PDA

Zobacz pełną wersję : Oświetlenie do filmowania w domu



Elderbary
16-06-2015, 20:07
Witam, już pewien czas temu zacząłem uczyć się kręcenia filmów (amatorsko). Głównie filmuje różne przedmioty oraz tworzę coś co technicznie przypomina vlogi. Postanowiłem zainwestować w sprzęt ponieważ wcześniej używałem telefonu komórkowego. W tej chwili mam Canona 700D (kit + pentacon 135/f.2,8 manual) za kilka tygodni mam zamiar zainwestować w jakiś lepszy obiektyw lecz najpierw muszę dokładnie przeanalizować czego mi brakuje w kicie. Przechodząc do sedna zastanawiam się na oświetleniem ściany/przedmiotów. Ściana jest koloru pomarańczowego z dwoma ciemno czerwonymi pasami, myślę nad jednym dużym softboxem. Nie chciałbym od razu wydawać większych pieniędzy. W przyszłości również mam zamiar zakupić jakiś tunel/namiot bezcieniowy. Czy do oświetlenia ściany (pada na nią światło z okien które są na wprost) nada się jeden softbox? Czy może lepszym rozwiązaniem są parasolki? Co proponujecie? Oświetlenie może być używane (nawet lepiej), budżet hmm sam nie wiem może 150 zł oczywiście mogę zapłacić więcej ale czy jest sens na początek?