PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka kartę pamięci wybrać? Canon EOS 100D



EDgar8
16-06-2015, 16:16
Wiem, że aparat wymaga Speed Class 6 więc wezmę klasę prędkości 10.
W instrukcji było napisane SDHC*, SDXC* *UHS-I, więc chyba muszę wziąć kartę z UHS-I
Chyba wezmę kartę 32GB, bo raczej nie jest warto mieć dwie 16 dla zabezpieczenia danych.
I nie wiem jaką wziąć maksymalną prędkość?
Zastanawiam się nad Samsung Evo microSDHC 32GB | cena, raty - sklep Komputronik.pl (http://www.komputronik.pl/product/230086/Elektronika/Akcesoria/Samsung_Evo_microSDHC_32GB.html) dosyć tania i spełnia kryteria. Nada się? Jest dobra? Czy polecacie coś innego? :confused:

tlustyx
16-06-2015, 17:56
W instrukcji było napisane SDHC*...
...Zastanawiam się nad Samsung Evo microSDHC 32GB...
"micro" robi różnicę ;)

Tak z ciekawości, po co Ci karta 32 GB skoro szukasz czegoś taniego - 16 GB będzie tańsze, a z reguły w zupełności wystarcza.

słowiczek
16-06-2015, 19:39
Micro SD z adapterem? Może wywalać Ci błąd z powodu niskiej przepustowości sygnału, nie pamiętam numeru błędu. Normalna, szybka SD.

Tom77
16-06-2015, 19:58
Wiem, że aparat wymaga Speed Class 6 więc wezmę klasę prędkości 10.
W instrukcji było napisane SDHC*, SDXC* *UHS-I, więc chyba muszę wziąć kartę z UHS-I
Chyba wezmę kartę 32GB, bo raczej nie jest warto mieć dwie 16 dla zabezpieczenia danych.
I nie wiem jaką wziąć maksymalną prędkość?
Zastanawiam się nad Samsung Evo microSDHC 32GB | cena, raty - sklep Komputronik.pl (http://www.komputronik.pl/product/230086/Elektronika/Akcesoria/Samsung_Evo_microSDHC_32GB.html) dosyć tania i spełnia kryteria. Nada się? Jest dobra? Czy polecacie coś innego? :confused:

Po co tak kombinujesz, kup SD. Cokolwiek tam włożysz klasy 10 będzie działać dobrze

EDgar8
16-06-2015, 20:02
"micro" robi różnicę ;)

Tak z ciekawości, po co Ci karta 32 GB skoro szukasz czegoś taniego - 16 GB będzie tańsze, a z reguły w zupełności wystarcza.
Bo na 32GB zmieści się więcej filmu. Słyszałem i Canon potwierdził, że micro+adapter też działa.


Po co tak kombinujesz, kup SD. Cokolwiek tam włożysz klasy 10 będzie działać dobrze
A wiecie może jaką aparat ma maksymalną prędkość zapisu? Wybrałem tę kartę bo była jednym z tańszych i szybszych modeli na komputroniku.

Więc dacie link do jakiegoś taniego, dobrego, szybkiego modelu?

tlustyx
16-06-2015, 20:16
Więc dacie link do jakiegoś taniego, dobrego, szybkiego modelu?
Nie wiem, czy jest dobra i tania, ale używam z 6D i nie sprawia żadnych problemów: Karta 32GB SDA10 SD SDHC Kingston UHS-I 90Mb/s (5314890256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/karta-32gb-sda10-sd-sdhc-kingston-uhs-i-90mb-s-i5314890256.html)

GalaktycznyMuczaczo
16-06-2015, 22:19
Wiem, że aparat wymaga Speed Class 6 więc wezmę klasę prędkości 10.
W instrukcji było napisane SDHC*, SDXC* *UHS-I, więc chyba muszę wziąć kartę z UHS-I
Chyba wezmę kartę 32GB, bo raczej nie jest warto mieć dwie 16 dla zabezpieczenia danych.
I nie wiem jaką wziąć maksymalną prędkość?
Zastanawiam się nad Samsung Evo microSDHC 32GB | cena, raty - sklep Komputronik.pl (http://www.komputronik.pl/product/230086/Elektronika/Akcesoria/Samsung_Evo_microSDHC_32GB.html) dosyć tania i spełnia kryteria. Nada się? Jest dobra? Czy polecacie coś innego? :confused:

dobra karta bierz, tylko z adapterem, spokojnie starczy zarowno do zdjec jak i filmow, nie musisz brac nic szybszego uwierz mi :) jezeli chcesz to bierz ale nie odczujesz roznicy, ale jezeli ma ci to poprawic komfort w głowie to weś najszybszą jaka możliwa bo inaczej tylko będziesz myslal ze zainwestowałeś w półśrodki :)

Przemek_PC
16-06-2015, 23:35
Niedawno w Biedronce byly Sandiski microSD 32GB w cenie 49zl. Jak masz blisko Biedronke to sprawdz, moze jeszcze sa.

Bolek02
16-06-2015, 23:36
Micro SD z adapterem? Może wywalać Ci błąd z powodu niskiej przepustowości sygnału, nie pamiętam numeru błędu. Normalna, szybka SD.

Mam dwie karty microSD SanDiska 32GB z przejściówką i pracują w 6D jak marzenie :)

EDgar8
17-06-2015, 15:09
dobra karta bierz, tylko z adapterem, spokojnie starczy zarowno do zdjec jak i filmow, nie musisz brac nic szybszego uwierz mi :) jezeli chcesz to bierz ale nie odczujesz roznicy, ale jezeli ma ci to poprawic komfort w głowie to weś najszybszą jaka możliwa bo inaczej tylko będziesz myslal ze zainwestowałeś w półśrodki :)
Wolę zaoszczędzić, a kupić wystarczająco dobrą.

Niedawno w Biedronce byly Sandiski microSD 32GB w cenie 49zl. Jak masz blisko Biedronke to sprawdz, moze jeszcze sa.
Słyszałem, ale nie miałem okazji sprawdzić. Miały klasę 10?

Mam dwie karty microSD SanDiska 32GB z przejściówką i pracują w 6D jak marzenie :)
Dzięki.

Wszyscy piszą o Sandisk, a ja wybrałem Samsung :/
Jak będzie OK, to kupię lub czegoś jeszcze poszukam.

GalaktycznyMuczaczo
17-06-2015, 15:34
tak bez jaj teraz, kup byle co i uwierz mi nie zobaczysz różnicy

tlustyx
17-06-2015, 16:00
tak bez jaj teraz, kup byle co i uwierz mi nie zobaczysz różnicy
Może i masz rację, tylko dlaczego co jakiś czas pojawiają się wątki: "Dlaczego przerywa nagrywanie..." :D
Inną sprawą jest późniejsze zgrywanie materiału na komputer. Pożyczyłem kiedyś od znajomego MicroSD Kingstona 32GB nie pamiętam dokładnie ile, ale zdjęcia zgrywały się kilkakrotnie dłużej niż z obecnej karty.

cobalt
17-06-2015, 17:01
Może i masz rację, tylko dlaczego co jakiś czas pojawiają się wątki: "Dlaczego przerywa nagrywanie..." :D
Inną sprawą jest późniejsze zgrywanie materiału na komputer. Pożyczyłem kiedyś od znajomego MicroSD Kingstona 32GB nie pamiętam dokładnie ile, ale zdjęcia zgrywały się kilkakrotnie dłużej niż z obecnej karty.
Bo Kingstonów już się nie kupuje. Dają ciała z pamięciami flash, dyski, karty itd. Spokojnie można kupić firmy Lexar, albo SanDisk. Nigdy nie miałem z nimi kłopotu, a przy Kingstonie SD czasami po zrzuceniu RAW na PC zdarzały się poszatkowane zdjęcia kolorowymi poziomymi paskami. Albo zawiesił się na jednym pliku i spokojnie kopiował go 45min.

GalaktycznyMuczaczo
17-06-2015, 17:04
Może i masz rację, tylko dlaczego co jakiś czas pojawiają się wątki: "Dlaczego przerywa nagrywanie..." :D
Inną sprawą jest późniejsze zgrywanie materiału na komputer. Pożyczyłem kiedyś od znajomego MicroSD Kingstona 32GB nie pamiętam dokładnie ile, ale zdjęcia zgrywały się kilkakrotnie dłużej niż z obecnej karty.

nie zebym cos mial do tego bo uwazam ze dążenie do najlepszej mozliwej jakosci jest spoko i wogole w takim wypadku ja bym machnął ręką i kupił kartę jakąkolwiek zebym sam sie z tym czuł dobrze, jak zgrywam reportaż z calego dnia z kilku kart to zamiast patrzec sie w monitor ide robic cos innego, i czy to 10 min roznicy czy 20 min , swiat sie nie zawali, cmon, dodatkowo nie są to na tyle drogie rzeczy ze mozna zawsze kupic lepsza jak bedziemy sie czućz zle z tą wolniejszą.
Co do przerywania nagrywania, mam jakies stare CF'y wolne i wogole i jakos nigdy nic sie nie bylo z nimi problemu, moze mam szczescie poprostu.

EDgar8
17-06-2015, 17:55
Bo Kingstonów już się nie kupuje.
Koledzy, ja chcę kupić Samsunga? Dobry?

GalaktycznyMuczaczo
17-06-2015, 18:35
Koledzy, ja chcę kupić Samsunga? Dobry?

tak dobry

EDgar8
17-06-2015, 18:57
tak dobry
Dzięki, słyszałem jeszcze o promocji w Biedronce na Sandiska więc może to zobaczę. Jak nie to zamawiam tę kartę z komputronika lub innego sklepu.

GalaktycznyMuczaczo
17-06-2015, 19:17
Dzięki, słyszałem jeszcze o promocji w Biedronce na Sandiska więc może to zobaczę. Jak nie to zamawiam tę kartę z komputronika lub innego sklepu.
słuszny wybór

Aras
17-06-2015, 19:52
Ja używam tylko Lexar.

Tom77
17-06-2015, 20:51
Ja używam tylko Lexar.

Każda karta może nawalić. Używam sandiska, kingstona, lexara, emteca, sony, integrę, goodrama i jeszcze kilku innych. Na goodramie robię kopie zapasowe od kilku lat i nie mogę tej karty zajechać. Kingstony w ilości 10 sztuk, wszystkie dobrze działają od 2 lat. Sandisk16gb padł po miesiącu, wymieniony na drugą w ramach gwarancji i znowu po miesiącu pad, połowa zdjęć do kosza, podejrzewam, że to podróbka, bo transfery miała o 1/3 niższe od deklarowanych. Co do chwalenia Sandiska, mój ssd Sandiska wytrzymał 4 miesiące zanim błędami zaczął sypać, teraz mam "polskiego" Cruciala 2 lata i działa bez problemów. CF Hitachi microdrive ma 10 lat, działa wyśmienicie do dziś, seagate microdrive padł po 2 latach. Większość kart i tak jest w 1 fabryce tłuczona więc to nie ma znaczenia co się kupi ważne żeby był to zakup z zaufanego źródła.

EDgar8
17-06-2015, 21:22
Sandisk16gb padł po miesiącu, wymieniony na drugą w ramach gwarancji i znowu po miesiącu pad, połowa zdjęć do kosza, podejrzewam, że to podróbka, bo transfery miała o 1/3 niższe od deklarowanych. Co do chwalenia Sandiska, mój ssd Sandiska wytrzymał 4 miesiące zanim błędami zaczął sypać
Pierwsza krytyka SanDiska

Tom77
17-06-2015, 21:26
Pierwsza krytyka SanDiska

W 7D używam kilku kart sandiska i bardzo sobie je chwalę. To jedne z najlepszych kart na rynku

pan.kolega
17-06-2015, 22:38
Pierwsza krytyka SanDiska

Na pewno nie pierwsza; już kiedyś krytykowałem tutaj Sandiska ultra 64gb, który nie współpracował z 6d (zdjęcia znikały i trzeba było odzyskiwać). Drugi egzemplarz tak samo. Prawdopodobieńswo podróbki praktycznie zerowe. Z kart pamięci tylko najdroższe karty Extreme pro wyróżniaja się czymkolwiek od >tuzina innych firm.
Tak samo inne produkty tej firmy były z mojego doświadczenia na poziomie mniej niż przeciętnym.

cobalt
18-06-2015, 07:41
Koledzy, ja chcę kupić Samsunga? Dobry?
Bardzo zły.
Czytałeś instrukcję obsługi aparatu?
"Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)
Kompatybilne z UHS-I i Eye-Fi"
Masz tu jakieś mikroSDHC z przejściówką? Jak chcesz sobie zrobić krzywdę to Twoja spraw. Daj sobie spokój z tym wynalazkiem to karta dobra do odtwarzania mp3 z telefonu nie do foto.
Kup sobie: 32GB SANDISK SD SDHC EXTREME 60MB/S CLASS 10 (5437361065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/32gb-sandisk-sd-sdhc-extreme-60mb-s-class-10-i5437361065.html)

zdebik
18-06-2015, 09:03
Wolniejszych aparatow Canon juz nie produkuje, wiec wszystko co wyladuje w przelyku tego potwora bedzie dzialalo.

Skup sie lepiej na dobrym obiektywie a nie karcie.

BTW to kolejne pytanie typu "na jakim paliwie jezdzic malczanem".

Kup normalna sd class 10 lub uhs1.

EDgar8
18-06-2015, 13:06
Bardzo zły.
Czytałeś instrukcję obsługi aparatu?
"Secure Digital (SD/SDHC/SDXC)
Kompatybilne z UHS-I i Eye-Fi"
Masz tu jakieś mikroSDHC z przejściówką? Jak chcesz sobie zrobić krzywdę to Twoja spraw. Daj sobie spokój z tym wynalazkiem to karta dobra do odtwarzania mp3 z telefonu nie do foto.
Kup sobie: 32GB SANDISK SD SDHC EXTREME 60MB/S CLASS 10 (5437361065) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/32gb-sandisk-sd-sdhc-extreme-60mb-s-class-10-i5437361065.html)
Canon mi napisał, że karty takie też są dobre
Tak, aparat obsługuje karty Micro z adapterami.
Więc wziąłem te z adapterami też pod uwagę.

Wolniejszych aparatow Canon juz nie produkuje, wiec wszystko co wyladuje w przelyku tego potwora bedzie dzialalo.
Skup sie lepiej na dobrym obiektywie a nie karcie.
BTW to kolejne pytanie typu "na jakim paliwie jezdzic malczanem".
Kup normalna sd class 10 lub uhs1.
Ten aparat był jakby prezentem i ma jakiś obiektyw, a ja jestem amatorem fotografii i jeszcze się dobrze nie znam.

cobalt
18-06-2015, 14:53
Canon mi napisał, że karty takie też są dobre ...
Najlepiej wszystko testować na własnej skórze. Niektórzy maja jakieś dziwne zamiłowanie do oszczędzania (dziadostwa). Jesteś przekonany do tego zakupu i nie pytaj na forum tylko kupuj. Zawsze możesz założyć za miesiąc temat "kłopoty z karta" :).

becekpl
18-06-2015, 15:33
a potem "sprzedam prawie nowa..."

Przemek_PC
18-06-2015, 22:24
Jesli adapter jest dobrej jakosci a styki czyste to problemow nie bedzie a karte taka mozna rownolegle wykorzystywac np. w GoPro.

EDgar8
19-06-2015, 13:20
Jesli adapter jest dobrej jakosci a styki czyste to problemow nie bedzie a karte taka mozna rownolegle wykorzystywac np. w GoPro.
A Samsung ma dobry adapter? I kartę?

EDgar8
19-06-2015, 15:58
Więc pytania:
Na pewno nie może być z adapterem? (błędy)
Skoro odradzacie tę z adapterem to taka będzie dobra? Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery (http://www.ceneo.pl/33313592#tab=spec)
Czy to zależy od firmy? Najlepiej Sandisk, czy obojętnie, czy wszystkie firmy oprócz kilku?
Budżet do 65zł, 32GB, Class Speed 10, UHS-I, i przydała by się maks. prędkość z minimum 25-30MB/s
Jak możecie to coś poszukajcie.

pan.kolega
19-06-2015, 16:52
Śmiało kupuj kartę microSD z adapterem jeżeli jest tańsza. Karty micro tego samego typu sa czasem tańsze i zwykle nieznacznie szybsze od kart SD.
Adapter nie zawiera żadnej elektroniki tylko same styki więc działać musi bez łaski Canona. Tylko jeżeli fotografujesz na wojnie albo w ciężkich terenach albo przy jakiejś mokrej robocie :o zalecałbym unikać adaptera.

EDgar8
19-06-2015, 17:56
Śmiało kupuj kartę microSD z adapterem jeżeli jest tańsza. Karty micro tego samego typu sa czasem tańsze i zwykle nieznacznie szybsze od kart SD.
Adapter nie zawiera żadnej elektroniki tylko same styki więc działać musi bez łaski Canona. Tylko jeżeli fotografujesz na wojnie albo w ciężkich terenach albo przy jakiejś mokrej robocie :o zalecałbym unikać adaptera.
Wojny narazie nie ma, jedyne cięższe warunki to na polu może będę. Jest jednym z najpopularniejszych i tańszych modeli.

GalaktycznyMuczaczo
19-06-2015, 18:43
A Samsung ma dobry adapter? I kartę?

tak ma :)

Tom77
19-06-2015, 20:35
Więc pytania:
Na pewno nie może być z adapterem? (błędy)
Skoro odradzacie tę z adapterem to taka będzie dobra? Ceneo - porównanie cen, sklepy, perfumy, agd, rtv, komputery (http://www.ceneo.pl/33313592#tab=spec)
Czy to zależy od firmy? Najlepiej Sandisk, czy obojętnie, czy wszystkie firmy oprócz kilku?
Budżet do 65zł, 32GB, Class Speed 10, UHS-I, i przydała by się maks. prędkość z minimum 25-30MB/s
Jak możecie to coś poszukajcie.

Człowieku kup jakąkolwiek kartę i rób zdjęcia

tlustyx
05-07-2015, 20:30
Niedawno w Biedronce byly Sandiski microSD 32GB w cenie 49zl. Jak masz blisko Biedronke to sprawdz, moze jeszcze sa.
Dziś te Sandiski widziałem w Biedronce przecenione na 29zł - bardzo dobra cena :p