PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 7D mk2 - system zdalnego wyzwalania lamp



Maurycy
19-06-2015, 20:39
Witam serdecznie na forum,
Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Nabyłem lampę błyskową speedlite 580ex II i zacząłem się nią bawić. Chciałem wyzwolić błysk z lampy zdalnie i ustawiłem parametry tak, by wbudowana lampa nie błysnęła. Niestety albo coś robię nie tak i obie lampy wyzwalają błysk. Aparat to 7D mk2. Na pewno coś robię nie tak, ale już sam zaczynam się gubić - przy ustawienie wyzwalania błysku przez wbudowaną i zewnętrzną - jest ok - obie wyzwalają błysk, a jak zmieniam tylko na zewnętrzną - także obie wyzwalają błysk... Ma ktoś pomysł gdzie popełniam błąd?

Tom77
19-06-2015, 20:43
Witam serdecznie na forum,
Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Nabyłem lampę błyskową speedlite 580ex II i zacząłem się nią bawić. Chciałem wyzwolić błysk z lampy zdalnie i ustawiłem parametry tak, by wbudowana lampa nie błysnęła. Niestety albo coś robię nie tak i obie lampy wyzwalają błysk. Aparat to 7D mk2. Na pewno coś robię nie tak, ale już sam zaczynam się gubić - przy ustawienie wyzwalania błysku przez wbudowaną i zewnętrzną - jest ok - obie wyzwalają błysk, a jak zmieniam tylko na zewnętrzną - także obie wyzwalają błysk... Ma ktoś pomysł gdzie popełniam błąd?

Na jakich ustawieniach w aparacie wyzwalasz ?

--- Kolejny post ---


Na jakich ustawieniach w aparacie wyzwalasz ?

Na jakim trybie pracy ?

Maurycy
19-06-2015, 20:44
a trybie Tv, lampa w ettl

znalazłem filmik na YT: https://www.youtube.com/watch?v=zmrh6Qt9rn0
co prawda dotyczy 7D mk1, ale może wersja mk2 też na to cierpi...

Tom77
19-06-2015, 20:59
nastawa lampy wbudowanej - na zewnętrzną i tez nie działa ?

Maurycy
19-06-2015, 21:03
Dokładnie - nastawiam tylko na błysk zewnętrznej lampy i błyskają obie - wbudowana i zewnętrzna.

Tom77
19-06-2015, 21:08
Dokładnie - nastawiam tylko na błysk zewnętrznej lampy i błyskają obie - wbudowana i zewnętrzna.

Wyłącz zewnętrzną, bez sterownika radiowego wyzwala się wbudowana ?

Maurycy
19-06-2015, 21:10
tak, wyzwala się.

Tom77
19-06-2015, 21:19
Zrób tak, żeby się nie wyzwalała :) Ustaw na wyłącz
Mam 7D I ale lampa się spaliła dawno temu i nie mam z tym problemu, nie podnosi lampy przy radiowym wyzwoleniu zewnętrznej

Maurycy
19-06-2015, 21:22
ok, dzięki.

r_m
19-06-2015, 22:14
Nabyłem lampę błyskową speedlite 580ex II i zacząłem się nią bawić. Chciałem wyzwolić błysk z lampy zdalnie i ustawiłem parametry tak, by wbudowana lampa nie błysnęła. Niestety albo coś robię nie tak i obie lampy wyzwalają błysk. Aparat to 7D mk2. Na pewno coś robię nie tak, ale już sam zaczynam się gubić - przy ustawienie wyzwalania błysku przez wbudowaną i zewnętrzną - jest ok - obie wyzwalają błysk, a jak zmieniam tylko na zewnętrzną - także obie wyzwalają błysk...
Poczytaj ten wątek, może znajdziesz w nim odpowiedzi http://www.canon-board.info/pierwsza-pomoc-awarie-usterki-problemy-56/problem-z-bezprzewodowym-wyzwoleniem-canon-speedlite-600ex-rt-z-canonem-600d-100125/ a jeśli nie - napisz i będziemy dalej szukać rozwiązania.