PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw z analoga na cyfrowy



turpat
21-06-2015, 14:59
Witam
Miałem aparat analogowy Canon EOS 1. Został mi po nim obiektyw Canon EF 70-210 mm f/4:
Canon EF 70-210 mm f/4 - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/473-Canon_EF_70-210_mm_f_4-specyfikacja_obiektywu.html)

Jakie będą parametry obiektywu w momencie gdy będę używał cyfrowego już Canona 700D? Polecacie takie zestawienie? Jeśli nie, to jaką konfiguracje zastosować?

r_m
21-06-2015, 16:09
Parametry będą takie same, jak nadrukowane na obudowie, czyli 70-210/4
Lepszy będzie np. 70-200/4L IS, ale tak na oko używany byłby 5x droższy, jeszcze lepszy byłby 70-200/2.8L IS II, ale (tu już nawet nie przeliczam, ile razy droższy).
Założysz, sprawdzisz, jak efekty będą zbyt słabej jakości jak na Twoje wymagania poszukasz lepszego.

poszukiwacz2006
21-06-2015, 20:35
Parametry będą takie same, ale znacznie zmieni się kąt widzenia. Na cropie będzie już dość wąsko.
Pozdrawiam

trothlik
21-06-2015, 21:39
Parametry będą takie same, jak nadrukowane na obudowie, czyli 70-210/4
Lepszy będzie np. 70-200/4L IS, ale tak na oko używany byłby 5x droższy, jeszcze lepszy byłby 70-200/2.8L IS II, ale (tu już nawet nie przeliczam, ile razy droższy).
Założysz, sprawdzisz, jak efekty będą zbyt słabej jakości jak na Twoje wymagania poszukasz lepszego.
Droższy będzie zeiss 85 1.2 albo i canon 1200mm
Pochwaliłeś się znajomością tematu...
Odpowiedziałeś sensownie na zadane pytanie. Nie ma co...

Witam
Jakie będą parametry obiektywu w momencie gdy będę używał cyfrowego już Canona 700D? Polecacie takie zestawienie? Jeśli nie, to jaką konfiguracje zastosować?
Czy polecamy to zależy co zamierzasz fotografować. Pamiętaj że w tym aparacie tj 700D ogniskową mnożysz x1.6. I tak jak kolega wspomniał na przysłowiowych imieninach będzie wąsko. Najlepiej podepnij, postrzelaj i sam zobaczysz czego ci brakuje.

GalaktycznyMuczaczo
21-06-2015, 22:09
parametry zostana takie same poprostu zmieni ci się kąt widzenia i tyle, jezeli pytasz o mnożnik to jest to 1,6 w przypadku matryc apsc względem matrycy 35mm .
Masz obiektyw wiec jak bedzisz miec aparat to sprawdz czy jakość ci wystarczy, dla mnie np taka ogniskowa jest zbędna, dla innego bedzie super to szkło a dla innego totalny badziew, więc najlepiej sprawdz na wlasnej skórze jaki da ci obrazek ten obiektyw. czy bedzie wystarczająco dobry czy nie. proste

przemo-lukas
24-06-2015, 13:33
Parametry będą takie same, ale znacznie zmieni się kąt widzenia. Na cropie będzie już dość wąsko.
Pozdrawiam
I tylko tyle. Żadnych mnożników. Ogniskowe zmieniają się jedynie w zakresie zmiany samego układu optycznego. ;)
To co zapisze matryca jest uwarunkowane jej wielkością.
Obiektyw bardzo dobry. Miłej zabawy podczas fotografowania życzę.

trothlik
24-06-2015, 16:25
I tylko tyle. Żadnych mnożników.

Łał....

przemo-lukas
25-06-2015, 13:29
Łał....
Bardzo wiele wniosłeś do tematu komentarzem.
Posłuchaj, jest to dział dla początkujących. Więc proponuję wyrażać się precyzyjnie. Wyjaśniając wszystko dokładnie unikniemy (mam taką nadzieję) pytań dodatkowych w stylu: jaka jest rzeczywista ogniskowa dla ef i ef-s i różnych wielkości matryc.
Tak więc sarkazmy zachowaj dla kolegów i staraj się pomóc robiąc to dokładnie lub wcale.

cobalt
25-06-2015, 14:11
Witam
Miałem aparat analogowy Canon EOS 1. Został mi po nim obiektyw Canon EF 70-210 mm f/4:
Canon EF 70-210 mm f/4 - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/473-Canon_EF_70-210_mm_f_4-specyfikacja_obiektywu.html)

Jakie będą parametry obiektywu w momencie gdy będę używał cyfrowego już Canona 700D? Polecacie takie zestawienie? Jeśli nie, to jaką konfiguracje zastosować?
EF - i wszystko jasne. Co z tego, że to obiektyw od analoga. Ważne, że obsługuje aparaty EOS. Pierwsze cyfraki EOS to chyba 2000 rok.
Canon 70-200/2,8 L USM też był zaprojektowany do lustrzanek analogowych. To konstrukcja z 1995 roku.
Podobnie jak Canon 50/1,8 II przeznaczony dla analogów.
Najważniejsze, to nie kupić sobie starego obiektywu FD!
W Twoim przypadku wszystkie EF i EF-S będą OK.