Strona 123 z 410 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1221
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Momencik. Jak nie goni? Gdy Sony pokazywało ostatniego A7 to konkurencji w ogóle nie było. Teraz ewidentnie R i Z odciagają nabywców od Sony. Sony nie musiało pokazywać nic wielkiego, miało i tak 100% rynku bezluster FF. Teraz sie okaże, czy mają coś w zanadrzu.
    No ale jeżeli chodzi o FF MILC to konkurencja nadal goni Sony a nie odwrotnie. Z resztą na własna prośbę.

    P,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  2. #1222
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 735

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    -Z tego wykresu to wyczytałeś?
    ...Nie biorąc pod uwagę sytuacji na rynku lustrzanek N, które to do 2 m-ce temu odpowiadały za 100% sprzedaży aparatów FF Nikona?

    --- Kolejny post ---

    ^Rankingi sprzedaży B&H, amazon, mapcamera i BCN.
    Tak z tego to wyraźnie widać. Niestety z tego co Ty podałeś nie widać, że wiek luster Nikona przekłada się na niską ich sprzedaż (jeśli to ma w ogóle miejsce). Ja po prostu uważam że takie zapowiedzi są szkodliwe dla bierzącej sprzedaży i Nikon z niewiadomych powodów podtrzymuje tę chorą strategię...

    Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz? Że wszystko jest Ok? I że wypuszczenie bezluster z wielomiesięczną zapowiedzią, które kierunkowo uwalają własne produkty (szczególnie jeden) nie dając żadnej wartości dodanej (albo minimalną) to jest super strategia rynkowa?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Załącznik 1451

    A słupki na dole to (ponoć) porównanie z poprzednim rokiem.
    Jeśli to prawda to C i N praktycznie od maja cały czas mniejsza sprzedaż w tym roku niż rok temu
    W Japonii, segment aparatów FF

    Widać że Canon i Nikon potrzebują sprzedaży ML FF jeśli chcą na rynku FF odgrywać znaczącą rolę

    jp
    A Sony nie potrzebuje? Też nie rozumiem do czego zmierzasz?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-12-2018 o 17:57
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1223
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    477

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak z tego to wyraźnie widać. Niestety z tego co Ty podałeś nie widać, że wiek luster Nikona przekłada się na niską ich sprzedaż (jeśli to ma w ogóle miejsce).
    Nie wiem czy wiesz, ale komentujesz dane BCN:
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Gdzie z podanych źródeł szukałeś?
    Może obejrzyj miesieczne raporty mapcamera [także rynek japoński] lub przeglądaj bieżące BCN.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I że wypuszczenie bezluster z wielomiesięczną zapowiedzią, które kierunkowo uwalają własne produkty (szczególnie jeden) nie dając żadnej wartości dodanej (albo minimalną) to jest super strategia rynkowa?
    To twoje zdanie z tą "żadną (albo minimalną) wartością dodaną.
    -sensowny AF w LV i wideo czego w lustrzankach Nikon nie uświadczysz
    -stabilizacja matrycy np. z obiektywami stałoogniskowymi które jej nie posiadają.


    To co powiedzieć o Canon EOS R -jaka jest w nim wartość dodana względem 5D IV?
    -Tylko możliwość użycia obiektywów EF-S -co może przydać się na kropie w 4K, przychodzi mi do głowy.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 03-12-2018 o 18:29

  4. #1224
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 735

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    To twoje zdanie z tą "żadną (albo minimalną) wartością dodaną.
    -sensowny AF w LV i wideo czego w lustrzankach Nikon nie uświadczysz
    -stabilizacja matrycy np. z obiektywami stałoogniskowymi które jej nie posiadają.


    To co powiedzieć o Canon EOS R -jaka jest w nim wartość dodana względem 5D IV?
    -Tylko możliwość użycia obiektywów EF-S -co może przydać się na kropie w 4K, przychodzi mi do głowy.
    Jestem daleki od twierdzenia, że eos R to jakiś przełom ale dwie rzeczy są co mogą skłonić do zakupu tego body. Możliwość stosowania szkieł jakich dotąd nie było (i wątpię źeby się kiedykolwiek pojawiły do dslr) i AF którego nie ma w lustrach Canona - szczególnie pod względem działania w niemal całkowitej ciemnicy. Oczywiście nie twierdzę że to jest coś co stanowi przełom i wszyscy się na to rzucą ale istotne rynkowo jest to że jest coś czego nie było dotąd w systemie .

    Dla mnie personalnie dochodzi jeszcze możliwość robienia zdjęć w niemal całkowitej ciszy.
    BTW: jasne że to moje zdanie, jakie mogłoby być inne w moich postach ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 03-12-2018 o 19:16
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #1225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Taka może trochę anegdotka.
    Dziś w warszawskiej fotostradzie kupowałem FE 100-400 (tak tęskniłem ze Canonowskim 100-400 mk2, że postanowiłem kupić coś jeszcze lepszego ;-) ).
    No i przemiła pani sprzedająca powiedziała "o jaki dobry dzień, plan zrobiony już z rana". Na pytanie o co chodzi, powiedziała, że jej szef mówi "dzień bez sprzedanego grubego Sony dniem straconym". I ponoć codziennie schodzi im coś grubego. W porównaniu do pozostałych marek to tak 4 razy więcej.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  6. #1226
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    "o jaki dobry dzień, plan zrobiony już z rana".
    No to pewnie dzisiaj w cyfrowych powiedzieli po moim zakupie: "o jaki dobry dzień, plan tygodniowy dla Canona zrobiony już w poniedziałek" skoro ten szajs tak marnie się sprzedaje .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1227
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 970

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Taka może trochę anegdotka.
    Dziś w warszawskiej fotostradzie kupowałem FE 100-400 (tak tęskniłem ze Canonowskim 100-400 mk2, że postanowiłem kupić coś jeszcze lepszego ;-) ).
    No i przemiła pani sprzedająca powiedziała "o jaki dobry dzień, plan zrobiony już z rana". Na pytanie o co chodzi, powiedziała, że jej szef mówi "dzień bez sprzedanego grubego Sony dniem straconym". I ponoć codziennie schodzi im coś grubego. W porównaniu do pozostałych marek to tak 4 razy więcej.
    "ponoc"...


    ponoc to szkla G sa takie wypasione. a gdzie nie pojade, to i tak widze do tych paczek od papierosow poprzykrecane czerwone paski...
    www albo tez flickr

  8. #1228
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 003

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Wiem wiem, to forum Canona, nic nie może być lepsze Zawsze sobie obiecuję kiedyś dać na luz ;-) Ale widać Canon za głęboko wszedł w skórę... ;-P
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: W świecie koparek i taśmociągów

  9. #1229
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 605

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    No ale jeżeli chodzi o FF MILC to konkurencja nadal goni Sony a nie odwrotnie.
    każdy z nas używał słowo goni w innym znaczeniu.
    Ja pisałem, że Canon i Nikon gonią.
    Ty piszesz o gonieniu chyba w w sensie, że nie prześcignęli. No nie prześcignęli. Co innego jest gonić, a co innego dogonić czy prześcignąć. Jeśli N i C są z tyłu tzn że gonią. I ruszyli do przodu, bo przedtem nie mieli nic, a teraz mają. Dopiero teraz się włączyli do wyścigu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-12-2018 o 20:47

  10. #1230
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Wiem wiem, to forum Canona, nic nie może być lepsze
    Pełno rzeczy jest lepszych: Sony, Nikon, Fuji, Sigma ...
    No tyle, że to jednak forum Canona
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 123 z 410 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •