem, a wyszła z tego niezła afera.

To, że trzeba płacić za zdjęcie jakiegoś obiektu nie oznacza, że mając akredytację też będziemy ponosić jakieś koszty.

marfot
28-06-2015, 09:58
To, że trzeba płacić za zdjęcie jakiegoś obiektu nie oznacza, że mając akredytację też będziemy ponosić jakieś koszty.

Kwestia opłat za fotografowanie (czy do publikacji czy prywatnie) to coraz powszechniejsza sprawa.
Na Hradcanach kosztowało to kiedys 150 koron. A np. w Abbazia di Monte Oliveto Maggiore "co łaska" ale w przezroczystym pojemniku kłębiły się monety 1 euro.
Można też zostać pogonionym w ogóle. A ze statywem to już prawie pewne w wielu obiektach i na otwartej przestrzeni też (mnie pognali jacyś mundurowi w St Katharine Docks w Londynie).

becekpl
28-06-2015, 11:58
nie ma żadnej bijatyki tylko sezon ogórkowy(nie mylić z Magdalena)
stad takie artykuły w onecie, w branży fotograficznej temat istnieje od lat
a jak marfot zauważył w wielu miejscach za możliwość robienia zdjęć trzeba płacić
nie tylko w europie ale i na całym świecie stad właśnie nie wpuszczanie statywu(albo 500 e za cysternę w stanbule) albo jak w Indonezji obowiązkowa oplata(na szczęście groszowa) "photo" oddzielnie liczona za kamerę i aparat
w ny nie można ze statywem na brooklinski
a to ze nikt nie ściga jeszcze za wykorzystywanie chronionych miejsc...wszystko jest do czasu

Usjwo
29-06-2015, 11:15
Może jednak nie porównujmy normalnego świata z tym w którym w którym mogą Cię zamknąć w obozie bo się komuś niespodobałeś. Ubliżasz inteligentnym ludziom stawiając takie zestawienia.
To właśnie takie usprawiedliwienia były i są doskonałą pożywką dla utrzymywania wszelkiego rodzaju totalitaryzmów z ich nieprawościami.

Ale o jakim usprawiedliwieniu mowisz? Ja nikogo nie usprawieliwiam, tylko mowie jak jest. Obalanie dyktatur o ile jest sluszne z moralnego punktu widzenia, o tyle prawdziwe przyczyny tkwia w ekonomi. W tej materii nic sie nie zmienilo od setek lat.
Patrzymy na wolnsc i demokracje z punktu widzenia polskiego mesjanizmu. To sie sprawdza w Polsce, bo tak bylismy wychowani. Bo mamy prawie jednolite narodowo panstwo, bo jest nasz tylko 38 milionow.
Popatrz na Rosje, popatrz na dzisjesza Afryke Polnocna. Nawet nie trzeba daleko szukac, pamietasz pewnie jak to sie skonczylo w bylej Jugoslawi.


Ubliżasz inteligentnym ludziom stawiając takie zestawienia.
Mowisz o nazwaniu Europy ZSRE, czy stwierdzeniu ze Chiny sa tylko z nazwy komunistyczne?
I zeby nie bylo, nie pochwalam, ani nie popieram dyktatury KPCh. Trzeba miec tylko plan co dalej, bo inczej skoczy sie to tak jak w przykladach powyzej.


Skończyło się tragedią na placu Tian'anmen.
Brutalnie mowiac, jak w kazdej wojnie ofiary sa i beda. Wbrew pozora to maly krok do przodu. Bez Tian'anmen pewnie Chiny bylby w innym miejscu (nie tak dobrym).
My tez mieslismy Poznan, Gdansk, Radom, Kopalnie Wujek, teoretycznie spacyfikowane przez rezim, ale napewno nie byly to ofiary daremne.

pan.kolega
01-07-2015, 22:05
Dyktatury dziela się według obowiazujacego światopogladu na słuszne i niesłuszne.
Chiny to jest taka dyktatura całkiem niesłuszna, często chłopiec do bicia, ale sa jeszcze o wiele niesłuszniejsze.
Egipt to dyktatura dość krwawa, ale słuszna. (I płaci się bakszysz za fotografowanie, ale raczej niewiele:? Radzę jednak ograniczać się do fotografowania obiektów w szerokim pojęciu turystycznych. Mosty nie sa obiektami turystycznymi.).
Saudi A. to jest dyktatura bardzo słuszna i fajna. Syria natomiast to dyktatura potwornie niesłuszna, prosto od szatana pochodzi. Nawet gorsza od N. Korei, chociaż w Korei na każde zdjęcie trzeba mieć pozwolenie a w Syrii nie.
Będac fotografem podróżnikiem trzeba korzystać z mediów i znać aktualnie obowiazujacy ranking dyktatur, bo tak na własny rozum można się pomylić a na oczy to wiadomo - chłop umarł.

trothlik
02-07-2015, 21:54
dla mnie absurdem jest cytowanie onetu

Normalnie masz u mnie piwo :D

poszukiwacz2006
07-07-2015, 11:28
Do kolegi becekpl - aktualnie tą informację podało optyczne.pl Czy Wolność Panoramy odejdzie do przeszłości? - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/8547-news-Czy_Wolno%C5%9B%C4%87_Panoramy_odejdzie_do_przesz% C5%82o%C5%9Bci_.html).

Teraz może być? :-)

becekpl
07-07-2015, 11:46
i sezon ogórkowy w pełni
znajdź jeszcze info o stworze z Zegrza;)

Bangi
07-07-2015, 11:49
Zobaczyłem mapkę na optycznych i wychodzi na to, że muszę z Facebook-a pousuwać foty z wakacji w Grecji :mrgreen:

Nie wnikając w politykę niektóre pomysły UE po prostu mnie rozbrajają... tak samo jak niektóre uważam, że są bardzo dobre, np. plany co do tego, by nie było opłat roamingowych (podobno w przeciągu 2 lat ma to wejść).

becekpl
07-07-2015, 12:02
problem w tym ze to nie EU wymyśliło
większość komentujących pod takimi artykułami nie ma zielonego pojęcia co komentuje
i nie,nie musisz usuwać zdjęć z Grecji
a co do poszukiwacza..słabo poszukujesz:mrgreen:
Wyborcza.pl (http://wyborcza.pl/1,91446,18293551,UE_nie_zamierza_zakazywac_robieni a_zdjec_na_tle_slynnych.html)

Kolekcjoner
16-07-2015, 00:39
Ale o jakim usprawiedliwieniu mowisz? Ja nikogo nie usprawieliwiam, tylko mowie jak jest. Obalanie dyktatur o ile jest sluszne z moralnego punktu widzenia, o tyle prawdziwe przyczyny tkwia w ekonomi. W tej materii nic sie nie zmienilo od setek lat.
Patrzymy na wolnsc i demokracje z punktu widzenia polskiego mesjanizmu.


[....]

Brutalnie mowiac, jak w kazdej wojnie ofiary sa i beda. Wbrew pozora to maly krok do przodu. Bez Tian'anmen pewnie Chiny bylby w innym miejscu (nie tak dobrym).
My tez mieslismy Poznan, Gdansk, Radom, Kopalnie Wujek, teoretycznie spacyfikowane przez rezim, ale napewno nie byly to ofiary daremne.
Krzysztof Łoziński: Nieoczekiwana zmiana miejsc – czy ChRL wejdzie do Komisji Praw Człowieka ONZ | Studio Opinii (http://studioopinii.pl/krzysztof-lozinski-nieoczekiwana-zmiana-miejsc-czy-chrl-wejdzie-do-komisji-praw-czlowieka-onz/)
BTW:
nie polecam czytania tego artykułu wrażliwym osobom.

Powtarzam zestawianie UE z Chinami obraża inteligencję ludzi którzy czytają takie bzdury.

becekpl
16-07-2015, 00:48
kiedyś chiny były duże ale słabe i biedne
teraz są dalej duże ale bardzo mocne, bardzo bogate i zbroja się na potęgę
i nie pozwalają się już lekceważyć
silny może wiecej

Bangi
16-07-2015, 10:26
No i nie przegłosowali ! :)
Wolno dalej focić :mrgreen: