Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

 1. #1
  Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  Dec 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  1 210

  Red face Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  To jedna z pierwszych z imprez którą tu "reklamuję", będzie więc wpierw wstęp, wybaczcie, że przydługi. Po trzecim akapicie będą informacje o naborze na plener
  Organizuję od lat blisko 10-ciu plenery, na których fotografowane sa modelki (było tych plenerów kilkanaście, nie liczę dokładnie). Na koncie mam też dwie wyprawy krajobrazowe, zagraniczne (Toskania i Maroko). To są "ogólnodostępne" imprezy. Brali w nich udział najliczniej nikoniarze, ze względu na forum na którym siedzę najwięcej ze względu na sprzet na jakim pracuję. Ale bywają ludzie ze wszystkich systemów. Sporo jest canonierów, sporadycznie posiadacze Pentaxa, Sony, Olympusów czy nawet Haselów i Mamiy, były kiedyś i LF jak robiliśmy ambrotypię.
  Zacząłem pełnić na tym forum pewną funkcję, i zresztą nie tylko na tym, moderuję też olympusclub (i nikoniarzy). Tym bardziej będę się starał by imprezy były "wielosystemowe", a informacja o nich była na forum canon-board, olympusclubu i nikoniarzach. Jest też na pewnych grupach na facebooku, trafia więc ta informacja już od pewnego czasu do po prostu fotografów. Nie jest ważne czym fotografują.

  Przyznam, że dałem juz informacje o plenerze "modelkowym" w pewien piątek, weekend miałem zapracowany, a do poniedziałku rozeszło się wszystkie 25 miejsc. I nie zdążyłem dać informacji tu i na olympusclubie. Ale skoro było tylu chętnych, że rezerwowych było ... 14 to postanowiłem zrobić to samo nieco ponad miesiąc później.
  No doczekałeś się drogi czytelniku informacji o aktualnym naborze.
  Aha - plener jest nie tylko dla uczestników dowolnego systemu foto, ale też dla osób o różnym stopniu zaawansowania fotograficznego. Dla zaawansowanych, ale też i dla początkujących. Można się tam sporo nauczyć, obserwując jak pracują inni, pytając. Ludzie są życzliwi, chętnie się dzielą wiedzą, wspomagają się sprzętowo (wymiany obiektywami itp.). proszę poczytać opinie o plenerach, niżej dałem linki.

  1. Termin - ostatni weekend lipca. Generalnie robię plenery od czwartku do niedzieli, ale nie wiem czy się zbierze 25 fotografujących. Będą więc dwie opcje - A i B.
  1A. Termin - preferowany - standardowo od czwartku (wieczorem, przyjazd uczestników pomiędzy obiadem a kolacją) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 27 do 30 lipca 2017. 4 dni, 3 noce 25 fotografów, 5 modelek w tym jedna pozująca do aktów, dwie makijążystki (i ja).
  1B. Termin gdyby nas było 15 - od piątku (wieczorem, przyjazd uczestników pomiędzy obiadem a kolacją) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 28 do 30 lipca 2017. 3 dni, 2 noce , 15 fotografów, 3 modelki w tym jedna pozująca do aktów, jedna makijazystka (i ja).

  2. Miejsce położone dość centralnie i "przy autostradzie" (więc szybki dojazd) - Ciechocinek, pensjonat Pod Jemiołą Pensjonat Pod Jemiołą Byliśmy tam na plenerze w 2014 roku. Wracamy tam, bo tam było świetnie. I standard pensjonatu całkiem wysoki i atmosfera fajna - właścicielka (Hania) sama fotografuje (ambrotypia, mokry kolodion). Ja wiem, że Ciechocinek to się kojarzy z sanatoriami, emerytami itp. Tylko ... co nas to obchodzi? Nie będziemy fotografowali na mieście. Zapewniam, że zabraknie nam czasu.

  3. Cena noclegów i wyżywienia - po 95 zł nocleg ze śniadaniem, wyżywienie - kolacja 20, obiad 20 zł, czyli dzień z kompletem posiłków kosztuje nas 135 zł. W niedzielę nie weźmiemy obiadu - połowa osób wyjedzie pewnie wcześniej, więc po co płacić za coś z czego większość nie skorzysta. Ci co będą chcieli zjeść zamówią obiad bez problemu. Czyli za cały plener (4 dni, 3 noclegi, pełne wyżywienie) jest do zapłacenia za siebie po 385 zł.
  Jeśli plener w wersji 15 fotografów, od piątku to za 3 dni, 2 noclegi i wyżywienie wychodzi 250 zł.

  Są także pokoje 1 - osobowe, nie ma problemu z takim zakwaterowaniem (za dopłatą), bo ta cena jaką podałem to jest za zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (albo jak nas będzie dużo to także w 3 osobowych). Jak chesz jedynkę - koniecznie yto zaznacz. Noc o około 30 zł drożej.
  Pensjonat ma na tyle atrakcyjne wnętrza (i otoczenie), że spora część sesji zapewne będzie się odbywała na jego terenie. A jednocześnie mamy blisko za miasto, nad Wisłę (łachy pisaku, woda, powalone drzewa itp). Są i inne atrakcje (stajnie, konie). Spokojnie, miejscówki będą, Hania nam opisze co i gdzie, zresztą ci co byli 3 lata temu wiedzą gdzie co jest ciekawego i zaprowadzą.

  Nie wiem jaka się okaże frekwencja, czy wypali opcja A czy B. Podam więc 2 opcje cenowe. Celujemy w plener od czwartku do niedzieli, 25 fotografujących w 5 grupach. Jak się nie uda - 15 osób od piątku do niedzieli. Inna cena. Jak się zgłaszasz to napisz czy się piszesz na obie wersje (od czwartku i od piątku) czy tylko na jedną z nich (i jak tak, to na którą?) Wersja dłuższa wychodzi ekonomicznej w przeliczeniu na dzień/modelkę. Wersja krótsza patrząc na cyferki jest tańsza. Więc może być róznie z waszymi "apetytami" na wersję imprezy.

  4. Modelki -
  wersja A - zakładam, że będzie nas 25 fotografujących i zabieramy 5 modelek (4 "ciuchowe", 1 do aktu)- grupa będzie w proporcjach 5 fotografów na modelkę. Cena ekipy - 385 zł - tyle przypada na głowę każdego fotografa.
  wersja B - 15 fotografujących, 3 modelki (nadal 1 do aktu) cena ekipy 377 zł - tyle przypada na głowę każdego. Nie jest zdecydowanie taniej niż w wersji A m.in ze względu na wyższy koszt modelki aktowej na głowę modelki. Tam ona stanowiła 20% modelek, tu będzie to 33% stanu modelek.

  Nie podaję (na te chwilę) składu modelek. Tradycyjnie. Ale mam oko i mam kontakty, trafiają się przez to nam takie modelki, które później sa w Playboyu, sa wodziankami u Kuby Wojewódzkiego (dwie takie się nam trafiły - Marta i Angelika - ta co chodzi aktualnie), były 3 finalistki konkursu Miss Polonia, aktualna i była Miss pomorza i kujaw (Paulina i Agata), aktualna miss targów motoryzacyjnych z Poznania (Agata). Po czasie to już nas nie byłoby na nie stać. Czy teraz będzie dziewczyna, która zrobi karierę i będzie szeroko rozpoznawalna - nie wiem. Tego nikt nie może zapewnić.
  W obu wersjach jedna modelka będzie pozowała do aktów. Jeśli dostaniemy wsparcie od szefa (albo znajdziemy sponsorów) to "podmienimy" modelkę ciuchową na aktową i aktowe będą wtedy dwie. Makijażystki będziemy mieli dwie w wersji A i jedną w wersji B.

  Chciałbym podlinkować recenzje z poprzednich plenerów. Niestety, wszystko przenosi się na FB i ginie w mroku (tym bardziej, że niektóre grupy na FB sa tajne). Nie ma jak linkować. No OK - tu są opinie
  z Ciechocinka właśnie: J&J Studio - PLENER W CIECHOCINKU 2014.09
  a tu inne, z Łeby J&J Studio - Plener w Łebie 2014.05
  Tu wątek o poprzednim plenerze w Ciechocinku, na nikoniarzach Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek - można się zapytać jak było.

  Organizacja pracy na plenerze. Mam schemat wypracowany, sprawdzony i wygląda on tak. Przyjazd uczestników, zakwaterowanie - byle do godziny 19 w czwartek lub piątek (zależy od kiedy plener). Można sobie przyjechac wcześniej, zwiedzic miasteczko i okolice. O 19 z minutami wspólna kolacja i po nim zebranie organizacyjne, bardzo istotny punkt. Tu następuje podział na sztywne grupy 5 fotografów. W tym składzie pracuje sie wszystkie dni! Grupa zostanie tak złożona, że ma mieć minimum 1 osobę z większym doświadczeniem, która zostaje liderem grupy i będzie łącznikiem między grupą (ustali z grupą gdzie pójdą na sesje, co będą robili, jakie ciuchy ma zabrac modelka, jaki ma mieć makijaż itp) a mną, modelkami i makijażystkami. Ustalamy, że na następny ranek grupa X ma mieć modelkę Y, po południu modelkę Z, w kolejny dzień kolejną z modelek rano itd. Jest sprawiedliwie. Każda grupa ma każdą z modelek, zawsze na pół dnia. Dziewczyny już przed śniadaniem (o 9) zaczna być przygotowywane (tzn one wstają o 7 rano), po śniadaniu dokańczany makjaż i mniej więcej o 10 są gotowe by grupa porwała je na sesję. Ma się czas (tzn grupa, 5 fotografów - podział czasu w grupie - jak chcą, różnie ludzie sobie to ustalają, np interwały po 15 czy 20 minut każdy sam ma modelkę, niektóre grupy focą bardziej "masowo") na sesje z nią do około godziny 14.00, obiad i wymiana modelek między grupami. Zmiana/poprawienie makijażu i od godz 15.30 modelki sa gotowe na sesje popołudniową (do kolacji około godz 19.30). Po kolacji odpoczynek, rozmowy, piwko. Piątek (o ile będzie nas 25) i sobota wyglądają tak samo, "załatwiamy" wtedy 2 modelki dziennie, ostatnia jest fotografowana w niedzielę przed obiadem. Niektórzy mając daleko do domu urywaja sie około godz 13-14 i dlatego nie zamawiam obiadu, ale jak kto może być dłużej i chce wyjechać o 15.00 do domu to z obiadem nie ma problemu, trzeba tylko zamówić.

  Pensjonat chce wpłaty zaliczki do 1 maja. Dość szeroko rozpuszczam więc wici, bo musi do końca miesiąca uzbierać się nas 25 lub 15. Informacja będzie szła dość szeroko - na canon-board, na nikoniarzach, na mojej grupie na FB i SMSami do uczestników poprzednich moich plenerów.
  Będę wymagał wpłaty 377 zł do 1.05.2017 (ewentualnie 4 maja). Jeśli nie uzbieramy grupy - kasę zwrócę (całą, 100%). Jeśli grupa sie uzbiera, dokonasz wpłaty ale .. z przyczyn losowych sie wycofasz przed początkiem pleneru to niestety o ile nie znajdzie się zastepstwo na twoje miejsce to te 377 zł przepadnie. Muszę zapłacic modelkom i makijażystom tyle, ile obiecałem. Ale ... o ile nie zrezygnujesz w ostatniej chwili to zapewne zastępstwo sie znajdzie. Zresztą samemu to będzie można ocenić szansę na zastępstwo patrząc na to czy jest długa lista rezerwowych.
  Natomiast drugą część pieniędzy"pobytowe" A - 385 zł + 8 zł lub B - 250 zł możecie wpłacić albo na plenerze, albo .. wpłacić można od razu 770 zł (jeśli będzie plener w wersji B to oczywiście na imprezie rozliczę kase dokładnie i zwrócę 143 zł nadpłaty, bo wersja B kosztować będzie 627 zł). Te "pobytowe 250 lub 385 - zależy za ile dni to wam nie przepadnie, nawet jak nie przyjedziecie.

  Proszę się wpisywać i podawać czy od czwartku (A, 25 foto, 5 modelek) czy od piątku (B, 15 foto, 3 modelki).
  Proszę napisać do mnie także PW i podać nr tel komórkowego do siebie. Ja odpiszę, podam nr konta do wpłat itd.
  Pojawi się tu na dole postu lista (będę edytował) uczestników. A ponieważ to mogą być ludzie nie z tego forum, to się nie zdziwcie, że ktoś się pojawił, a w wątku nie ma jego zgłoszenia. Może się zgłosił na olympusclubie, nikoniarzach albo na FB?

  Są pytania?
  Zapraszam. Zapisujcie się.

  Lista: (nicki z różnych forów, nie sugerujcie się, jest kilku użytkowników i użytkowniczek canonów)

  nickt - Tomek - Bydgoszcz
  freebie - Wojtek - Warszawa
  Cybulski - Zbyszek - Warszawa - Konstancin - Jeziorna
  rpromin - Roman - Łódź - Pabianice + Monika - koniecznie razem
  Monika - tak jak rpromin
  piotrkora - Piotr - Wrocław
  Beata - - Bydgoszcz
  Anyth - Grzegorz - Rzeszów
  Sławek - Łódź
  RobertMiernik
  Gosia Jag - Bydgoszcz
  Piotrek77 - UK
  malinowskifoto - Inowrocław
  Turbuh - Krzysztof - Warszawa
  rainer - Grzegorz - Kamieniec Ząbkowicki - Wrocław
  anihil - Sebastian - Białystok
  Ryw - Rysiek - Warszawa
  Pinokio - Marek - Warszawa
  pawszm - Paweł - Kraków
  photofun - Piotr - Gdańsk
  Hesja - Sławek - Warszawa
  Abre - Pola G - Warszawa
  Vorlon - Artur - Bydgoszcz
  Dawid_80 - Dawid - Rzeszów
  destrothai
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-05-2017 o 00:03

 2. #2
  Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  Dec 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  1 210

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Co tu tak cicho? Nawet z Olympusclubu są zgłoszenia. A tam jest mała matryca, większość fotografów portretowych się poprzenosiła do canona czy nikona.
  Lusta już jakaś jest (proszę zerkać na sam dół pierwszego postu).
  Canonierzy na plenerze będą (zgłaszają się na forum ... nikona).
  Aha - zapraszam też fotografujące panie. Płci odmiennej też zawsze troche jest na plenerze. Nie licząc modelek i makijażystek

  Zgłoszenia albo pytania albo tu w wątku, albo na PW.
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-04-2017 o 10:44

 3. #3
  Coś już napisał Awatar MartinYa
  Dołączył
  Aug 2014
  Miasto
  Gorzów
  Posty
  55

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Obie wersje fajne
  http://www.glamstudio.pl
  5d mark3, 6D i 600D |S50mm f1.4 Art, C100mm f2.8 is L, C17-40mm f4.0 L, C50mm f1.8, C85 f1.8


 4. #4
  Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  Dec 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  1 210

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Już jest ponad 15 osób więc plener się odbędzie. Ci co sie dopisują teraz spowodują, ze bedzie realizowana opcja 25 fotografów w 5 grupach. Myślę że tak się stanie. Tzn ze się tylu uzbiera.
  Jesli to ma znaczenie dla kogokolwiek tutaj to znam kilku uczestników z canonami. Choc powtarzam - nie patrzcie na system. To nie bedzie miało znaczenia.

 5. #5
  Uzależniony
  Dołączył
  Jul 2009
  Posty
  848

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  W tej cenie to można spędzić weekend z jakąś fajną sikorką w fajnym miejscu sam na sam ;-)

 6. #6
  Awatar Anvil
  Dołączył
  Feb 2010
  Posty
  0

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Fajna inicjatywa. Niestety sobota wyklucza wielu z nas
  Fotografia ślubna
  http://lziembicki.pl/

 7. #7
  Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  Dec 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  1 210

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Wiem. Sobota = śluby. Nie dogodzę wszystkim z terminem.
  Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
  W tej cenie to można spędzić weekend z jakąś fajną sikorką w fajnym miejscu sam na sam ;-)
  Zastanawiałem się jak odpisać. Przyjmijmy, że nie chciałeś urazić modelek.
  Jesteśmy tam od czwartku do niedzieli. Jak widać na stronie pensjonatu (link u góry) pokój dla 2 osób (ty i "sikorka" jak piszesz) z pełnym wyżywieniem to 280 zł x3 dni to daje 840 złotych. Nasz plener kosztuje 770 zł i jest też w tym wynagrodzenie dla modelek, jedna z modelek aktowa (więc nieco droższa), jest makijażystka i jej wynagrodzenie. Więc za takie pieniądze (770) sam sobie tego nie zrobisz absolutnie. Bo wydasz 840 zł i na swoją sikorkę nic więcej nie wydasz??? Oczywiście to, że tu u mnie wydasz mniej (a nie więcej) jest spowodowane tym, że modelką będziesz się dzielił z kilkoma (czterema) innymi osobami. Ale macie 8 godzin sesji foto w ciągu dnia! Nafotografujesz się do syta. Gdybyś pojechał.
  Ja informuję o imprezie, udział jest dobrowolny natomiast to, że od lat jeździ na to spora grupa osób (w większej części "stali bywalcy") świadczy o tych plenerach nie najgorzej. Tu usiłuje dozbierać trochę osób na lipiec. Na czerwiec miejsca się rozeszły w 4 dni i gdyby nie to, że tylu było rozczarowanych tym, że ie nie załapali to tej w lipcu bym nie robił. Generalnie robiłem zawsze jeden plener wiosną. Latem nie robiłem wcale. Jeśli robiłem kolejny, to była to impreza jesienna. Nie wiem czy w 2017 taką zrobię.
  Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-04-2017 o 09:34

 8. #8
  Pełne uzależnienie
  Dołączył
  Jan 2008
  Miasto
  Gdańsk
  Posty
  2 601

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
  W tej cenie to można spędzić weekend z jakąś fajną sikorką w fajnym miejscu sam na sam ;-)
  Każdy pomysł na plener jest fajny

 9. #9
  Uzależniony
  Dołączył
  Jul 2009
  Posty
  848

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
  Wiem. Sobota = śluby. Nie dogodzę wszystkim z terminem.
  Zastanawiałem się jak odpisać. Przyjmijmy, że nie chciałeś urazić modelek.
  Jesteśmy tam od czwartku do niedzieli. Jak widać na stronie pensjonatu (link u góry) pokój dla 2 osób (ty i "sikorka" jak piszesz) z pełnym wyżywieniem to 280 zł x3 dni to daje 840 złotych. Nasz plener kosztuje 770 zł i jest też w tym wynagrodzenie dla modelek, jedna z modelek aktowa (więc nieco droższa), jest makijażystka i jej wynagrodzenie. Więc za takie pieniądze (770) sam sobie tego nie zrobisz absolutnie. Bo wydasz 840 zł i na swoją sikorkę nic więcej nie wydasz??? Oczywiście to, że tu u mnie wydasz mniej (a nie więcej) jest spowodowane tym, że modelką będziesz się dzielił z kilkoma (czterema) innymi osobami. Ale macie 8 godzin sesji foto w ciągu dnia! Nafotografujesz się do syta. Gdybyś pojechał.
  Ja informuję o imprezie, udział jest dobrowolny natomiast to, że od lat jeździ na to spora grupa osób (w większej części "stali bywalcy") świadczy o tych plenerach nie najgorzej. Tu usiłuje dozbierać trochę osób na lipiec. Na czerwiec miejsca się rozeszły w 4 dni i gdyby nie to, że tylu było rozczarowanych tym, że ie nie załapali to tej w lipcu bym nie robił. Generalnie robiłem zawsze jedne plener wiosną. Latem nie robiłem wcale. Jeśli robiłem kolejny to była to impreza jesienna. Nie wiem czy w 2017 taką zrobię.
  Nie zrozumiałeś Jakie urazić, wyluzuj. To niech będzie Sarenka jak lepiej Tobie brzmi a nie Sikorka.

  Lepiej z Sikorką niż nie znanym Borsukiem co chrapie i spać nie można :P , no dobra, Niedźwiadkiem

  Norwegia: hotel 500zł, przelot chyba 220, jak dobrze zgrasz loty masz dwa pełne dni. Umaluje się sama, serio są takie co to potrafią.
  Pragę w podobnej cenie zrobisz. I nie bądźmy materialistami ^^)

  --- Kolejny post ---

  Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
  Każdy pomysł na plener jest fajny
  I to jest zdrowe podejście. Można również fotografować ptaszki orły i sokoły, lub kotlety. Co kto lubi
  Ostatnio edytowane przez 7four ; 18-04-2017 o 22:47

 10. #10
  Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
  Dołączył
  Dec 2005
  Miasto
  Bydgoszcz
  Posty
  1 210

  Domyślnie Odp: Plener - fotografowanie modelek, 07.2017, centrum Polski ;)

  Norwegia? Mogłeś znaleźć tańsze kraje. Ale to tylko 1 nocleg, u mnie trzy.
  Nie szukajmy alternatywnych rozwiązań, wszyscy wiedzą, że takowe istnieją. Tańsze, droższe - jak kto woli.
  Ja oferuję to.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51